Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina Yamaha TZR 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

E ovako,planiram da kupim neki motor R klase,ali iskljucivo 50ccm.Za oko mi je zapao Yamaha TZR 50 kao i Aprilia RS 50 i Derbi GPR 50 ali oni su dosta skuplji

 

Interesuje me nekoliko stvari:

PRVO - da li cu ja izgledati smesno na takvom motoru sa obzirom na to da sam visok oko 190 (mozda malo manje) i tezak 90kg.

DRUGO - hteo bih polovan,pa me interesuje kolika kilometraza dolazi u obzir s obzirom na to da su to 2T motori,npr. da li je mnogo 15000-20000km?

TRECE - Koliko ti motori mogu otprilike brzinu da razviju sa dva putnika tezine ukupne oko 150kg?

CETVRTO - Kakva je potrosnja,oko koliko litara se krece?

 

Unapred hvala i pozdrav?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Od ovoga navedenog, ja sam vozio apriliu rs50 i derbi gprr50 koji mi je ujedno i bio prvi motor i koji je na sredjivanju pa ce na dobos,

aprilia je isla za nijansu bolje ali je i trosila malo vise oko 4l, dok je derbi isao oko 2,5 ne preko 3, maksimalna brzina aprilie po ravnom samnom u to vreme oko 70kg je bila oko 105-110km/h derbia oko 95km/h, sa dvoje na manjoj uzbrdici je vec problem, inace sve dok je ravno moze fino da tera, generalno ako ti treba zujka po gradu dobri su.

To koliko je presao nije problem ako je odrzavan kako treba, ako je sipano kvalitetno ulje, pravljena dobra mesavina, rashladna tecnost itd.

sto se tvojih gabarita tice mislim da ce ti malo biti pomali bilo koji od navedenih motora 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

E ovako,planiram da kupim neki motor R klase,ali iskljucivo 50ccm.Za oko mi je zapao Yamaha TZR 50 kao i Aprilia RS 50 i Derbi GPR 50 ali oni su dosta skuplji

 

Interesuje me nekoliko stvari:

PRVO - da li cu ja izgledati smesno na takvom motoru sa obzirom na to da sam visok oko 190 (mozda malo manje) i tezak 90kg.

DRUGO - hteo bih polovan,pa me interesuje kolika kilometraza dolazi u obzir s obzirom na to da su to 2T motori,npr. da li je mnogo 15000-20000km?

TRECE - Koliko ti motori mogu otprilike brzinu da razviju sa dva putnika tezine ukupne oko 150kg?

CETVRTO - Kakva je potrosnja,oko koliko litara se krece?

 

Unapred hvala i pozdrav?

 

Vozim TZR 50 vec drugu godinu iako imam 26 godina i mogu da polazem za A, jos nisam pa se ucim na ovom mopedu. Govorim ti godine da ne mislis da sam neki napaljeni klinac koji svrsava na ovaj motor i da ipak imam bar malo objektivnosti (iako ga volim i nedostaje mi kada nismo zajedno :) ) Za pocetak samo da ti kazem da jeste zujalica ali nije uopste naivan i da moras jako da pazis ako ti je ovo prvi "ozbiljan" motor.

 

PRVO - neces izgledati smesno, od svih zujalica koje si naveo, TZR 50 ima najvece gabarite. Ja imam 195 cm i 105 kg i uspem da se upakujem na njega. Mogao bi biti veci ali ne izgleda kao kad sednem sa skuter od 50 kubika da ne znam gde cu.

 

DRUGO - Kilometraza nije bitna ukoliko je redovno odrzavana masina. Ja sam mog kupio sa 10400 km na satu i prvi kurslus mi se desio na 24000 km dakle svakih maximum 15k km (idealno svakih 10k km) treba da se otvori agregat, pogledaju karike, proveri motor od unutra sta se desava, zamene dihtunzi na glavi. Ja sam na mom od prosle sezone do sada presao oko 18k km. Mozes da ga vozis i van grada i ides na vikend ture (maximum 100 km bez pauze, njemu ne fali nista jer je vodeno hladjen ali tebi ce otpasti ruke, napravis pauzu pa dalje)

 

TRECE - Razvija istu maximalnu brzinu i sa putnikom i bez ali sa putnikom mu treba malo vise vremena da postigne maximalnu brzinu. Ako je fabricki prenos, i skinuta je blokada, u 6toj brzini do crvenog razvija 90 km/h. Dalje od ovog sa fabrickim klipom i cilindrom ne bih terao. Ja sam na mom imao kit od 86 kubika i razvijao je (sa fabrickim prenosom) na 11k obrtaja (u crvenom) oko 105 km/h a kad je napred bio stavljen za dva zuba veci zupcanik malo jace od 115 km/h. Ovo smes raditi jedino ako je kitovan, inace ne preporucujem voznju u crvenom na fabrickom agregatu samo prilikom preticanja ako moras.

 

CETVRTO - Potrosnja na 49 kubika bez blokade je 3 litra, sa blokadom i manje. Na 86 kubika je bilo oko 4.5 L mozda malo jace.

 

 

Saveti iz prve ruke: Ovaj moped ima dobre vozne karakteristike, moze lepo da se zalegne u krivinu i da se uziva u voznji. Dobar je za pocetnike koji zele da nauce kako se vozi pa da kasnije predju na nesto ozbiljnije. Jako paziti sa kocenjem, prednja kocnica je jaka ali se vrlo lako dozira kada se nauci. Kod panicnih situacija ako nalegnes na kocnicu klizanje prednjeg tocka ti ne gine. Zato pazljivo i polako, vezbati panicno kocenje na parkingu. Na 49 kubika se malo muci sa dvoje po gradu, kreni stani dok ne dostigne bar 30 km/h posle toga lepo vuce. Na otvorenom putu moze ceo dan da vuce dvoje 80 km/h pa i na uzbrdici lagano u 6toj. To je nekih opustenih 7-8 hiljada obrtaja na satu (od maximalnih 12), ne dere se previse. Vetar krene da mu smeta ako duva jace (kada pirka ne smeta) tada primetis da te usporava, mozes ti i dalje da ga teras kao i da ne duva samo cujes kako se muci pa je meni zao. Tada ga vozim 75 km/h i opet moze da krstari ceo dan pa i po vetru.

 

Dok je imao kit od 86 kubika bio je startniji, po gradu sa dvoje pogotovo, startovao kao redovan motor samo izmenjas 3 brzine jos dok si u raskrsnici :) Krajnja brzina sa kitom je malo veca ali se najvise oseti na ubrzanju, ne toliko na krajnjoj brzini, mada to sve zavisi od prenosa.

 

Ja sam imao problem sa dihtungom za rashladnu tecnost na glavi cilindra, sva tecnost mi je izasla u cilindar i kroz auspuh napolje tokom vremena i ostao bez hladjenja. Tada je bila zima pa nije bilo puno problema ali sam ga przio i u toku zime se pregrejao, explodirala karika i izgubio kompresiju. Karika je odlomila deo klipa i risovala cilindar. Probao sam da nadjem klip za taj kit, nisam uspeo. Posto sam uz motor dobio sve fabricke delove onda smo majstor i ja zajednickim snagama vratili sve fabricko nazad i od onda ga tako teram (evo vec 3k kilometara bez problema).

 

PLUSEVI: Mala potrosnja, lak za provlacenje kroz saobracaj, lak za bacanje u krivinu, svakodnevni osnovni prevoz, vikendom na duze staze solo ili u dvoje, relativno jeftino odrzavanje, lep izgled

 

MINUSEVI: Nenormalno skupe plastike oklopa (ako padnes pa polomis), dvotaktna masina pa mora imati redovan interval odrzavanja na 10k kilometara idealno (da ne bi prosao kao ja pa da te ostavi na putu), zvuk motora pomalo smesan u odnosu na izgled (svi misle da je bar 125 kubika motor jer izgleda tako), moze se desiti da krene da rdja ram pa to moras sanirati

 

SAVETI: Uvek ali uvek kupuj kvalitetno high performance 2t ulje - UVEK! Jednom kupio drugo, isto skupo ali za skutere obicne, motor grca i place, cujes da mu nije dobro. Vratio se na staro cim je stiglo i za 50km se vratio na svoje sretno zujanje. Moja preporuka Bardahl KGR Fuel Mix ili KGR Injection. Takodje, preporucujem da sam mesas ulje, sipas u tank, sipas gorivo, malo drmnes motor levo desno par puta i teraj. Ako ti otkaze pumpa za ulje naebo si. Redovno menjaj ulje u menjacu (bar jednom godisnje), kocnicama, obavezno prednje pakne jer se potrose za sezonu, gume mogu da traju dve sezone sigurno (prednja 100% zadnja malo krace) ali moze da se tera dve sezone sigurno. Najbolje kad kupis motor da promenis gume ako vidis da su stare. Moj savet - Sava gume. Po ceni negde u sredini, po kvalitetu isto tako. Nisu high performance ali nisu kineska plastika pa cim dodje kap kise da klizu. Ponasaju se normalno i kad je lepo vreme mozes do fuzastera da savijes motor, nece proklizati sigurno. Redovno zatezanje lanca, podmazivanje, pranje. Moj saveti ti je, pogotovo ako nadjes masinu koja je kitovana na vecu kubikazu, da stavis novi lanac i lancanike ali uzmes za jedan broj deblji. Mislim da je fabricki 420 a ti stavis 428 i onda ce se mnogo manje tegliti, samim tim duze traje i ne moras da zatezes lanac svako malo. Kupi garazni stender jer ne mozes drugacije odmastiti i podmazati lanac kako treba. Podmazivanje u dalj je golo govno.

 

Ako se setim jos necega napisacu. Ako tebi padne nesto na pamet, slobodno pitaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Odlicno,odusevljen sam!

Jer sam se zaista na prvi pogled zaljubio u taj motor!Nekako mi izgleda najudobnije od svih sportskih tog tipa...

 

Imam samo jos jedno pitanje,to sto se tice voznje sa suvozacem,sta bi se moglo uraditi,da bude startniji a da ne skodi motoru..?Ili samo kit dolazi u obzir.Pitam jer ja jako cesto imam suvozaca (skoro uvek).

 

I da,jeste mi to prvi motor tog tipa,do sada sam vozio samo skutere,ali su mi BAS dosadili..

 

Hvala puno,seticu se sigurno jos nekih pitanja koje sam imao u glavi.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Mozes promeniti krajnji prenos, odnos zadnjeg i prednjeg lancanika, stavis nazad veci ili napred manji i onda imas vise snage ali manju krajnju brzinu. To ti ne bih preporucio jer se i ovako mora saltati puno a ako jos skratis prenos non stop ces menjati brzine. Ako ces stavljati kit, stavi od 70 kubika, ne moras menjati radilicu, nece trositi puno vise a taman ces dobiti startnost. Ne vozim cesto sa suprugom ali kad vozim ne smeta mi jako, na pocetku malo jace ubrzavas posle on lepo vuce. Taj motor se najbolje ponasa kad ides oko 80 km/h onda je stvarno krstarenje. Ja sam isao sa njim prosle godine 118 km/h i nije to to. Od 50 do 90 laganeze. Najbolje je kad udjes u krivinu gde pise 20 a ti udjes 50 nagnes se do panja ili visis sa njega, nema lepse od toga. Na pravcu i 200 kad vozis posle nekog vremena dosadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

A da li taj kit os 70ccm skracuje radni vek masini,ili da li joj ostecuje neke delove?

 

I jos jedno pitanje,na sta treba da obratim paznju kada je bezbednost u pitanju,kako se ponasa,ako ima nekih takvih situacija u kojima se ne ponasa dobro..?

 

P.S Def. kupujem Yamahu TZR 50 cim skupim ostatak novca,otprilike oko nove godine.Nadam se da cu naci neku dobru i ocuvanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ne skracuje radni vek ako se uradi kako treba. Na primer, ako stavljas vecu kubikazu od 70cca moras menjati radilicu jer stroke mora biti duzi, radilica mora biti deblja (cvrsca) i teza. Takodje, kada se stavlja kit mora se menjati i karburator jer je potrebno vise smese da ulazi u cilindar, treba da se izbaci ili nabudzi pumpa za ulje jer mesavina mora dobijati vise ulja, treba da se promeni reed ventil da se uzme sa vecim fijem tj sireg unutrasnjeg precnika i cvrscih lamela, treba da se promeni auspuh jer ce agregat sada imati drugaciju karakteristiku pa treba da rezonuje na drugim obrtajima, tzv power band, treba da se promene lamele kvacila i opruge za neke high performance koje trpe veca opterecenja, treba da se promeni lanac koji trpi veca opterecenja da se ne izvlaci ko spagete, treba da se promeni filter vazduha za neki koji propusta vise vazduha tzv sportski i prednja kocnica da se stave bolja klesta i obavezno kvalitetne pakne. Budzenje je igra bez granica ali ako se kvalitetno uradi moze da traje isto ili duze nego fabricki.

 

Za pocetak ti preporucujem da uzmes fabricki ali bez blokade znaci 49 kubika, ide do 90 km/h pa kasnije odlucis da li bi budzio ili ne. Manje trosi, jeftiniji su delovi i mozes ih lako naci u slucaju da ti zatreba dihtung, klip, cilindar itd jer je fabricki i odgovara sa bilo kojeg motora koji koristi Am6 agregat (dosta njih) a i za pocetak je bolje da bude malo pitomiji.

 

Ako te bude drzalo da kupis ovaj motor, ja mog prodajem u zimu jer zelim da polozim u jesen A kategoriju i da kupim drugi motor. Ima par ogrebotina, nista strasno, agregat skoro remontovan i skroz ispravan, zuji ko pravi mali bumbar, testiran za dvoje1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ima tema "Popravka iz ugla pocetnika" mozes koristiti Search na forumu pa pronadji. To je moja tema o popravci ovog motora kada se desio kiks sa kitom koji je bio na njemu i vracanje na fabriku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

I mislio sam da uzmem u fabrickom stanju bez blokade... :)

 

Kazi mi,koje je godiste tvoj motor,i ako bi mogao da postavis neku sliku..inace temu sam nasao,i bas mi je zao kad ga vidim onako rascerupanog! :D

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

I jos jedno pitanje,mada je OFF TOPIC ali nadam se da mi niko nece previse zameriti...

 

Da li je nekako moguce stici do ovog motora na nasim prostorima - http://www.jiajue.com/proInfo.aspx?id=370 ?

 

Strasno mi se svidja,neverovatno izgleda za 50ccm,ali predpostavljam da to niko ne uvozi i da je nije moguce kupiti ga ovde?

 

Izvinite jos jednom za skretanje sa teme.

 

Pozdrav i hvala svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

I jos jedno pitanje,mada je OFF TOPIC ali nadam se da mi niko nece previse zameriti...

 

Da li je nekako moguce stici do ovog motora na nasim prostorima - http://www.jiajue.co...nfo.aspx?id=370 ?

 

Strasno mi se svidja,neverovatno izgleda za 50ccm,ali predpostavljam da to niko ne uvozi i da je nije moguce kupiti ga ovde?

 

Izvinite jos jednom za skretanje sa teme.

 

Pozdrav i hvala svima!

 

Ovo samo lepo izgleda koliko citam u karakteristikama 50cc 4t, i tezak 140 kg, pa ovo tesko i samo sebe da nosi a kamoli jos vozaca 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

I mislio sam da uzmem u fabrickom stanju bez blokade... :)

 

Kazi mi,koje je godiste tvoj motor,i ako bi mogao da postavis neku sliku..inace temu sam nasao,i bas mi je zao kad ga vidim onako rascerupanog! :D

 

Pozdrav!

 

Godiste 2008, sliku sastavljenog (sa sve oklopima) imas na zadnjoj ili predzadnjoj strani te teme, nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

A da da,vidim slike. :)

 

Nasao sam slucajno i jedan auspuh za njega ali mislim da bi skaradno izgledao - http://www.scootplanet.com/part.asp?O=Turbokit-Dos-Salidas-Yamaha-TZR_1288 . :D

 

Pozdrav svima i hvala za dosadasnje odgovore,ako budem imao novih pitanja,a sigurno hocu,javljam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kladovo

Kupio bi ovu Yamahu tzr 50, privlacna prelepog izgleda.
1.Kupio bih je polovnu pa me zanima sa koliko km je dobra masina 10 000- 20 000? 
2.Da li se isplati kupovati kitovanu masinu ?
3. Molim za misljenje o ove dve yamahe: http://www.mojauto.rs/polovni-motori/2253216_Yamaha_2664_TZR-50_2006_god/?cena=low ;
 
http://www.mojauto.rs/polovni-motori/1993715_Yamaha_2664_tzr-50-70_2004_god/?cena=low
Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Meni samo nije jasno kako neko moze da kupi takav motor i sto ga u opste i prave....to je prava pravcata prcaljka....ako hoces 50 kubika kupi skuter ili apena ili bt i vozaj se kao covek....a ne oklopljenu biciklu kao tzr 50,rs 50 i sl....

 

Ja kad vidim na semaforu tako neko govance prosto mi smesno,spusteni heblovi,sav u plastikama,reko sad kad se upali zeleno ima da poleti,kad ono samo pocne da brboce i jedva ubrza na 60... :)

 

125 je vec ozbiljnija prica...ali 50 samo izgleda i nista vise..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Mohikanac ne s...i,ovaj sinov ide 90 i to lako,a i ti ne moras bas sve da razumes :stabre:

Promenio član gixxer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

Sto manje km na sato to bolje.. al dzaba km ako je drapana non stop i sam vidis da je radjena puna generalna sto znc iili ga je ubijao od drapanja ili je vozio bez ulja[mesavina] pa otiso klip karike cilindar itd..
u koliko si u mogucnosti zaobidji 50 kubika sto se tice malih zujalica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kladovo

Vozim Sprint Max 50 kubika, ali me ovo privlaci ipak je ovo kinez a yamaha je yamaha, samo me buni malo to menjanje brzina u 10m i zvuk koji nije bas na zavidnom nivou :/ Razmisljam o skidanju blokade sa skutera ali to je opet druga tema 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja