Jump to content

Moto Zajednica

Dakar Reli 2009 - u Južnoj Americi

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova

Ono sto obecavam ce se desiti  najverovatnije u cetvrtak 29.01. uvece oko 6-7 kod mene najverovatnije u firmi (imamo poveliku salu za to - cca 100-120 ljudi). Nije jos potvrdjeno definitivno, ali im generalno to odgovara jer ce i Saki tog dana biti u Bgdu, jer primaju neku plaketu od AMSS  ;D. Javicu jos kada sve bude potvrdjeno konacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

DAKAR JE SAMO ZA PRAVE HEROJE

 

Srpski motociklisti Gabor Sagmajster i Boža Ristić stigli kući posle paklene odiseje na najopasnijem svetskom reliju voženom u Južnoj Americi

 

image.jpg?imageId=33330&thumb=1

 

Preživeli pakao... Boža Ristić i Gabor Sagmajster

 

Srpski motociklisti Gabor Sagmajster i Boža Ristić vratili su se kući puni utisaka posle učešća na najopasnijoj trci na svetu - „Dakar reliju". Sagmajster, koji je napravio fantastičan podvig uspevši da stigne do konačnog cilja, poručio je da se zaista radi o „pakleno teškom takmičenju". On je dodao da ne bi završio trku da nije imao podršku svog kolege Ristića, koji je morao da odustane mnogo pre poslednje etape.

 

- Drago mi je što sam ispunio davnašnju želju i učestvovao na „Dakar reliju", a još sam i uspeo da ga završim. Presrećan sam! Pakleno sam se pripremao za ovaj izazov i bio sam apsolutno spreman i psihički i fizički. Jedino žalim što sam pošao sa motociklom u koji nisam ubacio novi agregat. Definitivno, „Dakar reli" je pakleno težak. Imao sam situacija iz kojih nisam znao da li ću da se izvučem. Upadao sam u kanale, rupe, jarke, u nekolko navrata sam izletao iz krivine, ali se nijednom nisam izgubio. Svašta se kvarilo na motoru. Mnogo toga sam doživeo i pravo je čudo da sam stigao do konačnog cilja, za šta moram da zahvalim i Boži. Na četvrtoj etapi motocikl je potpuno izgubio kompresiju. Pokušavao sam da ga osposobim, ali mi nije uspelo. Posle tri sata je stigao i Boža, i uz njegovu pomoć sam se vratio u trku. Da nije bilo njega, ne bih uspeo - iskren je popularni Bejb juče u „Palati Cepter" u Beogradu.

 

Kobna sedma etapa

 

Sagmajster je na sedmoj etapi doživeo tešku povredu rebara.

 

- Tada sam malo preterao sa brzinom, zbog čega sam izgubio kontrolu nad motociklom i pao. Ležao sam u polusvesti nekoliko minuta, a kada sam se probudio, osetio sam jak bol u grudima. Kada sam se dovukao do lekara, rekao mi je da sam polomio čak tri rebra. Stavio mi je zavoj i dao mi lekove koje sam sve progutao ne bih li ublažio bol. Posle 12 sati sna uspeo sam dovoljno da se oporavim za nastavak trke - objašnjava Gabor.

 

Vozio 400 km na felni

 

Beograđanin Boža Ristić je na „Dakar" došao kao amater, zbog čega je vozio na začelju. Međutim, tu se odigravala prava drama.

 

- Moja priča nije mnogo drugačija od Gaborove, osim da nisam uspeo da završim trku. Bilo je zaista teško, ali se isplatilo. Mi na začelju smo vodili pravu bitku sa automobilima i kamionima koji su nas sustizali. Kada vas neko prestigne, sledećih pola minuta se nalazite u oblaku prašine, tako da morate da ukočite. Samo na prvoj i četvrtoj etapi nisam imao problema. Jednom sam čak vozio 400 km na felni... Sve se završilo na sedmoj etapi, kada sam uništio prednji točak i viljušku. Pokušavao sam da nađem jedan motor koji je ostao pošto je vozač evakuisan zbog povrede, ali nisam uspeo - iskren je Božo.

 

Kamion pregazio Ristićev motocikl

 

Na petoj etapi motocikl Bože Ristića pregazio je jedan kamion.

 

- Na usponu uz dinu pao sam sa motora, a tada je naišao jedan „kamaz" i pregazio mi i uništio sve uređaje za navigaciju. Od tada sam lutao, a usput me je uhvatila i noć. Pokušao sam da dođem do cilja, ali sam za tri sata prešao samo tri kilometra. Prespavao sam sa gomilom kolega 15 km od cilja, a ujutru smo samo ja i jedan Francuz odlučili da nastavimo takmičenje. Najluđe je bilo to što su nam rekli, po dolasku u bivak, da je deonica anulirana!

 

image.jpg?imageId=33331&thumb=1

 

c/p

 

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=56830&sectionId=44

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Da pohvallim lokalne medije. Lokalna Pannon RTV je imala prilog o dočeku, a Subotičke novine, dva članka, jedan mali koji se može videti i na njihovom elektronskom izdanju, i duplericu posvećenu Gaboru. Baš su me prijatno iznenadili.

http://www.subotickenovine.rs/

http://www.pannonrtv.com/PannonRTV/search.php?q=dakar&r=0&s=Keres%E9s

( na veb stranici Pannonrtv, je samo vest, na mađarskom jeziku)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun
  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Subotica

Veliki pozdrav svima i hvala lepo sto ste me bodrili na DAKARU.Inace svaki dan se cujemo sa Bozom i dogovorili smo se da cemo se videti u Beogradu u cetvrtak u 17 30 tako da VAS i ja licno pozivam na taj veliki moto skup da se licno upoznamo i da promenimo misljenja o DAKARU.Jos jednom veliki pozdrav svima,pripremite slobodno pitanja odgovoricemo na njih sigurno i iskreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Kad ces na romaniju ima nas i ovde sto nisu spavali! :D

Svaka cast majstore!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Veliki pozdrav svima i hvala lepo sto ste me bodrili na DAKARU.Inace svaki dan se cujemo sa Bozom i dogovorili smo se da cemo se videti u Beogradu u cetvrtak u 17 30 tako da VAS i ja licno pozivam na taj veliki moto skup da se licno upoznamo i da promenimo misljenja o DAKARU.Jos jednom veliki pozdrav svima,pripremite slobodno pitanja odgovoricemo na njih sigurno i iskreno.

 

Hvala saki dolazimo sigurno a pitanja bice najmanje za knjigu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

[glow=red,2,300]

Ono sto obecavam ce se desiti  najverovatnije u cetvrtak 29.01. uvece oko 6-7 kod mene najverovatnije u firmi (imamo poveliku salu za to - cca 100-120 ljudi). Nije jos potvrdjeno definitivno, ali im generalno to odgovara jer ce i Saki tog dana biti u Bgdu, jer primaju neku plaketu od AMSS  ;D. Javicu jos kada sve bude potvrdjeno konacno.

Veliki pozdrav svima i hvala lepo sto ste me bodrili na DAKARU.Inace svaki dan se cujemo sa Bozom i dogovorili smo se da cemo se videti u Beogradu u cetvrtak u 17 30 tako da VAS i ja licno pozivam na taj veliki moto skup da se licno upoznamo i da promenimo misljenja o DAKARU.Jos jednom veliki pozdrav svima,pripremite slobodno pitanja odgovoricemo na njih sigurno i iskreno[/glow].

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Subotica

Da je znao/mogao, sigurno bi najavio na vreme...

Sigurno to nije uradio namerno. :)

 

Dakle:

Nema potrebe siriti neVrozu...

 

Komentare tipa

Neverovatno neodgovorno ponasanje, pa niko nije znao  >:( >:(>:(

bih zadrzao za priliku kada se neko bude ponasao neverovatno neodgovorno ...

 

EDIT: Pretece me Daniel sa objasnjenjem :)

 

Procitati pazljivo:

 

Zao mi je ali sam tek juce saznao za preskonferenciju,detalje sa pressa mozete videti:

http://plumrace.com/supermotocross.html

 

Ako si pazljivo procitao, Danijel024 je upravo napisao da je saznao za konferenciju tek JUCE, znaci znao je JUCE, pa stvarno ne vidim dobar razlog zasto nas na forumu nije obavestio o tome odmah, nego tek danas ujutro - kad je za vecinu zainterseovanih bilo kasno da se organizujemo i dodjemo na press konferenciju i pozdravimo nashe junake. Imali smo priliku da pozdravimo Gabora i Bozzu u Beogradu, a koliko vidim niko sa BJB-a nije bio na konferenciji. Nije je bilo ni u dnevnim agencijskim najavama.

 

Niko ne shiri nervozu. To je neodgovorno ponasanje, jer je Daniel024 bio jedini informisan o konferenciji i nije nam to preneo na vreme, a shta bi ti Vld zadrzao za sebe-to je tvoja lichna stvar.

 

Ovde je bilo dosta ljudi koji bi dosli na press konferenciju da su znali na vreme - evo na primer ja - iako sam jutros bio u Osijeku, da sam znao ustao bi makar u 5 ujutro da budem u 12 na presu. Verujem da i ostali koji su pratili Dakar reli temu dele moje misljenje.

 

 

Evo i tacnije informacije od Gabora licno! Pozdrav Gremline

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

Meni nista vise ne treba osim da nam se Saki javio i zahvalio na podrsci. S obzirom da nas je par iz RS i najvjerovatnije necemo prisustvovati vasem sastanku, prenesite pozdrave i zahvalite im se obojici na svemu. Pozdrav svima, a od vas cemo valjda dobiti malo vise informacija kako je protekao skup i koja su bila pitanja i odgovori. Jos jednom hvala svima i pozdrav sampionima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Veliki pozdrav svima i hvala lepo sto ste me bodrili na DAKARU.Inace svaki dan se cujemo sa Bozom i dogovorili smo se da cemo se videti u Beogradu u cetvrtak u 17 30 tako da VAS i ja licno pozivam na taj veliki moto skup da se licno upoznamo i da promenimo misljenja o DAKARU.Jos jednom veliki pozdrav svima,pripremite slobodno pitanja odgovoricemo na njih sigurno i iskreno.

 

LEGENDO,KRALJU,ZIV BIO I OPET DAKAR VOZIO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Otvorena je nova tema  "Druženje sa učesnicima Dakar relija - Gaborom i Božom"

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=29675.msg418124#msg418124

 

Molim Vas da u novoj temi prijavite svoj dolazak na ovaj za sve nas izuzetan dogadjaj. Za sva pitanje mozete me kontaktirati na PP.

 

Pozdrav i vidimo se u Četvrtak u 17.30 u Comtrade-u,

 

Gremlin

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja