Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Afrika mi deluje malo izdrzljivija,a to par konja manje i slabije ubrzavanje nista ne znaci posto motor i nije napravljen za neko strasno jurcanje. Mislim da mu to nije namena.  Naravno i cena je bitna. Afrika je skuplja i mnogo vise drzi na ceni nego xtz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ne volim Afriku.

Nikako da crkne nekom neumu pa da se uzme neka parica, samo plocice i ulje menjam, a radi mi se generalna na tom motoru vec godinama. Ona xlv 600 transalp je prava. malo malo pa eto neke......lanci, karike,menjaci, divota....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja ne volim Afriku.

Nikako da crkne nekom neumu pa da se uzme neka parica, samo plocice i ulje menjam, a radi mi se generalna na tom motoru vec godinama. Ona xlv 600 transalp je prava. malo malo pa eto neke......lanci, karike,menjaci, divota....

O cemu to to ? Africa i transalp nose skoro u dlaku iste masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

[

O cemu to to ? Africa i transalp nose skoro u dlaku iste masine.

Pogledaj cenu Afrike a pogledaj Transalpa.

To sto agregati lice je lepo, ali kvalitet ugradjenih delova.....

Kao sto rekoh, cena ti kaze sve, a kvalitet kosta....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

[

O cemu to to ? Africa i transalp nose skoro u dlaku iste masine.

 

Pogledaj cenu Afrike a pogledaj Transalpa.

To sto agregati lice je lepo, ali kvalitet ugradjenih delova.....

Kao sto rekoh, cena ti kaze sve, a kvalitet kosta....

 

Jeste, evo sve garaze pune transalpova, ne mogu ostali motori da dodju na red od njih. A cuo sam i da Honda ima poseban lanac nabavki nekvalitetnih sirovina za transalpa, a poseban za afrike i ostale modele. Cak kruze neke neproverene price da rudu gvozdja od koje se pravi afrika dovlace sa meseca, pa zato afrike prolaze po 500.000 km, a transalpovi se kvare posle 15.000.... blah blah blah. Gluplju stvar od ovoga sto si rekao nisam cuo ! ista fabrika, isti lanac proizvodnje, ista konstrukcija masine, samo u jednu stavljaju nekvalitetne delove, a za drugu specijalno nabavljaju, prave i ugradjuju kvalitetnije... nije nego
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

A sad lepo pogledaj cene za razliku od 100 ccm placas kojeg somica vise za stariji motor.

Ne kazem da je transalp los motor, ali tvrdim da je afrika duplo kvalitetnija.

A to sto tebe to licno pogadje to je tvoj problem, ja sam imao i jednu i drugu kada su bile relativno nove.

Desetak godnica kasnije, u praksi se pokazalo da je Afrika mnogo kvalitetnija, a da masine lice lice, ali nisu iste. Probaj da stavis deo iz Afrike u Trans alpa pa ces videti. Takodje se kawa zzr1100 ne moze spakovati u blokove od zx10 bez obzira sto su masine skoro iste, naglasavam da skoro nije potuno.......Nemoj shvatiti ovo kao kritiku na trans alpa vec kao hvalospev za Afriku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

jel sam se pohvalio da sam kupio afriku,,,prvi utisci,,,razocarenje ,,,losija je od tenere po pitanju snage,i stabilnosti,,mozda za nijansu udobnija,,,,,

i tako razocarenje,,,,ipak je jamaha jamaha,,,,barem za moj ukus.....p.s. stvarno joj fali 15ks,,,,,,,,,,,,,,i tako,,,,,,u svakom slucaju prodacu je,,,,,,,

prelazim na boldora,,,,i naravno na pegasa ili st... :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

jel sam se pohvalio da sam kupio afriku,,,prvi utisci,,,razocarenje ,,,losija je od tenere po pitanju snage,i stabilnosti,,mozda za nijansu udobnija,,,,,

i tako razocarenje,,,,ipak je jamaha jamaha,,,,barem za moj ukus.....p.s. stvarno joj fali 15ks,,,,,,,,,,,,,,i tako,,,,,,u svakom slucaju prodacu je,,,,,,,

prelazim na boldora,,,,i naravno na pegasa ili st... :) :) :) :)

 

Cek cek, pa ti ozbiljno kupio? E pa cestitam novom clanu sekte ;D. Kad te prodje nostalgija za tenerom, siguran sam da ces poceti da primjecujes kvalitete afrike. A ima ih, vjeruj mi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Brate clanu sekte, ako je afrika nestabilna, onda su se sigurno olabavili strafovi ili na tockovima ili na viljuskama.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Brate clanu sekte, ako je afrika nestabilna, onda su se sigurno olabavili strafovi ili na tockovima ili na viljuskama.  ;)

ma nije to,,neg da probas ti super teneru,,,bar 5 lestvica je iznad po pitanju stabilnosti,,,,ovo je vec druga koja prolazi uporedjivanje,,,,

ili je to mozda stvar navike,,,,,,,st sam obarao debelo a ovo jok,,,,,nesmem.....nekako je lagana,,mozda sam stvar navike,,,,,

ah da ,,,vibracije ima koje isto smetaju v makina,,,,,nikad nisam voleo v masine.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja