Jump to content

Moto Zajednica

Kamere za video nadzor - SONY socivo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Postavite video nadzor veoma jeftino! Najjeftinija kamera na trzistu! Crne boje! Mnogo su dobre!

Zastitite svoje dvotockase postavljanjem kamera! Sigurno ce odvratiti lopove!

 

 

Najjeftinija kamera na trzistu! Crne boje!

 

Karakteristike:

- LED diode: da, 24 dioda velicine 0,5mm

- horizontalna rezolucija: 420 TVL

- CCD HD

- IC kamera

- sensor: 1/3 Color Super SONY HD CCD

- marka sociva: SONY

- velicina sociva: 3.6 mm

- senzor: CMOS

 

1_tmb_350804517_kamera.jpg

 

1_tmb_350804517_kablovi.jpg

Cena: 20 €

Poruke u inbox ili na 063/78-77-122

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

pitanje,da li je samo za unutrasnju upotrebu ili moze i napolje?Ne bukvalno da kisne i pada sneg po njoj,vec recimo pod neku nadstresicu,terasu...Dal bi prezivela zimu,hladnocu i mraz?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Koliko sam upoznat da bi postavio takav sistem treba ti jedno 500e. Znaci kamere plus neki kao server plus hard diskovi plus ako je za napolju nekakve licence. I onda sve u zavisnosti koliko kamera i koliko HD tj vremena snimanja cifra se povećava ili smanjuje.

I to hi bilo neko valjano rešenje. Naravno da može i nešto jeftino da se nabudzi.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Sta jos treba uz ovu kameru da bi se vrsio nadzor?

pretpostavljam da si mislio na najosnovniju varijantu nadzora ili nadgledanja.

 

Za to ti je potreban samo kabal oko 5e (zaboravio sam kako se zove ovaj konektor sa slike,ima neku oznaku-ime),koji provuces do kucista kompjutera,adapter za napajanje kamere(ako neide uz nju),treba i video kartica oko 10e polovna(uz nju dobijes software),zakacis to sve i nadgledas i snimas na hd

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Da. Bas tako. Dakle, nije ti neophodan DVR (na to je mislio Savan). Dovoljna je PCI kartica za kompjuter na koju ce biti zakacena kamerica. U software-u koji dolazi sa karticom odredis jedan folder u koji ce da se smesta taj snimljeni materijal i to je to. Npr odredis maksimalnu velicinu 10GB i software sam ubacuje snimke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Stabilisano napajanje za kameru (oko 500din), kartica za PC (od 2600din pa na gore), konektori BNC i za DC napajanje (oko 40din), kabal hibridni RG59 + 2x0.75mm2 (oko 90din/m). Naravno da uvek moze nesto da se nabudzi pa da se koristi RG59 ili RG6 (oko 30din/m) i neki PL 2x0,75mm2 (oko 20din/m)....

Trebalo bi da kablovi budu bakarni, a ne celik presvucen bakrom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da. Bas tako. Dakle, nije ti neophodan DVR (na to je mislio Savan). Dovoljna je PCI kartica za kompjuter na koju ce biti zakacena kamerica. U software-u koji dolazi sa karticom odredis jedan folder u koji ce da se smesta taj snimljeni materijal i to je to. Npr odredis maksimalnu velicinu 10GB i software sam ubacuje snimke.

 

Ali onda ti pc mora biti upaljen svo vreme? A pretpostavljam da taj neko zeli i sa daljine da vidi sta se desava a ne znam jel moze to tako? Pitam jer i mene zanima slicno nesto da napravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Jel moze to PC na koji je zakacena kamerica konektovan na internet, pa nadgledamo sa drugog PC-a koji je takodje nakacen na internet? Izvinjavam se ako lupetam jer stvarno nemam pojma kako to funkcionise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Jel moze to PC na koji je zakacena kamerica konektovan na internet, pa nadgledamo sa drugog PC-a koji je takodje nakacen na internet? Izvinjavam se ako lupetam jer stvarno nemam pojma kako to funkcionise.

 

Sa tom jeftinijom varijantom, pretpostavljam da moze samo ako umrezis racunare (onaj na kom radi kamera sa onim sa kog nadgledas) preko team viewer-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Jel moze to PC na koji je zakacena kamerica konektovan na internet, pa nadgledamo sa drugog PC-a koji je takodje nakacen na internet? Izvinjavam se ako lupetam jer stvarno nemam pojma kako to funkcionise.

nemoze,za to treba malo skuplja varijanta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Kamerice su inace odlicnog kvaliteta. Ja sam postavio na svim kriticnim mestima i cak se i nocu vidi perfektno. Ako neko hoce da ukrade motor, policija ce momentalno dobiti njegovu sliku jer sam jednu kameru stavio nisko da bi mogla faca da se vidi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Jel moze to PC na koji je zakacena kamerica konektovan na internet, pa nadgledamo sa drugog PC-a koji je takodje nakacen na internet? Izvinjavam se ako lupetam jer stvarno nemam pojma kako to funkcionise.

nemoze,za to treba malo skuplja varijanta

 

Једино варијанта да инсталира Teamviewer па преко тога....али онда ти је тај комп под контролом тог другог компра преко кога си се конектовао....надам се да разумеш...

Ево један

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AlexTattoo, 120 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha R1

Da se stavi na poseban kanal i samo na daljinski da se promeni kad nesto hoces da vidis. Dakle snimanje me ne interesuje. Imam staforda ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Nece moci tako. Moras da kupis neki modulator da bi izabrao kanal na kome ce biti slika sa te kamere,da ti ne pokrije neki postojeci kanal, nije dovoljno samo spojiti zice. Ne znam da li imas kablovsku tv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

@alex

Adaptere nemam, vec ove kamerice, kao sto je objasnio zec, trebalo bi da se povezu na dodatni uredjaj izmedju kamerice i TV-a. Poslao sam ti PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Nije tacno da ne moze direktno.

Ja sam od Duleta kupio ovu kamericu i povezao majci na TV da radi umesto spijunke koju nemam a raspored je takav da je njen TV udaljen od ulaznih vrata 2m kroz jedan zid.

Vrlo lako se povezuje direktno na AV (cinc) ulaz na TV-u i samo se na daljinskom prebaci na A/V i eto slike odmah.

 

Potrebno je parce RG59 kabla, muski i zenski BNC konektori na krajevima tog kabla i na kraju, kod TV-a adapter sa BNC na RCA (činč)

Jos je potrebno i napajanje za kamericu, ja sam ga kupio na KP za 300 din.

 

Slika je sasvim dobrog kvaliteta na 32" TV-u. Nocu se prebaci u C/B mod i ostaje dovoljno ostra da se sa 3m prepozna lice na prvi pogled. Na vecu daljinu je nisam probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja