Jump to content

Moto Zajednica

МАКСИ вожња Бања Лука

Recommended Posts

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Прошлогодишња планирана вожња али нереализована,што није ни чудо обзиром да нам је прошла сезона била врло активна и просто се није могло стићи свуда!!! Наиме,у Бања Луци сам био небројено пута,послом углавном,колима и углавном преко Градишке аутопутем...жеља се јавила да то реализујем коридором,мотором!!! У пар разговора са појединим члановима МСК са којима сам највише у контакту договорисмо да би могли да одвозамо ову руту са једним ноћењем јер нам је у плану било да поред путовања мало обиђемо сам град али и ближу околину...

Путовање за БЛ се планира 12.Јула,што раније ујутру(6ч.),прво због врућине,друго да би што раније стигли,да обиђемо планирано... Оно како сам ја замислио ово путовање је да чим стигнемо у БЛ,пошто се сместимо одмах одемо у бању Лакташи на 20ак км од БЛ,где има прелепи комплекс базена са лековитом водом, Тамо би провели поподне на купању,а увече кад се вратимо у БЛ,планира се шетња свима добро познатим бањалучким корзоом и опуштање у неком од кафића на реци Врбас.

Следећи дан после доручка би могли да посетимо Храм Христа Спаситеља у центру БЛ који је тек недавно изграђен из темеља након што је био спаљен у 2.св рату од стране душмана.Бањалучани су веома поносни на овај храм!!! Касније обилазимо Кастел тј. тврђаву и полако крећемо назад!!!

Колико сам успео да видим до сада,цене ноћења у БЛ су око 15ак евра,купање на базену око 5км, укупна километража од НС је око 660км,а од БГ око 730 км... што би значило да би нам неки оптимални буџет за ово путовање требао минимално бити око 90ак евра.. Толико од мене за сада...намерно сам ставио више од месец дана раније тему да се људи пресаберу и на време пријаве да би нам резервисао смештај... нека буде крајњи датум за пријаве 01.Јул...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja 13-tog krećem na more, da nije tako bio bih na spisku. Inače planirao sam da posle mora odvozam turu do Sarajeva sa 1 ili 2 noćenja.

Ovako mogu samo da dođem i da vas ispratim. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Upisao bih se rado, ali bas 12og se vracam iz Norveske i to poprilicno kasno tog dana :neznam: tako da.... nazalost ne izvodljivo! Jedino ako dodje do pomeranja datuma puta....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Ја никад нисам био склон ћутању, а и мудрост ми није јача страна. Ја идем! Мало да евоцирам успомене! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Gilera Nexus 250

Odlicna ideja!

Ja sam iz BL tako da mozete da pitate sve sto vas interesuje o ovome gradu.

Bice mi zadovoljstvo da napokon upoznam neke od vas i da napokon odvozim jednu turu sa vama, ako moze, naravno :moto3:

 

Inace, u samoj BL imamo Aquanu, bolji vodeni park i bazene od Laktasa ako vam je do kupanja, da ne spominjem rijeku Vrbas...

Ako mogu da predlozim, steta je doci na ove prostore a ne provozati se u okolini BL.

Ja cesto napravim malu turu iz BL preko planine Manjaca, jezero Balkana (odlicno mjesto za odmor i kupanje... i klopanje :zvizduk:)

zatim preko Mrkonjic Grada, Plivinog jezera, Jajca kroz kanjon Vrbasa nazad do BL, prekrasni predjeli, interesantna cesta za voznju a nije daleko. Cijeli ovaj krug oko 160km.

 

Kao sto rekoh, sto se tice rezervacija, voznje, provoda, smjestaja.... slobodno se javite :takoje:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Опа!!! Ево нам и логистичке подршке!!! Хвала велико пре свега на добродошлици ,али и на понуди да нам олакшаш оранизацију овог путовања!!! Нисам знао да у самој Бања Луци постоји место аква парк,за врбас знам,само је хладан...дуго нисам био!!! Ето то је још боља варијанта онда да се не возамо више тог дана бићемо уморни!!! Што се тиче вожње са нама наравно да можеш,и волели би да нам покажеш околину,мада не знам колико ћемо имати времена!!! Остављам ти да направиш неку краћу руту коју би могли да одвозамо следећи дан пре поласка кући!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Мислим да си за*ебао сам себе овај пут....21 знак узвика.....јел ти ради тачка или зарез на тастатури?

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Gilera Nexus 250

Vazi, smislicemo nesto za kracu rutu, ipak imate dosta voziti u dva dana.... i kada saznate koliko ce vas biti, svakako cemo nesto izorganizovati prigladno...

A evo i linka akva parka pa da malo zraknete o cemu se radi http://aquana.ba/

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Мислим да си за*ебао сам себе овај пут....21 знак узвика.....јел ти ради тачка или зарез на тастатури?

Radostan je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Заборавих да напоменем да треба и ЗЕЛЕНИ КАРТОН..мислим знате то сви само да и то уврстите у трошак!!!1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

То је још 3000 дин ако нисте осигурани код Дунав осигурања0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Sta znaci "ako niste osigurani kod dunav osiguranja"

 

Znaci da je kod dunav siguranja jeftiniji zeleni karton, ali uz njihovu polisu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Aha,ja sam cuo da za bosnu moze da se uzme karton na 10tak dana?

Može ali ako planiraš još koji put da ideš za Bosnu ili Makedoniju onda ti se isplati da izvadiš zelenu kartu ali ako ćeš ići samo ovaj put onda ti je jeftinija varijanta da ga izvadiš na granici za XX dana. Ne znam tačno kakve su sve kombinacije u ponudi ali okreni AMSS i vidi da li oni možda znaju cene. Mislim da ima varijanta i na par dana ali ne mogu da tvrdim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Gilera Nexus 250

:gaa: ... kako mi krivo sto necu moci da idem!! Kolega saGilerom, akva park... pfff 1hmm.gif

 

 

... Banja Luka ce biti tu, kolega ce biti tu, Gilera i akva park takodje... pa kad god ulovis vremena i organizujes se, dobrodosao :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Aha,ja sam cuo da za bosnu moze da se uzme karton na 10tak dana?

Може Панто ал се не исплати,док је зелени картон био 2000 дин тај за 7 дана је био 1000.Да те не слажем не знам колико је сада али мислим да се не исплати 1neznam.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

:gaa: ... kako mi krivo sto necu moci da idem!! Kolega saGilerom, akva park... pfff 1hmm.gif

 

 

... Banja Luka ce biti tu, kolega ce biti tu, Gilera i akva park takodje... pa kad god ulovis vremena i organizujes se, dobrodosao :zdravo:

 

:takoje: dogovoreno! Gilere u tandemu :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja