Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za letovanje (porodicno) u Grckoj

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Planiram pocetkom Avgusta na par dana do Grcke porodicno sa dvoje male dece, od koje je jedno beba od 6 meseci. Gledam po sajtevima putnicke agencije i slike ponude, ali je mnogo mnogo ponude. A slike su sve neke pozerske, slikane nocu, pod neonkama, iz najboljih uglova i skroz nerealne. Pa me zanima jel ima neko pozitivna iskustva sa odredjenom lokacijom, smestajem itd..

 

Prosle godine smo bili u Metamorfosisu u Village Mare resortu i nije bilo lose, ali ove godine bi nesto drugo da probamo. Uslovu su da bude cisto, po mogustvu apartman sa posebnom sobom, da ima odmah plaza uz objekat, po mogucstvu i bazen. Cena je bitna ali nije presudjuci faktor, time bih iskljucio najjeftiniji moguc smestaj a i perverzije od luksuznih resorta.

 

Bilo bi lepo da ima i garaza za auto u sklopu.

 

Eto, da otpocnem sam sa mojim iskustvom u Village Mare, Metamorfosis, Smestaj je ocenjen bio kao 4 zvezdice i nudilu su all-in aranzman. Uzeli smo apartman na 2 nivoa, gde je na prizemlju smestaj sa malim dvosedom i foteljom i u cosku krevet na sprat, koji ima i fioku ispod donjeg kreveta koji moze da posluzi kao treci lezaj. Na prizemlju takodje ima frizider i ormar u koji je smesten i sef ali koji se placa posebno po danu. Na spratu, koji u stvari nije nista drugo nego balkon u postojoceoj prostoriji se nalazi 'master' bedroom gde ima bracni krevet sa televizorom i ormarom.

Sve u svemu, lepo je ali se vidi po detaljima da je odradjeno sto brze i sto jeftinije. Ali svakako je vise nego zadovoljavajuce ali ne bas nesto za 4 zvezdice, pre za 3. Ako bih nesto nasao da im zamerim, to je onda drvena konstrukcija stepenica i samog sprata. Skripi kao blesavo i nocu je dosta iritirajuce po komsije. Veliki plus bih dao zbog lepe bastice ispred i iza apatmana gde se nalaze stocic sa 2 fotelje i malim dvosedom. Sa te tacke je to fin smestaj za porodicu sa decom koja mogu da budu napolju i da se zabavljaju umesto da sede u 4 zida sto bi bio slucaj u hotelskoj sobi npr.

 

Svaki dan su cistili i menjali posteljinu i peskire, kapa dole za osoblje.

 

Bazeni su ok, cisti i u neposrednoj blizini sanka i ima vise nego dovoljno lezaljki. Restoran je nudio raznovrsnu i kvalitetnu hranu, glavni kuvar je bio redovno prisutan i sa svim gostima se upoznao i smekao reakcije gostiju. Takodje od obavezno prisutnih je i menadzer koji se trudi da sve bude pod konac i kako treba.

Ako bih izdvojio manu, to bi bio sam koncept all in-a jer nama je to bio prvi put i posle drugog dana pocnes da se osecas kao rob koji dobije po par sati slobodno izmedju obroka, sto je nedovoljno da organizujes neki ozbiljniji obilazak ili slicno.

 

Nas apartman se nalazio na poslednjoj liniji, gledano od glavnog ulaza i tako je bio najblizi do mora. Na nekih 50m od plaze i samo jednim putem koji moras preci. Sve u svemu nije problem jedina zamerko je sto prvih tih 50m nie asfaltirano pa se malo zaprasnjavis, ali svakako ides u more, ili na povratku pod tus.

 

Plaza je pescana i sunocbrani sa lezaljkama su ok i placaju se po 2e na dan. Jedina mana je sam ulazak u more, koji je kamenit i potrebno je birati ulaz. Sama voda je fantasticna, providna i bas onako kako treba biti. Momak na plazi razume nasa jezika i spreman je da na mig i obecano pivce ujutru rezervise prvi /drugi red lezaljki. Prostor izmedju lezaljki je sasvim OK, nije napakovano jedno na drugo.

Isto vazi i za momke za sankom na bazenu, takodje su sa prosotra nase bivse drzave i generalno gledano bili su svi izuzetno ljubazni.

 

Sve u svemu, kad bih davao ocenu od 1 do 10, dao bih sedmicu, zbog najavljenih 4 zvezdica i velikih ocekivanja. Da je bilo sa 3 zvezdice dao bih sigurno i 7,5 do 8.

 

Cena pocetkom septembra je iznosila, za nas troje za 7 ili 8 nocenja oko 900 eura including all in, sto je po meni sasvim korektno za ponudjeno.

 

Posle cu neke slike okaciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Sitonija cela, ima dosta pescanih plaza u, i oko mesta u kome nadjete smestaj. Ili mozda Asprovalta Stavros, Nea Vrasna. To je slicno kao Paralija, Olimpik Bic, ali je plaza lepsa, cini mi se. Ili Tasos, fenomenalne mirne plaze, al ima trajekt. U grckoj nema greske gde god da odes. Al su ovo najbliza mesta iz Srbije. Preporucujem i Skiatos, ali je zbog cene trajekta preskupo.0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Taj zaliv između prvog i drugog prsta je najbolji, čista i topla voda tako da ti preporučujem samo da promeniš mesto. Jonsko more je lepše, ali i hladnije, bar tamo gde sam ja bio (Lefkada). Ali mani bazen, gledaj peščane plaže i da se deca kupaju u moru, a u bazenu mogu i u Holandiji da se kupaju. Neos Marmaras je brdovit, ali ima odlične plaže u oklini. Nedaleko od mesta je i čuveni hotel sa 5 zvezdica u koji mogu da uđu jahte ;) Što se tiče Kasandre, imam utisak da je tamo veća gužva (Pefkohori, Hanioti), mada sam jedne godine bio u Nea Potidei (početak prvog prsta) i bilo je super. Veoma lepo smo se proveli i u mestašcu blizu Kavale, mada smo bili samo par dana pa nastavili na Tasos. Ako te interesuju tačni nazivi, mogu da izguglam.

Ako ideš avionom pogledaj Santorini i Mikonos, mislim da je to najlepše u Grčkoj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako neko ima pitanja slobodno neka pita

 

Prva slika je sa google maps. Crveno uokvireno je sam hotel, crveno arsirano je novi deo, tj zadnji deo najblizi plazi gde smo inace mi i bili. Plavo uokvireno je plaza, koja nije iskljucivo hotelska ali nikad nije bila ni pretrpana.

 

 

 

Bazeni su smesteni u centralni deo resorta a iznad njih do glavnog ulaza je restoran.

 

 

 

 

 

Blok apartmana slikano sa same medje i pogled prema plazi. Malo su losije slike, bilo je kasno a slikano telefonom

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Idemo autom, volim da sam mobilan :) A gledamo taj deo oko halkidikija da put ne bi bio predugacak

Tasos sam cuo od svih da su zadovoljni uglavnom. Jedino je kako mi je receno sve skuceno, ulice male, malo mesta za parking, itd.

 

Jel imate i neki konkretan smestaj za preporuku, verujem da lokacije su uglavnom sve odlicne, ali ponuda smestaja moze da pokvari odmor. A nemam volje da gledam ubudjalo kupatilo, da mi se gadi krevet ili da idem da trazim novi smestaj posle 2 dana. A jos najmanje od svega imam zelju da slusam zenu kako negoduje i gazdu smestaja da me ubedjuje kako je sve OK :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Sa Tasosom nema greške što se tiče plaže, mora, planina i odmora, pogotovu ako imaš malu decu. Biraj istočnu stranu - Skala Panagia iliti Golden Bič.

Što se tiče smeštaja negde je bolji negde gori. Ne uzdaj se mnogo u zvezdice zato što grčki sistem rangiranja smeštaja nema veze sa nekim standardom koji se primenjuje.

 

P.S.

za Halkidiki i okolinu - Neos Marmaras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Tasos mi zvuči primamljivo. Sad jos samo smeštaj odabrati :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Tasos mi zvuči primamljivo. Sad jos samo smeštaj odabrati :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

 

 

Tasos po meni cista 10! Na ovom sajtu imas apsolutno sve informacije oko Tasosa. Ja sam preko njih (nje :) ) rezervisao smestaj.

 

https://nikana.gr/sr/smestaj/tasos-grcka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Odličan predlog. Poslao sam mail Nataši. Nadam se da će imati zanimljivih predloga.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Kad je Tasos u pitanju moja preporuku je za Skalu Sotiras i Skalu Marion.

 

Fina mala mesta na plaži i nisu "paradajz turizam" kao u Potosu i Limenariji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Video sam na tasos neka 2 kompleksa sissy1 i sissy2 izgleda zanimljivo. A ujedno sam video i par malih privatnih smeštaja na sitoniji ali lepo sređenih i odmah uz more sa privatnom plažom. Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Išao sam 3 godine za redom na Sitoniju u Neos Marmaras. Plaže su fenomenalne i nećeš pogrešiti ako odeš tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Trenutno sam na tasosu, u potosu. Na 100 metra od mene je hotel Atrium, koji je bukvalno do plaze San antonio. Hotel fenomenalno izgleda, bazen, sredjeno dvoriste pod konac, balavim kad god prodjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

izgleda odlicno, ali nazalost bukiran do kraja septembra, a posle toga mozes za 800 eura 7 dana da prebivas tamo.

 

A kakav je smestaj gde si ti sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

I ja plairam u Potos sa suprugom i dvoje klinaca pa gledam ponude . Nikana.gr ima najvise ponuda pa cu verovatno preko nje rezervisati neki apartman.

Aco daj malo informacija iz prve ruke . Ima li guzve , kakva je situacija za decu , luna park ,ovo ono , pesak , ladno pivo , gola dupeta , itd. U kojoj vili si smesten. Zadovoljan? Cena? . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam u studiu "elsa house", lepo je sredjeno, nov namestaj, dovoljno velika terasa, cisto- menjaju posteljinu,peskire i ciste svaki drugi dan, parking sa hladovinom u dvoristu. Ja sam zadovoljan. Ima i mala igraonica za decu u dvoristu- ljuljaske, tobogan, vrteska. Nema bazena i nema hrane u objektu. Pogledajte na netu. Ja sam rezervisao preko booking.com 310€ za 11 nocenja studio.

 

Guzve nema, za decu je ocigledno dobro jer su 90% turista mladi bracni parovi sa decom, bar trenutno.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

6966.jpg

Nea Peramos pored Kavale je odličan. Inače, trajekt za Tasos ide iz Kavale, tako da ti je to usput. Imaju ogromne kafiće na fantastičnoj peščanoj plaži. Na Tasosu takođe ima nekoliko odličnih peščanih plaža, a specijalitet na ostrvu je jagnjetina. Nikako nemoj da preskočiš čuvenu tavernu Kleoniki u mestu Theologos :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

@aca pn

Izgleda odlicno, jedino sto trazim nesto na plazi a ovo je malo udaljenije. A sem toga izgleda da u avgustu imaju jos samo apartman na raspolaganju i traze za njega, nepunih 1200eura. Faktor 4 :D

 

@acim

Ovaj lokal moram zapisem, jeste da malo kao pazim sta jedem u svrhu mrsavljenja, ali jagnjetina je svakako posna plus jos sa raznja, to ne moze bude zdravije :D

A gledao sam malopre i ferije za tasos, ima iz kavale i jedno mesto 40km dalje. Iz tog mesta je dosta frekventniji red voznje, svakih sat i po ako se ne varam, plus cena karte je malo jeftinija. Ide za glavni grad tasosa.

 

Mislim da ce ipak da bude Tasos, video sam par apartmana do same plaze, otvoris vrata od spavace sobe i gledas more! Ne moze biti bolje, Plus jos sa omladincem mozes zacas da skoknes na brckanje bez da prvo moras da se spakujes potrebno i nepotrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobio sam ponudu za taj smestaj jutros. Za 7 dana na bazi polupansiona izadje 1845e. Mislim da cu se zahvaliti i da mi je to malo previse. U iscekivanju sam jos par cena/raspolozivosti u datom terminu pa kad dobijem odgovor javicu sta i kako.

Zasad smo jos uvek u potrazi, ali jagnjetina je presudila u korist Tasosa, iako zena ne konzumira i pokusava da odvuce na drugu stranu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na tasosu je greota sedeti na jednoj plazi jer ima jako puno i svaka je lepa na svoj nacin. Obavezno ili svoj prevoz ili iznajmis auto (60€ tri dana) u suprotnom je glupo ici na tasos. Ja sam po ostrvu presao autom preko 300km i nisam sve video, ostaje i za sledecu godinu. Mozda zato i nije bas bitno da hotel bude pored plaze. Ako ne mislis da ides po ostrvu, nego samo na hotelsku plazu, onda ti mozda tasos i nije najbolja opcija, jer do najboljih plaza mora autom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Imamo bebicu od 6 meseci tako da sa njom nije lako se seljakati od plaže do plaže. Zato gledam da plaža bude do hotela da bih imao svakako ujutru gde otići bez da se pola dana spremam. A posle možemo u obilazak ostrva sa autom.

Bez bebe poneseš peškir i to je to. A sa bebom imaš prvo njena kolica pa trebaš imati ležaljku i obavezno hladovinu a nisam bas za to da jurcam uklapajući sve kockice, i to svaki dan.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

od 3.08.-13.08 pefkohori, neka vila Kristina, apartman, idemo sa troje dece 12 god, 4 god i 1 god. Na brzinu, nisam planirao, video da može na admin.zabranu na platu na 9 rata... 205 eura po osobi 10 noćenja, plaćamo za tri osobe.

Nego jebu papiri, ode kinta za bezveze

Dva pasoša za decu po 3700.

Zeleni karton 3000.

Međunarodna 2000.

Upravljanje tuđim vozilom 1500.

i mogao bih AMSS 2000.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

@aca-pn

Mogao bi da napises kad dodjes sa odmora neke od destinacija,plaza,znamenitosti koje treba obici na Tasosu sa prikazom na mapi. Ja nejverovatnije palim autom 02.jula ako mi potvrde smestaj pa bi informacije iz prve ruke bile od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja