Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Sta se desava sa protestom....pocinje sezona,registracije se blize,dolazi lepo vreme.

Cutimo i gutamo...pravimo se da vozimo jahte i kadilake ili se preduzima nesto???

 

Trazio sam po netu i nigde nisam nasao konkretno resenje za parkiranje motorcikala pa kad bi i blokirali ceo grad,bilo bi opravdano a i dodatna nota protestu GDE SMEM DA PARKIRAM KAD NE SMEM NIGDE???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja mislim da treba pokrenuti skup ili voznju svakako ali da to bude svake nedelje npr, jer ce se procuti i poceti da se prica o tome, pa ce i oni koji nisu na forumu znati da ce doci sledecu nedelju (ili subotu) mislim da je tako najbolje pokrenuti narod.

 

Pametni neka odrede tacne tacke, zahteve, molbe, sta god, za to nisam strucan ali da se vozimo kao na zlatnim tockovima i placamo kao za kola i poreze i takse, mislim da ne treba ni da spominjem opet i podsecam.

 

Pratim dalje. :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja mislim da treba pokrenuti skup ili voznju svakako ali da to bude svake nedelje npr, jer ce se procuti i poceti da se prica o tome, pa ce i oni koji nisu na forumu znati da ce doci sledecu nedelju (ili subotu) mislim da je tako najbolje pokrenuti narod.

 

Pametni neka odrede tacne tacke, zahteve, molbe, sta god, za to nisam strucan ali da se vozimo kao na zlatnim tockovima i placamo kao za kola i poreze i takse, mislim da ne treba ni da spominjem opet i podsecam.

 

Pratim dalje. :takoje:

tako je bilo i prošle godine. Sakupili se na Zmaju i blokirali Šimanovce. Za idući vikend bio najavljen krš i lom, a na kraju bilo 5 motora na Bubanj potoku... Za taj drugi put sam bio sprečen, a kada sam video šta je bilo, nisam mogaop da verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin

Mislim da bi bilo pametno da bude samo jedan odnosno dva zahteva. Smanjrnje registracije i osiguranja. Ne kao prosle godine,umesto da.se drze tog zahteva neko je ubacio jos tri(ne znam zasto),pa su onda ispinili jedan zahtev smanjenje putarine,cisto da zamazu oci kao izasli nam u susret...nije nego.....

 

poslato sa plaze pored ladnog piva

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja sam prilicno ubedjen da narod ne moze tako lako da se pokrene i da to treba nekako da se stavi, napravi kao neka "konstanta", za zahteve cu se sloziti sa vecinom ali nesto stvarno treba da se promeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

I ja bih se prikljucio svakoj potencijalnoj akciji blokiranja I GRADA I SKUPSTINE I MOSTOVA. Sa sobom bih poveo sigurno bar jos nekoliko ljudi. Neverovatno je koliko su bezobrazne cene registracija za motore koji se realno ne mogu voziti vise od 8 meseci godisnje.

Opel Corsa 1.0 43kw, registracija sa tehnickim 14000rsd, a mene za Super Teneru, koja je em manje kw, em manje kubika, manje zagadjuje okolinu, manje gusi saobracaj i na kraju zauzima 3 puta manje parking mesta-kosta oko 17000rsd.

Moje skromno misljenje je da bi uticajniji ljudi na forumu trebali da organizuju ovakav protest na otvaranju sezone, kada ce svakako biti puno motora na istom mestu.

A ukoliko protest ne urodi plodom, moze se ponavljati vise puta, dok ne dobijemo sta zelimo.

 

I jos jedna stvar. Bar bi za pocetak bilo dobro, ako se slazete sa mnom, da administratori na neki nacin naprave vidljivom na prvi pogled ovu temu, ili nesto sto ce stalno terati korisnika da je otvori i zainteresuje se za ovu stvar.(nisam strucan oko kompjutera i interneta i foruma pa sam probao laicki da objasnim na sta mislim)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Mislim da bi bilo pametno da bude samo jedan odnosno dva zahteva. Smanjrnje registracije i osiguranja. Ne kao prosle godine,umesto da.se drze tog zahteva neko je ubacio jos tri(ne znam zasto),pa su onda ispinili jedan zahtev smanjenje putarine,cisto da zamazu oci kao izasli nam u susret...nije nego.....

 

poslato sa plaze pored ladnog piva

 

 

Mislim da ne treba da budu dva nego jedan zahtev. Cena osiguranja je kudikamo prihvatljiva i generalno ima smisla, ali porez na upotrebu motora je potpuna budalaština i ne vidim da bi iko mogao argumentovano da brani toliko visoke cene! Prosto, ona nema nikakvog smisla i treba da bude značajno manja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

 

Mislim da bi bilo pametno da bude samo jedan odnosno dva zahteva. Smanjrnje registracije i osiguranja. Ne kao prosle godine,umesto da.se drze tog zahteva neko je ubacio jos tri(ne znam zasto),pa su onda ispinili jedan zahtev smanjenje putarine,cisto da zamazu oci kao izasli nam u susret...nije nego.....

 

poslato sa plaze pored ladnog piva

 

 

Mislim da ne treba da budu dva nego jedan zahtev. Cena osiguranja je kudikamo prihvatljiva i generalno ima smisla, ali porez na upotrebu motora je potpuna budalaština i ne vidim da bi iko mogao argumentovano da brani toliko visoke cene! Prosto, ona nema nikakvog smisla i treba da bude značajno manja!

 

Kolika je uopste stavka porez na upotrebu motora ?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Porez za motor od 600cc 2008. je nešto preko 6.000 dinara. Za 1000cc 2008. je 7.360.

 

Radi poređenja, za automobil benzinac od 1.400cc istog godišta je 4.395 dinara dok je za 2.000cc istog godišta 9.000 dinara.

 

Slažem se da je i osiguranje jako skupo i ono je i poskupelo poslednje ali za cenu osiguranja i postoji argumentacija. Za porez meni lično nema nikakve logike da ti je veći porez za npr. fejzera nego za Reno Megana. To po meni mora biti barem dupla razlika u korist automobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja stvarno verujem da postoje ljudi koji su u srzi problema taksi i poreza pa neka lepo objasne da tu nesto definitivno nije normalno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Mozemo mi da ovako palamudimo jos dvesta godina i da se nista ne organizuje i ne poromeni. Elem sinoc na fejsu videh da neko organizuje nekakav pocetak sezone ispred Doma Narodne skupstine, kako sam skontao Skupstina grada Beograda, Agencija za bezbednost saobracaja, MUP... Ali nije to poenta, poenta je da su svi odusevljeni do imbecilnosti, niti ko pominje porez, niti poskupljenje osiguranja... Dakle koliko ja kapiram vecini onih koji voze motore je lepo i samo im fali da im Mali Sinisa organizuje nesto gde ce se okupiti, turirati, pucati i kurciti se, a ako vam slucajno padne na pamet da se u komentaru kriticki osvrnete na to znajte da ce vas odmah ukinuti. 

U prevodu hajmo ovce pred Skupstinu da politicarima pravimo capliz divan i svetu i Srbiji porucimo kako je ovde sve dobro, bajno i krasno!!!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Porez za motor od 600cc 2008. je nešto preko 6.000 dinara. Za 1000cc 2008. je 7.360.

 

Radi poređenja, za automobil benzinac od 1.400cc istog godišta je 4.395 dinara dok je za 2.000cc istog godišta 9.000 dinara.

 

Slažem se da je i osiguranje jako skupo i ono je i poskupelo poslednje ali za cenu osiguranja i postoji argumentacija. Za porez meni lično nema nikakve logike da ti je veći porez za npr. fejzera nego za Reno Megana. To po meni mora biti barem dupla razlika u korist automobila.

 

Ne bi me zacudilo da kao reakcija na ovo bude nesto u fazonu "Da upravu ste" i dve nedelje kasnije povecaju porez za automobile 3-4 puta a nas ostave isti. Krvopijama samo treba izgovor, ali bi onda na grbaci imali daleko siru lepezu gnevnioh ljudi od nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Cuo sam za taj skup ali mozda to nije losa prilika da se iskoristi za nekakvu predigru...

Realno mislim da je svima mnogo za dazbine ali da je ovo nalet emocija za pocetak sezone, i da se neki uslikaju naravno.

 

Mozda paralelno neki mini razglas za podrsku narodu, "jel vam lepo da se vozite, bice jos lepse..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Treba nešto uraditi definitivno... A sad, možda je bolje potencirati niže registracije, a samo napomenuti i problem parking kazni... Jer ako je tesko skupiti ljude za ovo a mislim da nebi trebalo da bude, onda se za kazne nikad necemo organizovati... Ali problem registracije treba rešiti... Koliko se secam oni su to kategorisali kao luksuz i zbog toga + % na porez, pa bar da se to skine ili tako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Dokle vise?
12.000,00 mi je osiguranje a 10.000 izadje registracija.
Da li je to normalno i hocemo li organizovati taj protest.
Da li shvatate da smo ovce na dva tocka?
Shvatite da ste ovce jer realno nikom nije isplacena steta bez da nije prosao kroz pakao da dobije svoj novac.
Placamo mi njima team buildinge na Kopu,nova  sluzbena kola i razna izdrkavanja na nas racun.
Pitam sve kolege na dva tocka:
DOKLE TRPETI NJIHOV JAVASLUK I PLJACKU???
Manje zagadjujemo,manje mesta u saobracaju zauzimamo,manje kubika imamo pa cak i pri udesima manje stete pravimo i zasto onda toliko da placamo.
Dajte da se organizujemo i uradimo nesto...treba nam datum i da se rasprica na sve strane.
Pozvati Alvirovica i ostale medije....
Dok gutamo,bice nam uvek fino servirano.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Bolje bi bilo da se organizuje npr. u jedan dan ali vise grupa u razlicitim gradovima. Onaj iz Nisa ili Subotice ce tesko doci u BG na protest.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Mene lično osiguranje ne dotiče puno, jer vozim uglavnom skutere 200-250cc. Ali bih se rado pridružio protestnoj voznji i podržavam svaki vid borbe. U pitanju je princip!

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Ja ne kapiram gde je problem....odredi se datum i mesto i protestujemo.

Pet meseci se ovde pise a niko da stavi datum.

Posto sam jedinka,smatram da treba da podje sve od nekog kluba ili vece organizovane grupe bajkera ili administratora ovog sajta i zato ne preduzimam nista.

Organizujemo se za voznje raznorazne a ne mozemo jedan dan da svi dodjemo na jednu protestnu voznju i da dogovorimo datum.

Dajte samo datum i eto me gde god i povucicu jos petoricu minimum.

Ovo vise nema smisla.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Ma samo nam treba datum i svaki grad neka tog dana protestuje.

Toliko sam besan da bi muda svoja odgrizao koliko nas prave budalama.

I svi cute,svima kao da je lepo,ne razumem.

Ako je od datuma,evo,lupam,sledeca subota,23.05.2015 protest u 11 h ispred gradskih skupstina.

Te se odlaze zbog maratona,te zbog mitinga....alo,protesti pocinju tad i tad i gotova stvar,nema izgovora.

Protest ispred gradskih skupstina svih gradova.

Informacije izmedju sebe delite putem maila...na forumima,kako god, i doci ce gomila ljudi.

Blokiranje glavnih saobracajnica na 30 minuta da bi bili primceni,u svakom gradu najprometnija ulica...U Bgu,Kneza Milosa recimo.

I tako svake subote dok se ne izborimo za realnu registraciju dvotockasa.

Prepolovili sam cene putarina za sta...za pola a to je kad i ako koristite auto put i na tome se sleglo....klasicno mazanje ociju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja