Jump to content

Moto Zajednica

Servis kompjutera - besplatno!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Bas tako!

 

Ljudi su veoma neupuceni u rad Windows-a 7 i zbog toga sve porede sa XP-om. XP je operativni sistem koji je imao FS NTFS (dosta napredniji od Win 98) i koji je u trenutku kada je napravljen, doduse 32-vobitna verzija, podrzavao maksimalno 3GB RAM memorije. Zbog toga se pricalo i na dalje da Windows 7 ne moze da podrzi manje od toga. "Ulicno znanje" o Windowsu i njegovim mogucnostima je ekvivalentno prici prodavca mobilnih telefona koji Vam kaze da litijumsku bateriju punite 3x12h kako bi ste je formirali! 1bljak.gif

 

Windows 7 funkcionise na totalno drugacijem principu u odosu na XP i on nema, u tom pogledu, ogranicenja. Dakle mozete da ga instalirate i sa manje od 3 GB RAM bilo da je u pitanju 32-bit ili 64-bit verzija.

Najoptimalnije je da kompjuter sa 32-bit Win7 ima bar 1GB a kompjuter sa 64-bit Win 7 ima bar 2 GB RAM.

 

Ja imam Win 7 64-bit sa 3GB RAM i perfektno funkcionise!

 

P.S. Brzina rada celog kompjutera ne zavisi samo od uskladjenosti operativnog sistema i RAM memorije vec zavisi od uskladjenosti celokupne konfiguracije gde ulazi i maticna ploca, procesor, hard disk....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Što dovodi do novog pitanja - Šta dobijam, a šta gubim sa 64 bit 7icom u odnosu na 32 bitnu varijantu ?

 

Takođe, me interesuje isto pitanje i za 8icu u odnosu na 7icu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

@ Djusi_998

Sa instaliranjem 64-bitnog sistema nista ne gubis, odnosno, trebalo bi da dobijes na brzini.

 

 

@mrle

Na slici se ne vidi da je elektronika ostecena i to moze da znaci, kao sto sam pretpostavio, da elektronika i nije stradala. To bi definitivno trebalo da se proveri nekom drugom metodom i da odneses u neki proveren servis kompjutera. Naravno, i dalje vazi ono da ga promuckas i da oslusnes da li se cuje neko zveckanje. Ako se cuje zveckanje, onda mu nema spasa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Rečeno mi je da o 64bitnoj verziji 7ice ne razmišljam jer mi za nju treba min 4 Gb RAMa. Da li je to istina ? BTW pričamo samo o Windowsu (Ubuntu sam probao i zbog negodovanja ukućana sam ga skinuo i neću ga vraćati).

 

Poklonite se i počnite :lol:

 

"Dobro ti je receno",ali nije objasnjeno. :D Ako se zna da 32 bit-ni sistem ne "vidi" i ne moze koristiti vise od 3.2 GB rama. Za 64 bit-nu instalaciju ti treba 64 bitni procesor, a ako vec hoces OS Win 7 64 bit-ni onda nema smisla bez ( bar ) 4 GB rama. ;)

 

Апсолутно нетачно!

 

Koja je logika staviti na 64bit-ni sistem ram od 3GB. :lud:

 

Bas tako!

 

Ljudi su veoma neupuceni u rad Windows-a 7 i zbog toga sve porede sa XP-om. XP je operativni sistem koji je imao FS NTFS (dosta napredniji od Win 98) i koji je u trenutku kada je napravljen, doduse 32-vobitna verzija, podrzavao maksimalno 3GB RAM memorije. Zbog toga se pricalo i na dalje da Windows 7 ne moze da podrzi manje od toga. "Ulicno znanje" o Windowsu i njegovim mogucnostima je ekvivalentno prici prodavca mobilnih telefona koji Vam kaze da litijumsku bateriju punite 3x12h kako bi ste je formirali! 1bljak.gif

 

Windows 7 funkcionise na totalno drugacijem principu u odosu na XP i on nema, u tom pogledu, ogranicenja. Dakle mozete da ga instalirate i sa manje od 3 GB RAM bilo da je u pitanju 32-bit ili 64-bit verzija.

Najoptimalnije je da kompjuter sa 32-bit Win7 ima bar 1GB a kompjuter sa 64-bit Win 7 ima bar 2 GB RAM.

 

Ja imam Win 7 64-bit sa 3GB RAM i perfektno funkcionise!

 

P.S. Brzina rada celog kompjutera ne zavisi samo od uskladjenosti operativnog sistema i RAM memorije vec zavisi od uskladjenosti celokupne konfiguracije gde ulazi i maticna ploca, procesor, hard disk....

 

Gdje i u kojem postu sam ja napisao da Win 7 64bit-ni ne podrzava ispod 4GB rama. :stabre::neznam:

 

Ovo je ona prica: Moj Fico je najbolji auto, malo trosi, jeftin za odrzavanje, svuda ga mogu parkirati i ne ide 120km/h, a koji ce qurac brze posto je i na autoputu ogranicenje 120km/h.:lol:

 

Apsolutno tacno. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Znači, za sada imamo 2 za i 1 protiv. Jedino što bih voleo da izbegnem je sa mi komp sa Windows 7 64bit radi kao, ili malo bolje od recimo Xp ili 7 32bit na 1Gb rama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Windows 64 bita bi osetljivo brže radio i na 1GB RAM-a (zbog dvostruko bržih ulazno-izlaznih operacija - IO instructions) a za 3GB da ne pričamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Gdje i u kojem postu sam ja napisao da Win 7 64bit-ni ne podrzava ispod 4GB rama. :stabre::neznam:

 

 

 

Ni u jednom! Ja tebe nisam ni citirao niti sam na bilo koji nacin sugerisao na tebe. 1nanana.gif

 

Pricao sam ovako uopsteno...

 

Bitno je da smo pomogli drugaru u odluci koji Windows treba da koristi. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Koja je logika staviti na 64bit-ni sistem ram od 3GB. :lud:

 

Одговор:

 

.. i na 1GB RAM-a (zbog dvostruko bržih ulazno-izlaznih operacija - IO instructions) a za 3GB da ne pričamo...

 

и због двоструко веће пропусне моћи магистрале, небитно колико РАМ-а има, јер двоструко више је двоструко више...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja