Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pre 9 sati, aca-pn je napisao:

Ovu poslednju sliku da izbrises,  bruka je :)

 

Što bi bila bruka? :) Hvala Bogu pa ima prikolica ili kombi za ove jednodnevne vožnje... Od Beograda, do bilo čega iole zanimljivijeg "vanasfaltnog" moraš da napraviš bar 120 km u jednom pravcu asfaltom. I to uglavnom vrlo prometnim, rizičnim i potpuno neinspirativnim deonicama... Iole mekši kramponi se na asfaltu dezintegrišu osim ako ne voziš jako sporo. Čak i čupavije dual-sport gume se vidno troše. Meni T63 zadnja na Cagivi nije potrajala ni 4000 km... Takođe, uz prikolicu ili kombi ne moraš da praviš kompromise sa opremom. Konkretno - kad idem na svojim točkovima, polazak mora biti vrlo rano ujutro iz Beograda. S obzirom na jutarnje temperature, za vožnju od cca 120 ili više km asfalta, od gladijatora nema ništa - mora jakna, često i sa uloškom jer zna biti jebeno hladno, posebno sad kad polako krene jesen. A opet kad se konačno dokopam šume i kamenjara, obično već dan dovoljno osvoji da u jakni postane pretoplo. E onda, nakon celog dana, mrtav umoran i mokar do gole kože po sumraku ili već po mraku moram da ponovo zgazim 120 i kusur kilometara natrag do Beograda asfaltom... Drugo su višednevne linijske off-road vožnje kao što smo ovog leta u par navrata vozili. Onda, normalno, ideš na svojim točkovima, nosiš svu potrebnu opremu itd. Ali u toj situaciji, asfalta imaš minimalno, dan obično završavaš u čvrstom smeštaju ili kampu dovoljno pre mraka da se središ, opereš, okrepiš, presvučeš itd... Za čistu off-road vožnju u jedan-dva dana, prikolica ili kombi su iz raja izašli...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
 
Što bi bila bruka? Hvala Bogu pa ima prikolica ili kombi za ove jednodnevne vožnje... Od Beograda, do bilo čega iole zanimljivijeg "vanasfaltnog" moraš da napraviš bar 120 km u jednom pravcu asfaltom. I to uglavnom vrlo prometnim, rizičnim i potpuno neinspirativnim deonicama... Iole mekši kramponi se na asfaltu dezintegrišu osim ako ne voziš jako sporo. Čak i čupavije dual-sport gume se vidno troše. Meni T63 zadnja na Cagivi nije potrajala ni 4000 km... Takođe, uz prikolicu ili kombi ne moraš da praviš kompromise sa opremom. Konkretno - kad idem na svojim točkovima, polazak mora biti vrlo rano ujutro iz Beograda. S obzirom na jutarnje temperature, za vožnju od cca 120 ili više km asfalta, od gladijatora nema ništa - mora jakna, često i sa uloškom jer zna biti jebeno hladno, posebno sad kad polako krene jesen. A opet kad se konačno dokopam šume i kamenjara, obično već dan dovoljno osvoji da u jakni postane pretoplo. E onda, nakon celog dana, mrtav umoran i mokar do gole kože po sumraku ili već po mraku moram da ponovo zgazim 120 i kusur kilometara natrag do Beograda asfaltom... Drugo su višednevne linijske off-road vožnje kao što smo ovog leta u par navrata vozili. Onda, normalno, ideš na svojim točkovima, nosiš svu potrebnu opremu itd. Ali u toj situaciji, asfalta imaš minimalno, dan obično završavaš u čvrstom smeštaju ili kampu dovoljno pre mraka da se središ, opereš, okrepiš, presvučeš itd... Za čistu off-road vožnju u jedan-dva dana, prikolica ili kombi su iz raja izašli...
Duže i detaljnije pravdanje u životu ne videh

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam mislio da ste bili kod kepe,  tamo se obisno krece u cetvrtak ili petak i ostaje do nedelje,  bilo ih je i koji su kretali sredom :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Poslovne i porodične obaveze, krenuli smo u petak ali u 21 :D a u nedelju prepodne nalevo krug, u nove radne pobede.

Tako da, bili smo ali malko kasnije, oko ponoći kod Breze. Ne sekirajte se, ostalo je dovoljno roštilja da se nakrkamo kao da smo ceo dan vozili off :)

Zato se ni ne videsmo sa mnogima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
6 hours ago, Bokes said:

Duže i detaljnije pravdanje u životu ne videh emoji3.png

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Level - Jedi Grand Master :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hvala :)

Nešto je krupnija i malo višlja od Ćinćija. Udobnost/vešanje kao avion u odnosu na kineza a jednako lakonoga kao da nije 30 kila teža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Vadim ovu legendarnu temu iz naftalina. Godinama je prštalo u njoj.

Vidim da je tema o Super Teneri izuzetno živa a afrikanci su nešto utihnuli.

Da li nam to nešto govori?

I... KOJI MOTOR JE BOLJI?

:jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sta znam, stvarno bila dobra tema i koliko sam propratio dobro druzenje, vec afrikanci nestadose. Moguce da je uticala visoka cijena gvozdja zadnjih godina

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, Dule Sebeški je napisao:

Jedna od najzabavnijih tema na forumu:na_glavi:

Vala jes', steta sto su afrikanci odustali ... to je bilo zdravo druzenje a ne sa bavarcima, odma admini masu metlama, pune kazamate banovanim ... :jok:

 

:jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Afrikanci su ljudi koji vole motore, teže uvek najboljem, zato je većina prešla na jače i novije motore, a Teneraši, njima je bitno samo da se kotrlja, estetika i funkcionalnost im je u poslednjem planu i bure bi zajahali bez blama, tako da.... :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Puno sitnica koje čine našu svakodnevnicu su pošle u q*** pa se nije čuditi što je ova tema zamrla.




Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da
Afrikanci su ljudi koji vole motore, teže uvek najboljem, zato je većina prešla na jače i novije motore, a Teneraši, njima je bitno samo da se kotrlja, estetika i funkcionalnost im je u poslednjem planu i bure bi zajahali bez blama, tako da....

Aco, jeftin je rahatluk i sladji, nemo’ da ješ ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Afrikanci su ljudi koji vole motore, teže uvek najboljem, zato je većina prešla na jače i novije motore, a Teneraši, njima je bitno samo da se kotrlja, estetika i funkcionalnost im je u poslednjem planu i bure bi zajahali bez blama, tako da....
Auuuuu ova prozivka ti je bila bas dobra, pazi kad sam za trenutak zanemeo. Ali onda sam shvatio da je prava istina u stvari da su vlasnici starih "dobrih" afrika shvatili da deficit snage u motoru ne mogu vise nikako da nadomeste pricom o kvalitetu, priznali su poraz i skapirali da mora da se predje na nesto novije.

Super ténéré 750

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Pa dal uopste ima jos uvek neki da je na ovome forumu a da vozi afriku uopste???
Ako ima nek se oglasi i slikom dokaze da jos ima prezivelih ako ne onda tema moze pod kljuc a pobednik se zna.
Evo je jos jedna prezivela a ima nji jošte ako treba. face937aaca84f9fa1720288aca70fa0.jpg

Super ténéré 750



9b3aa3012ea66b5076434a9a90b53624.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sretnem nedavno Popsya ispod Brankova mosta, parkirana Afrika neke kantice za ulje svuda zakacene, a on sjedi i gleda u dubine rijeke onako zamisljen. Prozborimo koju, veli on meni da se mijenjamo, neka rekoh nisam ja navikao na tu visoko sofiticiranu tehnologiju.
On opet uzdahnu i vrati pogled prema rijeci
Sta cu ja se pozdravim s njim i ostavim ga na miru, kad ne mogu pomoci, bar da mu ne stajem na muku

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ima, al se voze, nemaju vremena da raspravljaju o problemima na motoru :P 

 

ps ja se uskoro pridruzujem klanu ako sve bude kako treba

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja