Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Typhoon 50cc, servisiran posle poplave, potrebni saveti za sređivanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav,

 

Na žalost moja kuća, motor i auto u Obrenovcu su bili pod 2m vode tokom majskih poplava. Tek sada sam servisirao motor u ovlašćenom Piaggio servisu, danas sam ga uzeo iz servisa. Oni su uradili sve što su mogli, zamenili gomilu delova, očistili motor, zamenili ulje, očistili rezervoar, alnaser, zamenili svećice i td. Nažalost, i dalje imam par problema sa njim, za koje nisam siguran kako bih ih rešio.

 

Prljavština, mulj

Motor sam čistio, ali poplavni mulj je toliko uporan da uopšte ne mogu da ga izvučem iz sedišta, materijal kao da ga je upio. Ispod sedišta je takođe katastrofa, i pod je dosta prljav. Zanima me da li neko zna neku perionicu koja bi radila dubinsko pranje za sedište motora i detaljno čišćenje sitnijih delova (kao što su ručice), jer ja prosto nemam alat za to, a sunđer, voda i sapunica ne rade ništa. Ako neko ima alternativan predlog, voleo bih da čujem :)

 

Vlaga u brzinomeru

U brzinomer je ušla voda, pa je dosta zamagljen, blatnjav iznutra, a folija sa brojevima je izvitoperena. Voleo bih da popravim ovo nekako ako je moguće - motor je baš lep i žao mi ostavim tako. U servisu su mi rekli da ti merači ne mogu da se otvore da se očiste, ali možda neko ovde zna neku foru.

 

Tromost

Danas sam ga vozio nekih 45 minuta i primetio sam da je dosta tromiji nego što je bio. Nestala je ona startnost koju je imao, a uz Nemanjinu je išao dosta teže uzbrdo - ranije je leteo. Kao da se guši. Oni su filter vazduha kompletno zamenili, motor i izduvnu granu očistili. Ne znam da li treba da mu dam malo vremena, da ga "produvam", ili je potrebna neka druga intervencija?

 

Hvala na predlozima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: budva
  • Motocikl: v-strom 650

Sto se tice ciscenja imas raznih sredstava pa udri neces mu nista ostetitii. A ovo oko km sata mora da moze da se otvori ili je na kopce ili na srafove nema sanse da je zatvoren. Tromost karburator nije dobro ociscenn ili postelovan

 

poslato iz konzulata italije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Skini plastiku prednju i skini sat i polako, stavi na sto i staf po sraf skidaj kazaljke polako i zapamti polozaj u kom su skinuteda bi ih u isti kasnije kad ocistis vratio.. Ti servisi su obicna g***a, cisto sumnjam da su sve to odradili, skini svecicu vidi kakva je, i vidi da li je filter zamenjen, osim ako nisi prisustvovao servisu..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Hvala na odgovorima.

 

Nisam prisustvovao servisu, tako da ne znam sta su radili, ali u izveštaju piše da su menjali filter, svećicu, očistili rezervoar ulja i goriva.

Međutim danas sam dosta dugo vozio i u jednom trenutku mi je samo otkazala elektrika - signalizacija (osim prednjeg fara) uopšte ne radi, kao ni signalizacija na tabli.

 

Da li neko zna da mi preporuči majstora koji se bavi elektrikom i mehanikom, koji bi ovo mogao da mi sredi? Nisam siguran da ponovo želim da ga vozim u Piaggio servis, ne čeka mi se dve nedelje da bi mu opet nešto falilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Fica na Novom Beogradu u bloku 62, Nehruova 80 a. Najbolji ubedljivo, ja imam Tajfuna i samo kod njega vozim kada treba. On ce da ti sredi sve, a sto se tice instrument table, otvara se sigurno, sam ti to plakni sa hemikalijama i ima da se sija. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav,

 

Hvala za savete. Trenutnu sliku nemam, ali mogu da slikam.

Upravo je na putu počelo da mi curi ulje - motor je prvo počeo da se guši na oko 30% gasa, da bi ubrzo počeo da se guši i na 20% i na 10%, i ubrzo nakon toga stao i ugasio se. Nisam mogao odmah da se zaustavim jer sam bio u sred saobraćaja.

 

Zvao sam Piaggio servis, rekli su da će doći po njega sutra-prekosutra, ali nemam ideju šta mu se upravo desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Odrace te taj piaggio servis, eto vidis kazes da su mu u ovlascenom servisu sve uradili i zamenili, a ocigledno nisu. A i za prevoz ce da uzmu dosta love verovatno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Tesko da ce servis da ti sredi motor kako valja. Najbolje je da sam rastavis skuter i polako da krenes sa sredjivanjem.... Skini karburator rastavi ga skroz i operi u benzin, skini deklu, variatore, kvacilo i proveri kajis vrv je postao krut i ispucao od vode, skini ponovo rezervar za gorivo i ulje i lepo ocisti, zameni ulje u diferencijalu, proveri akumulator. to bi bilo osnovno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Nažalost ja nemam ni alat ni poznavanje mehanike da bih to mogao da uradim. Ako neko poznaje dobrog mehaničara koji će to uraditi korektno, molim vas bacite broj/email ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne smeju da ti naplate servis.

Nadam se da si sačuvao račun, a u međuvremenu budi fin i kuliraj ali um traži da završe posao.

 

Niko ne voli tužbu i loš glas, a pogotovo ne ovlašćeni servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ne smeju da ti naplate servis.

Nadam se da si sačuvao račun, a u međuvremenu budi fin i kuliraj ali um traži da završe posao.

 

Niko ne voli tužbu i loš glas, a pogotovo ne ovlašćeni servis.

 

Jesam srećom. Verovatno neće biti problema sa tim, ali me iritira činjenica da su mi vratili motor koji se onda pokvario posle nedelju dana. Još više to što ću sad morati da ih čekam ko zna koliko dugo dok prolaze najlepši dani leta za vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja