Jump to content

Moto Zajednica

Servis kompjutera - besplatno!!!

Recommended Posts

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Свака част , потез за сваку похвалу 0takoje.gif само нећеш се ти леба најести 1lol.gif шалим се , још једном свака част .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Svaka cast za ponudu :takoje: , ja ne mogu to da radim vise ni za pare 1hmm.gif

 

 

 

 

Samo bas bliskim prijateljima i samo kad bas moram

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

...ja ne mogu to da radim vise ni za pare ...

Samo bas bliskim prijateljima i samo kad bas moram

 

PaPaja je sve rekao...Nadam se da ćeš izdržati u toj nameri. :takoje: Čuvaj živce

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Hvala na podrsci! :)

Meni je to filter! To me toliko opusta, da vrlo cesto razmisljam ponovo da otvorim servis kompjutera... Iako tu nema velike zarade, ponekad nije ni bitna zarada, koliko covekov uzitak u tome sto radi... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Svaka cast!

 

Ja sam se bavio time isto jedno 10tak godina. Servisirao sve i svasta... i kurti i murti.

Radio sam u jako ozbiljnim, multinacionalnim kompanijama, u IT sektoru. Sad vise ne mogu da vidim kompjuter. Rodjenoj majci 'servisiram' komp samo kad potpuno crkne. Odvikao sam rodbinu i prijatelje da me cimaju za takve usluge, pa cak i za savet, zato sto mi je stvarno zivot bio 24/7 kompjuter, mreze, servisiranje, programiranje... :Six:

 

Sad sam presao na dizajn i odrzavanje sajtova. Opusta me, radim od kuce i nikad mi bolje nije bilo :D

 

A tebi jos jednom BRAVO za gest! :jee1::aha::takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

softverski počne da baguje - reinstaliram vindous :D (realno 1x u 6 meseci)

 

hardver problem - garancija :)

 

 

 

 

 

sve podatke pakujem na tri eksterna harda ukupno oko 4TB 1zvizduk.gif

 

 

 

 

 

Tebi svaka čast za gest 0takoje.gif

 

Možeš da nam kažeš da li da prelazimo na 8cu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

U mehaniku motora se ne razumem previše i članovi foruma mi raznim savetima pomažu i na taj način skraćuju vreme i štede novac jer ne moram majstora da cimam pa odradim nešto i sam.

Zbog toga ja hoću da pomognem u onom svetu u kome znam po nešto. :)

8-ca je stabilan OS. U principu, grafički interface je najveća razlika koju vidi korisnik u odnosu na 7-micu. I to naravno mislim samo na onaj početni ekran jer je sve ostalo više manje identično. Dosta je brži, postoji većina driver-a (ne znam za starije komponente), već ima i SP1 tako da je sada pravo vreme za prelazak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Operating System

Windows 7 Ultimate 32-bit SP1

CPU

Intel Pentium E5300 @ 2.60GHz

Wolfdale 45nm Technology

RAM

3.00GB Dual-Channel DDR2 @ 403MHz (6-6-6-18)

Motherboard

MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD G31M3-L V2(MS-7529) (CPU 1)

Graphics

ASUS VH222 (1280x960@60Hz)

ATI Radeon HD 4300/4500 Series (MSI)

Storage

298GB Western Digital WDC WD3200AAKS-00L9A0 ATA Device (SATA)

 

Ovo je moja konfiguracija i sin bi hteo da doda nesto da bi mogao da igra : Battlefield 4 ,Call of duty ghost. Sta bi trebalo da se menja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Operating System

Windows 7 Ultimate 32-bit SP1

CPU

Intel Pentium E5300 @ 2.60GHz

Wolfdale 45nm Technology

RAM

3.00GB Dual-Channel DDR2 @ 403MHz (6-6-6-18)

Motherboard

MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD G31M3-L V2(MS-7529) (CPU 1)

Graphics

ASUS VH222 (1280x960@60Hz)

ATI Radeon HD 4300/4500 Series (MSI)

Storage

298GB Western Digital WDC WD3200AAKS-00L9A0 ATA Device (SATA)

 

Ovo je moja konfiguracija i sin bi hteo da doda nesto da bi mogao da igra : Battlefield 4 ,Call of duty ghost. Sta bi trebalo da se menja?

 

Па, све... Те игре што он жели да игра не могу добро да терају и много јачи процесори а камоли тај што ти имаш. О графичкој карти тек небих причао. Питање је да ли она може и да покрене БТ 4 а о игрању да не причамо.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ajde da i ja kažem moju muku ;-)

Deca imaju neki mali lap top. - Asus R051BX-BLK001W AMD Dual-Core.

C-60 1.0GHz 1024MB 320GB 10.1'' LED WSVGA FreeDOS

OS je w7

Problem je taj da je računar spor kao puž. Bukvalno zaboraviš šta si hteo da otvoriš dok on odradi. Pročitao sam na nekim forumima da su ljudi menjali operativni sistem i ubacivali linux tačnije lubuntu i tako rešili problem. Znam da nije neka mašina,ali postoji li način da ga nekako ubrzam bar pristojno da radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Deca imaju neki mali lap top. - Asus R051BX-BLK001W AMD Dual-Core.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">C-60 1.0GHz 1024MB 320GB 10.1'' LED WSVGA FreeDOS <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">OS je w7

 

Да се дода још РАМ меморије ако није залетована за плочу. Ти имаш само 1024МБ (1ГБ). Доста лаптоп-ова се убрза после чишћења, тј. не загревају се толико и самим тим брже раде, тако да би ја и то узео у обзир да сам на твом месту. Могао би да отвориш "System propertis" и да нам лепо напишеш (копираш) шта је унутра.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N
Deca imaju neki mali lap top. - Asus R051BX-BLK001W AMD Dual-Core.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">C-60 1.0GHz 1024MB 320GB 10.1'' LED WSVGA FreeDOS <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">OS je w7

 

Да се дода још РАМ меморије ако није залетована за плочу. Ти имаш само 1024МБ (1ГБ). Доста лаптоп-ова се убрза после чишћења, тј. не загревају се толико и самим тим брже раде, тако да би ја и то узео у обзир да сам на твом месту. Могао би да отвориш "System propertis" и да нам лепо напишеш (копираш) шта је унутра.

Pozz eto malo i mog iskustva da se nadje na delo. Sin mi je pokazao jednu foru za laptop (kad ga nabavimo :)) mozes da dodas ram memoriju sa usb-a (mislim da je zovemo fleska XD). evo pa neka proba ako ima usb (fleskicu)

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Operating System

Windows 7 Ultimate 32-bit SP1

CPU

Intel Pentium E5300 @ 2.60GHz

Wolfdale 45nm Technology

RAM

3.00GB Dual-Channel DDR2 @ 403MHz (6-6-6-18)

Motherboard

MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD G31M3-L V2(MS-7529) (CPU 1)

Graphics

ASUS VH222 (1280x960@60Hz)

ATI Radeon HD 4300/4500 Series (MSI)

Storage

298GB Western Digital WDC WD3200AAKS-00L9A0 ATA Device (SATA)

 

Ovo je moja konfiguracija i sin bi hteo da doda nesto da bi mogao da igra : Battlefield 4 ,Call of duty ghost. Sta bi trebalo da se menja?

 

Па, све... Те игре што он жели да игра не могу добро да терају и много јачи процесори а камоли тај што ти имаш. О графичкој карти тек небих причао. Питање је да ли она може и да покрене БТ 4 а о игрању да не причамо.

E ja sam mislio samo da dodam malo vise rama i 64bita :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

@stari roker

Kao sto je Sr3ck0 rekao, proveri da li imas slobodan slot sa memoriju i ako ima, dodaj memorju. Ako nemas, onda ga otvori i detaljno ocisti ili daj nekom to da uradi. Pretpostavljam da se puno greje sto takodje dosta utice na performanse.

 

@ SADAN

Na zalost, danasnje igrice su doooosta zahtevnije nego ranije. Da bi kompjuter terao te igrice do maksimuma, onda moras sve da pojacas jer RAM memorija ne utice na grafiku toliko koliko sama memorija na graficoj kartici. :)

Pored toga, HDD ti je 320 GB. Pretpostavljam da C particija nije veca od 70-80GB i kada uzmes u obzir da instalacije Battlefield-a i Call of Duty zajedno zauzimaju 50-ak GB + ostalo sto se nalazi na toj particiji = dosta ce se usporiti ceo kompjuter. Dakle, resenje je veci HDD ili jos jedan koji ce sluziti samo za smestanje file-ova.

 

Inace, tvoja konfiguracija nije bas toliko slaba. Probaj makar da poteras ove igrice sa Low kvalitetom grafike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Imam mnogo jači laptop, pa jedva igram BT4 na minimalnoj konfiguraciji. :) Gura on i na high resolution, ali se ugasi posle pola sata sam od sebe, jer se toliko pregrejao, da možeš jaje na oko komotno da ispečeš...1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Laptopovi, bar ovi standardni, u principu,, nisu predvidjeni za igranje pa zbog toga i ne mogu da guraju to kako bi trebalo.

Sto se tice grejanja, vidi sa nekim da to otvori i detaljno ocisti jer je na samoj mrezici sa unutrasnje strane od prasine formiraju "brkovi" kroz koje vazduh maltene da i ne prolazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Imam mnogo jači laptop, pa jedva igram BT4 na minimalnoj konfiguraciji. :) Gura on i na high resolution, ali se ugasi posle pola sata sam od sebe, jer se toliko pregrejao, da možeš jaje na oko komotno da ispečeš...1lol.gif

 

Прочитај па ће ти се само касти:

 

Још једна врло важна ствар:

 

СВАКИ лаптоп је потребно отворити и очистити једном годишње, без изузетка!!!

Ко има кућне љубимце (мачке и псе, а поготово папагаје!!!) на сваких шест месеци да не би било оваквих ситуација:

 

Конкретно један ДЕЛЛ, рађен прошле недеље:

 

 

20140612_180659.jpg

 

20140612_180715.jpg

 

20140612_180905.jpg

 

20140612_180922.jpg

 

20140612_180946.jpg

 

 

direct upload

 

Да би било који лаптоп трајао дуже потребно је испоштовати нека најосновнија правила:

 

1) Горе поменуто редовно чишћење

2) Поред лаптопа је забрањено јести

3) Поред лаптопа је забрањено пити, поготову из чаше!!!!

4) Лаптоп држати искључиво на столу

5) НАЈСТРОЖЕ је забрањено користити исти на кревету, поду, тепиху и сличним површинама!!!!!

6) Лаптоп НИКАДА не покривати!!!

 

Е сад, да се разумемо, ово су МОЈА правила!!! Све ово набројано НЕ МОРА се поштовати али су то основни разлози зашто ми људи доносе лаптоп-ове на поправку. Има ту још понека ситница али ко се придржава ових правила користиће лаптоп пар година дуже сигурно!!!

 

Надам се да сам ти мало помогао.

 

Код тебе је баш оваква ситуација... 1zvizduk.gif0cool.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Na starom desktopu ne mogu da otvorim gugl, sve radi, samo gugl ne, a takodje ne mogu ni da pretrazujem direktno iz ovog dela gde se kucaju adrese. Evo slike sta pise kad probam da otvorim gugl. https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10501321_884290481586813_1667947600_n.jpg?oh=1646b87152ba2ee85162dc064b9e9e1b&oe=53A63843&__gda__=1403406627_78462b41beb273ffa12b8c14512ff969

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Na starom desktopu ne mogu da otvorim gugl, sve radi, samo gugl ne, a takodje ne mogu ni da pretrazujem direktno iz ovog dela gde se kucaju adrese. Evo slike sta pise kad probam da otvorim gugl. https://fbcdn-sphoto...12b8c14512ff969

 

Да ли је на твом компу тачно подешено време и датум? 'оће то да се поремети на ХП-у. Пробај да поново подесиш време и датум. Пробај да одеш на Гоогле у инкогнито моду.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

I meni na par sajtova isti problem. Prbao sve fore sa neta koje sam nasao ali bezuspesno,pa i ovu sa vremenom :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

I meni na par sajtova isti problem. Prbao sve fore sa neta koje sam nasao ali bezuspesno,pa i ovu sa vremenom :neznam:

 

Користиш ли XP? Имаш ли инсталиран SP3? Ако имаш проблем на одређеним странама а не на свим може се десити да је на тим странама скоро апдејтован SSL certificate а ти користиш XP без SP3 вероватно је напроблем у томе што те странице користе SHA-256 потписане certificate али SHA-256 није подржан испод SP3. Решење би било инсталација SP3. С'обзиром да је подршка истекла релативно је тешко пронаћи и скинути SP3 са нета.

 

Такође проблем може бити и антивирус у коме је укључена опција "SSL scanning". Провери да ли је ово укључено и ако јесте искључи па јави да ли је проблем решен.

Уколико подешавање времена и датума реши проблем, то је знак да је CMOS батерија почела да издаје и треба се заменити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Nisam pomenuo da mi se ovo desava na chromu dok na drugim pretrazivacima otvara normalno

 

Послато са LG-P700 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja