Jump to content

Moto Zajednica

Servis kompjutera - besplatno!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Имаш ли напајање и кућиште?

 

Ппроцесор

 

 

Матична плоча

 

 

RAM

 

 

Меморија је мало скупља па због тога излази из пројектоване цене од 200€ али мислим да вреди. За твоје потребе и више него добро. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Treba mi i napajanje i graficka1bljak.gif

 

За 200€?! Размисли још једном... Графичка ти не треба има је у том процесору а за напајање си испрси, штс да ти кажем... Не може и јефтино и добро.

Напајање ог 550W ти је сасвим довољно а има и резерве да касније кад будеш имао пара убациш екстра графичку.

 

ЕДИТ: Може то и јефтиније али ја лично за себе испод овога не бих ишао. Ова комбинација ће те без већих проблема служити наредних 4-5 година, за твоје потребе.

 

Имаш упола РАМ меморију и ту разлику пребаци на напајање али ти је ова меморија 8ГБ а то вреди, мада ни 4ГБ није мало али то је већ минимум, с'обзиром колико се интернет брзо развија.

 

Надам се да сам ти помогао!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

@Nele11

 

S obzirom da ti treba sve osim hard diska, onda bih ti ja savetovao da kupis ceo kompjuter, pa mu ubaci svoj HDD. Ne isplati ti se da kupujes komponentu po komponentu jer nista neces ustedeti. Primer nekog novog:

 

NOV PC

 

A mozes i neki polovan za 100-120 EUR-a. Za taj novac mozes kupiti kompjuter koji ima 4GB RAM, solidnu plocu, bez HDD-a, itd... Dakle bas ono sto tebi treba, a jos ti i ostane para za pivo da castis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ја сам ти за 50€ више предложио бар 50% ако не и боље него колега Дуле а одлука је на теби. Треба само да их ти сам склопиш.

 

Што би рекао Х. Форд: "Најбољи ауто је нов ауто!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Sr3cko, ovo sto si predlozio je super. Ja sam samo ostao bar donekle u budzetu. Ma neka uzme sta god hoce, samo nek pozove na pivo da casti... Nista dok se ne pokvasi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

skoro sam zamenio jednu maticnu zajedno sa procesorom i ramom, ubacio sam sve to na 1666mhz, maticna gigabyte (kod gotovih, novih kompjutera otprilike nemas pojma koja je marka maticne unutra, a ona cesto prva crkne), procesor intel od ne znam koliko jezgara (2 ili 4...), kingston ram od 4gb i ja ne znam da li sam video neki kompjuter da brze radi od tog (instaliran xp 32bit, koristi samo 3.2gb koliko god imao rama unutra). sve to zajedno je u winwinu kostalo nesto ispod 20000 zajedno sa wd sata 3 hdom od 512gb koji kosta valjda 4-5000

 

ukratko gledaj marke (ako hoces da traje) i brojeve :)

jeftinije modele boljih marki ali da maticna, procesor i ram obavezno podrzavaju 1666mhz, maticna gigabyte, ram kingston od 4 ili vise gb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Interesuje me da li valja cemu Asus X501A XX145?

Procesor: Intel Celeron Dual Core B815 1.7GHz

Memorija: 4GB DDR3 1333MHz (1 slot)

Hard disk: 500GB SATA 5400rpm

Grafička kartica: Intel HD

Ekran: 15.6" LED Backlight HD 1366x768

Optički uređaj: Nema

Mreža: 10/100/1000 Mbps, 802.11 b/g/n,

Bluetooth 4.0

Povezivanje: 1x USB 3.0/USB 2.0, Combo Jack, RJ45, VGA(D-Sub), HDMI

Web kamera: 0.3Mpix

Način unosa podataka: Tastatura, TouchPad, odvojen numerički deo

Baterija: 6-cell Li-Ion (47WHrs, 4400mAh)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Kao sto rece Miroslav, za filmove, muziku, internet - super je. Za bilo sta drugo zahtevnije - nije bas. Definitivno neces moci da igras igrice tipa Far Cry u visokoj rezoluciji i sa ukljucenim svim detaljima - cak su i igrice sa Facebook-a postale zahtevne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Otprilike za to i mozda i poneku igricu(ako moze ako ne nema veze).

 

imam bolju konfiguraciju od pomenute + grafička nije integrisana već amd,................i nije nešto za igrice, mislim može, igrao sam recimo BF2, ali kao što su već drugi pomenuli....................muzika, filmovi, net,................za igre treba ozbiljnija mašina..................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Malo sam zardjao, kolko vredi amd fx8350+CoolerMaster seidon 120v vodeno hladjenje, Gigabyte GA 970A-UD3P ploca, 8gb ddr3, 1tb hdd, raidmax rx850ae 850W napajanje, dvd-rw, kuciste, 2x asus ati radeon 280x, crosfire, sve u garanciji osim procesora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ima HD sata od 160gb iz dell inspiriona 1521. Otišla mu elektronika, ostali mi podaci, tačnije fotke.

Čuo sam da skidanje toga ide od 100 eura pa naviše.

Koji je tvoj savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Kada bi neko hteo kompjuter za igrice i na duze staze, to bi onda bio neki od recimo 1.000 EUR. Tu se nista nije promenilo u odnosu na ranije. I dalje vazi ono da ako hoces igrice kupis Sony, a ako hoces internet, muziku, "malo" igrice - kupis kompjuter srednje konfiguracije da bi ispratio sve promene bar 2-3 godine.

 

@ mrle

Cena backup-a, u slucaju da mu je stvarno otisla elektronika, dosta varira od servisa do servisa. Servis koji ima duzi staz, ali koji nije niciji ovlasceni servis - nece ti mnogo naplatiti. Cela procedura nije previse komplikovana: stavis novu elektroniku, skines podatke i vratis staru pokvarenu elektroniku. Ovi servisi koji su "dobili krilca" to naplacuju dosta skupo. Napisi mi tacnu oznaku HD-a i mogao bih da se raspitam koliko to realno moze da kosta. HDD od 160GB je dosta cest, tako da ocekujem neku simbolicnu cenu te intervencije.

 

Ali, pazi, ovo vazi samo ako mu je stvarno otisla elektronika. Pitanje je, da li je pouzdan nacin na koji si to saznao? Ako ti je to rekao serviser - da li mu verujes? Postoje ljudi koji ce zloupotrebiti svoje iskustvo i znanje i zbog toga lupaju gluposti. Cesto se desavalo da kod mene dodje na popravku laptop koji je prosao pola Evrope i "niko nije mogao da ga popravi" a onaj ko je mogao trazio je neku abnormalnu cifru samo zato sto je to redak kvar, a popravlja se za par minuta (ovo bi se reklo "svaka cast majstoru jer zna da naplati")

Kada elektronika crkne, najcesce se desava zbog prevelikog variranja napona i u tom slucaju elektronika na nekom mestu pocrni. Ako je hard disk vec van kucista, pogledaj da li je to slucaj. Elektronika moze da pocrni na nekom mestu i samo 5x5 mm, znaci pazljivo pregledaj...

 

Jos nesto sto mozes da uradis je da ga promuckas. Ako se cuje tiho zveckanje, to znaci da se otkacila igla i tu prakticno nema spasa. U stvari ima i tada, ali ja znam bukvalno jedan servis (ne znam da li jos uvek rade) koji izvodi takvu vrstu popravke i oni to naplacuju otprilike 300 EUR-a.

 

Ovo su dva nacina na koji mozes da ustanovis "odokativnom" metodom dva moguca kvara.

 

U svakom slucaju, ili ovde ili na PP napisi koji je model HDD-a pa cemo da vidimo kako mogu da pomognem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Aj da priupitam i ja. Trenutno imam MSI ploču K9N neo V2 sa AMD Athlon 64 X2 dual core 4000+ procesorom na 2.1 GHz sa 3Gb DDR2 memorije (667 MHz) i NVidia GeForce 7600 GS grafikom. Do pre godinu dana sam imao XP i on je radio solidno, a od tada sam na Win 7 32bita. Pre nešto više od nedelju dana sam ubacio nova 2 Gb RAM memorije (do tada sam preživljavao sa 1 Gb) i red je da reinstaliram sistem.

 

Pitanje je sledeće - Koi Win mi savetujete da instaliram, a da mi komp ne baguje ? Komp se koristi za net, filmove i muziku i ponekad neku igricu (CS za burazera i Sims 3 za snajku).

 

Najbitnije od svega mi je da komp radi max brzo kolko mu ova konfiguracija dozvoljava, što će reći da uopšte ne patim da to sad mora da bude Win 8.1 ako će on da mi radi kao što mi je radio komp kad je imao 1 Gb. Rečeno mi je da o 64bitnoj verziji 7ice ne razmišljam jer mi za nju treba min 4 Gb RAMa. Da li je to istina ? BTW pričamo samo o Windowsu (Ubuntu sam probao i zbog negodovanja ukućana sam ga skinuo i neću ga vraćati).

 

Poklonite se i počnite :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Rečeno mi je da o 64bitnoj verziji 7ice ne razmišljam jer mi za nju treba min 4 Gb RAMa. Da li je to istina?

 

Тај који ти је то рекао нема појма о чему прича... А много је таквих.

 

If you want to run Windows 7 on your PC, here's what it takes:

 

  • 1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
  • 1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)
  • 16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)

 

 

Лично сам инсталирао на 1ГБ и радило је без разлике.

 

Инсталирај W7 x64 и уживај!

 

Прочитај на српском језику

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Navodna priča je da x64 verzija jede 1Gb rama u leru, a da ne dobijam ništa posebno za to. Kakva bi onda bila opcija sa 8.1? Da li bi to bio veliki zalogaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Мислим да би та конфигурација са 3ГБ РАМ-а требало без великих проблема да тера и 7 x64 и 8.1 x64.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Rečeno mi je da o 64bitnoj verziji 7ice ne razmišljam jer mi za nju treba min 4 Gb RAMa. Da li je to istina ? BTW pričamo samo o Windowsu (Ubuntu sam probao i zbog negodovanja ukućana sam ga skinuo i neću ga vraćati).

 

Poklonite se i počnite :lol:

 

"Dobro ti je receno",ali nije objasnjeno. :D Ako se zna da 32 bit-ni sistem ne "vidi" i ne moze koristiti vise od 3.2 GB rama. Za 64 bit-nu instalaciju ti treba 64 bitni procesor, a ako vec hoces OS Win 7 64 bit-ni onda nema smisla bez ( bar ) 4 GB rama. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Rečeno mi je da o 64bitnoj verziji 7ice ne razmišljam jer mi za nju treba min 4 Gb RAMa. Da li je to istina ? BTW pričamo samo o Windowsu (Ubuntu sam probao i zbog negodovanja ukućana sam ga skinuo i neću ga vraćati).

 

Poklonite se i počnite :lol:

 

"Dobro ti je receno",ali nije objasnjeno. :D Ako se zna da 32 bit-ni sistem ne "vidi" i ne moze koristiti vise od 3.2 GB rama. Za 64 bit-nu instalaciju ti treba 64 bitni procesor, a ako vec hoces OS Win 7 64 bit-ni onda nema smisla bez ( bar ) 4 GB rama. ;)

 

Апсолутно нетачно!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja