Jump to content

Moto Zajednica

Italija autoput

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

kazu da ima neka caka da se ide autoputem kroz italiju a da se ne plati putarina. zna li neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

kazu da ima neka caka da se ide autoputem kroz italiju a da se ne plati putarina. zna li neko?

 

A šta kažu ti što to kažu? :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ima kada mentol. To se desilo mojoj ekipi kada smo bili u IT. Mi smo izbegavali zbog zelje da uzivamo u lepotama Italije. Ali smo u dva-tri navrata morali da idemo nesto kratko. Prvo smo bili u zbunu posto ima tri prolaza, jedan za el placanje, jedan ako imas tacan iznos love pa samo platis, treci sa covekom. Od nas 6 dva drugara prodju na onaj deo za el placanje i shvate tek posle da nemaju karticu itd. Tako su i izasli i nikom nista! Ali ja vam to ne bih preporucio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

I mi smo jednom prilikom prošli na sličan princip, sa 4 automobila koja smo dovozili iz Francuske, svi zajedno stali na rampu gde se plaća karticom. Iz nas se napravila gužva, nazad ne možeš, oni ne znaju engleski, mi ne znamo italjijanski , i šta će, otvore rampu i prođeš, samo da ne praviš gužvu. Napominjem da je to bilo kolima i to u jutanjem špicu na jednoj od naplatnih rampi u blizini Milana, i gledali su samo da rasčiste gužvu.

A motorom, možda te teraju da pređeš na drugu rampu, jer je lakše preći ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

upravo su ovo pomenuli. da se stane na neku rampu i da se ona otvori posle pola minuta cekanja.

A 50 eura su 50 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

upravo su ovo pomenuli. da se stane na neku rampu i da se ona otvori posle pola minuta cekanja.

A 50 eura su 50 eura

ja za ovo prvi put cujem a vozim se Italijanskim autoputevima preko 20 godina.i kada greskom stanes na deo naplatne rampe namenjen za el.placanje ili karticu,a nemas ni jedno ni drugo,oni ,naravno,podignu rampu da prodjes ali se istog trenutka ukljuce bocne kamere i slikaju tablicu.

treba im vremena,nekada i mesec dva, da izvrse proveru na koju naplatnu rampu si usao i uplatnicu ti posalju na kucnu adresu uz neku sitnu nadoknadu(oko 5 evra).to je sto se tice EU.sto se tice vozila van EU,mozda i mogu da prodju bez placanja ali....

i jos jedna bitna stavka-svako dizanje rampe za el. placanje je prilagodjeno brzini do nekih 50-tak km/h - one specificne za motor imaju na zemlji naslikan motor i njihova rampa je kraca za metar bas iz tog razloga ako se ne podigne a vozac ne moze da ukoci da ima mesta da se provuce-i u ovakvim slucajevima kamere rade svoj posao.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Meni ovde nešto nije jasno drugovi, da izvinete,.... mi se javno konzultiramo, kako nekome ukrasti pedeset evra??? 1neznam.gif

 

Naslućujem, da će sledeća tema verovatno biti, kako opljačkati benzinsku stanicu, a možda čak banku, a da te kamere ne primete!!!???

 

Dali je admin primetio, ili je na odmoru trenutno?

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Ma necu da ukradem, samo ne bih hteo da dam 50 ako moze, a sta ako je tablica iz Srbije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ma jok, gresis TomoB. Mi ovde lepo savetujemo coveka kako da zaglavi zatvor. Ne sekiraj se, nisu italijani juce izgradili autoputeve niti su kolege ozbiljno shvatile kolegu Surb... A nije ni on sebe ozbiljno shvatio nego mu rekao neko nesto :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Kad sam se vracao sa Alpa, na autoputu je bila ogromna guzva, ja vidim na jednoj rampi stoji samo 2 auta i ne obratim paznju da je za elektronsko placanje. Kad sam stigao na red vidim nema coveka unutra a ja nemam karticu niti znam kako se placa. Lepo se provucem pored rampe i nastavim dalje. Posle 500m ispada mi 20e iz tenk torbe jer je nisam zatvorio i ja stajem u zaustavnu traku. Medjutim, za 20 sekundi policijska alfa se parkira iza mene, ja reko' to je to, ne platis i oni te jure :)

Ali nije, stali su da bi me opomenuli da ne smem da se zaustavljam na autoputu, i ne prihvataju nikakvo objasnjenje zasto sam stao. Eto ustedeo sam 7-8e putarine a izgubio 20e :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ma necu da ukradem, samo ne bih hteo da dam 50 ako moze, a sta ako je tablica iz Srbije?

 

:moto3::lol:

 

TomoB ti kao da ne znaš sa kim imaš posla? :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Niko ga ne lozi da ne plati. Ja placam i u Srbiji putarine! Nisam cigan. Ako sam potego put iz Srbije do Italije a puno mi je da dam pisljivih 20-30e za putarinu bolje da sedim kuci i nigde ne krecem. Ja sam samo prepricao dogadjaj gde su dva drugara prosla iz gluposti i neznanja a ne iz obesti!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Toliki komentari, a na kraju opet ne saznadoh kako proći a ne platiti.Pih, a baš se spremam na jedan takav put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

italiju provozao 100 puta putarine ne trbas platio, uvijek stani za kmionđiju i odmah prolazi to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Meni ovde nešto nije jasno drugovi, da izvinete,.... mi se javno konzultiramo, kako nekome ukrasti pedeset evra??? 1neznam.gif

 

Naslućujem, da će sledeća tema verovatno biti, kako opljačkati benzinsku stanicu, a možda čak banku, a da te kamere ne primete!!!???

 

Dali je admin primetio, ili je na odmoru trenutno?

 

4 plusa za ovo ? 0stabre.gif Mora da su sve Slovenci...1neznam.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja