Jump to content

Moto Zajednica

Izbor,potreban savet

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Mackica

Pozz,u skorije vreme malo trazim po netu neki motor,i u uzi izbor su mi usli suzuki gsxr 1000 k5 (samo zbog nove serije inace bih uzeo 750 da je 2005 proizvedena nova),honda cbr 954 rr,i suzuki gsxr 600 k6,bio bi mi potreban motor za normalnu voznju do 100 km i za malo duza putovanja.Interesuje me potrosnja normalne voznje do 100 km/h,odrzavanje,kvarovi i sl.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Mislim da neces pogresiti sta god uzeo, honda je sad vec stara generacija jer se ne proizvodi dobru deceniju. Potrosnja sigurno najmanja kod 600 gledajuci ta tri modela. Trenutno imam k6 1000 i potrosnja je oko 7L na 100km. Odrzavanje je prilicno isto za sva tri... Kvarovi? Hmm... Ako su ocuvani suzukiji su bez mane nezavisno od kilometraze koju su presli. A posto kazes da nemas nameru da se vozis brzo onda mislim da je 600 najbolja kupovina, manje trosi gorivo i gume a i registracija je manja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

Ja sam inace zaljubljenik u hondu ali ako ti bas nije snaga na prvom mjestu i ja bih se odlucio za 600 kubika.Lijep motor,najmanja potrosnja a opet ide dobro.Sta god odabrao sretno 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Druze, litru sigurno neces voziti samo do 100 km/h... A kad bolje razmislim, ni GSX-R 600. Takodje ne verujem da ces ta "malo duza putovanja" moci bezbolno da realizujes na sportskom motoru. Za laganu voznju i duza putovanja pogledaj neki turer, eventualno enduro ili cruiser, ako volis. Baci pogled na Stroma, VFR, TDM, Versys, GSX-F, Multistradu, Fazera, Transalpa i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ej bre uzimas R i gledas potrosnju to ne ide jedno s drugim,opet kazes vozices do 100 u cemu ti je onda razlika izmedju 600 i 1000

za malo duza putovanja uzmi bolje nekog F-a (mada bi ja uzeo hiljadarku i verovatno i hocu ali pusti mene)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Na kojih 100 mislis? Duzinu od 100km ili na brzinu do 100km/h? Ako mislis da neces R motor od 600 + cc voziti brze od 100km/h predpostavljam da planiras ugradnju neke blokade? Ustvari sve jedno dali je R il ne... Bas bih voleo da vidim kako? il cujem...

 

To me podseca na ono "samo malo da ga stavim i necu vise" 1oda.gif bez ljutnje ali ja mislim od toga nema - nista 1zdravo.gif

 

 

Najverovatnjije mislis na duzinu puta 100km...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

Kolege neka mi se neko javi kada ga pukne fluid kao ne potera se malo masina,to kao kupujem i necu ga makar jednom isprasiti cast izuzecima ali to zadugo ne pije vodu,e sada se ne treba i budaliti u princiu kolega videces i sam sve to krece iz srca i duse,zato polako i pun gas...✌

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

moj pokojni cale kada smo uzeli f4 i ako ceo svoj zivot se posvetio motorima u ostalom 40 god.je popravljao dvotockase,pa nekad iz zeza kaze ode dekara malo da ga isproba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

moj pokojni cale kada smo uzeli f4 i ako ceo svoj zivot se posvetio motorima u ostalom 40 god.je popravljao dvotockase,pa nekad iz zeza kaze ode dekara malo da ga isproba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Mackica

Druze, litru sigurno neces voziti samo do 100 km/h... A kad bolje razmislim, ni GSX-R 600. Takodje ne verujem da ces ta "malo duza putovanja" moci bezbolno da realizujes na sportskom motoru. Za laganu voznju i duza putovanja pogledaj neki turer, eventualno enduro ili cruiser, ako volis. Baci pogled na Stroma, VFR, TDM, Versys, GSX-F, Multistradu, Fazera, Transalpa i sl.

 

 

Da li ti je to prvi motor?

 

 

Jarane ja sam skoro kupio GSXR 1000 i prvi mi je motor na brzine ako si dobar sa glavom i znas sebi reci stop onda uzimaj 1000 neces pogrijesiti nimalo

 

 

Ej bre uzimas R i gledas potrosnju to ne ide jedno s drugim,opet kazes vozices do 100 u cemu ti je onda razlika izmedju 600 i 1000

za malo duza putovanja uzmi bolje nekog F-a (mada bi ja uzeo hiljadarku i verovatno i hocu ali pusti mene)

 

 

Na kojih 100 mislis? Duzinu od 100km ili na brzinu do 100km/h? Ako mislis da neces R motor od 600 + cc voziti brze od 100km/h predpostavljam da planiras ugradnju neke blokade? Ustvari sve jedno dali je R il ne... Bas bih voleo da vidim kako? il cujem...

 

To me podseca na ono "samo malo da ga stavim i necu vise" 1oda.gif bez ljutnje ali ja mislim od toga nema - nista 1zdravo.gif

 

 

Najverovatnjije mislis na duzinu puta 100km...

 

 

Kolege neka mi se neko javi kada ga pukne fluid kao ne potera se malo masina,to kao kupujem i necu ga makar jednom isprasiti cast izuzecima ali to zadugo ne pije vodu,e sada se ne treba i budaliti u princiu kolega videces i sam sve to krece iz srca i duse,zato polako i pun gas...✌

 

 

moj pokojni cale kada smo uzeli f4 i ako ceo svoj zivot se posvetio motorima u ostalom 40 god.je popravljao dvotockase,pa nekad iz zeza kaze ode dekara malo da ga isproba...

 

 

Szuku GSXR 750 K 6 jeste R ali je neverovatno udoban za R-a čak iznenađujuće...

 

 

Do 100 km je svaki r dobar,do 100 km/h je svaki skuter od 125cc dobar.Niko nikada nije vozio r-a samo do 200 km/h,a kamoli 100km/h.

 

Ipak samo supersport

 

 

nee,prvi motor mi je bio thundercat

 

daa,umem da se kontrolisem,mogu da vozim i brzo i polako kako god,takav sam na motoru :D

 

nije problem potrosnja,ni sto je 1000 ali volim kad me mine zelja da poteram ali kazem 100km/ to je neki prosek,ne volim F cast thundercat ideala je

 

umem da se kontrolisem,dobro se secam bio sam klinac 17 god seo na tcat od caletovog druga,savetovao me lik da poteram,da se us*rem da vidim kako je na velikoj brzini,posle 2 god sam uzeo tcata sebi,uopste nisam seo da ga odvrnem nisam za 1 god presao 140 km/h,jednostavno,uozbiljio sam se

 

sto se tice 750 nisam probao ali voleo bih

 

mislio sam na brzinu do 100km/h,ali ako si mislio na 100km duzinu puta sa tcat sam prelazio preko 200 km za dan,samo malo utrne ruka na gasu,ali tih 200 km sa brzinom od 60 km/h,a ako mislis na brzinu tcata jeste f model ali po meni dosta prgav pri R-u,i nisam ga vozio vise od 140 km/h

 

Izvinjavam se sto nisam odgovorio na vreme nemam stalan internet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Uzimaj 1000 jer ces sa njom bez problema da postignes zadatu brzinu od 100 km/h, 600 moras cesto da saltas do 100km/h :takoje:

Bas tako, 600ccm mozda budes morao da ubacis u drugu dok 1000ccm mozes samo prvom :-) prodas menjac u delove, sebi ostavis samo prvu. I vozas se kao sa skuterom a opet izgledas zajebano na R-u

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sudeci po tvojim komentarima i mackica ima mnogo vise u ponudi nego sto tebi treba.

 

Nisam te bas razumeo1lol.gif

 

Pa nisi iskoristio potencijal tcat-a, ni blizu, niti planiras, a bacas se u trosak za nesto sto (za sada) moze samo bol da ti nanese,

posto rovi (da se posluzim terminom novog kolege) u principu nude samo bol i adrenalin kad ga se pricepi.

 

To dodje isto kao da se vozikas u ovome svaki dan do pijace, samo sto nemas gdje staviti ceger. :D

 

1981_Audi_80_Group_2_Race_Car_Interior_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja