Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Ja nazalost necu moci u nedelju, ali vidim da je negde zapelo, samo se nadam da kolege sa foruma nisu brifovani; podsecam da su neclanovi stranki i neclanovi moto klubova, pa bi stvarno bilo bzv da im se nesto zakomplikovalo ni krivim ni duznim... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ако буде протеста, долазим вероватно са још 3 колеге...

Где? Када?

Ако је опет моша, организујемо се за неки други викенд, само опет мењамо организаторе, па док се не нађе неко ко ће истерати до краја (или неће намерно да саботира... - при том не тврдим да су момци саботери)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мали одзив само на теми, да не спомињем да се није чуло нигде ван форума.

Да направимо то озбиљно, или да баталимо.

 

Пошто нема свежих информација, ја се данас нећу појавити тамо, али ако се лепо организује следећи (или било који други) викенд, ту сам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Ljudi upravo to se desilo, nismo mogli nenada i ja da odradimo sve. Zamolili smo za pomoc, mrva se jedini ponudio i hvala mu na tome, jako mali odziv kada smo se dogovarali oko promene datuma , izjašnjavanja oko nove trase i jednostavno smo i mi posustali i ostavili za neko drugo vreme. Mozda ce pred pocetak sezone biti veci odziv jer ce tada trebati da se daju pare.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Ako hocete imoje iskreno misljenje, najbolje da ostavimo za proleće. Dotle ima vremena sve da se organizuje + da se razglasi kako bi došli u što većem broju...........

 

Potrebni su moto klubovi, mediji, potrebne su organizacije, asocijacije, nazovite ih kako hoćete.............iz cele Srbije................kako bi se protest ozbiljno shvatio...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Po meni mislim da je vreme izgubljeno i da se nije reagovalo na vreme. Protest je trebao da bude čim su najavili ovo poskupljenje tj bar pre stupanja na snagu istog. Sad su ljudi što bi se reklo legli na rudu , to im je prošlo kako je prošlo i sve ostalo. Jedini protest koji ja vidim kao realan bi bio da se nama vlasnicima motora omogući registracija na recimo 6 meseci. Svaka čast za volju i želju da se protest održi. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Po meni mislim da je vreme izgubljeno i da se nije reagovalo na vreme. Protest je trebao da bude čim su najavili ovo poskupljenje tj bar pre stupanja na snagu istog.

 

Mislim da se nije stiglo da se odreaguje pre poskupljenja jer su ga najavili maltene danas za sutra a dosta ljudi nije bilo sigurno da li je u pitanju prava informacija ili je neko pustio buvu kao i gomilu puta do sad.

Nazalost slazem se da je vreme izgubljeno, i mislim da ce biti jos gore ako se ostavi cela prica za sledecu sezonu, ali naravno podrzavam protest ukoliko ga bude i pomocicu koliko budem mogao u njegovoj organizaciji samo da se cela prica najavi bar nedelju dana ranije.

Kao sto je Marko rekao potreban nam je neko ko ima veze sa medijima, klubovima i sl.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nije vreme izgubljeno,ali MAS koji je trebao da bude ključni činilac u ovoj priči povukao se bez objašnjenja. Zašto je to bilo tako nije moje da komentarišem,ali mozemo pretpostaviti da se neko okoristio u toj priči... Bacili su nam kosku sa putarinama i na tome se stalo. I to naravno bez MAS a...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

sada je trenutak.

Nisam pri motoru sada, ali bi pridruživanje bilo ok.

 

Ako neko može da se pridruži.

 

Vaše mišljenje?

 

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/504011/PROTEST-Blokiran-centar-Beograda-advokatima-se-pridruzili-taksisti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Tekst koji cu postaviti je kopiran ali svaka rec po meni je na mestu,dotice se i ove teme jer mi kao narod vise ne reagujemo na nista pa ni kad nam rade o glavi a ne o dzepu..

 

Знате ли шта је имунизација?

Имунизација је привикавање тела на неприродно стање, на страна тела, отрове и бактерије на које би здрав организам реаговао бурно, температуром, знојењем, активацијом белих крвних зрнаца, комплетног имунолошког система да се одбрани од зла које прети животу...Имунизација се, значи, спроводи постепено... Прво се унесе минимална количина нпр. отрова неке змије. Тело реагује, имуни систем дигне узбуну, "војници" у крви - бела крвна зрнца започну битку, и добију је јер је количина отрова мала. Тело створи тзв. антитела која се баве специфичним отровом. Организам се опорави. Потом се опет након неког времена унесе минимално већа количина истог отрова. Тело опет реагује, но брже и лакше се избори са том материјом, јер постоје антитела. Створе се још веће количине одбрамбене "војске" у крви. Тај поступак се понавља до нивоа када се убризга летална ( смртоносна) доза - а тело не реагује, јер се антитела уиграно решавају опасности. Но ризик увек постоји, тело и органи тог тела страдају због честе промене стања и кризе у коју то тело често и периодично запада.Ако нисте знали, имунизација се врши на нама.Још од краја првог светског рата - мале дозе декаденције, безбожништва (атеизма), девијантности, аморала, безосећајности, материјализма, каријеризма, површности, необразовања и погрешног образовања - и да све не набрајам - убризгавале су се у ткиво Србља, све јаче, више и чешће....Србље сада не осећа разлику, имуно је на сваку дозу која му се приде дода, али му неприметно труну и пропадају витални органи - породица, вера, љубав, поштовање, достојанство, морал, част, самилост, храброст, спремност на сопствену жртву за друго биће, духовна тежња да се кроз морал и рад досегну нови хоризонти ума, науке и самоспознаје....Будите се, моји Срби, лежите жути као восак на гвозденом кревету ланцима везани, док вам се у вене трансфузијом уливају отрови. Устајте, кидајте ланце, чупајте из својих још јаких мишица змије адске....

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo kako su francuski seljaci protestovali protiv svoje vlade i nekih njihovih mera - zatrpali su zgradu vlade sa 100 tona govana :

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Код нас ни то не би могло јер сви беже у градове, села изумиру, све мање сељака, самим тим и фарми и свиња, што доводи до тога да не би имали гована за протест 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Која је тренутна минимална цена техничког прегледа? Јел то уопште дефинисано негде законом?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja mislim da je ili bi trebalo da bude definisano antimonopolskim zakonom da su takve stvari protivzakonite!

 

To je samo u svrhu preciznijeg fiskalnog prihoda jer statistički mogu da izračunaju koliko se prosečno registruje vozila puta PDV i eto konkretne stavke u budžetu! Ja samo ne znam da li oni misle da su ljudi toliki majmuni kad im prodaju priču da je to zbog povećanja bezbednosti.

 

Na kraju krajeva, zašto bih npr. ja kao vlasnik teh. pregleda bio u obavezi da vršim tu uslugu po predefinisanoj ceni ako imam ekonomsku računicu da radim jeftinije? A gde je ono slobodno tržište?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Која је тренутна минимална цена техничког прегледа? Јел то уопште дефинисано негде законом?

 

mislim da je za manje gradsko vozilo do 1100kg cena tehničkog pregleda trenutno 1000 rsd, imaju kategorije po kojima obračunaju cenu u zavisnosti od težine vozila.............

 

neki to radi besplatno ukoliko osiguraš auto u istoj agenciji jer imaju veliku proviziju od osiguravajućih kompanija i više im se isplati takva kombinacija kako bi privukli novu klijentelu.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja