Jump to content

Moto Zajednica

Put do Splita

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Bio, vidio, odusevio se :)

 

Ako ides iz Beograda moj ti je savjet da ides na RS pa udaris prema Sarajevu, pa preko Jablanice (obavezno stanes na jagnjetinu) do Mostara i onda direkt u Spilt :) Putevi odlicni, priroda ekstra, dosta motorista na drumu bude :)

 

Ja sam do Splita dosao od Herceg Novog ali sam busom isao ovim putem sto sam ti napisao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
Upravo sada, Mikulanac je napisao:

Najlakse ti je autoputem preko Zagreba

Ako je nocna voznja, kao sto je kolega napisao, tuda (auto-putem) je najsigurnije. Isao sam i ja autoputem, ali je to Duze, Dosadnije i Mnogooo Skuplje. Poznato je da HR ima skoro najskuplju putarinu. Bosna ima daleko jeftiniju cenu goriva, pa je i tu povoljnost. Ja iz NS do Splita kroz BiH (Zenica-Kupres-Tomislavgrad) imam oko 530km. Autoputem je negde oko 250km duze, mnogo skuplje i jakoo dosadno. Posebno dosadan deo puta je od Batrovaca do ZG. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 12 sati, K_A_W_A je napisao:

Ako je nocna voznja, kao sto je kolega napisao, tuda (auto-putem) je najsigurnije. Isao sam i ja autoputem, ali je to Duze, Dosadnije i Mnogooo Skuplje. Poznato je da HR ima skoro najskuplju putarinu. Bosna ima daleko jeftiniju cenu goriva, pa je i tu povoljnost. Ja iz NS do Splita kroz BiH (Zenica-Kupres-Tomislavgrad) imam oko 530km. Autoputem je negde oko 250km duze, mnogo skuplje i jakoo dosadno. Posebno dosadan deo puta je od Batrovaca do ZG. 

Bilo nekad moj dobri prijatelju. Sad su cijene skoro pa iste kao u Srbiji. U Bijeljini je opet najjeftinije gorivo u cijeloj RS/BiH, sad je oko 122RSD po litiri. A kako ides dalje od Bijeljine tako i cijena skace, ali opet ( kako god) odnos cijene i kvaliteta je sigurno bolji nego u Srbiji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Posto ides nocu, ja bi se slozio da je autoput najsigurnija varijanta. Ipak vozis dragocjen teret. Skuplje je i zbog putarine i vece potrosnje goriva i vece kilometraze, ali je sigurnije. A dosadnost ovisi o kolicini kave i muzickom uredniku.  Ako neces tako, onda kako je Draki napisao gore. A posto ides na brac , ne moras na Split, nego mozes i na Makarsku, pa trajekt za sumartin na Bracu. Bit ce ti manja guzva nego u Splitu (zavisi u kojem mjesecu dolazis, jer od pola 7. i cijeli 8. je guzva svugdje.). Ako sta zapne, javi se Zogu ili meni, pa cemo spasavat. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
Pre 1 sat, draki je napisao:

Bilo nekad moj dobri prijatelju. Sad su cijene skoro pa iste kao u Srbiji. U Bijeljini je opet najjeftinije gorivo u cijeloj RS/BiH, sad je oko 122RSD po litiri. A kako ides dalje od Bijeljine tako i cijena skace, ali opet ( kako god) odnos cijene i kvaliteta je sigurno bolji nego u Srbiji :)

 

Sve znam, prosle nedelje sam se vracao iz Austrije, pa spavao u BL, pa koridorom nazad za Srb. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Auto put je za noć dobra varijanta definitivno.

 

Put preko Banjaluke je takođe odličan. Znači auto put ti je do Banjaluke, nakon toga imaš neka 4-5 sati maksimalno do Splita preko prelijepih predjela na kojima nikad nema gužve (Banja Luka, Manjača, Miliništa, Glamoč, Livno, Buško jezero, prema Makarskoj pa odvajanje za Split). Ovim putem ja iz Banjaluke idem uvijek. Put je dobar, može se reći i odličan. Ovaj put najviše koriste Hrvati iz Slavonije jer im je mnogo jeftinije.

 

Putevi kroz srednju Bosnu su prilično zakrčeni ljeti.

 

Kad kažeš noć, pitanje je da li kačiš noć dijelom ili voziš cijelu noć, ako si u Banjaluci u/pred zoru onda je put preko Banjaluke odlična opcija, ako si u Banjaluci recimo u 2 ujutro onda ne treba ići tuda nego tuci auto put.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja