Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

sledeca subota,23.05.2015 protest u 11 h ispred gradskih skupstina.

Te se odlaze zbog maratona,te zbog mitinga....alo,protesti pocinju tad i tad i gotova stvar,nema izgovora.

Hajdemo!!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Idemo da trubimo ispred skupstine i laganu protestnu voznju kroz grad uz sirene kao na svadbi i to neka bude to za pocetak.

Blokiramo Kneza Milosa i to je  to...vec ce se procuti.

Zahtev - Smanjenje obaveznog osiguranja i registracije za dvotockase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Juce greskom ukuca kolega moje podatke u kalkulator i za auto od 650 ccm izadje da bi registracija bila 15.ooo rsd.

Nakon sto smo uvideli gresku,izadje 23.000 rsd-a.

ZASTO MAJKU IM ZELENASKU???

ZASTO kad vozim pola vozila???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Da li moze da se neko od administratora i dugogodisnjih bajkera koji je upoznat sa situacijom a ima iskustava oko protestovanja,da se javi i da pomogne prilikom organizacije istog ili treba da idemo kao hipi grupa koja ce posedati na plato ispred skupstine i cekati da je udari sunce u glavu i da odemo kuci jos blesaviji.

 

Napominjem da nemam iskustava sa organizacijom ali sam rad da pomognem organizaciju i protestujem i pet dana ako treba.

 

STA TREBA URADITI DA BI SE ORGANIZOVALI DA IZADJEMO I IZRAZIMO NASE DUBOKO NEZADOVOLJSTVO IZAZVANO PLJACKOM OSIGURAVAJUCIH KUCA???

 

Dajte pomozite organizaciju...bre,organizujete pocetak sezone,razne voznje,gulase,deda mrazove a sad se cuti kao da volite bre da placate toliko skupe namete ali NEREALNE  skroz.Bar da nam izjednace kubikaze sa autima pa ce biti dosta jeftinije,ovo je PLJACKA i udar na zdrav razum.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ja ne kapiram gde je problem....odredi se datum i mesto i protestujemo.

Pet meseci se ovde pise a niko da stavi datum.

Posto sam jedinka,smatram da treba da podje sve od nekog kluba ili vece organizovane grupe bajkera ili administratora ovog sajta i zato ne preduzimam nista.

Organizujemo se za voznje raznorazne a ne mozemo jedan dan da svi dodjemo na jednu protestnu voznju i da dogovorimo datum.

Dajte samo datum i eto me gde god i povucicu jos petoricu minimum.

Ovo vise nema smisla.

Srbija do Tokija. Prosecni Srbin ce da sedi ispred prodavnice ili u kafani, da pije pivo i da se posle treceg najebava keve svima od predsednika drzave do predsednika kucnog saveta. Anonimno ce do besvesti drviti Q po forumima ali kad treba da uradi nesto konkretno, da izadje na ulicu ili da iza svog nezadovoljstva stane imenom i prezimenom, e onda vise, sto bi rekli u Leskovac, nema ni mojega. Tako da i od ove price nema ni mojega i besmisleno je na nju traciti vreme.

https://youtu.be/QuT-VsAl2w8

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@Mare - pročitaj ovaj moj post: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/108771-epizoda-br-6-problemi-motociklista-u-srbiji/page-2#entry1739924

 

Suština poente je da ćeš za tu vrstu protesta pre organizovati ekipu preko fejsbuka nego preko ovog ili bilo kog drugog foruma. E sad, ako si dovoljno uporan, možda i privučeš pažnju medija. Na primer, možete se iskupiti ispred skupštine sa transparentima ili možete blokirati ulice dok vas policija ne razjuri (jer niste prijavili skup i isti vam nije odobren). Pa sutradan isto tako, pa sutradan opet itd., dok ne dobijete dovoljno po pičci ili dok pojedini iz organizacije ne avanzuju i preko noći reše svoje materijalne ili druge probleme a zauzvrat razbucaju organizaciju iznutra. Been there, done that... Oni koji su imuni na batne nisu na pare.

 

Sad mi reci - ko će da uđe u klinč sa lopovima, tajkunima i državom?

 

Elem, očigledno da je svima dobro. Ja sam to zaključio pre nekog vremena i više se ne nerviram uopšte - pasem travu, vičem MUUUU, redovno gledam parove, i drugi Dnevnik na RTS-u i to je to... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Ufh,Ico,imam para,to je najmanji problem u ovoj prici,registrovacu motor.

Problem je sto me/nas prave budalama i ovcama.

ZASTO je 650 ccm na dva tocka(bez klime,bez airbagova,sirine 45 ccm ) skuplje od Chevrolet Matiza sa klimom,airbagom i dimenzijama znatno vecim u slucaju nezgode???

 

ZASTO JEBENO DAJEMO PARE??

 

Da li postoji neko obrazlozenje od pljackasa???

Gde je logika i zdrav razum??

 

Javno pljackanje i svi cute.Osecam se kao logoras koji mora da guta bljuvotine i namete a guraju u usta toliko jako da ne mozes vise da kazes DOSTA bre.

Placam info stan redovno,odrzavanje zgrade,sve racune izmirujem na vreme.

Pet jebenih godina ih zovem da dodju da poprave krov.Pet jebenih godina.Znas sta odmah salju i koga su poslali???

Ove zakonske uterivace/izvrsitelje dugova kad zakasnis da platis jednu uplatincu.Majstore jos nisu poslali.

Isto je i kod naplate osiguranja koje placas i placas i placas i kad treba da ti plate,nadju toliko sitna slova da ni lupom ne mozes da ih procitas.Na kraju molis boga da ne iskopaju jos sitnija slova gde im jos i dodjes para.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

@Mare70a Potpuno si u pravu za sve sto si rekao, @Soony i ja smo prosle godine pokusali da organizujemo protest,naisli smo na veliku nezainteresovanost i podcenjivanje od strane clanova ovog foruma.Naknadno su se  desila jos neka dogadjanja oko protesta,npr. kada je gradska vlast  manifestaciju  "rolerijada" naglo prebacila sa Subote na Nedelju na rutu koju smo mi  prvi prijavili za taj dan. I da ne pricam dalje,ako neko zeli da organizuje protest mora da prijavi skup 5 dana unapred,na papiru se napise kojom se rutom planira protest,start protesta i mesto zavrsetka istog,broj ocekivanog broja ucesnika protesta,licni podaci organizatora,i naravno zasto se organizuje protest. Dalje Mup posle salje organizatore da uplate novac u direkciju za saobracaj,nama su u direkciji trazili oko 5.000 din.Moje je misljenje da skup treba da prijavi vise ljudi iz organizacije,da niko od njih nema  kriminalnu proslost ili da je pod istragom,jednostavno da to budu posteni ljudi,jer ce Mup jos kako da se raspituje ko ste i sta ste.Jako je vazno  unapred proveriti da li na prijavljenoj ruti za taj dan ima neka druga zakazana manifestacija. Sta jos reci,osecam gorcinu kao i svi kada pisem o tome,i kao sto zapazate ,ovde ima bajkera kojima registracija ne predstavlja problem,jedini problem im je gde ce se dobro najesti i koju ce zemlju ovog leta obici.Nedostaje solidarnosti.Zelim uspeh potencijalnim organizatorima eventualnog protesta .

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Prošle godine sam ja popizdeo. Toliko je bilo minera, toliko su "ubacivali klipove u točkove", da se jasno videlo da su poslati po zadatku.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Хајде ко би сада покренуо ту причу око протеста? Ја сам и даље за то да се Војводина слије у Нови Сад, централна Србија у Београд и тако даље. У исти дан, у исто време.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Meni npr nije jasno zasto mora da se prijavi protestna voznja? Neko ko bi ovo organizao napise nesto indirektno tipa idem na voznju tad i tad tu i tu, ako hoce par kolega sa mnom da se vozamo malo.. i slucajno se svi okupe i onda se slucajno zakrci cela kneza milosa..jbg, pokvari se par motora i drugi nmgu da prodju..kada bi se to desilo u 4 popodne npr, u bgu bi bio neverovatan kolaps, siguran sam u to..posle nekoliko dana ne bi bilo coveka koji ne bi znao za to..e onda se izadje u javnost sa zahtevima..ako nece onda se ukljuce i vozaci kola,taksisti, kamiondzije..osiguranje je svima skocilo..meni je za kola 30% skuplja registracija od prosle godine..itd itd, znate i sami za sve ovo..motor nemam, ali bih dosao kolima ako moze :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Ajmo na ulice,stvarno su bezobrazni i bahati sto se nas motorista tice,dokle vise motori su luksuz i ostalo,dosadni su sa tim vise. Gazimo asfalt sa 2 tocka,ugrozeni smo katastrofa i plus nam udaraju osiguranje kao da vozimo slepere.     :staa2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Samo lagana voznja....secam se one godine sa nalepnicama protest....bilo mnogo ljudi ....ja.sam za! NS ili BGD svejedno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Vidim veliko interesovanje na forumu u pm.

 

To sto se ne pise ne mora da znaci da se ne prati. Ja kad nemam nista pametno da kazem cutim, a ako bude akcije podrzacu je svakako.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Koliko sam skontao za ovih pedeset strana ovde treba.

 

1. Osoba/e ili udruženje koje ima 00 da prijavi protest i preuzme odgovornost ako se desi nešto i sl.

2. Određena suma novčanica

 

 

Sve ostalo je teško palamuđenje i da se u hodu srediti,ono što bi menjali je odavno poznato(lepo su to Pablo i Severian opisali u BJB podcast-u) i zna se šta je prioritet(cena registracije).

 

Kada su stranački botovi/sendvičari u pitanju ima ih svugde pa i ovde tako da se ne bi smarao sa njima,a što se tiče broja ljudi koji bi podržali protest ima ih,itekako...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: honda hornet 600

da li mora da se prijavi ako npr, skupimo se u subotu 23. u 11h kod skupstine npr i krenemo na voznju lagano vec dogovorenom rutom bez preticanja sto sporije 30kmh da  obidjemo bulevar, kneza milosa, nemanjinu i kralja milana, i na nekoj raskrsnici u kneza milosa/nemanjina propustimo par zelenih (spustim copavu pa verglam ne znam sta mu je :P ) to ukupno traje 30-45min, napravice se kolaps i sa 50 motora, a kamoli vise

 

pa cak i niko nista da ne kaze za javnost zasto se to radi opet cemo da budemo primeceni.. pa za dve nedelje opet npr ne znam ni ja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja