Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna pomoc oko kupovine naked-a od 250ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha YBR125

Pozdrav braco bajkeri!

 

Evo pre par dana sam prvi put polozio za motor, kategorija A2, znaci do 35kw i vec mesec, dva dana unazad pratim oglase svaki dan, ali nikako ne mogu da naletim na motore koje trazim.

 

Za oko su mi zapali Suzuki Bandit GSF250V (Par slika: ovde, ovde i ovde) i Honda Hornet 250 (par slika takodje: ovde i ovde) oko 2000. godista ali ove modele ne mogu nigde naci u prodaji kod nas. Ono sto sam nalazio po internetu je da ih ima dosta po Evropi i Australiji, ali ovde mrka kapa, zasto je to tako voleo bih da znam. Pa ako neko ima neke informacije, zna nekog da poseduje ili prodaje ove modele neka javi, svaka sugestija je dobrodosla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da bi ti i Yamaha YBR 250 bila korektna . ja sam vozio 125 i bio sasvim zadovoljan . Malo ih ima jer ih slabo bilo u prodaji a i kad ih ima cena novih je takva da bilo bolje da se doda jos malo pa se kupi 600 . Nov YBR mislim da je oko 4500 evra . Ako se kupi ne prodaje se jer su skroz dobre 1lol.gif lepo idu malo trose

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Na žalost klasa do 250ccm nikad nije bila popularna na ovim prostorima.

 

Horneta i bandita 250 nikad nisam video a YBR250 je imao moj drugar vozio godinu dana i zamenio za XJ6. Jedina mana tog motora je bila paprena cena.

 

Ako si se baš odlučio za 250ccm ostaje ti i solucija da ga sam nađeš nu AUT/IT/GER i onda da ga preko ovdašnjih uvoznika pazariš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha YBR125

Ne bih se zezao sa Korejancima, iako sam cuo da prave dobre motore, drzao bih se proverenih marki, plus sto ih je mnogo lakse prodati kasnije.. Koliko vidim kod nas samo ova YBR serija je priblizna ovome sto ja trazim :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha YBR125

Dva razloga, dozvola mi je do 35kw (A2), drugi je taj sto sam pocetnik. Smatram da je ovaj motor od 250kubika zlatna sredina za mene u ovom trenutku za moju prvu sezonu, ni previse slab ni previse jak. Nesto sto bih vozio minimum 2 sezone dok ne predjem na nesto jace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako tako stoje stvari onda možeš i sa 125 da kreneš . Imaš veći izbor , osim YBRa koji sam pomenuo ima i Honda neki model koji sam viđao po gradu . Verovatno je putna brzina nešto manja kod 125 , ide komotno oko 80km/h ali jbg 1neznam.gif . Ja sam se lepo navozao sa 125 , prelazio 10k po sezoni . Nisam vozio 250 ali mislim da nije baš neka velika razlika . Btw imaju neki kinezi od 150ccm ali ne znam koliko su konja pa proveri i to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Taj hyosung uopste nije lose motorce. Potrazi malo po stranim sajtovma i magazinima, motorce je za te pare best buy. I ja sam ga jedno vreme merkao (dok sam imao para :D), iako sam vozio nsr 125 do skoro :). Mala potrosnja, sasvim solidna snaga, za uzivanje dusu dao :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ja sam poceo sa 150ccm, keeway speed 150, ako ti je to slabo onda kreni od 500ccm, kao sto kolega rece, suzuki gs500, honda cb500, kawasaki er5, pa polako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha YBR125

Hvala svima na savetima! Uvideo sam da ne mogu naci nista u ovoj kategoriji od 250 sto ja trazim, pogotovo ova 2 modela za koje sam ja bio najvise zainteresovan su se pravila samo za Japansko trziste (ljudi i koji ih imaju su ih direktno uvozili odatle, u evropi ih prakticno nema, nasao sam samo 1 model u Italiji u oglasima i nekolicinu u Austrailiji; prosto receno ovo nije bila moguca opcija, zelje su jedno, realnost drugo nazalost).

 

Na kraju sam se posle malo premisljanja ipak odlucio za nizu klasu od 125, mislim da je 500 kubika mnogo za pocetnika kao sto sam ja iako sam polozio na ovakvom motoru, svakodnevna voznja je opet nesto drugo.

 

Pazario sam Yamahu YBR125 i to od jednog od clanova ovog foruma, chika_milan-a, wish me luck 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja