Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Ako bi se organizovao protest, a ne vidim razlog za suprotno buduci na tolike klubove i asocijacije., bio bi to ujedno i test nase gradjanske svesti. Pa hajde da vidimo dokle smo dosli da li je, sto bi rekao pokojni Bora Djordjevic, u Srbiji i dalje lepo biti glup i da te nije briga ko te laze ko te krade.1zvizduk.gif

 

Od kad je Bora Djordjevic pokojni? 0zbunjen.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ako bi se organizovao protest, a ne vidim razlog za suprotno buduci na tolike klubove i asocijacije., bio bi to ujedno i test nase gradjanske svesti. Pa hajde da vidimo dokle smo dosli da li je, sto bi rekao pokojni Bora Djordjevic, u Srbiji i dalje lepo biti glup i da te nije briga ko te laze ko te krade.1zvizduk.gif

 

Od kad je Bora Djordjevic pokojni? 0zbunjen.gif0stabre.gif

 

Od dana kad mu je politika pocela biti preca od rock'n'rolla!!!!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I mene je to pogodilo, cak i popih jedno pivo za njegovu dusu :D

 

A revolucija bi bila na mestu, cisto da se zna da ne mogu tek tako da se zaborave predizborna obecanja. Mada, je ne zivim u Srbiji pa mi je malo i bzvz da komentarisem, ali uvek polazim od toga - da zivim tu kako bih se osecao i sta bih radio/zeleo itd i tako i komentarisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Bili su izbori i izabrali smo što smo izabrali i sada nas ti ljudi vode gde hoće i na način za koji smatraju za najbolji. Izabrali smo da EU nema artelnativu i trudimo se da se što brže i približimo cilju. A očigledno je da po ničem drugom ne možemo da se "uskladimo" osim po cenama. Uskoro (odmah nakon privatizacije) dobićemo i nove cene struje, telefona, ..... .

A protesti!

Smejurija!

Džaba rasipanje energije (kao uostalom i na bezbroj drugih protesta kojim se ništa pozitivno nije postiglo).

Ovaj narod ima upravo vlast kakvu zaslužuje, a i živi u skladu sa svoim zaslugama.

 

U pravu si, ali izbori ti omogucavaju da odaberes Peru, Miku ili Jovicu, a u srzi je sve to isto, pohlepno, beskrupulozno, nezasito i prosto. U ovoj drzavi su promene moguce jedino kada bavljenje politikom ne bude isplativo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Sve ovo ima smisla samo ako shvatimo da nemoze vise ovako!

Sutra ce nam uvesti porez na koriscenje kiseonika,pa sta cemo onda?Ocemo opet cutati i kukati!?

Nije ovo nikakva revolucija ili gradjanski rat,vec samo cinjenica da drzava na svaki nacin pokusava da napuni svoj isrpljen budzet!Sto bas mi moramo ovim nacinom ni krivi ni duzni da dajemo pare drzavi,a neko je pre toga debelo pokrao i jos uvek debelo krade!

 

Druže, raspitaj se malo pre nego kreneš u neku akciju.

 

Prvo nije država ta koja diže cenu, već osiguravajuća društva koja su pukla u poplavama pare, pa se preko nas obezbeđuju, a država je dozvolila povećanje cene osiguranja. Manje više nije ni bitno jer već od sutra cene idu gore.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Narodna banka Srbije odobrava povecanje cena svih osiguranaja, na predlog osiguravajucih drustava, a uz odobrenje resornog ministarstva bez prethodne saglasnosti i skupstinske rasprave. To znaci da se, uslovno receno, narod nije ni pitao.

 

No, ajde da povucemo paralelu sa jos nekoliko pratecih dogadjaja u svakodnevnom zivotu:

- povecanje "zarezanog" poreza svim samozaposlenim pravnim licima popularno pausalcima. U procentima cak i do 100% u zavisnosti od obavljanja delatnosti,

- ukidanje subvencija na povlascenu kartu za gradski saobracaj pa tako djaci, studenti, penzioneri placaju istu cenu kao i zaposleni

- promena Zakona o radu bez javne, skupstinske ili bilo kakve rasprave. Izmenama i dopunama Zakona o radu, pored niza drugih popusta prema poslodavcima, omogucava se prakticno ucena radnika da prilikom zaposljavanja sebi automatski potpise i otkaz cime oslobadja poslodavca apsolutno bilo kakvih obaveza prema zaposlenom u momentu kada iz bilo kog razloga zeli da ga otpusti i sl.

I da na kraju napisem s cim povlacim paralelu:

 

- povecanje cene obaveznog auto osiguranaja za 45%, gde je minimalni iznos bio 6.500din a od sada 10.000din.

 

Pa gospodo i kolege, cini se da ovde ne vidi niko apsolutno nikakav ozbiljniji razlog osim ovog poslednjeg da izadje na ulicu i protestuje?!? Pogodilo vas je samo ono sto direktno, jednom godisnje, udara na vas dzep?!

 

Tako se ne pokazuje drustvena odgovornost, a mislim da bi bilo jako licemerno izaci na ulice, zatvoriti bilo sta sa samo jednim zahtevom: da se smanji jebena cena obaveznog auto- osiguranja!!!

 

To licno ne mogu i necu, ali niti da dozvolim da prodje neopazeno s moje strane na forumu....

 

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ako bi se organizovao protest, a ne vidim razlog za suprotno buduci na tolike klubove i asocijacije., bio bi to ujedno i test nase gradjanske svesti. Pa hajde da vidimo dokle smo dosli da li je, sto bi rekao pokojni Bora Djordjevic, u Srbiji i dalje lepo biti glup i da te nije briga ko te laze ko te krade.1zvizduk.gif

 

Od kad je Bora Djordjevic pokojni? 0zbunjen.gif0stabre.gif

Od kada je postao profesionalni Srbin, a Baza, Bidza i Bulidza mu postali ortaci!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa naravno da treba da reagujemo na ono sto nas boli , ovo je moto forum i o tome pricamo a ne o markicama za gsp . I advokati su strajkovali zbog svojih para a ne zbog markica . Problem je sto u ovoj drzavi nema ni svesti ni odgovornosti ni pamcenja , sve je ubijeno u zadnjih 30 god . Ako ce neko da digne glas , makar i protiv osiguranja , pozdravljam . A ti dok ne krene opsti ustanak sedi kuci i filozofiraj . Od ovoga nema nista verovatno kao sto nikad nije ni bilo al je lepo s vremena na vreme da im se iz fotelja naj....mo majke sto nas pljackaju :D

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Narodna banka Srbije odobrava povecanje cena svih osiguranaja, na predlog osiguravajucih drustava, a uz odobrenje resornog ministarstva bez prethodne saglasnosti i skupstinske rasprave. To znaci da se, uslovno receno, narod nije ni pitao.

 

No, ajde da povucemo paralelu sa jos nekoliko pratecih dogadjaja u svakodnevnom zivotu:

- povecanje "zarezanog" poreza svim samozaposlenim pravnim licima popularno pausalcima. U procentima cak i do 100% u zavisnosti od obavljanja delatnosti,

- ukidanje subvencija na povlascenu kartu za gradski saobracaj pa tako djaci, studenti, penzioneri placaju istu cenu kao i zaposleni

- promena Zakona o radu bez javne, skupstinske ili bilo kakve rasprave. Izmenama i dopunama Zakona o radu, pored niza drugih popusta prema poslodavcima, omogucava se prakticno ucena radnika da prilikom zaposljavanja sebi automatski potpise i otkaz cime oslobadja poslodavca apsolutno bilo kakvih obaveza prema zaposlenom u momentu kada iz bilo kog razloga zeli da ga otpusti i sl.

I da na kraju napisem s cim povlacim paralelu:

 

- povecanje cene obaveznog auto osiguranaja za 45%, gde je minimalni iznos bio 6.500din a od sada 10.000din.

 

Pa gospodo i kolege, cini se da ovde ne vidi niko apsolutno nikakav ozbiljniji razlog osim ovog poslednjeg da izadje na ulicu i protestuje?!? Pogodilo vas je samo ono sto direktno, jednom godisnje, udara na vas dzep?!

 

Tako se ne pokazuje drustvena odgovornost, a mislim da bi bilo jako licemerno izaci na ulice, zatvoriti bilo sta sa samo jednim zahtevom: da se smanji jebena cena obaveznog auto- osiguranja!!!

 

To licno ne mogu i necu, ali niti da dozvolim da prodje neopazeno s moje strane na forumu....

 

 

E ovo je nas glavni problem u drustvu!Samo filozofiramo,kukamo i osudjemo a niko da stisne petlju i nesto da pokusa da promeni!

Jel ocekujes od mene da ti organizujem protest u Bg povodom Gsp markica na BJB forumu...?!

Licno sam prosle godine u svom selu organizovao zbor gradjana gde smo doveli inspektore i nacelnike naseg okruga, i skupljao sam potpise kako bi se uhapsili lopovi u nasem selu koji su nam sve zivo pokrali(samo su mene pokrali 4 puta prosle godine)!Bili smo cak i na Dnevniku u udarnom terminu,tako da smo posle toga resili problem kradja u selu jel su svi lepo zavrsili robiju i mnogo se lakse dise odkad njih nema!

Ti lepo nastavi da zivis spustene glave i dozvoljavaj da te drzava i dalje klepa po usima ali vecina nas nece to dozvoliti!

Neradi se ovde samo o parama....

Sve se moze kad se hoce i mani te se filozofiranja jer niko ovde nije malouman da nemoze neke stvari da shvati!

Ako neces da pomognes nemoj kucati dalje,jer samo bezveze bezimo u off!

Dajte konkretne predloge sta nam je raditi!Ja se slazem sa idejom da odemo u Bg i da zatvorima deo grada, pa da trazimo da razgovaramo sa egzekutorima koji su predlozili i doneli ovaj zakon!

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Tako je, bas te briga za sve ostalo dokle god se ne radi o tvom dzepu!! Reagujes kad se tebi nesto ukrade ili kad ti je skupo da nesto placas!?

A sta mislis kako bi izgledalo i koji bi ishod bio da su lopovi SAMO tebe opljackali! Da li bi ga bilo uopste!?

Kolega, nisam ja protiv protesta, niti protiv bilo kakvog izrazavanja narodnog nezadovoljstva. Moje misljenje je da je i meni lose ako je lose penzioneru, studentu ili (ne)zaposlenom, kad ih(nas) lose tretiraju i osiromasuju uvodjenjem represivnih mera i nameta! Ali ako hocemo da iskazemo nezadovoljstvo da tim cinom ne odovojimo svoj (licni) problem od problema drustva u kome se nalazimo!

Pokusaj da razumes i onoga koji ne vozi i ne registruje nista, nase pojavljivanje na ulicama sa samo jednim zahtevom za njega ce biti isto kao tvoja reakcija na poskupljenje markica, bez podrske i razumavanja, a to povlaci i istu reakciju: eto ovi sto se kurce motorima sad jos i nesto traze!

Nije stvar filozofiranja vec odgovornosti, prema drustvu koje cemo uznemiriti. Od njih treba da dobijemo podrsku jer u suprotnom cemo dobiti samo kritike i jos veci prezir, a o (ne)postovanju da ne pricam....

Okupimo se, izrazimo nezadovoljstvo i pokazimo da saosecamo sa problemima drustva a ne samo sa licnim (kao sto ste, na kraju, i vi udruzili u vasoj zajednici i uspeli u svojim namerama)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Propo ranije price, mislim da je totalno svejedno koga smo birali. Sve je to ista prica samo su malo razlicite njuske za slikanje. Zuti su krali naveliko, ovi se tek uhodavaju.

 

Ako bude protesta apsolutno vas podrzavam i ucestvujem naravno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Potpis je čudo

 

Komso za ovo imas pivo!Odlican predlog!0takoje.gif1care.gif

Da li neko zna koliko nam treba potpisa da cene osiguranja budu vracene na predhodne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Mi idemo zbog poskupljenja osiguranja, studenti neka dodju zbog markica, penzioneri zbog penzija, radnici zbog novog zakona o radu i nekome ce nesto proci od toga zbog cega je dosao, jer ce nas onda mnogo biti... neko ce morati prvi da krene i pokrene ovaj uspavani narod da se bori za svoje1zdravo.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Moje misljenje je da ovako coporativno nista ne moze . Dok neki pojedinac ili grupica ne zagrize sam da odradi posao tipa gde , sta i kako izneti u javnost pa svi mi koji se skupimo da budemo tamo da podrzimo 1neznam.gif. Sto vise MK ukljuciti , druge moto i auto forume . Ako treba i ove sa zastavama duginih boja oni su uticajni 1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Potpis je čudo

 

Komso za ovo imas pivo!Odlican predlog!0takoje.gif1care.gif

Da li neko zna koliko nam treba potpisa da cene osiguranja budu vracene na predhodne?

 

Moj potpis na forumima Đubre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Prvo su došli po komuniste, a ja se nisam pobunio jer nisam bio komunista.

Zatim su došli po Jevreje a ja se nisam pobunio jer nisam bio Jevrejin.

Zatim su došli po sindikalce, a ja se nisam pobunio jer nisam bio sindikalac.

Zatim su došli po katolike, a ja se nisam pobunio jer sam bio protestant.

Zatim su došli po mene, ali tada više nikoga nije bilo da se pobuni.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 318 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Jedno pitanje...

Recimo da ovo pustimo niz vodu...poskupelo je osiguranje...Sledece godine poskupi opet porez ili opet osiguranje ili komunalna za 100 %.I sta onda,opet sedimo i kukamo u fazonu,samo da ne bude gore.Brazilci se dignu zbog poskupljenja prevoza a nama je uvek dobro :jok:Ljudi,vozimo u proseku 6 meseci motor godisnje i jos su nam registracije vece u odnosu na automobile...1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja