Jump to content

Moto Zajednica

Beograd-Mantova-Beograd, 3.500km Vespom 125ccm

Recommended Posts

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

0_zps67a50c5c.jpg

Ova voznja je pocela da se planira jos prosle godine na povratku WeRideEverywhere [VozimoSvuda] ekipe iz Italije. Jos u povratku smo razmatrali koja je opcija i koja putanja najbolja. Plan je bio da se iz Beograda spustimo do Bara gde bi nas cekao chapter WRE iz Makedonije, sa kojima bismo trajektom presli u Italiju i iz Barija krenuli u obilazak juga Italije i lagano se dovezli do Mantove. Povratak je bio planiran kopnom, obalom Italije, Slovenije, Hrvatske i Crne Gore, pa onda lagano ka Beogradu.

Nazalost nismo uspeli da se uskladimo za ovu putanju, razloga je bilo vise, neuskladjenost godisnjih odmora najvise je kvarila ovu putanju. Ali od Mantove i Svetskog Vespa skupa se ne odustaje lako :)

 

Svetski Vespa skup se odrzava u Mantovi od 12.-15. Juna 2014. Posto je Italija u pitanju ocekuje se veliki broj Vesparosa koji ce iz svih krajeva sveta doci u Italiju. Iz Srbije ce u Mantovi biti prisutne dve grupe Vesparosa ekipa WeRideEverywhere [VozimoSvuda] kao i Drustvo Ljubitelja Vespe Beograd-Vespasian(Vespa klub). Nazalost niko iz Nacionalnog Vespa kluba Srbija nije prijavljen(Vespa club Beograd i Vespa club Valjevo), tako da zvanicno prijavljene ucesnike Srbija nema :( Ali naravno mi cemo predstavljati nasu zemlju onako kako i prilici, i necemo se obrukati... :)

 

WeRideEverywhere [VozimoSvuda] se prijavljuje na Vespa Trophy 2014. Prvi put da se neko iz Srbije prijavi na isti, jer do sada niko nikada nije ucestvovao. Poenta je da se obidje sto vise Vespa dilera na putu do Mantove. Nadamo se dobrom plasmanu medju prvih 10 jer ipak je konkurencija prejaka obzirom na italijanski domaci teren.

DSCN0176_zps928f2923.jpg

 

WeRideEverywhere [VozimoSvuda] ekipa krece sa 3 predstavnika na ovaj skup, Marko Markovic(Srbija), Dejan Vlaovic(Srbija) i Dusan Maksin(Slovenija, chapter WRE-Slovenia). Nema nas puno, ali svakako cemo biti zapazeni u Mantovi. Opet zbog neuskladjenosti oko godisnjih odmora, moramo da iz Beograda krenemo razlicitim putanjama ali i u razlicito vreme. Marko markovic krece 10.06. Beograd-Zagreb autoputem, pa sutradan dalje autoputem ka Ljubljani gde treba da se nadjemo sa Dusanom iz Slovenije.

 

Ja se odlucujem da krenem ranije 06.06. i putanja ce mi biti, Beograd-Obrenovac-Sabac-Loznica-Tuzla.

1DanBgd-Tuzla_zps048e72d6.png

DSCN0159_zps124a8761.jpg

 

U Tuzli je planirano spavanje i vidjenje sa Vespa prijateljima iz Tuzle.

DSCN0168_zps14084313.jpg

DSCN0170_zps6c60f7e1.jpg

DSCN0171_zps816a82c5.jpg

DSCN0172_zpsa456314a.jpg

DSCN0178_zps82d4d790.jpg

DSCN0179_zps74fd9126.jpg

DSCN0180_zpsc16b7e37.jpg

DSCN0181_zpsd80d1e05.jpg

DSCN0185_zps8c34d453.jpg

 

 

Lado Markelic me docejuhe u Tuzli, odlazimo u obolazak i pokazuje mi svasta nesto lepo. Lado i ovim putem ti se zahvlajujem na lepom doceku u Tuzli :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Zanimljiv početak. Čekamo nastavak.

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Iz Tuzle krecem ka Banja Luci.

2DanTuzla-BanjaLuka_zps7a54dffb.png

 

Tamo me ocekuju prijatelji iz Vespa kluba Banja Luka. plan mi je da ostanem vikend u Banja Luci, jer Vespa klub Banja Luka pravi voznju i pozvan sam da im se prikljucim u istoj. Naravno takav poziv se ne odbija. Relacija Tuzla Banja Luka nije velika, ali usput svracam i u Doboj, gde me ocekuje drugar i chapter WRE-Doboj Boris Tukaric i koji mi kaze da u Prnjavoru ima Moto Skup. Pa zasto da ne svratimo i obidjemo i to, posto nigde ne zurim. Odlazimo na skup i naravno provod je odlican.

DSCN0186_zpsbd3e92f3.jpg

DSCN0187_zps40e9bdf0.jpg

DSCN0188_zps965e8b90.jpg

DSCN0189_zps163f972d.jpg

DSCN0190_zps967903cf.jpg

DSCN0191_zps683c7bba.jpg

DSCN0192_zps51d40bd5.jpg

DSCN0193_zps0aec7ea1.jpg

DSCN0194_zps0c1b2da6.jpg

/DSCN0196_zpsb0a95d77.jpg.html]DSCN0196_zpsb0a95d77.jpg[/url]

 

Ovim putem ze zahvlajujem Borisu na doceku u Doboju i sto me je odveo na Moto Skup u Prnjavoru

 

 

U Banja Luku stizem u popodnevnim satima, nesto malo kasnije nego sto sam planirao, ali ipak je Moto Skup u Prnjavoru morao da se poseti :) Docekali su me u lokalnom kaficu, picence, dva, a i nezaobilazni banjalucki cevapi pa polako na spavanje, jer je za sutra planirana voznja.

 

 

Ujutru se nalazimo ponovo ispred kafica u kome smo sedeli sinoc. Ekipa se polako okuplja.DSCN0198_zps08ac4971.jpg

DSCN0199_zps30a5afc1.jpg

Poseta je planirana Jajcu, kao i jednom od najboljih ribnjaka na tom podrucju. Odlazak i povratak ce biti razicitim putanjama, tako da ce se videti dosta lepih predela, sto me jako raduje. Vespa klub Banja Luka uskoro pravi Vespa susret, tako da mi usput pokazuju i lokalcije na kojima ce se isti odrzati.

Do Jajca stizemo poprilicno brzo, mali peh je sto je jedna Vespa proklizala, ali nista strasno, sve o.k. nastavljamo dalje.

DSCN0200_zpsf5f34eac.jpg

DSCN0201_zpsbb0974ef.jpg

DSCN0202_zps6f8f1c5f.jpg

DSCN0204_zps6b8d0723.jpg

DSCN0213_zpsa4c11f6e.jpg

DSCN0206_zpsdb3707c1.jpg

DSCN0207_zpsba08f4f5.jpg

DSCN0208_zpsbf0035be.jpg

 

Stizemo u ribnjak, i naravno odmor i rucak. Do ribnjaka, za koji iskreno ne mogu da se setim ni u kom mestu je stize se kroz prelepu prirodu. mana je jedino lokalni put koji se ne odrzava, pa je vremenom isti postao makadam. 6km off road voznje sa Vespama...nezaboravno iskustvo... :)

DSCN0214_zpsade2a700.jpg

DSCN0216_zps380b15e7.jpg

DSCN0219_zpsf094578e.jpg

DSCN0221_zps16ff4ead.jpg

DSCN0225_zps5918bbb2.jpg

DSCN0226_zpsb6d56364.jpg

DSCN0227_zps56cde354.jpg

 

Posle rucka vracamo se u banja Luku. Ja ranije odlazim na spavanje jer sutra krecem rano ujutru dalje ka Sloveniji.

 

Zahvlajujem se vespa klubu Banja Luka koji me je lepo docekao i ugostio i naravno Misi Trninicu koji me je primio na spavanje kod njega u stanu :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

4. Dan puta ce biti malo zahtevniji, nekih 441km obzirom da su do sada predjene relacije po danu bile do 200km.

Banja Luka-Prijedor-Velika Kladusa-Karlovac-Zagreb-Skofja Loka.

4DanBl-SkofjaLoka_zps8b27e638.png

 

Posto me je ekipa Vespa kluba Banja Luka ispratila, krecem polako dalje. Nema kise, dam je suncan i krecem se ka Velikoj Kladusi. Plan mi je tu preci granicu izmedju Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Stizem pred granicu, tankam gorivo, pravim malu pauzu. na granici kao i obicno guzva, nema hlada, nemam problem da zamolim i zaobidjem vozace automobila koji me propustaju. E onda nastaje mali problem. Bosanski carinik, kome j eocigledno dosadno me zustavlaja. Prvo mu nije jasno odakle ja uopste tu. Onda mi postavlja pitanje sta mi to viri iz dzepa. Naravno video je stap za GoPro kameru koji mu se ucinio slicnim teleskopskom pendreku. Ja mu objasnjavam sta je i cemu sluzi, ali dzaba. Uzima ga u ruku i pokusava da ga otvori kao sto se otvara teleskopski penderk. Pokusavam da mu objasnim kako se isti otvara, uzimam mu ga iz ruku i pokzuem. Cak zelim i da ukljucim kameru da snimim lika kako se cudi cemu taj stap sluzi, ali mi naravno isti ne dozvoljava snimanje... :) Na kraju me pita da li je motor moj. Trudio sam se da budem ljubazan i da samo nastavim dalje. Onda posto sam vec 7 minuta kod njega pa eto i hrvatski carinik da mi malo pogleda sta nosim. Pitanje glasi da li imate opijate kod sebe. Na pitanje odgovaram pitanjem, da li imate psa da proveri to, ili moram sve da skidam sa motora. Naravno psa nemaju, pa pocinjem polako da vadim i objasnjavam sta mi je sve i cemu sluzi. Procedura je prosta, vadis i vracas sve pa cak zaviruje i u agregat. Posle nekih 30 min nastavljam dalje us reci Sretan put... :)

Put od granice je dobar, nema rupa, sto je najbitnije, stizem u Karlovac, odlazim kod dilera za Piaggio i pravim fotku za Vespa Triphy. najavljen sam unapred, pa svi znaju sta mi treba, i upucuju me na jos dve radnje u Zagrebu koje moram da obidjem.

DSCN0230_zps4cb54061.jpg

 

u Zagreb stizem brzo jer je Karlovac nekih 47km od Zagreba. U jednoj od radnji me docekuje drugar iz Vedspa kluba Varazdin Dondy Marincevic koji radi u Piaggio salonu. Posle fotkanja i kupovine originalne kapice za svecicu odlazim na pice sa njim i predsednikom vespa kluba Zagreb Domagoj Rendulicem poznatijim pod nadimkom Sepra. Objasnjavalju mi da posto je kasno, najbolje je da autoputem odvezem deo Zagreb-Ljubljana, i upucuju me koliko kosta vinjeta kroz Sloveniju.

DSCN0232_zpsc2665968.jpg

DSCN0233_zps9a5137b3.jpg

DSCN0236_zpsbf8addcc.jpg

DSCN0237_zps5947d026.jpg

DSCN0238_zps9ffb6813.jpg

DSCN0239_zps8b0b3a97.jpg

DSCN0241_zps91d8e235.jpg

 

Hvala Dondyju koji je ustanovio koja kapica za svecicu mi odgovara za moju Vespu i Sepri koji je izasao sa posla da bi se videli na picu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bas to htedoh reci za slike...postavljene kao thumbovi, a kada ih otvoris prevelike...mogu da se vide jedino otvaranjem u drugom prozoru...malo previse za putopis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Nikakva uvreda, do sada koristio Image Shack, ali vise ne radi, odnosno placa se, odavno sam na forumu i samo sam taj koristio, a znacilo bi mi i da ste napisali na koji nacin, pa cu vrlo rado tako ubaciti iste... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Bravo za poduhvat. A posle ljudi pametuju kako je honda NC750X od 750cc i 2 cilindra slaba za putovanje! Ako mozes nesto vise da napises ovo za obilazenje vespa radnji. To rade svi koji su krenuli na skup ili?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Ako neko ima zelju i volju i naravno vremena, mislim da kubikaza nije problem. Moj drugar Sean Jordan je 2010. Vespom obisao svet, trebalo mu je 18 meseci za 55.000km. Krenuo je iz Beograda i ta njegova Vespa PX 200ccm se nalazi sada u Vespa muzeju u Pontaderi.

Takodje ove godine je kroz Beograd prosla Steph Jeavons koja je krenula iz UK na put oko sveta sa Hondom 250ccm lakim endurom. Znaci ko zeli taj i moze... :)

 

Sto se tice Vespa Trophy takmicenja, ono se odrzava svake godine, i ne ucestvuju svi, vec samo ko se prijavi na isti. Prijavom se dobija Travel Book u koji se pri poseti Piaggio dilera, upisuje koliko Vespi je bilo ispred radnje, pravi se fotografija sa tim brojem Vespi i ucesnicima(vozacima) bez suvozaca. Na kraju se sabiraju bodovi, i u principu najvise bodova se dobije na broj ucesnika. Primera radi ja sam odvojio 3.mesto, obisli smo 12 Piaggio dilera, u 4 zemlje i presli oko 1.500km.ali nas je ucestvovalo samo dvoje. Drugo mesto su uzeli Italijani sa samo 4 Piaggio dilera i jednu zemlju Italiju koju su prosli i nepunih 500km napravili, ali ih je ucestvovalo 12.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Posto sam odlucio da idem iz Zagreba autoputem ka Ljubljani(jedini razlog je kasnjenje koje sam imao na granici izmedju BiH i HR) krecem ka Ljubljani. Putarina od Zagreba ka Ljubljani na teritoriji HR za motor kosta 0.5eur. Vinjeta za 7 dana u Sloveniji za motor kosta 7.8eur.

Put je krajnje dosadan, pravac, a ponekad i neka blaga krivina, a ima i koja uzbrdica, pa i nizbrdica. Sve u svemu u Skofja Loku stizem dosta kasno, vec je pao mrak, ali me Dusan sa ostalimadocekuje. Kod Dusana cu odsesti i prespavati, sutra idemo po jos pecata i obalazaka Piaggio dilera. Plan je otici do Kranja, pa i do Bleda, a onda u Ljubljanu, gde me ocekuju kolegege iz Vespa kluba Ljubljana. Dobijam informaciju da je Marko u Beogradu spreman i on krece prvo ka Zagrebu, i nalazimo se u Sredu u Ljubljani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

5danslovenija_zpsd249d878.png

 

Dansanji dan je predvidjen za upoznavanje sa lepotama Slovenije. Dusan me vodiprvo da zavrsimo proceduru za Vespa Trophy, a onda idemo da uzivamo.

 

Put nas vodi prvo prema Kranju.

DSCN0250_zps646300da.jpg

DSCN0251_zps7fe32ab6.jpg

DSCN0259_zps835d58cd.jpg

DSCN0268_zps246b6cf4.jpg

 

Caskom zavrsavamo proceduru oko fotkanja i pecta i nastavljamo dalje. Koristimo priliku da Dusan uradi tehnicki za svoju Vespu.

 

DSCN0255_zps77df6ad3.jpg

 

Krecemo dalje ka Bledu :)gde mi dusan na jednoj lokaciji pokazuje kucu gde se rodio Franc Presern.

DSCN0261_zps51a9d24a.jpg

DSCN0263_zps6988ec51.jpg

DSCN0262_zpsa68056de.jpg

 

Dusan je jedan od clanova ekipe WRE i sa ponosom na kacigi nosi znak chapter WRE-Slovenia... :)

DSCN0267_zps8384cd9a.jpg

 

Na bled odlazimo na rucak i da se zasladimo, vremena nije bilo puno, inace bi se i okupali i rashladili, jer je dan bio pretopao.

DSCN0272_zps48171069.jpg

DSCN0273_zps67422af7.jpg

 

Dusan tvrdi da su ove krempite najbolje u Sloveniji... :)

DSCN0269_zps0bb8a9ad.jpg

DSCN0270_zps239a0174.jpg

DSCN0271_zps189bbe46.jpg

 

Na obodu Bleda me vode u novoiygradjeni kompleks koji se zove Garden Village Bled - Slovenia

Investitor je ulozio oko 9 miliona evra u ceo objekat koji ima vestacko jezero, sa restoranom, a i deo za spavanje koji cine satori koji su za dve osobe kao i bungalovi. Sve je uradjeno u drvetu, i ne remeti prirodu jer potocic koji protice kroz plac iznad njega su satori za dvoje, sa strujom, velikim madracem za dvoje, vec postavljeni, i sa malom terasom ispred. Kuce ili apartmani su na 7m-8m visine i nalaze se na stubovima od drveca ia delom vise i na sajlama, nestvarno, treba obici i videti.

 

DSCN0274_zps345d7b17.jpg

DSCN0275_zps1e737184.jpg

DSCN0278_zps6500a5f3.jpg

DSCN0282_zps6bccc7b2.jpg

 

Posetili smo i Titovu Vilu na Bledu, koja je sada pretvorena u Hotel sa 5 zvezdica

 

DSCN0286_zps257eadea.jpg

 

U medjuvremenu dobijamo informaciju da je Marko stigao u Zagreb i da ce nam se sutra pridruziti u Ljubljani. Mi za to vreme krecemo ka Ljubljani gde nas ocekuju clanovi Vespa kluba Ljubljana koji upravo imaju sastanak povodom polaska u Mantovu. Sa njima cemo zajedno i sa Vespa klubom Menges ici u mantovu.

Mene u Ljubljani docekuje Robert Spenko iz Vespa kluba Mengdes. Njegov gost cu biti naredna dva dana. Dogovor je da se smestim kod njega kuci, i da sutra po obilasku Mengesa i Ljubljane sacekamo Marka koji ce biti gost kod Milana iz Vespa kluba Ljubljana. Ukratko, Vespa klub Ljubljana, Vespa klub Menges i ekipa WeRideEverywhere [VozimoSvuda] iz Beograda podrzana nasim chapterom WRE-Slovenia u Cetvrtak ujutru krece u koloni ka Mantovi... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 1050 XT

Sjajna tura, slike fenomenalne, a Vespi mnogo dobro stoje bisage a pogotovo ona kozna torba napred... :takoje:

 

Cekam nastavak...:Mina:

 

Pozdrav od nekadasnjeg PX-ovca... :zdravo:

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Poduhat vredan svakog divljena, BRAVO!!!Koja ti je bila prosecna brzina kojm si vozio na regionalnom i na auto-putu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

prosecna brzina, zavisno od konfiguracije terena po navigaciji je bila izmedju 45km/h i 60km/h

naravno na autoputu je bila nesto veca, ali ponavljam to je veoma dosadno za tu brzinu, a i na nekim deonicama nije ni prijatni(najvise zbog naleta vetra koji su poprilicno jaki)

Mada Brzina mi nije toliko ni bila problem, kada imas vremena i kada nigde ne zuris... :)

 

01_zps52dc23c4.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Posto mi je Dusan pokazao dosta lepih stvati za jedan dan u Sloveniji, predvece odlazimo u Ljubljanu na sastanak Vespa kluba Ljubljana. Tamo su prisutni i clanovi Vespa kluba Menges i moj prijatelj robert Spenko.

 

1_zps8f3a867e.jpg

2_zps6dcf478b.jpg

3_zpsb62d15da.jpg

 

Tu se dogovaramo kako cemo sutra prekosutra da krenemo, kojom putanjom idemo, koliko nas itd.

Marka ocekujemo sutra u Ljubljani, tako da imamo jedan dan odmora pred put. Spenko ce mi biti domacin naredna dva dana.

 

Ujutru odlazimo u obilazak ostalih Piaggio dilera kao i u razgldanje okoline Mengesa.

 

DSCN0293_zpse2f189c4.jpg

DSCN0296_zps4b773c56.jpg

DSCN0290_zps0f7d6b18.jpg

 

Nalazimo vremena i za obilazak Ljubljane, a i Marko se javio da je stigao kod Milana, tako da se i sa njim vidjamotog dana. Plan za polazak ka Mantovi je Cetvrtak 06h ujutru.

 

DSCN0302_zpsd0effaa7.jpg

DSCN0305_zps9883063c.jpg

DSCN0306_zpsead16a72.jpg

DSCN0307_zpscab42ae8.jpg

DSCN0316_zps5d493048.jpg

 

Ovim putem se zahvaljujem Dusanu, Spenku i Milanu, koji su nas docekali u Sloveniji.

 

DSCN0312_zps55d69888.jpg

 

A kod Spenka je boravak bio pravo odmaranje, sto se vidi iz prilozenog... :)

 

DSCN0310_zps984e2e48.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Cetvrtak 06h.

Sa Robertom Spenkom ostalima iz njegovog kluba Vespa klub Menges dolazimo na mesto gde cekamo Vespa klub Ljubljana.

Pojavljuje se kamper, a iza njega auto koji vuce prikolicu i dve Vespe na istoj. Objasnjavaju mi da je u kamperu jos jedna Vespa, a da ove dve sluze kao rezerva ako se nekome nesto desi. Veoma organizovana ekipa Vesp akluba Ljubljana.

Pocinju da dolaze i ostali. Sa nama idu i dve zene koje voze Vespe od 50ccm. Plan je zaobici autoput u svakom slucaju i do Mantove voziti regionalnim putevima.

 

0_zps6699edfd.png

 

DSCN0321_zps017ea796.jpg

DSCN0322_zpsf99afa12.jpg

 

Vespe od 50ccm idu pun gas, stvarno se ne oseti da su nam teret, jer zene voze odlicno... :)

U jednom trenutku mali kvar na Vespi LX150ccm pumpa za gorivo se pregreva i Vespa staje. Sa prikolice se skida rezervna Vespa ova sa problemom se stavlja na istu, i nastavljamo dalje.

Pauze smo pravili na svakih 150km zbog tankanja a i odmora. Velika je vrucina, pa nam odmor prija.

 

DSCN0329_zpsb057b571.jpg

DSCN0328_zps03961cd4.jpg

DSCN0330_zpsbe392266.jpg

DSCN0331_zpsc29a90c7.jpg

DSCN0332_zps048661f4.jpg

DSCN0326_zps6b7fa859.jpg

DSCN0334_zps83a2f66b.jpg

 

I tako stizemo u Mantovu, dogovor je da u Vespa selu imamo lokaciju gde cemo se nalaziti narednih dana. Odabran je parking br 5. na jednom od ulaza, i kafic u neposrednoj blizini. Svako odlazi u svoj smestaj, Hotel. Hostel, apartman, kamp... :)

 

1_zps0578a367.jpg

2_zps997f17f4.jpg

3_zpsed76b14c.jpg

6_zps0fe04ebe.jpg

8_zps92a1ec05.jpg

 

Ja predajem dokumentaciju za Vespa Trophy i krecem ka mom smestaju. Posto sam imao kordinate Hostela, sve je bilo lako, nasao ulicu vrlo brzo na nekih 5km od Vespa sela...kad medjutim tamo privatna kuca. Shvatam da je u pitanju greska. Broj Hostela imam, ali baterija na 1%, ajde pozvonit cu. Izlazi fini gospodin i ja mu objasnjavam problem sa tel. i zamolio sam ga da kao moze on pozove Hostel da vidimo na kojoj su adresi. Posle 5 min on se vraca i kaze da je adresa o.k. ali da je to u sasvim drugom okrugu(opstini) Mantove. Upisujem te podatke u navigaciju i vozim dalje. Stizem u Hostel i shvatam da je isti na 20km od Mantove ali o.k. Sa vlasnikom odma resavamo spor i spusta mi cenu za smestaj u istom, sto ja rado prihvatam. :)

 

10_zpsbcaf98e8.jpg

Odlazim na zasluzeni odmor. U Hostelu je starija ekipa britanskih Vesparosa, sa kojima se odma upoznajem i naravno pice je na stolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

i tako naredna 3 dana, Hostel-Vespa Selo-Hostel. Druzenje sa starim, ali i upoznavanje novih VespaPrijatelja. Mantova se nalazi nekih 40km juzno od Verone, pa se naravno jedan dan odvaja i za obilazak Verone. Dobijam informaciju od organizatora da je dodela nagrada za Vespa Trophy 2014. predvidjena za Subotu oko 22h. Do tada VozimoSvuda... :)

 

DSCN0336_zps3cc725cd.jpg

DSCN0337_zpsd383ed1f.jpg

DSCN0339_zps5b3c6961.jpg

DSCN0340_zps9574c9b5.jpg

DSCN0342_zps46af5b01.jpg

 

Dragi prijatelji zi Londona, prosle godine prvi sa desne strane Stahh je bio u Beogradu Vespom, a dolazi ponovo u Bgd na BeoVespu, stvarno pravi Vesparos... :)

DSCN0343_zps8efe31bd.jpg

 

U medjuvremenu u Vespa Selu kolege iz Hrvatske rade promociju za 2015. i Svetski Vespa Dan u Hrvatskoj, lokacija Biograd na Moru

 

DSCN0346_zps6ca75e0f.jpg

DSCN0348_zps01a39c73.jpg

DSCN0349_zps48f5c3db.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Posle svecane parade Vespi po Mantovi i okolini, dobijamo informaciju da je na skupu prijavljeno oko 10.000 Vespi iz celoga sveta. Lagano se skup privodi kraju, i uvece je predvidjeno da se odrzi koncert i da se svecano zatvori ovogodisnji Svetski Vespa Skup u Mantovi.

Koristim priliku da kupim kacigu za mene, a i za par drugara u Beogradu i Skoplju. U pitanju je Jet Vespina kaciga sa logom Svetskog Vespa Skupa u Mantovi, Radi se samo ogranicena serija od 900komada. Treba na vreme ugrabiti iste, ali WRE ekipa ima poznanike, pa su nam ostavili 3 komada sa strane. Naravno cenkanje je neizbezno, ipak sam se ja nekada bavio trgovinom, tako da spustam cenu sa 104eur na 84eur, i dobijam sta sam trazio, dve bele i jednu crnu kacigu.

 

IMG_20140612_193004_zps4c0ef8cd.jpg

IMG_20140616_214250_zpsf8b71091.jpg

IMG_20140616_214311_zps8933a504.jpg

Moja ima seriski broj 201 :)

 

Posto smo i to oko kaciga zavrsili, odlazim kod Slovenaca u kamp, na veceru, a onda idemo u Vespa selo da pogledamo rezultate Vespa Trophy-ja. Ja se nadam da cemo od 40-ak ekipa koje su se prijavile, barem biti medju prvih 10 sto bi bio veliki uspeh za nasu ekipu koja prvi put ucestvuje.

 

DSCN0396_zps4b1cdbe9.jpg

DSCN0398_zps77fff12b.jpg

DSCN0399_zps574856be.jpg

 

Posle vecere odlazimo u Vespa Selo, i svecano zatvaranje pocinje, kao i dodela nagrada za Vespa Trophy 2014.

DSCN0400_zps941198a4.jpg

 

Znaci pocinje deo gde se objavljuju rezultati. Organizator pocinje od 3.mesta i cita...Trece mesto sa 12 obidjenih Piaggio dilera kroz 4 zemlje je Ekipa WeRideEverywhere iz Srbije...Rus koji je pored mene mi cestita, ja sam iskreno prijatno iznenadjen, zbog ostvarenog rezultata, izlazim na binu da primim nagradu. Veliki uspeh za Vesparose iz Srbije, napominjem velika je steta sto niko iz Nacionalnog Saveza Srbije nije bio prisutan, niti je delegirao nekog iz Vespa klubova iz Srbije da bude prisutan na ovakvoj manifestaciji. Sem WRE ekipe i Drustva Ljubitelja Vespe Beograd-Vespasian (koji nisu clanovi Nacionalnog Vespa kluba Srbije), niko iz Srbije zvanicno nije prisustvovao, pa su se na skupu nasle sve zastave drzava ucesnika sem zastave Srbije koja je izostala jer niko nije ispred Nacionalnog Vespa kluba Srbije prisustvovao.

 

010101_zps443aba8d.jpg

 

Slavimo do kasno u noc, a onda na spavanje ceka nas dug put sutra.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

U Nedelju ujutru se odjavljujem iz Hostela, dolazim opet u Vespa Selo u Mantovi, koje je vec prazno, i koristim to da napravim par fotki unutar samog sela, gde nije bilo moguce uci Vespom, ali sada se moze... :)

 

IMG_20140615_081118_zps7e699ecb.jpg

IMG_20140615_081214_zpsa7a6abe5.jpg

IMG_20140615_081127_zpsa9af3688.jpg

 

Nalazimo se Marko i ja sa Slovencima, tankamo gorivo i krecemo. Ja cu sa njima voziti do Venecije, posle toga se odvajam ka Rijeci i cilj mi je Zadar.

Mislim da je kilometraza za ovaj dan poprilicno velika negde oko 650km, ali o.k. takav mi je plan, sta da se radi, lagano.

Do Venecije pravimo par pauza, i usput srecemo prijatelje iz Hrvatske ali i iz Italije.

 

IMG_20140615_113122_zps7a1d3a98.jpg

 

Mario iz Trsta koji je jedan od poznatijih Italijanskih Vesparosa, sa suprugom je obisao ovim Vespama Latinsku Ameriku.

IMG_20140615_131225_zps3f03d639.jpg

IMG_20140615_131312_zps77f83eec.jpg

 

Negde ispred venecije se izdvajam, i nastavljam sam put, Greskom izlazim na autoput, veliki problem. Moja Vespa 125ccm ne sme da se vozi istim, pa jurim prvo iskljucenje, koje je tek na nekoh 60km, jer radovi su na jednoj strani autoputa, pa nemam gde pre da se iskljucim.

Koristim prvo iskljucenje i opet sam na starom putu ka Trstu. Shvatam da mi navigacija nema obnovljene mape, tek kada me put naveo ka Gorici. Ali sta da seradi, necu da se vracam, puti priroda su prelepi, nekih 50km i malo gubljenja vremena mi nece biti problem. Izbijam na autoput ka Rijeci, i eto kompenzovao sam taj gubitak vremena.Stizem u Rijeku

 

IMG_20140615_192221_zpsc2e649d1.jpg

IMG_20140615_192303_zps293be7ad.jpg

 

Iz Rijeka krecem starim putem uz obalu do Zadra. Ne iznenadjuju me znakovi koji su obavestenje da se pazi kada je bura. Pripremili su me da je taj deo puta ponekad i zatvoren za kamione i autobuse zbog jakog vetra, Vespa se lagano nnjse, ali uspevam da dodjem do Zadra poprilicno kasno, gde me ceka Ante. Klopa, pice, i krevet, to mi je sada neophodno, posle nekih 14 sati puta iz Mantove.

 

Ujutru kafa i lagano krecem ka Splitu.Ante ovim putem ti se zahvaljujem na doceku i kao odlicnom domacinu.

 

08_zpsf4d81f4b.jpg

 

Krecem ka Splitu, ipak treba popiti kafu na Splitskoj Rivi tradicionalno kao i prosle godine kada smo se vracali iz Pontadere... :)

 

IMG_20140616_121818_zps1fb17b96.jpg

 

U Splitu sam se video sa bratom od tetke koji radi i zivi u Splitu, rucali i pravac Ploce.

 

Za one koji ne znaju Ploce je mali lucki grad. U Plocama sam ziveo do 1980.god. i naravno koristim priliku da se vidim sa drugarima iz detinjstva.

 

IMG_20140616_164719_zps131d37f0.jpg

 

Antonio i Biza su uvek raspolozeni za pice i klopu kao i druzenje i podsecanje na price iz detinjstva, a tu je i utakmica.

 

IMG_20140616_184757_zpsc6b9e86e.jpg

IMG_20140616_183742_zps2c2bd485.jpg

 

Iz Ploca dalje vozim ka Mostaru, gde me ocekuje tetka. U Mostaru cu da nocim, pa onda krecem ka Sarajevu.

 

Kisa je padala celu noc u Mostaru, ali ujutru sunce. To me raduje i krecem ka Sarajevu.

IMG_20140617_085719_zps113f2b80.jpg

 

U sarajevo stizem i dogovor je da se nadjem sa drugarima iz chapter WRE-Sarajevo, kao i sa prijateljima iz Vespa kluba Sarajevo.

 

IMG_20140617_144802_zps0663c3a5.jpg

IMG_20140617_175546_zpsf02a4254.jpg

 

Ovim putem se zahvaljujem Kenanu, Bekiru i Adnanu, na doceku. Kisa je stala, tako da mogu da krenem ka Loznici, jer sam se u Sarajevu zadrzao poprilicno.

 

Put me vodi preko Romanije. Kise nema, ali je put vlazan, kazu da je tako skoro cele godine bez obzira na temperaturu. Priroda me stvarno odusevila, nazalost mrak je vec padao, pa nisam uspeo da napravim neke bolje fotke. Prelazim granicu izmedju BiH i Srbije i stizem u Loznicu. Ovde cu da nocim, jer voziti jos 150km do Bgd ipak cu to ostaviti za sutra. Posto mi je supruga iz Loznice, spavanje nije problem. Njena mama me ocekuje najavio sam se da stizem. Opet kisa preko noci, ali bolje da pada uvece nego ujutru. Naravno tako je i bilo, ujutru sunce i lagana voznja do Bgd-a

 

Sve u svemu presao sam 3.500km kroz 4 drzave, najbitnije da sam se lepo proveo, video i druzio sa starim ali i upoznao nove prijatelje. Vec smo dogovorili neke naredne voznje i vidjena u skorije vreme...a do tada VozimoSvuda :)

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja