Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Nego da pitam ja vas nesto? Koji je motor prvi napravljen ST ili AT?

 

 

 

 

BUAHAHAHAHA ,nisam mogao da izdrzim khm ,khm, izvinjamvam se ,kakvi renomirani ljudi sad ,zar je Bokilic nerenomiran pa covek je mehanicar i vozio je oba motora. Evo Lalajko ako ti je bas stalo da ti kazem i moj utisak o Africi. Seo sam na nju dodao gas i nista kao na elektricni pogon da je,nista se ne desava ko skoda 110-tka jbt.Nema adernalina pri ubrzanju nema nista ,samo kretanje od tacke A do tacke B ,za to je odlicna.Ali za to prosto kretanje moze i skuter od 500 ccm da zavrsi posao mada mislim da afrika nema sta da trazi sa jednim BEVERLIJEM OD 500 ccm u startu.

    Tako da nije losa ta afrika za nekog ko ne voli uzbudjenja ,tj voli bezbednu voznju u grupi pri 60-70 extra je motor i tako to ali brate uporedjivati sa ga SUPERTENEROM je smesno jer ni u jednom parametru ne moze da joj pridje.Velika je razlika u snazi i brzini.Eto pa ako se neko nasao uvredjen od AFRIKANACA zato sto sam mu povredio osecanja koja gaji prema istoj neka ne zameri ipak je to gomila gvozdja inista drugo kao i svaki drugi motor.Eto.

 

Evo resenja,da se nadjemo na stazi!  ;D

Da se doteraju dva dobra primerka,i da vidimo!

Sektasi se obezbediti svog vozaca, tenerasi svog.

 

Gubitnicka ekipa obezbedjuje zajedncki rucak uz proglasenje pobenika, uz sva duzna postovanja prema istom. ::)

Evo ja se prijavljujem, bas me interesuje koliko ce to ST da me "usije". Najvise mi je zao sto je bokilic prodao ST koju je toliko voleo i koja je bila najbolji motor na svetu, sa njim bi voleo da izadjem na crtu samo da bi mu video posle zbunjenu facu, ne treba ni rucak ni duzno postovanje ;D

 

Seo sam na nju dodao gas i nista kao na elektricni pogon da je,nista se ne desava ko skoda 110-tka jbt.

Normalno je da imas taj utisak jer si navikao na TDM koji mnogo bolje poteze. Sa druge strane, prenos na ST je duzi nego na AT, tako da im je ubrzanje slicno, ako ne i isto, prema tome i da si na ST seo isto bi mislio da je na elektricni pogon :)

 

ali brate uporedjivati sa ga SUPERTENEROM je smesno jer ni u jednom parametru ne moze da joj pridje.
Da te ne postujem i ne znam, zbog ovog bi ti rekao da lupetas, ovako znam da palis masu, pa necu da kazem nista :)

 

 

nesekiraj se aco,dok bi nagurao 100tku,ja bih vec furao 150,kmh,kad ja naguram 195kmh,ti bi tek bio na nekih 140,eventualno 150km,....

ah da ,pa afrikanci neznaju sta je brze od 170,ako se odrze na toj brzini naravno,,,, ;D ;D ;D ;D

pa nije v2 startan i jak kolko mislite,5ventilcica i tvin motorce cine cudo, :D :D :D

ah da ,,trebalo bi da organizujemo neku trku pa da prestanete vise da hfalite te rage,i nikako nesmete da probate st,jer cete izma prodati te rage pa cete preci u st sektu,imo bre i jedno i drugo i vidim sta je bolje,v agregat je ipak nezan i ne trpi neko gasiranje,tako da vam nesavetujem neko vece trkanje da vam ne pocrkaju rage pa posle mi da budemo krivi,,mislim nije problem popravicu vam ja to posle  :D :D :D :D :D

al to mora u tom trenutku i da se obelezi jednim pragnjetom na racun onog ko izgubi,mislim na af sektu u startu se spremite  ;D ;D ;D

ah da,jeste li primetili da se vozaci tenera na nista nezale,te afrikancima fali regler ,te vizir,te neki podmazivaci,te im pocrkalo ono te ovo,,,ccccc

morali su i temu da otvore da bi se razjasnili sta joj sve fali ... ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nego da pitam ja vas nesto? Koji je motor prvi napravljen ST ili AT?

 

 

 

 

BUAHAHAHAHA ,nisam mogao da izdrzim khm ,khm, izvinjamvam se ,kakvi renomirani ljudi sad ,zar je Bokilic nerenomiran pa covek je mehanicar i vozio je oba motora. Evo Lalajko ako ti je bas stalo da ti kazem i moj utisak o Africi. Seo sam na nju dodao gas i nista kao na elektricni pogon da je,nista se ne desava ko skoda 110-tka jbt.Nema adernalina pri ubrzanju nema nista ,samo kretanje od tacke A do tacke B ,za to je odlicna.Ali za to prosto kretanje moze i skuter od 500 ccm da zavrsi posao mada mislim da afrika nema sta da trazi sa jednim BEVERLIJEM OD 500 ccm u startu.

    Tako da nije losa ta afrika za nekog ko ne voli uzbudjenja ,tj voli bezbednu voznju u grupi pri 60-70 extra je motor i tako to ali brate uporedjivati sa ga SUPERTENEROM je smesno jer ni u jednom parametru ne moze da joj pridje.Velika je razlika u snazi i brzini.Eto pa ako se neko nasao uvredjen od AFRIKANACA zato sto sam mu povredio osecanja koja gaji prema istoj neka ne zameri ipak je to gomila gvozdja inista drugo kao i svaki drugi motor.Eto.

 

Evo resenja,da se nadjemo na stazi!  ;D

Da se doteraju dva dobra primerka,i da vidimo!

Sektasi se obezbediti svog vozaca, tenerasi svog.

 

Gubitnicka ekipa obezbedjuje zajedncki rucak uz proglasenje pobenika, uz sva duzna postovanja prema istom. ::)

Evo ja se prijavljujem, bas me interesuje koliko ce to ST da me "usije". Najvise mi je zao sto je bokilic prodao ST koju je toliko voleo i koja je bila najbolji motor na svetu, sa njim bi voleo da izadjem na crtu samo da bi mu video posle zbunjenu facu, ne treba ni rucak ni duzno postovanje ;D

 

Seo sam na nju dodao gas i nista kao na elektricni pogon da je,nista se ne desava ko skoda 110-tka jbt.

Normalno je da imas taj utisak jer si navikao na TDM koji mnogo bolje poteze. Sa druge strane, prenos na ST je duzi nego na AT, tako da im je ubrzanje slicno, ako ne i isto, prema tome i da si na ST seo isto bi mislio da je na elektricni pogon :)

 

ali brate uporedjivati sa ga SUPERTENEROM je smesno jer ni u jednom parametru ne moze da joj pridje.
Da te ne postujem i ne znam, zbog ovog bi ti rekao da lupetas, ovako znam da palis masu, pa necu da kazem nista :)

 

 

nesekiraj se aco,dok bi nagurao 100tku,ja bih vec furao 150,kmh,kad ja naguram 195kmh,ti bi tek bio na nekih 140,eventualno 150km,....

ah da ,pa afrikanci neznaju sta je brze od 170,ako se odrze na toj brzini naravno,,,, ;D ;D ;D ;D

pa nije v2 startan i jak kolko mislite,5ventilcica i tvin motorce cine cudo, :D :D :D

ah da ,,trebalo bi da organizujemo neku trku pa da prestanete vise da hfalite te rage,i nikako nesmete da probate st,jer cete izma prodati te rage pa cete preci u st sektu,imo bre i jedno i drugo i vidim sta je bolje,v agregat je ipak nezan i ne trpi neko gasiranje,tako da vam nesavetujem neko vece trkanje da vam ne pocrkaju rage pa posle mi da budemo krivi,,mislim nije problem popravicu vam ja to posle  :D :D :D :D :D

al to mora u tom trenutku i da se obelezi jednim pragnjetom na racun onog ko izgubi,mislim na af sektu u startu se spremite  ;D ;D ;D

ah da,jeste li primetili da se vozaci tenera na nista nezale,te afrikancima fali regler ,te vizir,te neki podmazivaci,te im pocrkalo ono te ovo,,,ccccc

morali su i temu da otvore da bi se razjasnili sta joj sve fali ... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Samo nemoj milim te, da se trkamo na slanom jezeru, daj bar dve tri krivine  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Sve je to lepo ali vidi se da ne vozis enduro, realno. Uuu ST ima vise konja, to je pravi pokazatelj da je bolji... e trt, nije. Jste da je moja najveca zamerka sto AT fali desetak konja ali i pored toga pokazao se kao vrlo, vrlo upotrebljiv motor, dok je ST inertna kao balvan. Bolja je za beton i lepo je to ali to nije jedino po cemu se meri kvalitet  :)

 

i da, AT nije samo motor, to je stanje svesti, tacno izvalis ljude koji je voze, svi su...  ;D

 

Ok Abdullah aj mi tacno kazi u cemu je bolja Afrika posto smo utvrdili da ima slabije performanse.Da li mislis da je bolja u off -u , recimo van puteva.Da li mislis da onde gde moze da prodje AT tu ne moze ST i obrnuto ,ne znam osim stanja svesti i osecaja propadnosti sekti sta je tcno prednost AFRIKE.

       Napominjem, da nemam nista protiv samo je bitno ako znate tacne prednosti AT u odnosu na ST ali objektivno i neka da komentar samo onaj ko je stvarno makar probao i jedan i drugi motor jer ja jesam.Komentari tipa '' ima je drug mog brata i o dnjega sam cuo'' zadrzite za sebe...

 

Pa za pocetak, ST je motor pre svega za PUT! Za asvalt! Bokilic voli da jurca 200 u krivini a AT nije ni namenjena za to. Ti volis da zavrnes gas i da letis po asvaltu. AT ide do 190 i to je sasvim dovoljno za taj tip motora. Sto se tice voznja po off-u ST je rigidna ko prase, ne mosh joj nista, super je kao i V-Strom, tvrda ko... da ne kazem sta. Polozaj je tek prica za sebe, nogostupi su negde napred na nekom cudnom mestu i kad stojim u voznji nikako ne mogu da nadjem dobar polozaj u kojem mogu da lepo kontrolisem motor dok se AT vozi kao BMX, nem utisak da je to krava od 200 kila. Drugo sam osecaj u voznji kod At je mnoogo interesantniji nego kod ST, zasto, ne znam ali ja sam bio zapaljen za ST i... jeste jaca, slabije koci ali "fun factor" na AT je neuporedio bolji tako daa... Zato sam cekta  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma dzaba vam junak i bilo sta drugo,svaki ciga svoga konja hvali,,nego da mi organizujemo neku trku i nego pagnje pa cemo posle oko okruglog stola sve da resmo,

p.s. taj vas junak nesto ranjen  ??? ??? ???mislim fabricki,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

ma dzaba vam junak i bilo sta drugo,svaki ciga svoga konja hvali,,nego da mi organizujemo neku trku i nego pagnje pa cemo posle oko okruglog stola sve da resmo,

p.s. taj vas junak nesto ranjen  ??? ??? ???mislim fabricki,,,

 

Jes, jes ustrojen bez OO  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

ma dzaba vam junak i bilo sta drugo,svaki ciga svoga konja hvali,,nego da mi organizujemo neku trku i nego pagnje pa cemo posle oko okruglog stola sve da resmo,

p.s. taj vas junak nesto ranjen  ??? ??? ???mislim fabricki,,,

 

Nemo mnogo da obilazis, nego biraj stazu! Eto i stazu mozete da birate  ;D, treba jos nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ma razvalicemo vas i sa busnim gumama :P

 

Znas kako, mooooooooozda nesto uradite ako ubacite Bokilica kao tehnicku podrsku, a ovako...... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Evo ja dajem 200 evra na vasih 100 plus pragnje ( jagnje i prase na istom astalu) na ST.Trka je na auto putu od 20-50 km, zbog toga da ne bi bilo izaslo mi dete te kola me isekla .Znaci ciste performanse gde vozac nema uticaja nego samo gola snaga  masine.Namerno sam reko autoput ne sto se plasim afrikice i off -rouda nego zato sto se plasim da bi afrikanci polomili vratove gledajuci SUPERTENERI U REP i to samo prvih 500 metara jer posle bi samo gutali prasinu. :D;)

     RUKAVICA JE BACENA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ne znam ljudi al ja kad sam resio da predjem na enduro Afrika mi se nametnula kao naj bolje u klasi bas zbog toga sto je naj kompletnija, jedino sto joj je losije je manja snaga i brzina tako da sam resio da joj oprostim taj jedan nedostatak.

Presudjivati koji je motor bolji po tome koji je brzi je u najmanju ruku detinjasto. Tako smo samo kao klinci od 12 godina zavirivali u satove koji je naj vise izgraviran e taj je vrh. Po toj logici nema bolje od R-a...

Ali, meni to nije bio prioritet, vrlo rado sam se odrekao 10kmh vece krajnje brzine i jedne sekunde boljeg ubrzanja do 100kmh(ako je i toliko bolje na ST) zarad svih ostalih prednosti...  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Evo ja dajem 200 evra na vasih 100 plus pragnje ( jagnje i prase na istom astalu) na ST.Trka je na auto putu od 20-50 km, zbog toga da ne bi bilo izaslo mi dete te kola me isekla .Znaci ciste performanse gde vozac nema uticaja nego samo gola snaga  masine.Namerno sam reko autoput ne sto se plasim afrikice i off -rouda nego zato sto se plasim da bi afrikanci polomili vratove gledajuci SUPERTENERI U REP i to samo prvih 500 metara jer posle bi samo gutali prasinu. :D;)

     RUKAVICA JE BACENA.

 

Pa dobro brate Pite, de nadje auto put!? ;D  Pa nejurimo se sa čučavcima nego sa endurcima  ;D

Da rece Ada Huja pa ajde, al autoput....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

u bre pit bas nisko udaras,nemo tu,tu ce ih i onako pobedimo,nego idemo na neke prepreke,vislji smo koji centimetar,mozemo i tu,, ;D ;D ;D

a moz i po blatu,nego mi ih zao,de onaj njen tocak baca blato pozadi mnogo,,...

 

Moze auto put 20km, al da se sipa 1l benzina u rezervoar Namigivanje

 

RUKAVICA JE BACENA

 

a sto,bice afrika trosi 4 litra,na 190kmh.....a da ona jedva i 170 id,,pa dobro tad i ona trosi 10.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Evo ja dajem 200 evra na vasih 100 plus pragnje ( jagnje i prase na istom astalu) na ST.Trka je na auto putu od 20-50 km, zbog toga da ne bi bilo izaslo mi dete te kola me isekla .Znaci ciste performanse gde vozac nema uticaja nego samo gola snaga  masine.Namerno sam reko autoput ne sto se plasim afrikice i off -rouda nego zato sto se plasim da bi afrikanci polomili vratove gledajuci SUPERTENERI U REP i to samo prvih 500 metara jer posle bi samo gutali prasinu. :D;)

     RUKAVICA JE BACENA.

Kojih 20-50km, pricali smo o ubrzanju, a ne o tome ko ce duze motor da drzi u max brzini (svi znamo da je ST brza) i tome koliko je lud vozac. Znaci trka ubrzanja 402m je sasvim dovoljna ili staza, ali posto nemamo stazu ostaje ovo drugo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja