Jump to content

Moto Zajednica

Tdm- zakucao motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Taman sam registrovao motor i nadao se lepom vremenu i opustenim voznjama, mozda i nekom izletu... Kad ne lezi vraze... Prolsle noci pri povratku kuci desi mi se havarija i zakuca mi motor u radu pri brzini od 160km/h... Motor zagrejan, vozen 15-20min pre izlaska na auto put, ulje na optimumu, bez naglih ubrzanja i kocenje. 160km/h mozda 500m i "bam" iz motora i ugasi se... Kvacilo-neutral i vezbedno zaustavljanje-na svu srecu inercija me je dovela do samog iskljucenja pa nisam gurao puno daleko... Nista ne curi iz motora, sve je suvo, ulje ponovo provereno, sleglo i na sredini je izmedju min.max oznaka... Ali... Motor zakucao... Kada ga bacim u 4-5tu nema sanse da ga pomerim... Nece ni da alansuje, samo napravi klik.

Obzirom da sam ga kupio sa prokletim "protocnim" auspuhom (noname proizvodjaca,sa kojim se samo drao, losije isao i prilicno trosio), pada mi na pamet da je neki ventil otikinuo... Ja sam tek pre 15tak dana vratii fabricke izduve i motor je odmah znacajno smanjio potrosnju i bolje je primao gas... Ali izgleda da je bilo kasno. Kako bilo da bilo motor je riknuo a tek sam ga registrovao :( Naravno, ja pouzdano ne znam sta mu je, ovo je samo moje razmisljanje i nagadjanje. Ima li mi pomoci... Neka preporuka za servis i imate li predstavu koliko bi ova havarija mogla da me kosta? Lako je moguce da je ovo kraj moje voznje u ovoj sezoni...

Motor je TDM 850 4tx, '97... na sat u trenutku kad je zakucao, verovali ili ne... A slikao sam cajger 41666.6km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ima dosta dobrih majstora na Forumu, već će ti se oni sami javiti :)

 

Tek kada se motor otvori videće se šta je crklo i koliko para treba za zamenu. Srećno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tesko da je crkao zbog otvorenog topa, pravi razlog ce da se zna tek kad se otvori. Jel ti blokirao zadnji tocak, to zna biti vrlo opasno, narocito pri toj brzini ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

TDM 850 ima manu koja se pojavila više puta - lom radilice. Ne želim da te plašim, ali računaj da je to moglo da se desi.1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Kvacilo i brzi refleksi... Posle je zaustavljanje i voznja po inerciji rutina...

Cim je puklu u mototoru stisnuo sam kvacilo tako da je zadnji tocak blokurao mozda jedan delic sekunde. Menjac radi savrseno. Dihtunzi spolja izgledaju ok.

Neka ideja za novi agregat? Ako je radilica, koji ke najgori scenario i koliki je to para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Arakis diplomatski nikog posebno neće da ti navede, al ja ću biti slobodan da ti preporučim Bokilića 063 697094. Preporuka je iz ličnog iskustva... Postoji i njegova tema na ovom forumu...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Doktora Bokija pokusavam da dobijem od jutros ali je verovatno u guzvi i poslu pa se nejavlja na telefon, poslao sam mu i poruku na pp i sms pa cemo da vidimo...

Taman sam se poradovao lepom vremenu i pored svih problema i stresova, motor i putovanja mi dodju kao stres ventil ali ako bude velika cifra moracu da nadjem drugi ventil za sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hmm, TDM hoce da pojede ulje i da se ubije. Niko ti ne moze reci dok ga ne otvori, moze biti i ne mora.

 

Nadji pouzdanog coveka da ti sredi, mozes kod Bokilica. Sto se delova tice, tu mogu da ti pomognem, imam drugara koji ima celog TDM u delovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

TDM 850 ima manu koja se pojavila više puta - lom radilice. Ne želim da te plašim, ali računaj da je to moglo da se desi.:neznam:

 

Ako pukne radilica pri toj brzini i obrtajima obavezno razvaljuje blok motora, sto nije slucaj kod kolege. :aha:

 

 

Hmm, TDM hoce da pojede ulje i da se ubije. Niko ti ne moze reci dok ga ne otvori, moze biti i ne mora.

 

Nadji pouzdanog coveka da ti sredi, mozes kod Bokilica. Sto se delova tice, tu mogu da ti pomognem, imam drugara koji ima celog TDM u delovima.

 

Kolega rece u prvom postu da je imao ulja u motoru, znaci nebi trebalo da je doslo do zaribavanja motora zbog nedostatka ulja. :neznam:

 

Najvjerovatnije je da se otkacio ventil u kojeg je udario klip i blokirao motor,ali bez otvaranja ( skidanja glave ) motora sve je nagadjanje. :neznam:

I moja prepouka za Bokilica. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Sve ovo me je docekalo u totalno nevreme... Jer se selim i imam rok da se iselim iz kuce i preselim do kraja sledece nedelje... Tako da i pored toga sto bih sam zaprljao ruke (po preporuci majistor Bokilica), to ce ici malo tesko jer pord toga sto treba za iselim kucu, garazu i podrum... Sada jos treba da guram i motor i pazim gde su mi delovi ako ga rasturam...

ipak neda mi djavo mira pa cu sutra ipak da skidnem deklu i vidim da li je pukao lanac bregaste sto je verovatni problem... Ako je lanac i dalje ne znam kolika je ukupna steta...

Jedni kazu da se ne isplati popravljati jer samo delovi prevazilaze cenu zamene agregata, sa druge strane gde da nadjem drugi agregat i ko mi garantuje da sa mojom srecom nece i taj da mi zakuca... Ovo mi bas nije trebalo ali ko zna zasto je to dobro, za moj novcanik i glavu nije dobro sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Zahvaljujuci drugarima, danas sam skinuo agregat... Skinuo deklu i lanac bregaste, bregasta i ventili izgledaju ok... Cuo sam se doktorom Bokelicem (u stvari dosadjivao sam coveku u par navrata, ali mi nije zamerio) i pokusao sam u 5toj da okrenem radilicu... Napred nazad ide samo po.a kruga... Negde, nesto blokira i a sta i gde, znace se tek kada se otvori. Ja nemam dovoljno znanja za tu operaciju.

Hvala svima na savetima i preporukama.

Posebno hvala ljudima koji su mi danas pomogli i zaprljali ruke samnom da rasturimo motor i skinemo agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Da, danas je Bokelic skinuo glavu, rasturio bregaste i tu je sve ok... Cak i dalje leteci su ok... Radilica nije pukla... Bar koliko se vidi odozgo... Da kazemo, gore je sve ok... Klipovi sada slobodno idu gore-dole kada se okrece radilica ali doktor kaze da bi trebalo lakse da se okrece...

Agregat je sada kod dlktor Bokilica na operacionom stolu, pa cemo da vidimo dalje. Iskreno se nadam da nije neka veca havarija ali sa sigurnlscu cu znati tek kada mi Bokilic javi sta je dijagnostikovao i ima li mu spasa ili moram da trazim novi agregat.

Ja sam poprilicno radoznao i nestrpljiv, sada kada je motor rasturen vise nema nazad a voleo bih da znam na cemu sam i meni jako bitno koliko ce ne na kraju kostati ovaj moj tdm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Poslednja vest je da je pukla radilica... Ako neko zna gde mogu da nadjem drugi agregat, sada je pravo vreme da mi kaze :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

TDM 850 ima manu koja se pojavila više puta - lom radilice. Ne želim da te plašim, ali računaj da je to moglo da se desi.1neznam.gif

 

Auu...Ubode ga. :care: Jel to fbricka mana za 4TX ili sve TDM 850. :zbunjen: Sad si me bacio u razmisljenje. :stabre:1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

TDM 850 ima manu koja se pojavila više puta - lom radilice. Ne želim da te plašim, ali računaj da je to moglo da se desi.1neznam.gif

 

Auu...Ubode ga. :care: Jel to fbricka mana za 4TX ili sve TDM 850. :zbunjen: Sad si me bacio u razmisljenje. :stabre:1hmm.gif

evo je vec 4-5 tdm za koj sam cuo da je pukla rajka...3sam video licno....

pa nabavi samo radilicu sta ce ti ceo agregat ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

TDM 850 ima manu koja se pojavila više puta - lom radilice. Ne želim da te plašim, ali računaj da je to moglo da se desi.1neznam.gif

 

Auu...Ubode ga. :care: Jel to fbricka mana za 4TX ili sve TDM 850. :zbunjen: Sad si me bacio u razmisljenje. :stabre:1hmm.gif

evo je vec 4-5 tdm za koj sam cuo da je pukla rajka...3sam video licno....

pa nabavi samo radilicu sta ce ti ceo agregat ;)

Jel tu bilo i 3VD modela? 0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Radilica za taj agregat je extremno retka razlog je taj što je to to učestao kvar odnosno fabrička greška . Samim tim mnogo motora ima taj problem .

 

Računaj na cenu radilice oko 400 do 500e stim da će uvek postojati šansa da se desi isto.

Moj savet sredi to i prodaj pa makar uzeo motor slabije klase ali bar da nema takvu fabričku grešku .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Moja greska, kasno pogledah datum licitacije... da ti ne pruzam laznu nadu.

Promenio član shuky

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Ljudi, mislim da se ovde radi o ljutskoj a ne fabrickoj gresci... Zapravo, ono sto nisam znao kada sam kupovao motor a sada znam je da je motor otvaran. Dihtovan je silikonom sto nije fabricki. Kada je sastavljan motor nije dobro uradjeno. Ako sam razumeo dobro doktora Bokilica, fali neki sraf na bloku i to upravo kod radilice... Znaci ne znam za druge TDM-ove, ali kod mene je greska cisto ljudska...

Bilo je samo pitanje kada ce se ovo desiti...

Ja to nisam znao i nisam mogao da znan kada sam kupovao motor a sada mi je kasno da bilo sta prebacujem prethodnom vlasniku.

Znaci ako neko ima ideju i zna gde mogu da nadjem ispravnu radilicu ili motor (agregat) po nekoj ok ceni, molim da mi javi. Ove cene 500-600€ za radilicu ili 800€ (za agregat... koliko traze ovde u oglasniku) su naduvane i u najmanju ruku bezobrazne. Stalo mi je da popravim motor ali nisam sisao sa pameti da toliko platim... pa po cenu da vise nikada ne popravim i ne provozam ovaj motor.

Motor je '97 godiste i platio sam ga 1800€ a prosle nedelje sam ga registrovao 200€. Da se nije ovo desilo, trebalo je da se zamene lanac i lancanici a i plocice su prikraju... To je po meni realna cena za motor u voznom stanju u ovom godistu.

Sad, sta se desilo, desilo se i nema nazad. Voleo bih da ga popravim i vozima ali ne po cenu da ulozim jos 1000€ u njega. Naravno, popravka ce da kosta ali je nerealno ocekivati ili traziti tolike pare. Mozda ce to neko negde, toliko i da plati ali cisto sumnjam.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ostaje ti samo da trazis po netu i budes uporan, mozda naidje neki skucan. Gledaj i na e-bay.

 

Posto i ja imam tdm-a bas sam se zainteresovao za tvoj problem. Ja dosad nisam cuo da imaju tu gresku. Mislim moguce je da ima par slomljenih radilica (iz ko zna kojih razloga), ali da je to nesto fabricki do sad bi se to culo. Inace bas sad pretrazujem net i nigde se to ne spominje kao ucestao problem.

 

Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Posto me ova tema zainteresovala kao vlasdnika TDM-a osjecam potrebu da pomognem kolegi da rijesi problem. Pregledao sam dosta Sajtova i nasao ovaj gdje ima u ponudi radilica sa klipnjacama za TDM 850 4TX 179E.

http://www.motorradt...ha/tdm-850-4tx/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja