Jump to content

Moto Zajednica

Servis kompjutera - besplatno!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

@Srećko,Dule

Čistim ja to jednom godišnje, baš iz tog razloga. 0takoje.gifNe bude baš puno prljavštine i tih "brkova", ali opet bude. Nego hoću da kažem da za nove igre treba ultra jaka mašina, kakvu prosečan čovek u Srbiji, sa prosečnom platom ne može sebi da priušti... U stvari može, ali onda se za kredit, račune, gorivo, hranu, izlaske i ostale stvari nema... 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

@zeka

 

Problem ces svakako resiti reinstaliranjem windows-a! :D

 

@Cedo11

Bas tako! Ako covek hoce da isprati sve igrice, treba mnoooogo mngoooogo para! Stvar je u tome sto vecina ljudi ne razume. Kada dodje mlad bracni par sa klincem i kojima treba racunar samo za igrice, ne razumeju zasto je taj racunar najskuplji. Tako je bilo dok sam radio u prodaji. Ljudi misle da ako je kompjuter za igrice a nije za posao, onda je verovatno najjeftiniji... A realnost je skoz suprotna... :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

kako stojis sa rezervnim delovima?

imam AMILO i ocigledno je vrisnuo kabl izmedju tela i ekrana.

i druga stvar,imam neki HP nije radio ni godinu dana,vrisne,odnesemo do servisa oni kazu da je problem lemova komponenti na samoj ploci.srede navodno,proradi,istekne garancija i vrisne ponovo.da li bi bio voljan da to pogledas-naravno,platio bih ti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

AMILO bi trebalo da se pogleda da bi znali o cemu se radi. Ako je samo kabl, to nije nikakav problem.

 

Sto se tice HP-a, ako je problem do hladnih lemova, trajno resenje ne postoji. Naravno, to u principu moze da se popravlja tako na kratko i to je to. Ali resenje da traje "zauvek" ne postoji. To niko ne moze da ti garantuje... Mogu da pogledam, nema problema. Dijagnostiku i "ruke" ne naplacujem jer kao sto rekoh nudim besplatan servis. Ali nemoj da se iznenadis ako ti i ja potvrdim da mu nema spasa... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

okss.pusti mi adresu i broj mobilnog na PP potrudicu se da ti to posaljem uskoro(naravno slanje kako sa moje tako i sa tvoje strane ide "o mom trosku),pogledaj i javi .

unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

i druga stvar,imam neki HP nije radio ni godinu dana,vrisne,odnesemo do servisa oni kazu da je problem lemova komponenti na samoj ploci.srede navodno,proradi,istekne garancija i vrisne ponovo.da li bi bio voljan da to pogledas-naravno,platio bih ti

 

Како се манифестује проблем? На основу чега тврде да је проблем хладних лемова? Шта то среде? Ко то среди? Који тачно лаптоп (напиши ознаке са налепнице одоздо)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Miroslav91

 

Zapatio si nešto. Za početak pogledaj fajl hosts negde u C:, Windows, System32, Drivers, etc, tako nešto, Windowsovci će već znati da ti kažu gde je i koji sadržaj treba da stoji. Uglavnom neki warmovi znaju tu da upišu pogrešne adrese Googlea.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@Miroslav91

 

Zapatio si nešto. Za početak pogledaj fajl hosts negde u C:, Windows, System32, Drivers, etc, tako nešto, Windowsovci će već znati da ti kažu gde je i koji sadržaj treba da stoji. Uglavnom neki warmovi znaju tu da upišu pogrešne adrese Googlea.

 

Windows XP Home:

 

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

 

Windows XP Pro:

c:\winnt\system32\drivers\etc\hosts

 

 

Требало би да је овде. Тај фајл нема екстензију (file extension).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Hladni lemovi su verovatno nastali zbog loseg punjaca. Iz iskustva, taj problem je moguce resiti zamenom punjaca i preradom maticne ploce, odnosno da se zagreje na kriticnim mestima i eventualno, ko ima alat, da ustanovi tacno koji lem je problem i da popravi samo taj lem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Pozdrav, imam problem sa instaliranjem drajvera za zvuk. U pitanju je starija konfiguracija, na njoj XP SP3. Ploča je asus m2n68-am se2. Kada instalacija drajvera dođe skoro do kraja izbaci mi sledeću grešku: Install Realtek HD Audio Driver Failure !! Error Code: -0101 . Samo da napomenem da je windows upravo podignut, a drajver koji pokušavam da instaliram je i ranije korišćen nakon reinstalacije windowsa i uvek sve bilo ok. Neka ideja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Ovo mi deluje kao da je verzija Windows-a losa ili da je doslo do neke sitne greske prilikom instalacije. To se najcesce desava kada CD-ROM ima nekih poteskoca sa ocitavanjem diska (ili je sam CDROM zaprljan ili je disk ostecen na nekim mestima). Probaj da resis problem reinstalacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ima jedan genijalan program, zove se Driver Scanner 2013.

Skini ga, poslaću ti ključ.

Ja sam preko njega svaki put našao apsolutno sve.

Na nekoj strani si pitao da li da staviš Osmicu, ja je imam otkako se pojavila, posle par dana od pojavljivanja sam je instalirao.

Od tada do danas sam je reinstalirao samo jednom, kod mene konkretno je Windows 8 Pro x64.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Kupio sam daljinski za komp ali mi nije jasno kako sa njime da ukljucujem Bs plejer i Winamp?Na daljincu imaju "hotkey" koji bi trebalo da ukljuce te plejere ali oni to ne rade to jest ne ukljucuju mi nijedan plejer?

post-4035-0-16119400-1404314277_thumb.jpg

I druga stvar koja me nervira je sto kada se digne sistem sa ukljucenim seznzorom od daljinskog onda mi tastatura ostane "blokirana" to jest uopste ne reaguje,zato moram da iskljucim usb od senzora pa da restarujem komp pa posle dizanja sistema da ukljucim senzor od daljinskog.

Evo i slike iz Device managera:

post-4035-0-52689000-1404384074_thumb.jpg

A ovako dobijem posle ukljucenja senzora:

post-4035-0-27757700-1404384094_thumb.jpg

Kada dignem sistem sa ukljucenim USB-om od senzora onda se u Device manageru ne vidi Standard PS/2 Keyboard.

Negde na netu sam pronasao (vezano za neki drugi daljinski) da se "HID Keyboard device" trebaju preimenovati u HID Keyboard device1 i HID Keyboard device2 da bi komp mogao da razlikuje tastaturu od daljinskog ali ja ne mogu da pronadjem kako se to radi.Zna li neko za neko resenje?

Promenio član alex1974

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Pozdrav, imam problem sa instaliranjem drajvera za zvuk. U pitanju je starija konfiguracija, na njoj XP SP3. Ploča je asus m2n68-am se2. Kada instalacija drajvera dođe skoro do kraja izbaci mi sledeću grešku: Install Realtek HD Audio Driver Failure !! Error Code: -0101 . Samo da napomenem da je windows upravo podignut, a drajver koji pokušavam da instaliram je i ranije korišćen nakon reinstalacije windowsa i uvek sve bilo ok. Neka ideja?

 

Izvini sto nisam prije reagovao,ali eto cisto da imas drajvere, ako se vratis na XP SP3 ili ti ustrebaju za Win7. ;)

 

http://support.asus....68-AM+SE2&os=25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Hvala Branko, odatle su drajveri koje sam pokušavao da instaliram. Očigledno mi se disk sa windowsom oštetio, podizao sam sa njega sigurno preko 20 puta na različitim računarima, a sada i nakon više pokušaja reinstalacije nije radilo kako treba. Sveže narezan windows je rešio problem. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Nema na cemu...I ja imam MB Asus M2N plocu pa sam u toku oko pomenutih drajvera. Medjutim Windows-ov Audio drajver za M2N kod mene ne radi dobro ( ima neke udarce u zvucnicima ) prilikom palenja i gasenja kompa, pa uvijek instalisem drajvere koje skinem sa Neta i onda je sve Ok. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ajde da pitam vas iskusnije i upoznate sa tematikom,naime,imam notebook ACER ASPIRE V5-122P,star svega 15-tak dana.Kupljen u inostranstvu,posedujem i racun.Potreban mi je novac za neke druge stvari pa bih ga prodao,ako moze neka procena koliko bi bilo relano da trazim za njega?

Hvala unapred,svaka cast za temu1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

U vezi mog problema sa dizanjem sistema sa ukljucenim senzorom od daljinskog i "zamrzavanja" tastature.

Probao sam ga na drugom kompjuteru i tamo ne smeta tastaturi prilikom dizanja sistema evo kako tamo izgleda u "device manager-u"

http://s7.postimg.cc/4ptmtijq3/nije_moje.jpg

Ovako je kod mene bez ukljucenog senzora

http://s1.postimg.cc/79neie3gv/moje_bez_daljinskog.jpg

Ovako kada ukljucim senzor ali ne restartujem kompjuter

http://s15.postimg.cc/qwikgvf0r/moj...z_restarta.jpg

Tada probam da instaliram drajver da ga kompjuter sam nadje preko interneta ali naravno nista ne nalazi i "kaze da je instaliran najnoviji drajver"

Ovako je posle restarta kompjutera sa ukljucenim senzorom

http://s28.postimg.cc/zckb1pmrh/moj...e_restarta.jpg

Nije do windowsa taj win.na drugom kompjuteru sam ja instalirao i isti je kao moj,posle sam kod mene probao sa Win XP i sada sa Win 8 i kod mene je sve isto to jest senzor od daljinskog mi "ponistava" tastaturu?

Na oba kompjutera su ps/2 tastature.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Treba mi misljenje o ovom uredjaju Dell notebook Inspirion 3541-A4. Sinu je potreban za fakultet a manje za zezanje i igranje. Da li je neko imao iskustva sa njim, da li se greje, kako se pokazala ova marka kod vas i da li vredi da se odvoji 38.000 din. za ovako nesto. (naravno na rate), kes ide na gorivo za motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Solidna masina. Koristice za fakultet, mada to je dosta sirok pojam. Ako mislis na kucanje seminarskih radova i pretragu interneta - onda ce definitivno zadovoljiti njegove potrebe. A ako mu treba za rad u AutoCad-u (npr renderovanje) ili bilo sta drugo sto je dosta graficki zahtevno - zadovoljice i to najverovatnije ali dooosta sporo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Moze neka preporuka za komponente za komp, budzet 200e(Bez harda, tastature i misa)

Nisam previse zahtevan korisnik, uglavnom komp koristim za net i za gledanje filmova(HD)

Hvala.2cirka1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja