Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa Polo i Louis bisagama i njihovo ponasanje na motoru bez nosaca

Recommended Posts

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Super-prakticno, odlican brend SW-Motech...ove stangle nose torbu, gurtne samo pripomazu. Bogami, dobra i cena! E sad, ja sam vec narucio sta sam narucio pa imam neke dileme navedene u mom prethodnom postu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Vidi, cena jeste mozda malo jaca, ali ipak je i to poznata firma i torbe su jako kvalitetne. Ta konstrukcija nije ni malo naivna. A, one nosace sto si ti okacio, sam video na nekoj R1. Rade posao. :) Mislim da Seba iz BG moze nesto da ti odradi i napravi. Posavetuj se sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Odlične su torbe, i konstrukcija je originalna i praktična... Pravo da ti kažem, uzeo sam ove platnene torbe jer nešto nemam (a ne verujem ni da ću imati) prilike da vozim duže ture - barem narednih nekoliko godina, jer ću odmor koji mi daje poslodavac koristiti da idem sa klincima na letovanje, zimovanje i sl. Znači, načešće će se to svesti na vikend ture, eventuelno produženi vikend 4-5 dana, pa mi se nešto nije davala neka veća lova za ovu namenu. Da nije tako verovatno bih uzeo SHAD komlet kofera sa fabričkim nosačem, da uparim sa ovim mojim SH-42 top case-om. Mislim da je preko LOUISa ima za nekih 350 e ili malo jače. Videću sa Sebom kad stignu torbe, jer će mu vrv trebati dimenzije torbi i opcije za kačenje.

A šta kažu ostale kolege koje voze platnene torbe-bisage bez nosača? Jel su se pokajali, u medjuvremenu, da li su imali problema da popuštaju gurtne, jer imaju neke ideje oko zaštite laka sem providne folije itdd.??? Jel neko pravio nosače?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam hteo da kupim ove

 

http://www.moto-mania.rs/catalog/kappa/oprema-za-motore/moto-torbe/bocne-torbe/bocne-torbe-ra310-kappa.html

 

Ali kad sam se malo raspitao i dobio slične odgovore kao i ovde odustao + da treba da pravim odstojnik. Ako bih kupovao dodatno uzeo bih najverovatnije kofere za duži put a za nešto kraće 5-6 stavim malu torbu na top case i tank torba. Mala je cena između kofera i bisaga a ja bih pre stavio kofere. Evo sad su kapini koferi na akciji i dokupim nosač za njih i kraj priče, imam kapin nosač zadnjeg kofera.

 

http://www.moto-mania.rs/catalog/kappa/oprema-za-motore/moto-koferi/bocni-koferi/bocni-koferi-k33n-kappa.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Meni te SW-Motech bisage po toj ceni uopste ne deluju prakticno. Zatvaraju se na zip koji se ne zakljucava i svako moze da ga otvori, a sa trunku vise vremena i skine kompletne bisage i to sve za 250e za koje mozete da birate bocne kofere. Nemojte da me shvatite pogresno, vest lopov ce i kofere skinuti sa nosaca, ali to je vest lopov a ovo je bukvalno bilo ko, osim ako vasa zamisao obilazenja nekog usputnog grada ne ukljucuje i tegljenje bisagi.

 

Nosaci ili odstojnici su vam potrebni i za jedno i za drugo jer cete u rekordnom roku unistiti farbu na motoru, ispeci bisagu na auspuh, ostati bez istih ili nesto trece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Moje misljenje je da niko neće stavljati kofere na recimo GSXR koji je ovamo gore na slici (ili YZF-R6 ili ZX-6R ili slične sport motore) a čak i onome ko vozi GSXR ili ostale će nekada biti potrebno prostora da ubaci nešto više nego što stane u tank torbu... sa te strane gledano ovo smatram izuzetno prakticnim i korisnim.

 

Cijena jeste pojaka, sigurnost nedovoljna ali ipak, mislim da je korisno...

 

Za osobu koja ce da ode na izlet od 3-4-5 dana 2 puta godišnje a vozi sportski motor ovo je dušu dalo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Dobri ljudi, hvala na mišljenjima ali samo da vas podsetim (ako se polemika odnosi na moja pitanja): nije dilema ovaj ili onaj brend, koferi ili tašne - ja sam već kupio set tašni iz Luisa (treba ovih dana da stignu):

 

gnp-Set-to.jpg

 

Nedavno sam uzeo ovu tank tašnu:

uju-Tank-t.jpg

 

Za neke moje potrebe, i praktične i estetske, uz ukupan izdatak od 120 e msm da sam napravio dobar izbor. Ostala je samo još nedoumica da li da pravim nosače ili ne.

 

Rolle2010: "...Nosaci ili odstojnici su vam potrebni i za jedno i za drugo jer cete u rekordnom roku unistiti farbu na motoru, ispeci bisagu na auspuh, ostati bez istih ili nesto trece". Jel ovaj stav posledica vlastitog lošeg iskustva ili pretpostavljaš? Hajde malo obrazloži, ako te ne mrzi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Tek sada videh ovu temu pa da podelim sa vama moje iskustvo.

 

Mnogo bolja stvar od tih folija je da se preko plastika prelepi krep (farbarska) traka u 7-8 slojeva. Lako se lepi, lako se skida, ne ostecuje plastike i jeftina je.

 

Imao sam bisage kao na poslednjoj slici. Jako su izdrzljive ali su se kisne navlake rasile po savovima posle 2 dana. Uvek stvari mogu da se stave u veliku kesu pa u bisage i resen problem.

 

Bisage su ok stvar ako idete na put od tacke A do tacke B, bez previse stajanja i pesackih obilazaka.

Ja sam bisage nosio na jednom putovanju, Bg-Barselona, 16 dana sa mnogo obilazenja (Venecija, Djenova, Monte Karlo, Nica, Marselj, Milano, Lago di garda, Alpi...).

I tada sam shvatio da su koferi neophodni za ozbiljnija putovanja.

Uvek je bila neka frka kada trebam da ostavim motor negde na par sati sa sve bisagama na njemu koje mogu da se skinu i odnesu kako pozelis.

 

Imam ja broj coveka u Bg koji je meni pravio nosace kofera za neke male pare jer nisam za tadasnji motor imao gde da ih kupim.Ako nekome treba saljem PP. Sigurno mu nosaci bisaga nisu neki problem, samo mora da se ode motorom radi uzimanja mera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Dragoceno iskustvo, to mi treba... Na sličnoj liniji razmišljanja sam i ja bio kada sam prelomio za tašne: verovatno neću nikada biti u prilici da putujem motorom duže ture radi, usputnog, razgledanja znamenitosti nego će se potrebe svesti na kraće vožnje od nekoliko dana, koje će same sebi biti svrha (tipa TA i TF), ili što kažeš od tačke A do tačke B, pa se raspakujem i zujim po lokalu dok sam tamo (planiram sledeće godine Novi Sad-Herceg Novi, preko BiH). Stoga mi se, nešto, nije dalo da spucam 300-400 evra za kofere i nosač, koji su svakako bolje rešenje kada je u pitanju sigurnost, zaštita prtljaga od atm. uticaja itd.. Da nemaš neku sliku tih nosača torbi koje si pravio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Da nemaš neku sliku tih nosača torbi koje si pravio?

 

Torbe sam naslanjao na plastike na koje sam lepio krep traku, a pravio sam nosače kofera koje sam kasnije kupio i te nosače mi je pravio taj majstor jer nigde nisam imao da kupim fabričke nosače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@DraganNS

MarioMarko ti je vec dosta toga razjasnio.

Vidi koliko god dobro pricvrstio torbe na motor one ce uvek moci malo da se pomeraju. Neka su u pitanju i milimetri, usled vibracija sto od agregata sto od celog motora u dodiru sa asfaltom, u toku voznje tebi ce se te torbe pomerati i praviti trenje na plastike na koje se oslanjaju. U najboljem slucaju torbe ce ti matirati farbu na plastici a u najgorem ce ti je izgrebati. Opet ako ih lepo ne zategnes landarace ti i mogu da te destabilizuju.

Zatim u zavisnosti koliko su ti duboke bisage i kako ti je postavljen auspuh, moze ti se desiti da ti auspuh izgori deo bisage. Kod mene na enduru je npr. auspuh prilicno visoko i bilo kakva bisaga bi se obavezno u startu naslanjala na auspuh, a auspuh se prilicno greje u voznji.

Sve ovo moze veoma lako da se izbegne nekim nosacem ili odbojnikom koji na kraju mozes i da demontiras kada ga ne koristis ako mislis da ti poruznjuje motor, a ljudi ih prave po veoma prihvatljivim cenama. U najgorem slucaju ti nosaci mogu da ti posluze i kao krespad i u slucaju nekog pada zastite deo plastika.

 

Ovo nije posledica vlastitog iskustva, ali jeste posledica iskustva mnogih ljudi sa kojima sam pricao kada sam planirao da kupim bisage, a imao sam prilike i da vidim nekoliko izgorenih bisaga. Pisano je vec na forumu, pa potrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Meni se bisage kao resenje nisu svidele uopste. Imao sam vrlo kvalitetne Vanucci koje nisu meke ali prosto stalno su se pomerale, landarale a i nekako mi ruzno delovale. A da ne pominjem situaciju kada me uhvati kisa.

Samo da napomemem da nisam imao odbojnike niti sam zastitio plastike i nisam imao nikakve tragove koriscenja. Plastika se nije izgrebala niti matirala. Ali iz mog iskustva ako bi ponovo isao na varijantu bisaga(a ne bih) uradio bih odbojnike.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Onda tu nema sta da se vise mudruje ( mislim na sebe): napravicu neke "light" nosace od armature, kao na onoj slici sto sam stavio kao primer, a ispod remenja odn. gurtni neka zastita poput folije ili filca i to je - to! Tnx drugari!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Bogami ni meni se bisage nisu svidele jer su se cesto mrdale, vecito prasnjave dok kod kofera to nema jedna vlazna krpa i to je to ,nema puno zadrzavanja oko skidanja jedan okret kljuca i to je to , inace ranije sam koristio moto ditail set bocnih sa repnom moram priznati da kisne presvlake rade posao nisu mi odletele :jee: sada sa koferima nemam problema naravno pa cak i kada devojka putuje samnom ima dosta prostora za sve stvari :lol2: pretezno njene :lol3:

post-31646-0-02161400-1445254786.jpg

post-31646-0-68734900-1445255058.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ima li neko da mi proda 2 kofera za sa strane platnena ili od drugog materijala za bmw 650 scarver . to je onaj neobicni sto mu je poklopac rezervoara ispod zadnjeg sedista desno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

hocu stavicu nesto hvala na savetu. uzgred kako ide prodaja motora gledam ga jako je lep al ja ne mogu da prodam moj niko se ne javlja ni za sta sto prodajem.izgleda da je velika besparica u nasem narodu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5
On 20.6.2014. at 20:51, Rolle2010 je napisao:

Posto je moja jednacina putovanja na motoru prosirena jos jednom konstantom koja se zove devojka promenjiva prtljag je dobila sasvim nove dimenzije. Zbog skromnog budzeta kao jedino resenje mi se namecu bisage. Posto ce brat ili njegov prijatelj veoma skoro zbog posla ici za Nemacku verovatno cu ih iskoristiti da mi donesu jedan par.

 

Kako stvari stoje verovatno cu kupiti neke od sledecih bisaga:

Polo Drive bisage

Za sada favorit zbog velike zapremine i kisnih navlaka, ali nisam siguran da li imaju kaiseve za nosenje preko ramena kao kod obicnih torbi sto mislim da moze da bude korisno ako cemo nesto obilaziti usput pa da ih ponesemo sa sobom.

 

Louis bisage 15l

Lepsi dizajn(manje bitno) ali manja zapremina. Ima kais za nosenje ali ne i kisne navlake.

 

Louis paket sa 3 torbe

Ovde mi je top torba visak i verovatno bi je prodao ili bratu ili ovde na forumu. Prednost u odnosu na prethodne je veca zapremina

 

Opciono:

Polo Drive Veneto

Daleko lepse od prethodnih i generalno izgledaju kvalitetnije ali i lepo probijaju budzet. Imaju kisne navlake ali ne znam da li imaju kais za nosenje preko ramena.

 

Buffalo bisage u Pegazu

Najveca prednost ovih bisagi je sto su vec u Srbiji, pod uslovom da ih imaju na stanju. Sve ostalo mi je nepoznanica.

 

Ono sto bi u celoj ovoj prici moglo na napravi problem jeste sto mi je auspuh pozicioniran visoko ispod sedista i nije zasticen citavom povrsinom. Da li bi ovo moglo da napravi problem? Sam auspuh nikad nisam pipao pa nemam predstavu koliko se greje ali sama zastita se ne greje. Nosace ne bih pravio jer ce se i bisage retko koristiti a ne bih bez preke potrebe da ih stavljam i ostatak vremena setam na motoru.

WP_20140620_18_45_39_Pro1_zps2611e1d6.jpg

 

Dakle da li ste vec imali iskustva sa ovim bisagama i kako ste zadovoljni? Sta biste uzimali na mom mestu i sta mislite kako ce se to ponasati shodno tome da nemam nosace na motoru?

"Louis paket sa 3 torbe

Ovde mi je top torba visak i verovatno bi je prodao ili bratu ili ovde na forumu. Prednost u odnosu na prethodne je veca zapremina"

poštovanje

vidim da je tema starija ali me zanima da li uz, konkretno ove torbe dolazi i neki distancer ili kako da to nazovem ili ipak treba da se čovek bazira na to da se treba snaći za to usvojoj režiji?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5
On 19.10.2015. at 13:44, aleksuzuki 650sv je napisao:

Bogami ni meni se bisage nisu svidele jer su se cesto mrdale, vecito prasnjave dok kod kofera to nema jedna vlazna krpa i to je to ,nema puno zadrzavanja oko skidanja jedan okret kljuca i to je to , inace ranije sam koristio moto ditail set bocnih sa repnom moram priznati da kisne presvlake rade posao nisu mi odletele :jee: sada sa koferima nemam problema naravno pa cak i kada devojka putuje samnom ima dosta prostora za sve stvari :lol2: pretezno njene :lol3:

post-31646-0-02161400-1445254786.jpg

post-31646-0-68734900-1445255058.jpg

šta učine toliki koferi od onako lepog motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja