Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 180 - info

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty 180

Cao svima,

Ne znam da li vec ima slicna tema, ako ima opomenite me. Pre par meseci sam uzeo Yamahu Majesty 180cc 2005. godiste. Zadovoljan sam sa skuterom i vise od toga ako mogu da kazem, ali primetio sam da se jako malo prica o ovom modelu. Uglavnom se spominje 125, 150 i 250cc.

Da li neko moze da kaze nesto o ovome modelu konkretno, utiske, poredjenja sa slabijim modelima. Cena odrzavanja, da li ima delova i gde ih ima itd sve me zanima1jee1.gif

post-33572-0-39341700-1403517759_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ево ја да кажем нешто за Дневник 1zvizduk.gif иако нисам возио дотични модел али сам провео 2,5 год на 150-ки.

То ти је све исто,разлике у 150 и 180 скоро и да нема.Осим у клипу,мало је разбушен.

Све што прочиташ о 150 важи и за 180,

Поуздан Минарели агрегат,добрим одржавањем прелази колико оћеш.Добро уље у њега,редовно контролиши уље и вози док има горива.

И могу да упоредим 180 са 150,једну сам одрао на Фрушкој гори1nanana.gif,човек морао да је прода врло брзо сморио се1neznam.gif.

Озбиљно и нема никакве разлике.

Поздрав 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty 180

Koliko sam citao po forumima nema neke velike razlike ni u 125/150 (bar tako tvrde), sto dalje inplicira da ona sva tri modela dodju na isto 0zbunjen.gif

Kakvi su sa delovima, da li ih ima, kakvi su sa cenom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Делова има,а цена зависи од тога шта стављаш.

Имаш Јамахин овлашћени сервис каиш код њих је око 8000 дин,ролнице малоси су 18-20 евра.Уље мислим да иде око 1,4-1,5лит у замени,уље је око 1200 лит,филтер ваздуха није више од 500-600дин, филтер уља немаш него на чепу на картеру постоји мрежица која се пере.Пази кад то скидаш да не изгубиш федер,гумицу и ту мрежицу.

А мало јефтиније делове имаш код осталих,типа РМС и тако то.

Све у свему супер машиница,са њом можеш и на пут без проблема да кренеш,ево нек ти потврде моје колеге где сам све био са њом и никад није штуцнула.

Јапанац је то 0namigivanje.gif

Редовно одржавање,ја сам уље мењао на 3500-4000км немаш бриге.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Ja vozim 125 majesty,treca godina je kod mene.....nemam zamerki,mekan kultivisan rad,nisko turazni agregat(isto je i sa 150-180),dva ventila,pouzdani....razlika izmedju modela i kubikaze je nekih 1-2ks,tako da teesko da osetis bas neku razliku.....odrzavaj redovno i vozi bre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty 180

Pozdrav svima,

Da ne duzim puno, imam yamahu majesti 180cc3 2005. godiste potrebni su mi klip, karike i cilindar. Da li neko zna gde se to moze uzeti, zvao sam Rodic kod njih to izadje oko 80.000 RSD-a. Ima li neko informaciju gde to moze da se uzme za manje para ili da li neko ima polovno da je u nekom zadovaljavajucem stanju. Svaka informacija mi je od pomoci.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty 180

Pozdrav drustvo.

Imam Yamahu Majesty 180 2004. godiste, juce sam hteo da je upalim ali ne daje znake zivota. Uopste ne vergla. Pomislim akumulator. Skinem ga dopunim vratim...isto stanje. Motor cuti. Svetla rade, zmigavci, sirena sve, ali da zavergla nece, cuje sam smo neko cakcanje, kao neki prekidac tu u bliizini gde je i akumulator. Skinem maske i vidim malu kutijicu 1x1cm (verovatno neki relej) skinem poklopac sa njega i pogledam deluje mi sve ok. "rucica" koja daje verovatno nekii kontakt u tom releju radi pomera se pri stiskanju dugmeta za paljenje i u sustini to se i cuje da cakce. Proverim osigurace sve oke. Skinem anlaser otvorim ga ocistim, pogledam cetkice one su u redu, vratim sve ali ni dalje nece da zavergla. Svecicu sam menjao pred kraj sezone kontam da nije ni ona. Ne razumem se bas najbolje sta bi moglo da bude pa ako neko ima nek ideju bio bih mu zahvalan.

 

Desavalo mi se ovo i prosle sezone do duse mislio sam da je u pitanju kontakt na akumulatoru jer u 10 paljenja jednom nije hteo ja malo cuknem nogom sa desne strane gde se nalazi taj relej i on zavergla i upali. Sad vise nece uopste da vergla kao mrtav konj.

P.S. Mozda sam temu pokrenuo na pogresnom mestu, ako jesam uputite me gde da se obratim. Hvala jos jednom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako si očistio i isprobao anlaser i ako lepo vrti, onda je rele alternatora. Probaj kleštima da spojiš ona dva šrafa - kontakta na releu i ako zavergla znaš šta ti je činiti... :) menjaj rele alternatora.

 

Ako ipak ne  vrti menjaj akumulator (pre toga dobro proveri kontakte na akumulatoru). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty 180

Bice da je taj relej ili kako se vec zove. Ima dva srafa na sebi, na jedan idem crvena zica sa baterije, a na drugi crna koja dalje ide cini mi se do alternatora ili anlasera nisam uspeo da vidim. Sa druge strane tog releja ima dve zicice i na kraju dzek koji opet ide u nesto. Ali kad sam spojio ta dva srafa zaverglao je do duse kao kad je slaba baterija ali vergla. Na toj kutijici pise MS5E-661 12V. Jebem li ga pokusacu da nadjem taj deo da zamenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da bi motor verglao, na meniju moras imati sledece:

 

Prvi uslov je, ispravan napon akumulatora, ili ti ne ispod 12V.

Drugi uslov je, ispravan prekidac, tj kontakti na prekidacu paljenja desne rucice.

Treci uslov je, ispravni prekidaci stop svetla kako na levoj tako i na desnoj strani.

Cetvrti uslov je, ispravan automat anlasera tj +12V koje treba da prosledi od akumulatora do anlasera.

Peti uslov je ispravan anlaser, "zdravo i veselo" verglanje, bez krcenja, preskakanja, njanjavog zvuka verglanja.

Sesti uslov je, ispravna instalacija sistema paljenja, plusevi i mase dobro stegnute, cisti kontakti, dobri dzekovi.

Sedmi uslov je ispravan bendiks.

Osmi uslov je sam agregat, radilica se normalno okrece.

 

Ako se snadjes, super dobro je......ako se ne snadjes, pravac kod elektricara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

I deveti uslov, da je copava podignuta, meni cakce kad je zaboravim, mozda je otisao taj davac kad samo cakce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja