Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Tacno je da svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje, ali samo delimicno. Za razliku od nas koji cekamo od izbora do izbora u normalnoj zemlji cim vlast zajebe nesto, slaze ili ne ispuni ono sto je obecala u predizbornoj kampanji sasvim je normalan protest pa cak i da je vladajuca partija dobila nadpolovican broj glasova. Zbog toga u normalnoj zemlji, sto mi fakat nismo, politicari dobro vode racuna sta i koliko obecavaju da im se ne bi dogodilo da im vec na pocetku mandata izadju demonstranti na ulice. Kod nas to ocigledno nije slucaj pa sto je obecanje besmislenije i nebuloznije to je podrska naroda veca. Ako u obzir uzmete cinjenicu da uprkos svemu u Srbiji jos od pre Drugog svetskog rata nije organizovan generalni strajk onda vam je jasan nivo gradjanske svesti.

Cinjenica je da udruzenjima, asocijacijacijama i klubovima protest ne pada na pamet jer svako od njih svoje dupe cuva i gleda da se ogrebe za neku drzavnu kinticu pa su svoje aktivnosti sveli na manifestacije vasarskog tipa koje neki nazivaju moto skupovima. Sto ne znaci da mi ostali treba da sedimo i jadikujemo nad sudbinom. Setite se protesta u Briselu kada im se zbog nekog propisa ili poskupljenja na ulice izlililo nekoliko hiljada motociklista.

Daklem hajmo neki konkretan predlog koji se odnosi na formu protesta, datum i vreme. Ovako mozemo da palamudimo do sudnjeg dana a one u Nemanjinoj bas zabole Q!!!1neznam.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Jednostavno ispod Jeftinog posta procitas sta pise to jest njegov potpis a mozes da procitas post i od Gagija koji je to prepisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Aha,sad mi je jasno sta je pisac hteo da kaze0takoje.gif!

Nego lepo ajmo ispred Nemanjine da se skupimo i da odrzimo protest!Samo da se dogovorimo oko datuma i nema tu puno filozofije!Manje price vise dela!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja bih pored svega navedenog tražio i ukidanje PDV-a na zaštitnu opremu - odnozno isti tretman kao za HTZ opremu koja glavu čuva.

U najmanju ruku smanjenje sa trenutnih dvadeset procenata na nešto razumno! Ali obavezno! Mislim da su u Hrvatskoj bajkeri to isterali, kao i mnoge stvari - niže putarine, cene tunela i sl...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Dragi Arso, svaka Ti prava.

 

Za vreme Miloševića se lupalo u šerpe, a pošto je Vlast opet u kvalitetu, predlažem sledeće:

 

Probati kontra metodu istog recepta, to jest, nežno milovanje dna šerpe, blagim pokretima sa leve na desnu stranu tri puta, pa zatim naglo promeniti smer milovanja dna šerpe, blagim pokretima sa desne na levu stranu, kao simbol menjanja politike istih.

 

I sve to obavezno bez trunke stida.Profesionalno.Kao da živimo samo za to da možemo.

 

Kao da smo stvarno :lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::lud::ooo:

 

 

PS:

 

JBT Ja probo i radi ko RESET

Ili sam samo lud.

 

Ma kenjam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nismo mi jedini kome ne valja. Pa kad krenu sto se kaze bajkeri, pa ima tu kombista, ima taksista...

 

O cemu pricamo?

 

Koliko se tesko zaradjuje i naplacuje jebenih 1000 dinara?

 

Koliko vredi 1000 dinara?

 

Sta mozes danas da uradis sa 1000 dinara?

 

Novac se tesko zaradjuje i obezvredjen je. Rad je obezvredjen.

 

Pri svemu tome, porezi i takse rastu.

 

Nisam JA, niti bilo ko od nas, ovde neki bandit, huligan da prkosi i sl, vec, NEMA ODAKLE DA SE PLATI. Pa ja to gledam kao kada bi mi neko danima maltretirao a ja se sklanjao da se ne potucem. Dodje do trenutka kada ne mogu vise da trpim. Nisam naopak i kavkadzija, ali tada ne bih birao sredstva.

 

 

Nego, da se svi skupimo, mirno i normalno jer i jesmo normalni i posteni ljudi. Sta hocemo? Protestvujemo zbog povecanja, hocemo na staro i kraj price.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Proesti ce uspeti kad se u svim gradovima budemo skupljali na centralnim trgovima u odredjeno vreme sa istim ciljem.Trajace to mesecima al po meni jedino to moze uroditi plodom.To da svi dodju u BG i protestuju nije nista po sata zastoja i fajront.Ovako svaki dan svaki grad sto kola sto motroi sto kamioni krug oko trga pa sytra opet.

 

Ili to ili da konacno shvatimo da su protesti utopija i da krene revolucija u crveno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

meni je slomljena noga ako se organizujemo nesto ja cu kolima ali sigurno sam za

 

haos :D

 

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Proesti ce uspeti kad se u svim gradovima budemo skupljali na centralnim trgovima u odredjeno vreme sa istim ciljem.Trajace to mesecima al po meni jedino to moze uroditi plodom.To da svi dodju u BG i protestuju nije nista po sata zastoja i fajront.Ovako svaki dan svaki grad sto kola sto motroi sto kamioni krug oko trga pa sytra opet.

 

Ili to ili da konacno shvatimo da su protesti utopija i da krene revolucija u crveno.

 

Baš tako,jedan protest neće ništa značiti a i nismo svi u mogućnosti zbog posla ili para da idemo u Beograd.

Treba organizovati proteste u svim većim gradovima i da traju do ispunjenja zahteva.

Ja sam lično za malo radikalniji protest od skupljanja na trgovima.

Zakrčenje glavnih saobraćajnica u špicevima, zakrčenje naplatnih rampi na autoputevima plaćajući gvozdenim novčićima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Eto vidite da moze da se organizuje,ali jedina "greska"je sto su nisu hteli da blokiraju puteve...verovatno bi druga prica onda bila!

Svaka cast svima koji su dosli na taj protest i organizatoru na organizaciji!

Znaci samo da se skupimo i provozamo nece uroditi plodom,vec na fin i kulturan nacin da se blokiraju putevi pa ce nas onda ozbiljnije shvatiti!

Trebalo bi nekako da stupimo u kontakt sa clanovima MAS-a da potrazimo od njih pomoc i neki savet....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Eto vidite da moze da se organizuje,ali jedina "greska"je sto su nisu hteli da blokiraju puteve...verovatno bi druga prica onda bila!

Svaka cast svima koji su dosli na taj protest i organizatoru na organizaciji!

Znaci samo da se skupimo i provozamo nece uroditi plodom,vec na fin i kulturan nacin da se blokiraju putevi pa ce nas onda ozbiljnije shvatiti!

Trebalo bi nekako da stupimo u kontakt sa clanovima MAS-a da potrazimo i od njih pomoc i neki savet....

 

Ne bih da ti ubijam entuzijazam ali mislim kada je rec o MAS-u i slicnim udrugama da se u pogresnoj crkvi molis. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova

Pozdrav svima!

 

Kao prvo podrzavam protest! Haraclije samo deru i ne pitaju! Obratite paznju na datum kada je organizovan protest 2010-te? 17-og Aprila. Previd ili namera?

 

Pa u to vreme 90-95% motora jos uvek u garazama, nespremni za sezonu! Smesno. Ali ja vidim problem i u tome je sto vecina moto klubova, ili bar organizatori moto skupova,susreta, zurki itd ne zele da im propadne sezona. Mnogi ulazu vreme, novac, trud pa nesto bas ne verujem da bi se veliki broj klubova ili pojedinaca organizovali istovremeno u sred sezone, a samo tako bi imalo efekta. Kako god bilo dok ne polozim mogu samo ovako da vas podrzim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sem što će svakog direktno koštati ova akcija u vidu goriva, slobodnog dana, putnih troškova itd itd.. Ne treba zaboraviti i državne ustanove koje će biti mobilisane da bi se npr obezbedio mir. I to će isto da dodje na račun opet tog istog naroda. I slažem se da ako je smišljena i organizovana akcija da ćeš sve te troškove smatrati cenom za uspeh ili bar pokušaj - ali onako bzvz krenuti u smislu idemo pa ćemo videti šta ćemo i kako ćemo...

 

Da bi nazvao akciju smišljenom morao bi na početku imati jasno formulisan cilj, način na koji ces doci do njega i na kraju da si u mogućnosti da kažeš koliko si uspeo u ostvarenju tog cilja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da ja stedim drzavni novac a oni ga prvi rasipaju. Pobogu, bar toliko postujem sebe da njih ne postujem.

 

Uostalom, ne moze se izboriti za nesto a da nema neke zrtve, bilo da je to novac, vreme, sta god ukljucuje. Ja cu svakako sipati tih 1000 dinara i doci do Beograda pa makar pesaka isao narednih 5 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova

Ako postoji zelja postoji i nacin. Predsednici klubova mogu da se lepo kontraktiraju preko foruma pa da lepo sednu i naprave listu zahteva. Na primer:

 

-smanjenje registracije ili da bude vracena na predhodnu ili

 

-uvodjenje 6 Mesecne registracija za sve motocikle

 

-manji porezi ili ukidanje istog na svu zastitnu opremu- neko je vec ovo pomenuo

 

itd itd predlozite i vi nesto ako imate ideje.

 

Onda kada naprave spisak to lepo posalju u ministarstvo i u medijske kuce i sacekaju odgovor. Ako se ne ispune bar minimalni zahtevi onda se lepo organizujemo i blokiramo neki grad. Kada mogu advokati zbog licnog ( extra)profita da za..bavaju citav pravosudni sistem onda i mi mozemo da se borimo zarad boljih uslova i bezbednije voznje!

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Resnik
  • Motocikl: BMW R1100RT BMW F800GS

Ako postoji zelja postoji i nacin. Predsednici klubova mogu da se lepo kontraktiraju preko foruma pa da lepo sednu i naprave listu zahteva. Na primer:

 

-smanjenje registracije ili da bude vracena na predhodnu ili

 

-uvodjenje 6 Mesecne registracija za sve motocikle

 

-manji porezi ili ukidanje istog na svu zastitnu opremu- neko je vec ovo pomenuo

 

itd itd predlozite i vi nesto ako imate ideje.

 

Onda kada naprave spisak to lepo posalju u ministarstvo i u medijske kuce i sacekaju odgovor. Ako se ne ispune bar minimalni zahtevi onda se lepo organizujemo i blokiramo neki grad. Kada mogu advokati zbog licnog ( extra)profita da za..bavaju citav pravosudni sistem onda i mi mozemo da se borimo zarad boljih uslova i bezbednije voznje!

 

 

 

ma treba inace da se smanje registraci i putarine za motore, a i za kola, neznam dali neko prati ali : panduri, prosvetni radnici , leksari itd.... strajkuju kad god im nije po volji sto se mi nebi pobunili na bilo koji nacin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova

ma treba inace da se smanje registraci i putarine za motore, a i za kola, neznam dali neko prati ali : panduri, prosvetni radnici , leksari itd.... strajkuju kad god im nije po volji sto se mi nebi pobunili na bilo koji nacin?

Stvar je u tome sto su to esencijalne struke i drustvo "stane" ako oni udju u strajk. Mi (bajkeri) moramo da ih ubedimo da i nasi zivoti vrede nesto.Pa ako nam smanje registraciju,putarine, itd onda velika vecina bajkera moze da priusti bolju zastitnu opremu, dodatnu obuku itd...da ne smaram.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Eto vidite da moze da se organizuje,ali jedina "greska"je sto su nisu hteli da blokiraju puteve...verovatno bi druga prica onda bila!

Svaka cast svima koji su dosli na taj protest i organizatoru na organizaciji!

Znaci samo da se skupimo i provozamo nece uroditi plodom,vec na fin i kulturan nacin da se blokiraju putevi pa ce nas onda ozbiljnije shvatiti!

Trebalo bi nekako da stupimo u kontakt sa clanovima MAS-a da potrazimo i od njih pomoc i neki savet....

 

Ne bih da ti ubijam entuzijazam ali mislim kada je rec o MAS-u i slicnim udrugama da se u pogresnoj crkvi molis. :neznam:

A imas li ti nesto da nas motivises, bar sa nekim predlogom, osim sto nas demotivises, bar nas koji smo u MASu i slicnim udrugama (sta god ti to znacilo). Bar pokusaj,pa makar bio i corak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Umesto kontranapada efikasnije bi bilo da se gore navede sumnje demantuju konkretnim cinjenicama. Tako bi dobili nesto konstruktivnije a sto ne bi licilo na prepucavanje.

 

Inace ne biram stranu u ovom jer nedovoljno poznajem MAS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Koliko ja znam, zahtev za kvartalnu registraciju motocikala je predat Ministarstvu pre otprilike dve godine i na tome se zavrsilo. Niti ih ko pita sta je sa tim bilo niti njima pada na pamet da tu temu pokrenu. Mnogo je lepse i lagodnije ovako. Naplacujes godisnju registraciju za nesto sto se koristi maksimum sest meseci. Pare se slivaju u drzavnu i partijske kase a ti i tvoja koaliciona bratija samo diskate i glupavom narodu prodajete 00 umesto bubrega i palamudite mu o Evropi u kojoj je kvartalna registracija sezonskih vozila(motocikli, motorne sanke, vodeni skuteri...) nesto sto se podrazumeva. A sto se tice novca koji je svakom od nas koji zivimo van prestonice potreban da dodjemo na protest samo se setite kako ste ga bar jednom stracili da odete sto i vise kilometara na neki skup gde vas za rodjene pare ceo bogovetni dan maltretiraju pucaci koje su zlostavljali kad su bili deca i nisu im kupovali zvecke, pa sad svoje frustracije isteruju besomucno turirajuci motor.

Naprosto ovde nije rec o povecanju cene osiguranja vec o tome do kada cemo cutati i trpeti da nas polupismeni idijoti koji su se domogli vlasti sisaju kao ovce i tretiraju kao retardirane. :gaa:

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova

 

 

 

 

 

Koliko ja znam, zahtev za kvartalnu registraciju motocikala je predat Ministarstvu pre otprilike dve godine i na tome se zavrsilo. Niti ih ko pita sta je sa tim bilo niti njima pada na pamet da tu temu pokrenu. Mnogo je lepse i lagodnije ovako. Naplacujes godisnju registraciju za nesto sto se koristi maksimum sest meseci. Pare se slivaju u drzavnu i partijske kase a ti i tvoja koaliciona bratija samo diskate i glupavom narodu prodajete 00 umesto bubrega i palamudite mu o Evropi u kojoj je kvartalna registracija sezonskih vozila(motocikli, motorne sanke, vodeni skuteri...) nesto sto se podrazumeva. A sto se tice novca koji je svakom od nas koji zivimo van prestonice potreban da dodjemo na protest samo se setite kako ste ga bar jednom stracili da odete sto i vise kilometara na neki skup gde vas za rodjene pare ceo bogovetni dan maltretiraju pucaci koje su zlostavljali kad su bili deca i nisu im kupovali zvecke, pa sad svoje frustracije isteruju besomucno turirajuci motor.

Naprosto ovde nije rec o povecanju cene osiguranja vec o tome do kada cemo cutati i trpeti da nas polupismeni idijoti koji su se domogli vlasti sisaju kao ovce i tretiraju kao retardirane. :gaa:

e steta sto ne mogu sto plusa da ti dam za komentar!!!! al' zato kad se vidimo imas gajbu piva :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

I dalje bez konkretnog predloga i ideje.

Oni (MAS) su bar pokusali nesto a mi cemo i dalje da se ovde kuckamo po tastaturi, ko ima duzi i veci, sta god. DATUM, MESTO I idemo da menjamo nesto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Осмислити циљеве(1.Укинути нове намете за осигурање возила;2)Омогућити квартално регистровање мотоцикала;3)Укинути ПДВ на заштитну опрему и третирати исту као ХТЗ опрему...).Допишите захтеве!Кад дефинишемо захтеве-циљеве протеста,треба да закажемо датум кад буде највећа гужва у Београду и да запречимо најпрометније улице на одређено време!Морају да нас схвате озбиљно!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja