Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Subota bi bila efektivnija verovatno ali kao sto je receno neki rade i subotom pa iz tog razloga bolje nedelja. Meni licno odgovara bilo kada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Nece valjda tako IvanNBGD@lol2.gif.....Koliko vidim,ima nas 20-tak ,nije ni to lose,verovatno jos poneki...ima li jos ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

evo sada se dogovaram sa nenadom da se nadjemo negde za vikend da se isplaniramo pa ko bude hteo je dobrodosao. javicu jos vreme i mesto

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

 

Banconi,za mene i vecinu ljudi u Srbiji,prajdovci jesu nastrani ljudi,pomenuo sam ih samo zbog datuma i eventualnih nepogodnih okolnosti po nas zbog toga.Ne mozemo porediti nase razloge i njih,to je sramota,mi smo ogorceni zbog otvorene pljacke od strane osiguravajucih drustava,ako ti to nije ocigledno,ne mogu te ubediti.Iza LGBT populacije otvoreno stoji EU ,materijalno i logisticki,dok iza nas ne stoji niko....Zamara me ta tema,idi pa ih podrzi ako smatras da tako treba,svako ima svoje misljenje i stav .

 

Nema potrebe da me ubeđuješ oko tvoje i moje ogorčenosti zbog pljačke osiguravajućih društava. Ali to što ne vidiš paralelu između onih koje nazivaš nastranima i nas.... Čuj, većina tako misli, to je uvek bio mnogo dobar argument, u nekom drugom univerzumu. Većina misli i da treba zabraniti motore, većina misli da smo mi nastrani što vozimo nešto nebezbedno na dva točka, većina sve nas, i točkaroše i kulturne vozače, svrstava u isti koš.

 

Eh, te indukovane predrasude. :( Možeš ti da imaš stav i da je dva i dva jednako pet, ali nekako ne nije dovoljno da kažeš: to je moj stav, imam pravo na njega.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ma treba probati svakako , danas ko je voljan i ima bilo kakvu konstruktivnu ideju može u 6 doći a početak višnjičke ulice , tačnije kod servisa žika sajla i eka me okrene na 065/279-4719 pa da mu objasnim koji ulaz samo. Tu se nalazimo nenada i ja , trebaće nam pomoć i dobrodošli ste

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Banconi,za mene i vecinu ljudi u Srbiji,prajdovci jesu nastrani ljudi,pomenuo sam ih samo zbog datuma i eventualnih nepogodnih okolnosti po nas zbog toga.Ne mozemo porediti nase razloge i njih,to je sramota,mi smo ogorceni zbog otvorene pljacke od strane osiguravajucih drustava,ako ti to nije ocigledno,ne mogu te ubediti.Iza LGBT populacije otvoreno stoji EU ,materijalno i logisticki,dok iza nas ne stoji niko....Zamara me ta tema,idi pa ih podrzi ako smatras da tako treba,svako ima svoje misljenje i stav .

 

Nema potrebe da me ubeđuješ oko tvoje i moje ogorčenosti zbog pljačke osiguravajućih društava. Ali to što ne vidiš paralelu između onih koje nazivaš nastranima i nas.... Čuj, većina tako misli, to je uvek bio mnogo dobar argument, u nekom drugom univerzumu. Većina misli i da treba zabraniti motore, većina misli da smo mi nastrani što vozimo nešto nebezbedno na dva točka, većina sve nas, i točkaroše i kulturne vozače, svrstava u isti koš.

 

Eh, te indukovane predrasude. :( Možeš ti da imaš stav i da je dva i dva jednako pet, ali nekako ne nije dovoljno da kažeš: to je moj stav, imam pravo na njega.

 

Pobogu Banconi,ne zelim da se bavim poredjenjem i predrasudama o nama i njima,ali ti bas insistiras.Ja sam protiv nasilja bilo koje vrste,ali sam rekao ono sto iskreno mislim,tako je kako je,.ebi ga. Voznja motorom nije protiv prirodni blud,niti bilo ko moze da kaze da je tako.Ljudi nas nazivaju ludima jer se plase motora,videci u njemu veliku opasnost po zivot,i po njima samo lud covek moze tako da rizikuje svoj zivot.Misle neki da smo i siledzije,pa to je stara prica otkad postoji motor.Ipak,ako mi organizujemo protest,navijaci i ostali nece izaci protiv nas i poceti krvav rat na ulicama,ako izadju gejovi,to je skoro potpuno izvesno.Gejovi jesu ugrozeni ako se pojave na ulici organizovano,ne od mene ili tebe vec od gore pomenutih.Mi bajkeri,pa i biciklisti takodje, su svaki dan zivotno ugrozeni,niko nas zivi ne stiti,cesto smo prepusteni sreci i sudbini.Ne mozemo se porediti ,nikako. Jedno pitanje,da li ti uopste podrzavas potest protiv poskupljenja osiguranja?Daj neko misljenje o tome,savet,bilo sta.Sve ostalo postaje prepucavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Protest treba održati što pre iz nekoliko razloga...Par najbitnijih (po meni):

 

1. Ako se protestuje u kasno jesenje i prohladno vreme, to je odličan šlagvort za institucije da se motori masovno voze i preko cele godine

 

2. U toku su protesti advokata i policije. Nije zgoreg doliti malo ulja na vatru...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Kao neko ko je inicijator potencijalnog protesta (a i pokretač teme) ti si taj koji bi i trebalo da kaže šta-kad-gde.

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ja bio na protestu 6.jula i posle nekih izjava kolega na TV ne racunajte na mene..neki celavi Arhangel se uhvato za putarine i svoju licnu promociju...a o ovim novim lozacima ne zelim da komentarisem...odjednom neki novi na forumu a stari bajkeri..0stabre.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Zasto niko nije dosao na dogovor kod Soonija, a 1hmm.gif ? Bilo nas je troje "lozaca" kako neko rece,i umesto da poznati bajkeri organizuju skup,ili asocijacija,to pokusavamo mi, nepoznati. Spajk@,nismo svi druzeljubivi niti se trudimo da uopste budemo poznati,ali neko mora da pokrene nesto,makar i "lozaci". Elem,mi smo doneli sledece zakljucke:U ponedeljak idemo u MUP,podnosimo prijavu za protest,ako ne bude nekih komplikacija odrzace se 5-tog oktobra,start bi bio na Uscu u 12 sati,jos cemo videti u MUP-u za tacnu marsrutu,u svakom slucaju ne bi bila duga,a zahtev bi bio samo jedan,a to je da vrate cene osiguranja na staro.Obavesticemo naknadno o pojedinostima,dajte i vi neke predloge i sugestije ako imate da ne bi bilo kako su tamo neki sve sami odredili. Meni je vec nezgodno da se ovde stalno eksponiram,volim miran zivot,ali mi smeta ova nepravda oko cena osiguranja.Svako dobro svima,i laku noc.1zzz.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

A mogli ste malo ranije da oglasite a ne par sati pre sastanka, i onda se jos ljutite sto je mali odziv. Lep dan a malo ih je bilo ove godine, jos i nedelja, mislim da ljudi imaju pametnija posla nego da proveravaju forum. Ja sam npr. tek sad video post o okupljanju.

 

Inace podrzavam ostale predloge koje ste izneli! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

@Nimmin -Letos kad sam pitao ko ce dobrovoljno da prijavi skup u Bg-u niko se nije javio,a svi ste bili pametni.Nemam vremena sada da bilo sta organizujem zbog milion obaveza. @Spajk - "Kolega" jel svi bajkeri moraju da vise na forumu 100 godina da bi bili bajkeri?Kad si toliki "bajker" sto se nisi javio dobrovoljno letos da prijavis skup?Mani se pametovanja preko tastature.Puno filozofiras. @Nenada -Druze samo napred i nemojte slusati pametnjakovice i folozofe koji ce samo nesto negativno da seru.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Zasto niko nije dosao na dogovor kod Soonija, a 1hmm.gif ? Bilo nas je troje "lozaca" kako neko rece,i umesto da poznati bajkeri organizuju skup,ili asocijacija,to pokusavamo mi, nepoznati. Spajk@,nismo svi druzeljubivi niti se trudimo da uopste budemo poznati,ali neko mora da pokrene nesto,makar i "lozaci". Elem,mi smo doneli sledece zakljucke:U ponedeljak idemo u MUP,podnosimo prijavu za protest,ako ne bude nekih komplikacija odrzace se 5-tog oktobra,start bi bio na Uscu u 12 sati,jos cemo videti u MUP-u za tacnu marsrutu,u svakom slucaju ne bi bila duga,a zahtev bi bio samo jedan,a to je da vrate cene osiguranja na staro.Obavesticemo naknadno o pojedinostima,dajte i vi neke predloge i sugestije ako imate da ne bi bilo kako su tamo neki sve sami odredili. Meni je vec nezgodno da se ovde stalno eksponiram,volim miran zivot,ali mi smeta ova nepravda oko cena osiguranja.Svako dobro svima,i laku noc.1zzz.gif

Izvini druze, ja bi dosao, ali nisi najvaio kada i gde

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Na protestu najverovatnije neću biti ( obaveze non - stop ), ali ako se već dogovara - treba da se zna ko je organizator, a treba i unapred spremiti izjavu za medije i da se zna ko će je dati medijima da ne ispadne kao u ovom tekstu : http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/498119/TEROR-30-SRPSKIH-ANDjELA-PAKLA-Otimaju-svercuju-prete-i-ZARADjUJU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Evo ovako ljudi, danas se ide u policiju da se prijavi skup a plan je ovakav,

 

Dana 05, Oktobra 2014 na Ušću ( ispred retorana Asterix )okupićemo se kako bi započeli protestnu vožnju povodom poskupljenja obaveznog auto-osiguranja. Okupljanje će početi u 12h na Ušću (ispred retorana Aterix) da bi u 13h usledila protestna vožnja motorcikala do platoa Skupštine grada Beograda.

 

Kolona će se kretati sledećim ulicama: Bulevarom Nikole Tesle ka Brankovom mostu, Prizrenskom, Kralja Milana ulicom do trga Slavija nakon čega se vraćamo trasom ulice Kralja Milana ,Terazija, Kolarčeve ulice, potom Makedonske da bi Dečanskom ulicom stigli doplatoa Skupštine grada Beograda u 13:30h.

 

Zadržavanje ispred platoa Skupštine grada Beograda je planirano u trajanju od sat vremena ( 13:30 do 14:30 )

 

 

 

Pošto je vožnja u nedelju ( većini odgovara) nema kome da predamo zahtev pa će akcenat biti na protestnoj vožnji i skretanju pažnje da smo tu i da nas ima. Treba nam pomoć da se pozovu neki mediji koji bi propratili bar malo dešavanje i naravno da se pojavimo u većem broju. Takodje neki vid transparenta koji bi razvili na platou ispred skupštine (odabrana lokacija jer na trgu nije dozvoljeno okupljnje motornim vozilma).

 

 

Stvarno je svaka pomoć dobrodošla jer je ovo protest za sve nas i jedostavno nas troje koji smo se našli u subotu nemožemo sami odraditi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Soony i ja smo danas prijavili skup ,svako dobronameran je dobrodosao0takoje.gif .Za sada toliko,bicemo u kontaktu ovde.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Postovani forumasi,

Stvarno sam osetio potrebu da odgovorim na post @Spajk . Ovo sto se pokusava ovde ne smatram mojom inicijativom niti smatram sebe ili nenadu za organizatorom, vodjom... Itd , zeleo sam iz najbolje namere da pretocim 40 stranica naseg bunta u nesto pozitivno sa ciljem promene na bolje .licno nisam pripadnik ni jedne partije niti jednog kluba , potpuno sam obican vozac motora I covek kome je dojadilo da ceka I placa namete politicara dok organizacije koje treba da zastupaju nase interese cute. Prvi put sam u ovako necemu I bicu tamo na uscu u 12 prvenstveno zbog sebe jer mene boli po dzepu .

 

 

 

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja