Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Treba 200-500 motora da dodje sa naplatnih rampi SM,Ruma i Pecinci. Tamo se uzmu kartice,a plaća se u Simanovcima. Ako se ide iz Bg prema Sidu,to je samo uzimanje kartica. Kada MAS ne bi bio orudje vlasti,nego Motociklisticka organizacija moglo bi mnogo toga da se uradi. Zašto? Zato što je MAS organizacija sa respektnim brojem članova i razgranatom mrežom klubova.

Treba udariti tačno tamo gde boli da bi se došlo do cilja. Primer: Kada direktor neke filijale osiguranja ili neki direktor iz Puteva Srbije krene recimo iz Šapca na aerodrom,mi to treba da znamo i da zaglavimo Simanovce na dva sata. Kad ide u Grčku sa ženom i decom treba da zaglavimo Nais na dva sata. Kad se održava neko svetsko takmičenje u Bg treba da vozimo sporu vožnju da ne može satima da se prodje Areni... Onda će svi da vide da mi postojimo i da smo moćni.... Ovako,ako pravimo defile kroz grad...piši propalo...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

Ne bi bilo zgoreg obavestiti i medije, sigurno ce narodu biti zanimljivo npr. to na naplatnoj (i novinari najavili protest za ponedeljak])... sitninu svakako usitniti!

 

Spektakl zagarantovan jer evo malo pre prodjeh naplatnu i bez sitnine je guzva, tek da i stranci i ostali vide da u Srbiji ne žive samo ovce za šišanje, pa ako vlast nije sramota što bi nas bilo za vlast koja ne brine o svom narodu!

 

 

 

 

Ako neko ima laserski štampač mogao bi da i za ostale da na papiru da odštampa PROTEST, malo selotejpa...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Treba 200-500 motora da dodje sa naplatnih rampi SM,Ruma i Pecinci. Tamo se uzmu kartice,a plaća se u Simanovcima. Ako se ide iz Bg prema Sidu,to je samo uzimanje kartica. Kada MAS ne bi bio orudje vlasti,nego Motociklisticka organizacija moglo bi mnogo toga da se uradi. Zašto? Zato što je MAS organizacija sa respektnim brojem članova i razgranatom mrežom klubova.

Treba udariti tačno tamo gde boli da bi se došlo do cilja. Primer: Kada direktor neke filijale osiguranja ili neki direktor iz Puteva Srbije krene recimo iz Šapca na aerodrom,mi to treba da znamo i da zaglavimo Simanovce na dva sata. Kad ide u Grčku sa ženom i decom treba da zaglavimo Nais na dva sata. Kad se održava neko svetsko takmičenje u Bg treba da vozimo sporu vožnju da ne može satima da se prodje Areni... Onda će svi da vide da mi postojimo i da smo moćni.... Ovako,ako pravimo defile kroz grad...piši propalo...

 

Јер снага је у броју...

 

Идеја старог рокера је одлична, немогуће да бисмо са таквом организацијом остали непримећени.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Cekaj, borimo li se protiv putarine ili protiv poskupljenja osiguranja?

I jel postoji organizacija koja ovaj protest organizuje ili ne?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ma kakva voznja, BLOKADA PUTA je jedino resenje, narocito sada kada krenu odmori, pa neka se cesaju... Vec sam pisao, ali treba naci coveka koji ce nas predstavljati i da postoji konkretna lista zahteva. Bez toga nema nista i bicemo predmet sprdnje...Daj, napisite predloge, pa da REALNE uzmemo u obzir i da se pomogne coveku koji ce sve to odraditi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Resnik
  • Motocikl: BMW R1100RT BMW F800GS

Samo nam treba ovakav plakat pa će da nam povećaju ne samo osiguranje nego i registraciju. Ovi bajkeri na fotki ovako oklopljeni, svi u crnom, bez lica, izgledaju kao neka paravojska. Kao Orke iz Gospodara prstenova. Bolje je staviti neku cicu na skuteru, sa tekstom kako svi mi koji se prevozimo na dva točka pomažemo da se smanje gužve u radno vreme, doprinosimo bezbednijem saobraćaju, štedimo gorivo i slično.

 

A dobro ja sam prvi u "orka" fazonu. :D Pošto nisam imao sa nikim da se konsultujem u vezi ovoga uradio sam na svoju ruku,sliku sam uzeo sa moto berze jer su sa istom najavili ovaj protest pa reko biće prepoznatljivija.Cijna grupa su mi bili motociklisti/bajkeri gde bi videli osnovne informacije i došli na protest a vladi(ili kome već) bi se valjda predali zahtevi sa detaljnim razlozima tj. ovo što si ti naveo na kraju.

 

Sve u svemu nije problem nađi mi neku drugu sliku,lako ćemo to prepraviti/dodati...jedino mi ovde problem premalo vremena da se konsultujem sa svima kako bi došli do nekog kompromisnog rešenja. :)

 

Po meni je naljbolja slika ona gde je pola lica covek sa kacigom pola lica bez nje a iza njega njegova porodica (zena i deca) ako se neko seca te slike, bila je na posteru pogledaj dva puta nismo nevidljivi

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ja samo da se javim iz Apatina sa skupa i da kazem da sam sve obaveze za sutra pomerio za poslepodne da bi ujutru iz Apatina isao za Bg na protest,ali poslepodne nemogu nikako doci na protest!nemojte me pogresno shvatiti,ali sam racunao da ce protest biti ujutru pa sam sve obaveze pomerio za poslepodne!Samo hrabro,nema odustajanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Upravo sam pričao sa tri različita čoveka i čuo tri različite priče

1. Protest je u BG

2. Protest je otkazan

3. Protestuje se na svakoj naplatnoj rampi (beograđani na bubanj potoku, sremci kod Inđije, bačvani kod Siriga itd.... tako što se putarina plaća kovanicama).

 

Ljudi, šta je od toga istina???

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

A da osnujemo stranku? 1moto3.gif Srpska Bajkerska Stranka

Ljudi,spontana organizacija protesta ocigledno slabo funkcionise, a niko ozbiljan nece da se prihvati posla... Slaba vajda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Upravo sam pričao sa tri različita čoveka i čuo tri različite priče

1. Protest je u BG

2. Protest je otkazan

3. Protestuje se na svakoj naplatnoj rampi (beograđani na bubanj potoku, sremci kod Inđije, bačvani kod Siriga itd.... tako što se putarina plaća kovanicama).

 

Ljudi, šta je od toga istina???

 

Da nas nema, trebalo bi nas izmisliti...Istina je tu negde, izmedju...Znači, protest u Beogradu, plaćamo sitninom na naplatnim rampama i kada se okupimo, otkažemo protest. ŽIVELA MAJKA SRBIJA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Evo, kopiram sa nekog drugog foruma da ne mislite da izmišljam:

 

Ja i NS bikeri idemo sutra na ... :

"Poziv svim novosadskim moto klubovima i bajkerima,sutra,nedelja 06.07. okupljanje preko puta Route 66 na parkingu u 15 h.

Idemo ka naplatnoj rampi prema Subotici. Poneti kovanice u iznosu 240 dinara i vodu."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Evo, kopiram sa nekog drugog foruma da ne mislite da izmišljam:

 

Ja i NS bikeri idemo sutra na ... :

"Poziv svim novosadskim moto klubovima i bajkerima,sutra,nedelja 06.07. okupljanje preko puta Route 66 na parkingu u 15 h.

Idemo ka naplatnoj rampi prema Subotici. Poneti kovanice u iznosu 240 dinara i vodu."

 

Наплатна рампа према Суботици... цена је права ситница 330 динара за 1 категорију (мотоцикли и путничка возила) :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500
<br />Ma kakva voznja, BLOKADA PUTA je jedino resenje, narocito sada kada krenu odmori, pa neka se cesaju... Vec sam pisao, ali treba naci coveka koji ce nas predstavljati i da postoji konkretna lista zahteva. Bez toga nema nista i bicemo predmet sprdnje...Daj, napisite predloge, pa da REALNE uzmemo u obzir i da se pomogne coveku koji ce sve to odraditi.<br />
<br /><br /><br />

 

Ко да се чешка?

 

Просечан Србин који је са породицом у кецу који само што није прокувао кренуо на "море" (читај код рођака на село јер за море нема пара)?

 

Одавно нисам чуо смисленији предлог:

 

<br />Treba 200-500 motora da dodje sa naplatnih rampi SM,Ruma i Pecinci. Tamo se uzmu kartice,a plaća se u Simanovcima. Ako se ide iz Bg prema Sidu,to je samo uzimanje kartica. Kada MAS ne bi bio orudje vlasti,nego Motociklisticka organizacija moglo bi mnogo toga da se uradi. Zašto? Zato što je MAS organizacija sa respektnim brojem članova i razgranatom mrežom klubova. <br />Treba udariti tačno tamo gde boli da bi se došlo do cilja. Primer: Kada direktor neke filijale osiguranja ili neki direktor iz Puteva Srbije krene recimo iz Šapca na aerodrom,mi to treba da znamo i da zaglavimo Simanovce na dva sata. Kad ide u Grčku sa ženom i decom treba da zaglavimo Nais na dva sata. Kad se održava neko svetsko takmičenje u Bg treba da vozimo sporu vožnju da ne može satima da se prodje Areni... Onda će svi da vide da mi postojimo i da smo moćni.... Ovako,ako pravimo defile kroz grad...piši propalo...<br />
<br /><br /><br />

 

Овај протест нека прође како прође, али би требали да почнемо да се распитујемо и да долазимо до информација када господа путују, и да се у тим тренутцима темпира гужва на путевима... Све остало ће болети народ, а не оног кога треба.

 

Једини проблем је што теоретски одлично звучи, али је у пракси мало теже изводљиво...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla
<br />Ma kakva voznja, BLOKADA PUTA je jedino resenje, narocito sada kada krenu odmori, pa neka se cesaju... Vec sam pisao, ali treba naci coveka koji ce nas predstavljati i da postoji konkretna lista zahteva. Bez toga nema nista i bicemo predmet sprdnje...Daj, napisite predloge, pa da REALNE uzmemo u obzir i da se pomogne coveku koji ce sve to odraditi.<br />
<br /><br /><br />

 

Ко да се чешка?

 

Просечан Србин који је са породицом у кецу који само што није прокувао кренуо на "море" (читај код рођака на село јер за море нема пара)?

 

Одавно нисам чуо смисленији предлог:

 

<br />Treba 200-500 motora da dodje sa naplatnih rampi SM,Ruma i Pecinci. Tamo se uzmu kartice,a plaća se u Simanovcima. Ako se ide iz Bg prema Sidu,to je samo uzimanje kartica. Kada MAS ne bi bio orudje vlasti,nego Motociklisticka organizacija moglo bi mnogo toga da se uradi. Zašto? Zato što je MAS organizacija sa respektnim brojem članova i razgranatom mrežom klubova. <br />Treba udariti tačno tamo gde boli da bi se došlo do cilja. Primer: Kada direktor neke filijale osiguranja ili neki direktor iz Puteva Srbije krene recimo iz Šapca na aerodrom,mi to treba da znamo i da zaglavimo Simanovce na dva sata. Kad ide u Grčku sa ženom i decom treba da zaglavimo Nais na dva sata. Kad se održava neko svetsko takmičenje u Bg treba da vozimo sporu vožnju da ne može satima da se prodje Areni... Onda će svi da vide da mi postojimo i da smo moćni.... Ovako,ako pravimo defile kroz grad...piši propalo...<br />
<br /><br /><br />

 

Овај протест нека прође како прође, али би требали да почнемо да се распитујемо и да долазимо до информација када господа путују, и да се у тим тренутцима темпира гужва на путевима... Све остало ће болети народ, а не оног кога треба.

 

Једини проблем је што теоретски одлично звучи, али је у пракси мало теже изводљиво...

 

Uopšte nisam mislio na Srbe, prosečan Srbin se i ne vozi autoputem...Milsio sam na strance, a i na vladu Srbije...Da li znate koliko "donosi" autoput kinte svakog dana?

Promenio član Takashi Amano
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Drugari samo razmislite o danu održavanja protesta, 26 jul, pa jos nedelja,nikome u Beogradu necete smetati, poenta je da glavonje vide masu, ovako niko nece videti.

Pre par godina su motociklisti iz Pariza organizovali protest kad su vlasti odlucile da kaznjavaju provlacenje u koloni, jedni su vozili autoputem u obe trake jedan za drugim, i time pravili guzvu, a drugi su u opremi sa kacigama u rukama , u spicu, koristili javni prevoz.

Ciljevi moraju da su jasno definisani, mora da se zna ko je predvodnik, ko ulazi na pregovore ako pozovu.

 

Trenutno nemam dozvolu, vozim bicikl, pa jedino ako je protest u gradu mogu da pravim guzvu, inace na autoput ne smem

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Hoce li biti neke fb grupe ili stranice ili nesto slicno sto bi mogli da serujemo sa ostalima i da pomognemo u sirenju informacije o sledecem protestu? Kad vec nisam u mogucnosti da dodjem jer nemam polozeno a i ne daje mi se nesto oko 30-40 hiljada dinara za polaganje... Makar ovako da pokusam da pomognem da nas bude sto vise i da pokusamo da ostvarimo sve vec navedeno 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

Drugari samo razmislite o danu održavanja protesta, 26 jul, pa jos nedelja,nikome u Beogradu necete smetati, poenta je da glavonje vide masu, ovako niko nece videti.

...

O kom ti sad 26.julu pricas?!?!?

Lepo procitaj, a ti slobodno nemoj doci 26. i jeste nedelja ali da si izasao na autoput video bi guzve na naplatnoj, niko nije ni rekao da ce se voziti Knez Mihajlovom!

slika.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: SOMEWHERE IN TIME

idemo da se provozamo do simanovaca i da se vratimo za bg.. sta je tu protivzakonito... i platicu putarinu u validnim kovanicama koju je izdala NBS... sta tu ima protivzakonito...

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

idemo da se provozamo do simanovaca i da se vratimo za bg.. sta je tu protivzakonito... i platicu putarinu u validnim kovanicama koju je izdala NBS... sta tu ima protivzakonito...

 

:takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ljudi ajde nemojte da budete toliki pesimisti, ko je doso dosao je kod zmaj pumpe. Sto se "protivzakonitg" dela tice ne vidim ko moze da mi zabrani da se vozim u coporu od BGa do Simanovca i nazad?! Ako bude nekog protesta, svi smo mi odrasli ljudi i drzacemo se zakona da se javni skup prijavi ;).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne kapiram što se pojedini cvikaju? Čega se plaše? Ko će da nas rastera i zbog čega? Ko u slobodnoj zemlji može bilo kome zabraniti da se vozi bilo gde? Ko u Srbiji može meni da zabrani da plaćam validnim sredstvom plaćanja putarinu? Opustite se ljudi, idemo da prenesmo nadležnima upozorenje da nismo spremni da društvancu iz kafane turimo u džep još koju milijardicu dinara! Okupili se pajtosi i uz pečenu janjetinu smislili kako da namlate još para od gulije, tutnuli kome već treba da tutnu iz vlasti procenat da to ozakoni i vozi Miško... Da su izašli pred narod i rekli "povećaćemo cenu registracija svih vozila za 5.000 dinara da bi imali kintu da konačno napravimo put X" ili bilo koji drugi cilj od opšteg interesa, cenim da bi to izgutali, ali ovde se radi o punjenju PRIVATNIH džepova ogromnim parama pod okriljem i aminom države. Nemam pojma koliko će se motora skupiti, organizacija je bila "na brzinu" i očigledno izminirana kako god i koliko god može da se izminira ali ja ovo vidim kao jednu vožnju upozorenja. Ne sumnjam da će organizatori imati pripremljen barem nekakav materijal koji objašnjava šta to tražimo i zbog čega. Vidimo se na Zmaju... :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja