Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma jeste to sve lepo,,ali st je ipak bolja od afrike,,znaci ipak je ovo iz licnog iskustva,,,,,,,,,,mozda je rd 07 niza,,pa je mozda i stabilnija,,ali super tenera mi je ,................uh zakon....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nekad sam mislio da je afrika bolja od tenere,,,al sad vidim da nije,,,,napravih gresku slusajuci hvalospeve o africi,,nije losa nekazem da je losa,,al posle 18,000km na super teneri,,,,ovih 10km  na africi mi deluje kao da sam seo na motor nize klase,,,,dok se meproba jedno i drugo nikad necete videti razliku.......a kolko videh,,,i afrika zna da potrosi kad se ganja......isto kao i tenera,,,al zato je tu plin  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ma nijedna Afrika ne moze sa S tenerom.

Bokili da si samo video kako su sektasi iz pokrajka snimali moju ST kad smo picili na Ostrvicu ;D ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma dzaba im snimanje iz prikrajka,,javna je tajna da svi vozaci afrika potajno prizeljkuju super tenericu,,,,,,,,,i ja jos slusam hvalospeve,aj reko mozda sam lud,,,dobro jesam malo,,, :P :P :P :P,,malo vise... :P :P :P al i lud kad vozi jedno pa drugo vidi i sam sta je bolje... ;D ;D ;D

a 5 ventila po cilindru,,,su ipak bolja nego 3..... ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I uzivamo u svojoj dosadi ;) Ko te terao da menjas teneru za Afriku kad "znas" da je losija ? Trebao si da je ostavis i uzivas u svojoj nesvesti :P ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Vozio sam 6 godina Super Tenere, poslednje 2 u verziji od 77KS. Evo i mojoh zapazanja u poredjenju ova dva modela (RD04 je kod mene tek koji mesec)

 

1. Ciklistika

Sve je na strani AT. Showa napred jeste tvrdja i moze da se pumpa za razliku od ST koja nema tu mogucnost, ali u odnosu na ST daje veci osecaj sigurnosti u krivinama, kao da vozim vozim motor sa nizim centrom gravitacije, a realno nije tako. Zatim, nema uvijanja viljuske verovatno i zbog metalnog spoja ispod prednjeg blatobrana, koga kod ST fabricki nema. Generalno, AT je mnoooogo bolja u krivinama.

A krhki ram na ST je tek posebna prica.

 

2. Kocnice

Nesto veci diskovi na AT daju bolje kocenje. Nije savrseno, ali primetno bolje nego na ST. A moj ST je imao nove, novcijate diskove i Nissin plocice. Zadnja bolje koci na ST, zbog dvoklipnih celjusti.

 

3. Agregat i snaga

 

ST jeste jaci. Ima duze brzine. Sporije se vrti na putnim brzinama. Reda radi, 4750 obrtaja je 100 km/h na africi, 4000 na ST. Imam utisak da Afrika bolje poteze, zbog kraceg prenosa i ovde mi nedostaje 6 brzina, isto kao na ST. Ali, TDMolike masine imaju problem sa potrosnjom ulja i to se zna od 1989 godine. Iako je moja ST (750) pre nekolko godina prakticno dezintegrisala Motul 5100, Ipone 15.5 mi se pokazao prilicno boljim, barem gledajuci na potrosnju ulja. Sa druge strane, AT ne trosi ulje. Mehanicki gledano, AT ima prostiju masinu, doduse sa vise lanaca nego sto mi se dopada, i na nekim forumima sam pronasao da je zestoko ustrojena od strane inzinjera u Hondi. Ali zato je dugotrajna. 3 ventila po cilindru  naspram 5 u Hi Tech glavi kod ST se steluju klasicno, bez potrebe za plocicama i to mi se svidja. V motor pravi vise vibracija na kormanu, ali je zvuk neuporedivo bolji. Malo mi je AT anemicna ispod 3000 obrtaja, ali jos nisam proverio sinhornizaciju karburatora, mozda to popravi stvar.ST je na leru isla uzburdo u prvoj.

 

4. Opsti utisak o kvalitetu, elektrika

 

Opet na strani AT. Mnogo solidniji zadnji nosac kofera, naspram Yamahinog lepog ali i napravljenog od spialtera. RD04 nema rukohvat za suvozaca. Kvalitet plastika je tu negde, ali je definitivno sve za sta se uhvatim na Hondi nekako robusnije i solidnije napravljeno nego na Yamahi. Korman, tasteri, prekidaci, kontakt brava. Lako dostupna kutija sa osiguracima, (na ST ima samo dva osiguraca i moraju se skidati plastike zbog zamene), fabricki ugradjeni releji za dugo i kratko svetlo (na ST sva struja za svetla ide preko levog prekidaca pa je sklon crkavanju, nema releja, tanke zice) , regler koji je na dobro provetrenom mestu i ima rebra na sebi od RD04 (na ST nema rebra do 93, pa crkava lako). Inace, modeli ST do '91 cini mi se, nemaju abledner.

 

Ako o pricamo o dizjanerskim resenjima, tu je stvar neresena. Meni je licno lepsi zadnji kraj na ST, ali mi se opet mnogo vise svidja polozaj vozaca koji dozvoljava suzeni rezervoar na AT. ST ima uzasno sirok rezervoar, koji ne dozvoljava pomeranje na napred. Zastita od vetra je mnogo bolja na AT, kako za noge, tako i za gornji deo tela sa fabrickim vizirom.

Suvozac ima vise mesta zbog nesto duzeg sedista na AT, i polozaj za sedenje je pristojan.

Uopsteno, moj utisak je da sada vozim bolji motor od ST, i jedino sto mi je do sada na trenutak zafalilo je komadic obrtnog momenta koga sam imao na ST, ali o tome cu vise moci da poredim kada oteram AT na sinhronizaciju.

U svakom slucaju, trenutno sam zadovoljan sa AT i probao sam i jedno i drugo. I da, NE U SEKTU!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mislim da jako gresis po pitanju ciklistike,moja st se lepila za asfalt,doduse bile i dobre gume,,i prednja vila ustelana za asfalt,,

moja st je kocila odlicno,verovatno zahvaljujuci pancirnim crevima,a zadnja od kad sam promenio plocice,,nesto mi nije bas bila najbolja,,, :-[ :-[ :-[

e sto se potrosnje ulja tice,,,,,moja je od zamene do zamene trosila 0 grama...cak ni na pliun nije trosila ulje,,,

nesto neverujem da afrika bolje poteze,mozda neka tamo,,,,al 650 tesko,a 750tice sam obicno brijao uzduz i popreko....

a zvuk,,,v masine imaju lep zvuk,al redni je redni,pa moz i ml da se stela zvuk  ;) ;) ;) mada je najlepse kad se necuje uopste,,,,

Inace, modeli ST do '91 cini mi se, nemaju abledner. uh jeste mana, :-[ :-[ :-[

Ako o pricamo o dizjanerskim resenjima, tu je stvar neresena. Meni je licno lepsi zadnji kraj na ST, ali mi se opet mnogo vise svidja polozaj vozaca koji dozvoljava suzeni rezervoar na AT. ST ima uzasno sirok rezervoar, koji ne dozvoljava pomeranje na napred. Zastita od vetra je mnogo bolja na AT, kako za noge, tako i za gornji deo tela sa fabrickim vizirom.

sa ovim se nebih slozio,meni je sa 1,68 odlican polozaj bio,i nije mi smetao rezervoar,plus sto st ima daleko daleko  udobnije sediste,,,,,

ah da,,ako ti se uvijala prednja vila to je zato sto je verovatno dobila lufta u caurama,a za st imas  stabilizator da kupis,,moja je drzala pravac i bila podvozna i na 195kmh....

ono afrika lepo ljuska za razliku od st koja je malo tvrdja,,,,

 

eh sad opet nekom se svidja ovo nekom ono,,,eto ja resio da mal vozim boldorku,,,posle 200 i kusur promenjenih motora,,,,,,,

a sto se rama tice...kazu da puca,meni nije puko nigde,eh sad opet,,,tenera trpi przenje u crveno polje do mile volje,,,guli nepunih 200,,,sto je pak za at nedostizan san....at netrpi bas crveno polje ,,,,i jedna i druga prelaze gomile kilometra,,,,,,,,meni je ipak legla st vise od 650at,,mozda bi mi legla 750,,,probam ujutro opet 750 pa vidim,,,,,,mozda i ovu ufilam na 750,,,,,,,,, ;D ;D ;D mal razvrtim karbove,,,mal premapiram paljenje..

uh sto joj fale ona 2 ventila......... >:( >:(>:(

e a vozicu i afriku dok je ne prodam,,,,doduse pala mi ideja da u njen ram svirnem bldorkinu makinu,,,mal prepravim vile,,,al bi to bilo zanimljivo za voznju  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Pa, kao sto kazes, nekom se vise svidja ovo, nekome ono... Zaboravih, ocekivao sam tvrdje sediste na Africi, medjutim, ne primecujem neku veliku razliku u odnosu na ST. I na jednom i na drugom motoru je bilo fabricko.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Po mom misljenjiu AT je prevozno sredstvo za preci od tacke a do tacke b dok je ST zverina za nju po perfomansama ,naravno ovo je moje misljenje koje se nekom nece dopasti al sta ja tu mogu kad su to cinjenice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Da mi je neko pricao da po ovim mojim brdovito-krivudavim  krajevima mogu ovako voziti jedan enduro od tacke a do tacke b, ne bi mu verovao.

E sad, dal cupa ruke iz ramena, jebem li ga, nisam to ni trazio od tog tipa motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Da mi je neko pricao da po ovim mojim brdovito-krivudavim  krajevima mogu ovako voziti jedan enduro od tacke a do tacke b, ne bi mu verovao.

E sad, dal cupa ruke iz ramena, jebem li ga, nisam to ni trazio od tog tipa motora.

pa verovatno ti je posle bmw a preporod sesti na afriku  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Da mi je neko pricao da po ovim mojim brdovito-krivudavim  krajevima mogu ovako voziti jedan enduro od tacke a do tacke b, ne bi mu verovao.

E sad, dal cupa ruke iz ramena, jebem li ga, nisam to ni trazio od tog tipa motora.

pa verovatno ti je posle bmw a preporod sesti na afriku  ;D ;D ;D

 

Pa dobro Boklicu ako si ti uspeo promeniti 200 motora, mozemo i mi vise od dva. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Naravno, ni slucajno mi nije bila namera reci da je tenera los motor, sta vise cak mi se izgledom  svidja.

Pogotovo ova sto je vozi Neskebg.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Da mi je neko pricao da po ovim mojim brdovito-krivudavim  krajevima mogu ovako voziti jedan enduro od tacke a do tacke b, ne bi mu verovao.

E sad, dal cupa ruke iz ramena, jebem li ga, nisam to ni trazio od tog tipa motora.

pa verovatno ti je posle bmw a preporod sesti na afriku  ;D ;D ;D

 

 

 

 

Hehehehe ova ti je dobra Bokilicu neka ga Kepo shvatice i on jednog dana sta je pravi motor kad proba ST.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Da mi je neko pricao da po ovim mojim brdovito-krivudavim  krajevima mogu ovako voziti jedan enduro od tacke a do tacke b, ne bi mu verovao.

E sad, dal cupa ruke iz ramena, jebem li ga, nisam to ni trazio od tog tipa motora.

pa verovatno ti je posle bmw a preporod sesti na afriku  ;D ;D ;D

 

 

 

 

 

Hehehehe ova ti je dobra Bokilicu neka ga Kepo shvatice i on jednog dana sta je pravi motor kad proba ST.

 

Ma nisam ni sumnjao da je los, al to sto pise SUPER tenere vas dvojica shvatili u bukvalnom smislu reci. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Probao sam i jednu i drugu...Pored svih stvari koje su vec nabrojane, meni se namece jedan zakljucak, sa naj boljim mogucim tumacenjem kod oba i sve ono sto podrazumevaju

 

1. AT-radni enduro

2. ST-sport enduro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja