Jump to content

Moto Zajednica

Voznja BiH, Cro, Mne, Srb

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Pozdrav drugari...

 

Vec neko vreme je u planu tura do Sarajeva, rafting, Mostar, Dubrovnik, jadranska magistrala, crnogorsko primorje par dana i nazad Zlatibor i Beograd. Datumi su unapred odredjeni, smestaji rezervisani, neki placeni tako da to je to...

Na veliku zalost moj put se pogadja sa moto skupom u Zablju tako da.. neke druge godine :(

 

E sad, ovu temu otvorih radi saveta oko puta, boljih ili losijih deonica voznje, sta videti usput, situacija oko zelenog kartona itd...

 

Ovde cu i naknadno postavljati slike i zabeleske sa puta kada to budem mogao...

 

Ruta bi trebalo da izgleda ovako:

 

2qjd3xw.jpg

 

Svaki predlog i savet je dobrodosao :)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ситуација око зеленог картона је следећа,треба ти само због Федерације 1hmm.gif.Ако имаш обавезно осигурање код Дунава ондак је 2000 дин а ако немаш или ти имаш код неке друге осигуравајуће куће ондак је 3000 дин

 

 

И имам један предлог да од подгорице кренеш ка Никшићу,па преко Жабљака,Прибоја дођеш на Златибор,да би избегао кањон Мораче.Сви кажу да је пут прелеп.

А можеш после Жабљака да се преко Јабуке спустиш на Пријепоље и онда на Златибор.

Толико од мене.Срећан ти пут и пуно сигурних километара вам желим 1moto3.gif.1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • KBK, 400 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Silver Wing 600

Ja sam prosao tom rutom od Beograda do Dubrovnika... Najlepsi put koji sam vozio u zivotu je od Sarajeva do Mostara uz Neretvu, prelepooo!!!

Onda od Mostara do Trebinja nigde zive duse, obavezno se do koske natankaj u Mostaru.

Trebinje je prelepo i sve je bukvalno dzaba, cene su stvarno smešne.

Nale i ja smo uzeli u Trebinju stan tri dana 50e, i svako jutro preko brda do Dubrovnika ima 15 min voznje.

Nigde nismo imali problema čak naprotiv svi su nas pozdravljali i hteli da pričaju sa nama.

Obavezno poštuj ograničenja, jer ih ima dosta u raznim štekovima. Jedan dan u Bosni sam hteo da preteknem lika, vidim vozi 40 nigde nikog, reko ajd necu, i bukvalno posle 10 metara evo ih... A kazne su da ostaneš bukvalno parkiran.

Sve u svemu prelepa tura, i zelim ti da uzivas koliko smo ja nale i silver uzivali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Takodje predlazem da krenes preko Zabljaka od PG. Prosle godine sam tuda isao na more, nov je put, lepi su predeli itd...

 

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Kao prvo zelim ti lep provod i bezbednu voznju.

A moj predlog je da u povratku iz Podgorice skrenes u mestu Bioce,nastavis putem ka Matasevu i dalje ka Andrijevici.Proci ces kroz vrlo lep krajolik a sam put je pun lepih serpentina,izmedju ostalo videces Komove a stici ces i na Tresnjevik koji je na 1570metara.

Ima tu jos dosta toga, ali ovo je samo u kratkim crtama predlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Srecno ti billo, super je ruta... vodi racuna u Bosni kada sipas gorivo, nedaj se zavarati ako negde nadjes bas,bas jeftino.. kod tih malo poznatijih pumpi je gorivo cesto jako loseg kvaliteta! slikaj sve dobro jer je Bosna prelepa!! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Pre nekog vremena bio sam kolima do Stanisica... na granici sam kupio zeleni karton al se ne secam da li bese za dan ili za tri! Bio 20KM

Zna li neko koliko traje... Ne bih kupovao pun zeleni kako mi reg. istice za mesec dana :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Nece ti se to isplatiti, mislim da je 20 km za jedan dan. Radi provere pozovi BiHAMK pa pitaj ili mozda imaju cene na sajtu. Sto se tice puta, vec sam nekome pisao, pazljivo kroz sela od sabca do loznice, granicu predji na prelazu Šepak, 4-5km od OMV pumpe na skretanju za Loznicu. Posle granicnog prelaza je pumpa sa ok cenom i dobrim gorivom, krenes za Zvornik, opet vodi racuna kroz naseljena mesta. Od ZV do Drinjace odlican put a kad prodjes Drinjacu ka Milicima, Vlasenici put cesto vlazan a pred milicima i pun rizle od kamiona. Od Vlasenice te ceka uspon pun serpentina ka Han Pijesku. Posle je put divan a policije ima cesto u mestu Han Kram. Izmedju ta dva mesta su dva šumarka, pazljivo jer tu sunce skoro da ne prolazi. Do sokolca je sve ok a posle do pala vodi racuna kroz manja mesta. Na raskrsnici pre Pala ides desno za SA, prati ogranicenja. Ulazis u SA direktno na Bascarsiju, uz tram sine pa polako. Kad krenes za Trebinje imas dve varijante, preko Tjentista ili Mostara, oba puta su odlicna ali je preko Mostara malo duzi. Ako ides na Tjentiste prolazis kroz mesto u kome se lomi jadranski i crnomorski sliv.

Pitaj ako te jos nesto interesuje. Srecan put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Evo postovane kolege kako je putecastvije vise nego uspesno zavrseno doslo je i vreme da se ova tema malo popuni podacima, zapazanjima, fotkama i svime onim sto je bilo zanimljivo usput za obici, pogledati i doziveti... A bilo je bogme :)

Ne znam ni sam odakle da pocnem, a da se ne ponovim jer je verovatno bivalo dosta pisanija ovakve sadrzine slicnih ruta al mora se nekako poceti zar ne :)

 

Pocelo je naravno planiranjem, odredjivanjem termina godisnjeg odmora (ja sam vazda na godisnjem), te zivkanja kampova, trazenja smestaja, rezervacija istih... Primarna je ruta bila otici na rafting na Neretvi do Konjica i spustiti se do mora. Naravno pokusati usput videti sto vise uz sto manji napor i sto laksu voznju.. eh :)

Naravno bilo je i dosta razmisljanja kako se i gde smestati, a proci sto povoljnije. Isplanirasmo da nekoliko usputnih noci kampujemo koje kuda nadjemo sto je dovelo do enormnog povecanja kolicine stvari koje smo morali vuci sve vreme sa sobom i robovati natovarenom motoru sve vreme... Traziti gde motor bezbedno parkirati, kako stvari poskidati i gde ih ostaviti na cuvanje itd... Ali nekako sve smislismo (cura i ja), te je zbog pritljaga bilo obavezno na hondu nabaciti dve bocne torbe, tank torbu, kofer od 42L, + prostor samog motora. Resih da umesto bocnih bisaga koristim dve vojne transportne vrece.. jedna je iz '79 god. a druga '77 godiste, sto uz godiste honde, curino i moje godiste cinjase jednu ozbiljnu ekipu za putovanje :)

Uz obimno pakovanje i nervozu pred put docekasmo i jutro polaska... ponedeljak 23.06.

Osvanuo jako suncan dan, a mi u punoj opremi... Ja sav u crnom, cura u laganijoj barem jakni... znoj samo cepa :)

 

'vako izgledase natovarena hondica:

 

2ighsm0.jpg

 

nas dvoje natrontanih:

 

fofz2q.jpg

 

Krenusmo do agencije da platimo zdravstvena osiguranja za ne daj Boze, razmisljao sam i o amss osiguranju od kvara al sam batalio i uzdao se u pouzdanost honde :) te nakon formalnosti, autoputem krenusmo ka Sapcu!

 

Klasicna voznja vec dobro poznatim putem, bez stajanja, zatim Sabac - Loznica i prelaz granice u Bosnu...

 

Tu se na mostu stvorila nenadana guzva, a znoj vri cepa ispod crne opreme...

 

Pogled sa mosta na Drinu:

 

mt9hmf.jpg

 

Kolona ispred:

 

35k8lew.jpg

 

Nadao sam se cekinjanju od jedno pola sata... na suncu.. pogibija.. toliko je i trajalo.

Granicar me odma napao za zeleni karton te sam ostavio pasose, i otisao do agencije...

Situacija je sledeca: Za jedan dan zeleni karton je 20KM, za tri dana koji sam i ja uzeo je 40KM, za 7 dana je mislim bio 74KM sto je neisplativo...

 

Nakon kratkog smaranja i formalnosti na granici opet natrontavanje i lagano uz Drinu krenusmo na Jug ka Zvorniku...

 

Put perfektan.. kao staklo ali se vozi kroz naseljena mesta pa je bila laganica.. bez ikakve tenzije i zurbe. Putem se uz Drinu nabasava na prijatnu kafanicu na obali kojoj na zalost ne upamtih ime iz koje su cepali stari narodnjaci i pravi se prva pauza za kaficu:

 

34nqebn.jpg

 

2v3ponn.jpg

 

2i930o0.jpg

 

Na ulazu bese parkiran ganc nov versys, Bg table, tip i cura sve u alpinestar opremi... prozborismo po koju, oni iz Mostara nazad, zali se na kubikazu versysa, pita me kolko je skuter.. 650? Ja kazem 250... on koliko 500? ma reko 250.. :) a on auuu... "nego srce u junaka"... jebes kubike :)

 

Odose, mi nastavismo natrontavanje i put pod tockove ka SA

 

Od Zvornika nastavismo ka Konjevicima, Vlasenici te Sokolcu...

Na pomolu bese prava provala oblaka te u Sokolcu pada oblacenje kineskih kisnih odela, kupovina dzakova za djubre veeelike litraze da ih navucem na transportne i nastavak puta...

 

ti je izgledalo nekako ovako:

 

24ypw8m.jpg

 

Tu nas pljusak na kratko osurio, ustekasmo se malo na usputnu pumpu dok stihija ne prodje, odose oblaci nekud, popusti kisica i mi laganica gas ka SA...

Put jaaako prijatan, voznja i vise nego zanimljiva, predeli takodje. Ne kaze se dzaba j.. zemlju koja Bosne nema :) Priroda perfektna!

 

Usput prelazimo mostic na Miljacki koji se mora ovekoveciti:

 

1059tzc.jpg

2149j5x.jpg

 

Dolazak u Sarajevo i prvi susret sa cuvenim gradom na Miljacki:

 

xlaxbc.jpg

 

Odma na ulazu nas docekuje saobracajna guzva, prilaz bascarsiji, na samom ulazu je i nekoliko parkinga sa leve strane, gledam gde cu motor te skrecem na jedan od njih tj. drugi sa leve strane nakon ulaza!

 

Simpatican cikica me doceka, pitam kolko je? kaze 2KM po satu reko mozemo li stvari negde kaze ajmo...

 

Pada skidanje svega i svacega sa sebe i motora, uljudjavanje i turisticki obilazak SA. Stvari kacimo u kucicu kod cike, aparat u sake i laganica :D

 

A Sarajevo odise posebnim sarmom.. Prvi susret i dozivljaj su uvek za pamcenje! Tako je i nama bilo.

 

2vdh2ix.jpg

 

Ulaz na Bascarsiju, gomila raznoraznog sveta, turista, zabradjenih zena, bradatih muskarcina, pojenja sa Dzamija.. ma :)

Ko nije mora obavezno da oseti! Mirisi nargila, cevapa, kaldrme, zamor ljudi.. izuzetno!!!

 

10z0geq.jpg

 

2rdvy2e.jpg

 

21l8r4z.jpg

 

f2vnmh.jpg

 

Bezbroj znamenitosti, zanimljivih mesta za videti, slatkisa probati, kojekuda virnuti...

Od setnje se usput i ogladnite se negde glad mora i utoliti, a gde drugo nego kod:

 

24ybel5.jpg

 

Zeljo prvi nije imao slobodnih mesta:

 

n9tzb.jpg

 

te smo kod drugog Zelje navatali sto!

 

11m6zie.jpg

 

A CEVAAPIIII!!! Ne moze bolje :) Po meni ocena puna desetka.. od tada mi Zeljovi cevapi postaju referenca za ukus!!

 

Nakon klopice, laganica setnjica, kupovina magneta, kojekakvih suvenira, rahhhatluka.. uhh kako su doooobriiii!!!

 

Dodje ubrzo i vreme za povratak u realnost i brecanje iz turisticke mastarije. Vracamo se ka parkingu, opet besomucno natrontavanje, placanje, fotkanje blazene hondice medj bosanskim drugarima:

 

24eat7l.jpg

 

i laganog kretanja ka Konjicu i Borackom jezeru kao finalnom odredistu.

 

Voznja nastavljamo opet vise nego dobrim putem!

 

jedna slika iz voznje:

 

54u4bo.jpg

 

kao sto se vidi u zaru borbe sa pakovanjem, nekim sam slucajem rukavice izvadio i ostavio kod kuce te sam sve vreme vozio goloruk sto je izazvalo solidno pregoravanje mojih nadlanica :)

 

zu5c1h.jpg

 

Brzo stizemo u Konjic te ne zadrzavajuci se trazim put ka Borackom jezeru nastavljamo...

Konjic izuzetno zivahan mali gradic, vise nego simpatican!

 

2d0kz00.jpg

 

Nakon izlaska iz Konjica i kretanja ka borackom jezeru pocinje duugo pentranje na obliznju planincugu uz beskonacno mnogo serpentina! U jednom trenutku mi se to ucinilo predugo te se zabrinusmo da smo promasili neko skretanje, pada mala konsultacija sa mapama i nastavljamo dalje.

 

Usput kroz Bosnu su jako cesti susreti sa kravama po putu! Ovo je bio jedan od naocitijih primera:

 

5wyvlc.jpg

 

I konacno stizemo na vidik jezera:

 

2qk0ajb.jpg

 

i duugo se spustamo ka istom!

 

Uspesan dolazak do kampa eko sela kraj jezera u sam suton, te sam pozurio da pre mraka postavim sator!

 

2i2bgoo.jpg

 

16o3o5.jpg

 

2lkbnsh.jpg

 

Opet skidanje svega sa motora, rasturanje satora, postavka, trpanje stvari unutra, borba sa kojekavim gamadima.. i laganica toceno pivo u lokalnoj kafanici...

 

2e493xu.jpg

 

Prijatna konverzacija sa gazdom, raznim likovima, strancima, prica o ratu, ex Yu... klasika.

 

Dodje vreme za pocinak i prekid filma.. Na zalost gazda kaze da nema tople vode na tusevima te jeb ga ba.. Sta cemo, malo vlaznih maramica i ususkavanje u vrece :stabre:

 

Ukupno 410 km za prvi dan!

 

Dosta za dan prvi.

 

laka noc :)

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

...sklapamo oci lagano.. vrte se slike prethodnog dana,hvata nas dremez...

kroz san pocinjem da provlacim lajanje kojekakvih lokalnih dzukela... i naravno budim se: 2AM, vrtim se, guram kojekakve stvari preko usiju, ma ne vredi. Budi se i cura nervozna, da sam imao pusku sve bi dzukele pobio... Pridizemo se, ustajemo i aj u setnju po kampu da vidimo sta se desava. U okolini ima barem 20ak kerova koji laju sa svih strana ali je nasa lokalna najglasnija... teram ga, vicem, gadjam kamencicima ali ne vredi <_<

Toalet i nazad u sator - nema nam pomoci. Mislim da je besomucno lajanje trajalo do oko 4 kada gubimo razum i sanjamo...

Budimo se opet po satu oko 8:00. Vreme je napolju opet jako oblacno.. promioce po koja kap kise te zurim sa pakovanjem! Nabacavamo stvari na gomilu na brzaka. Odlucujemo se za kracu setnju po okolini kampa i jezera.

 

2i9h8v8.jpg

 

 

Okolina prelepa - samo da nije bilo glupih dzukelica - sve bi bilo perfektno!

 

2s99mhl.jpg

 

28063x0.jpg

 

2rcn2mg.jpg

 

Voda bistra i prozirna i do 8m dubine... jezero se formira od malih planinskih pritoka i apsolutno je cista i nezagadjena!

 

5jtaw5.jpg

 

zwzymx.jpg

 

Nakon krace setnje, sledi pozdravljanje sa komsijama, ponovno natrontavanje, pakovanje opreme i polazak. Pentranje na planinu i voznja ka Konjicu pa ka Dzajicima odakle je start rafta!

 

2a5lr0x.jpg

usputni pogled na jezero

 

1e85k0.jpg

sa neke vrske cuke pogled na Konjic

 

mala prepirka sa putokazima, raspitivanje kod prolaznika, cudni pogledii, dolazak do odredista:

 

2upwv39.jpg

 

Danasnja se voznja pristizanjem u Dzajice zavrsava i pocinje adrenalinska zurka zacinjena obilnim prezderavanjem :):ooo:

 

Po parkiranju motora sledi raspitivanje gde, sta, kako, na ulazu nas docekuje i odusevljava vise nego dobra domacica kampa AIDA sa dva cokanja rakijice za dobrodoslicu!!! :jee:

 

ivlhzr.jpg

Aida

 

Nakon smestaja u finu cetvorokrevetnu sobu, setkanja po okolini, pristizu i ostali gosti od kojih dvoje iz Australije :)

 

29pu1r9.jpg

 

9iusts.jpg

sveprisutni pas cuvar Asko!

 

Onda ooobilan dorucak:

 

sd1n2w.jpg

 

preuzimanjee opreme, pakovanje u kombi i polazak na raft!

 

1e6ydu.jpg

camci spremni za utovar

 

A raft i spust Neretvom je poseban dozivljaj!!! Ko god ima prilike i mogucnosti trebalo bi da proba raft!

 

29cro5e.jpg

 

Usputno poziranje na vidikovcu:

 

2r7ro0j.jpg

 

Program je osmisljen da bude prikladan svim uzrastima. Bez mnogo prezahtevnih deonica, sa mirnijim delovima, sa onim punim veslanja... Za svakog po nesto i traje oko 4-5 sati recimo

 

23mscoi.jpg

 

U jednom trenutku dok cekasmo drugi camac koji je bio tezi i malo sporiji odlucujem da proverim temperaturu Neretve :) ostali me prate :lud:

Cekamo raft da pristigne i skok moze da se desi :

 

2dn8mr.jpg

 

24gjd4x.jpg

 

A voda laaadnaaa.. kazu skiperi da je prosek temperature tokom cele godine oko 15 stepeni. UH :jee:

 

Vracanje u camac i veslanje ka cilju. Program se zavrsava nesto pre 16:00 kada treba da je rucak. Skidanje opreme, tusiranje i kloopaaaa!!! :care:

 

2liy4hf.jpg

 

2r4r2c5.jpg

 

Bese corbastog pasulja, teletine i krompira ispod saca, raznih bosanskih pita, salata...

 

2q1t6pf.jpg

 

Nakon prejedanja cura iznosi tepsiju necega, ja u neverici neeee nema mesta :staa:

 

34npov7.jpg

 

Medjutim izvrsnim manevrisanjem zeludcem sve je leglo na svoje mesto :D

 

Nakon savrsenog rucka ostatak ekipe odlazi a Slavica i ja ostajemo na prenocistu!

 

4g4wzk.jpg

 

Raspitujemo se kako da umlatimo vreme do veceri te nas upucuju na lokalni vodopad. Sto da ne - taman ce nam malo setnje prijati nakon ovolike klope :)

 

154wqb6.jpg

Pogled na usamljenu hondicu na parkingu - sakrivenog dupeta za svaki slucaj...

 

34ifqkz.jpg

Pentranje i poziranje na obliznjem brdu

 

Nakon promasivanja puta i veranja po samoubilackim liticama nalazimo pravi put i prelep omanji vodopad

 

2ynmceb.jpg

dfzpyp.jpg

 

a sa nama i sve prisutni verni cuvar Asko!

 

1zp7jte.jpg

 

Sledi gomila fotografija i vracamo se nazad. Nastavljamo setnju lokalnim putem...

 

2r5u540.jpg

 

a voda izvire i survava se u Neretvu sa svih strana. Ovakvi prizori su veoma cesti:

 

1zm1ouf.jpg

 

Pogled na kanjon Neretve:

 

2r70cue.jpg

2duwfg3.jpg

 

Vracamo se na smestaj i opustamo se kako drugacije nego uz:

 

k1t5ys.jpg

 

Ubrzo se smrkava, opet se mora vecerati :) pada pohovana pastrmka i nakon toga dugo iscekivano spavanje... trebalo nam je bogme nakon dugog puta i lose prospavane prethodne noci!

 

Kraj drugog dana.

Danasnja kilometraza oko 30km

Camcem oko 20km :)

 

Laku noc!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

evo nakon duze pauze red je da se prica o nasem putecastviju nastavi!

elem, de stadoh :)

Iako smesteni u sobi hostelskog tipa smestaj je bio odlican pogotovu sto bese radni dan te smo bili jedini gosti :zvizduk:

Budimo se naspavani i orni za prevaljivanje novih kilometara!

pakovanje stvari, cekanje dorucka, pozdravljanje sa vise nego srdacnim osoblem kampa!!!

VEEELIKI pozdrav ovom prilikom za domacicu Aidu i dva skipera Nermina!!!

A da.. domacini su bili tako fini da sam skut parkirao unutar objekta koji je bio zakljucan tokom noci.. kako kazu za svaki slucaj!

Danasnja ruta je.. poseta Mostaru, usputni obilazak znamenja, Trebinje i finalno Dubrovnik!

Vreme opet bese kiselkasto al i dalje suvo!

Bozimo ka mostaru preko Jablanice sve uz Neretvu! Pregradjivanjem je Neretva mirna siroka i jako usporena... Priroda velicanstvena!!! Magistralni put ka Mostaru savrsen! Svaka pohvala za BiH putare!

 

2d5q4j.jpg

 

Vreme se pogorsava, vetar duva Neretvom kao besan... bese ozbiljnih cimanja na stranu pri izlascima i ulasku u tunele!

 

160wj68.jpg

oiu0sz.jpg

 

Stajemo da navucemo kineska odela i zastitimo vrece od kise

Krece lagano rominjanje.. pih

 

Nismo mnogo iskisli... stizemo u Mostar, trazimo parking. Na samom ulazu u stari grad nalazim veliki prostor, placa se 2km na sat, stajem ispod nadstresnice! Opet skidanje stvari, trpanje u motor, i turisticki po Mostaru!

 

Vec ga bese osurio jedan talas kisice! Vetar siba kao besan!

 

wbxiqx.jpg

 

A Mostar star i leeepp! Samo zvezda grada velike istorije NOVA, restarurirana da izgleda kao nekad! eh... :(

 

9qycqr.jpg

 

prvi pogled na Most!

 

Slikanje pogleda sa mosta, mnostvo turista, vetar koji razbija, pocinje kisica... pih

 

i71owl.jpg

24d4f8n.jpg

35bromr.jpg

 

jrsc2c.jpg

borba mucenog kineskog kisobrana protiv mocnih bosanskih vetrova!

 

Usput mnostvo jugo nostalgicarskih radnji

 

10h3cz6.jpg

 

Bezbroj radnjica za otimanje para turistima

 

23h28uo.jpg

 

Pocinje da pada teska kisa! Turisti vataju bezaniju gde se ko snadje!

 

2poo0nb.jpg

30ihus3.jpg

b6ekix.jpg

ux4jn.jpg

 

Kisa ne prestaje da lije.. svi se razbezase

 

2a9z7g1.jpg

 

Nakon cekinjanja pod zardinjerom kisia posustaje te tumaramo manje prometnim ulicicama starog grada!

 

2ib2o3b.jpg

24b17qg.jpg

b4xhfs.jpg

Besomucno slikam okolo :)

 

Slike razrusenih zgrada i kuca su sveprisutne!!!

 

28ap00j.jpg

 

Nikad se ne ponovilo :( !!!

 

Nakon dva sata setnjice dodje vreme da se krece dalje i sa setom bacamo par pogleda na ranjeni most i lagano ka parkingu...

Natrontavanje, placanje i lagano na jug magistralom.

 

2nsx8ia.jpg

 

Vreme se namrstilo ko da ce.. nem pojma sta!

Zestok pljusak nas hvata, srecom bezim na lokalnu pumpu!

 

2aakpxs.jpg

2rcpzso.jpg

 

Smanjuje se pljusak i mi sta cemo.. nema druge nego hrabro!!!

Auuuuu pa to je bila junacka odluka!!! :D

 

Htedosmo na vrelo Bune al vreme nije dozvoljavalo.. samo po gasu!

 

Skrenusmo na put ka Trebinju i tu krece potop!!! Majke mi ocekivali smo Noje-a da nas spasi!

Vise sam plivao nego se vozio!

 

Kisa probila na ledja. mokre cele noge, slavici kaplje kroz vizir, ne vidim prst pred okom!

 

Bezim u autoperionicu!!!

 

Cedim se lagano i malo se oporavljamo! Opet sta cemo gas!!

Nakon Stolca krecu nenaseljeni predeli sa prelepim i velikim zaravnima!

 

Tu sam od siline kise stao na sred livade, nemajuci gde da se sklonimo od muke otvorili kisobran i stali malo ispod :( Krv ti...

 

Jakna i ispod suvo... medjutim pantalone.. haos! Slavicina oprema ok.. nije mnogo nakisla ali ja! Preturam po motoru i nalazim termoscud takeaway na koji sam zaboravio!! Spas!!!

Ogrcem to oko onako mokrih nogu, malo briskam sediste i cepaj dalje... kakva divljina! Apsolutno nigde nikog!!! Kisa nemilostrdna! Prelazimo bezbroj proplanaka i kisa lagano utihnjuje! Ja se potpario ispod svega obucenog ocu dumrem :)

Ostavljamo oblake iza sebe.. vadim kameru iz sedista i ponovo skljocam.

 

2dgpzrl.jpg

 

Skidam takeaway, malo se luftiram i za svaki slucaj nevlacim kineze na nogavice...

 

nx6vf9.jpg

 

Nakon kraceg pis predaha i luftiranja jos 50ak km do Trebinja protice po relativno lepom vremenu i bez kise... usputno nailazimo na Mrkonjice.. velika tabla kraj puta kaze: Rodno mesto Vasilija Ostroskog... hmm

Vredi malko skrenuti i razbiti monotoniju.

 

iefq81.jpg

28mjqf7.jpg

2wbvx8m.jpg

cuveno drvo

 

U porti crkvice je drvo pod kojim je po predanju rodjen Sv. Vasilije Ostroski!

Nezanimljiv lik sedi u kucici kome narusavamo dremku i bezvoljno nam prozborava nekoliko reci...

Virkamo unutra, fotkamo i nastavljamo, sad vec po ok vremenu, ka Trebinju.

 

Konacno stizemo: :)

 

25p4hts.jpg

 

tumaramo kroz grad i ljubaznoscu konobara parkiramo pod jednu od terasa hotela Leotar!

 

294gdw5.jpg

 

Tad vec ozbiljno gladni, svlacimo mokru opremu, bacamo po motoru da se susi i turisticki krecemo u obilazak!

 

29ofls9.jpg

ekp007.jpg

 

Trazimo klopicu, setkamo, izbor pada na sta drugo u Bosni do cevapi :)

 

28twd9i.jpg

2w7o85f.jpg

al ne behu tako dobri kao kod Zelje u SA!!!

 

U cevabdzinici samo Jelen i niksicko... :) pa kako drukcije Republika srpska je :)

 

Ja jelen fresh za devojcice, a cura nik crni...

 

Punih stomaka laganim hodom po gradu... sasvim pristojno.. bez rusevina, ocuvanih gradzevina, lepog centralnog parka... bas fin.

 

2jbk088.jpg

u gradskom parku spomenik Jovanu Ducicu rodjenom Trebinjaninu!

 

wu5e1w.jpg

grandiozna pravoslavna crkva u koju na zalost ne udjoh jer bejah u kratkim pantalonama!

 

2dttbt0.jpg

Spomenik zrtvama ex yu rata!

 

U turistickom centru nas upucuju na loklane znamenitosti. Mi se odlucujemo za najpoznatiju i gle malera.. nestaju baterije :(

U pomoc pristize mocna kineska kamera moga alcatela da spase situaciju!

 

jzxptz.jpg

daaa daaa... cigana i u Trebinju ima... :)

 

Vracamo se po motor i lagano uz lokalno brdo

 

2jaafqa.jpg

pogled o'zgo na Trebinje

 

i na vr' brda:

 

2rxh3md.jpg

"Hercegovacka Gracanica"

 

Velelepno zdanje. Ne znam kako da ga opisem... evo wiki linka za kratki opis: Hercegovacka Gracanica

 

U porti manastira nabasavam na drugara:

 

5x02eb.jpg

 

te nam se u druzbi i cura pridruzuje: :)

 

2lwx75h.jpg

 

Kratimo pojanje sa magaretom, izljubismo se i put pod tockove:

Do Dubrovnika je jos 30ak km te pozurismo u kamp pre smrkavanja.

 

Konacno je na vidiku more:

 

ckyrs.jpg

 

Cekinjanje na granici:

 

2djza82.jpg

 

i u sam suton pogled na Dubrovnik:

 

33vdo3m.jpg

 

Prijava u kamp, skidanje stvari i lagano uz Jadransku magistralu. Bili smo smesteni u kampu Kupari, 6km od Dubrovnika.

 

Na ulasku u grad nevidjena guzva! More automobila, tumaram oko zidina, gledam gde cu motor da sabijem dupetom ka zidu... nekako se snalazim i sabijam se na oveci parking sa najmanje 200ak CRO tablica okolo... eh mukica beogradska :stabre:

 

Pada setnjica i odmah na prvoj kapiji veeeeeliko razocarenje!!!

 

ancuv8.jpg

 

Opasno gubim volju za daljim hodanjem po sugavom gradu izrevoltiran tablom!

Na Slavkin veliki trud reko aj da malko obijem noge.. Bezvoljno tumaram stradunom :(

 

npng1t.jpg

33w5dw3.jpg

Greota.. tolko ocekivanje, a takvo razocarenje!!!

Sto zbog umora, sto nezadovoljan dobrodoslicom posle kruga po ulici krecemo nazad u kamp...

Solidno smoren doslo mi je da se odma vozim za CG.. koj sam moj i dolazio!

 

No sve u svemu na stranu neprijatnost... grad je: UH! Posle Venecije ne moz bolji!

 

Nazad u kamp, tusiranje, i spavanje. U kampu apsolutni mir i tisina! Lepo!

 

Danas na kraju voznje na satu ukupno 710km...

 

Do sledeceg kucanja poz!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Citkam da se dosta ljudi pita moze li se sa 250 na more... ihaaa :) I na more i nazad :moto3:

 

da nastavim...

 

Osvanjava 4. dan naseg putecastvija. Resavamo da oranimo, osmotrimo okolinu Kupara, prosetkamo, posetimo kuparsku plazu, ponovo damo sansu Dubrovniku zanemarujuci tablu...

Iz kampa moramo da izadjemo do 14:00 sto nam ostavlja vremena za planirane aktivnosti.

U 8:00 ustajemo naspavani. Prostor u kampu je dobro sredjen, orgadjen i nema nicega da remeti mir i udobnost gostiju!

Nakon jutarnjeg sredjivanja dohvatam napunjene baterije i 'vatam par fotki u samom kampu:

 

wkiiyr.jpg

 

bese tu i londonski double decker:

 

ip7bbk.jpg

 

Krecemo na plazu solidno zapustenim putem... nabasavamo na ozbiljno granatiran hotel tj. na ono sto je ostalo od njega:

 

6oesrm.jpg

 

dalje se putem nije moglo prici plazi pa se vracamo na drugi putic. Situacija slicna:

 

2q093yw.jpg

 

Posledice rata su nezalecive! Niko se i ne trudi da ih sanira... naprosto su 3 gigantska hotela zaklonjena zapustenim rastinjem i zbunjem... Tuzna istina!

 

Pogleda sa plaze na 2 od 3 hotela:

 

21lq2p0.jpg

 

Zumiran izgled "fasade"

 

2ntilo2.jpg

 

Zabezeknuti prizorima rusenja malko se kupamosmo sa nekolicinom lokalaca...

Uopste se nismo prijatno osecali... skuter bese ustekan opet dupetom ka nekom zidicu...

Zavrsavamo brckanje, pakovanje i krecemo za Dubrovnik po danu.

 

Silazimo do zidina i pada opet vozikanje i trazenje dobre pozicije za parking!

 

To izgledase 'vako:

 

14lmqgp.jpg

 

Ostavljamo skut i krecemo u dnevnu setnjicu. Grad je neverovatan! Kai i nocu izgleda fascinantno! Uski prolazi, stepenice, setalista... MA, vredi posetiti svakako...

 

dms2sg.jpg

2j5hqxh.jpg

 

tabanamo dobrih 2-3 sata, fotkamo, par suvenira i lagano ka skutu. Povratak u kamp radi pakovanja!

 

fnckjn.jpg

fotka sa magistrale

 

Par fotki iz kampa:

kx99z.jpg

6ye0wg.jpg

 

2a7eomp.jpg

usamljeni satorcic pred rasklapanjem

 

Voznja magistralom tece glatko i pravo je zadovoljstvo! Gomila motorista, masemo jedni drugima, obidje me poneko nekim velikim zverima ali.. hondica polako i sigurno pici ka svome cilju :)

 

wwnndf.jpg

dolazak u CG

 

Po prelasku granice osetih glad te resismo da je utolimo u prvoj kafani u HN na koju nabasamo... Bese to:

 

ml3z14.jpg

 

nakon osrednje pice i gaziranog pica vozimo dalje do zaliva reseni da mozda prenocimo jednu noc gde nadjemo povoljan smestaj... medjutim stanodavci ne behu voljni da izdaju sobe na jedno vece... ili je cena bila 40 E za dvoje za noc.. meni to bilo van pameti te smo nastavili do Utjehe koja nam je bila finalni cilj za danas!

 

Ne ulazim na trajekt sto voznju solidno produzava!!!

 

2a8g96r.jpg

2njbm1u.jpg

28sts94.jpg

nekoliko fotki iz voznje:

 

i tako redom... voznjica, stajanje, fotkanje itd...

Stigosmo i do cilja :)

Utjeha ili uvala maslina:Busat kako je ko zove.

 

294gjsi.jpg

pogled na magistralu

 

144bfcg.jpg

Docekuje nas solidno zarasla kapija:

 

E onda uzivanje moze da pocne:

Raspakivanje, setkanje do plaze, kafenisanje, povratak i spremanje za pocinak

 

16j3ebr.jpg

Uzivanje uz pivo na terasi i nocni pogled na magistralu

 

Dosta za ovaj dan :)

:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

Pozdrav 1zdravo.gif

Gde ste sada, malo sam "spor" 0stabre.gif

Uz_put pitanje sta reba za Hrvatsku sem pasosa (zeleni karton, medjunarodna ili sta vec)

Hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

uh sto je ovo naporno citati :neznam:

Na zalost ubacivao sam prevelike slike, a ne umem da napravim prelaz na drugu stranu...

Zamolio bih nekog od urednika da prekine stranu... ako je to moguce te da se novi post prikaze na strani 2

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Moj prvi motor je bila ovakva honda, kupio je ja serpa plavu za 900e u 9 nedeljnih rata po 100e, uzas na sta je licila... :grr:

Ofarbam je u perla belu boju, kupim bele migavce, kupim Givi kofer i ofarbam gornju polovinu kofera u perla belu... Motor dobio izgled kao da je 2015 godiste a ne 1998, kad nekom kazem koje je godiste misle da ih zezam! :) Prodao je posle 2 sezone isto za 900e u 9 rata istom liku od kog sam i kupio, jos mu poklonio i kacigu koju sam platio 100e, mislio necu vise kupovati nikakav motor nikad! :)  

I tako... Bas sam uzivao citajuci ovu temu, setio se moje te bivse Honde. Nikad se ne bi usudio sa njom da krenem na ovakav put iskreno... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zasto da ne, nije to igracka, 250ccm je sasvim dovoljno za daleka putesestvija, i jos pogotovo ako su to Hondinih 250 pouzdanih kubika  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja