Jump to content

Moto Zajednica

S' konja na magarca... ili nije baš tako?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ajde bre dosta, pola od vas bajkera nije videlo niti proslo ono što smo mi na skuterima!!! I ne bi dali ono što Mi imamo za vaše lance i konje nikad!!!

Kafe rejseri i šetači helanki blago rečeno...

Ne bih vas dalje zadržavao, sigurno imate već neki kafić da obiđete! ;)

Blago i tebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Ajde bre dosta, pola od vas bajkera nije videlo niti proslo ono što smo mi na skuterima!!! I ne bi dali ono što Mi imamo za vaše lance i konje nikad!!!

Kafe rejseri i šetači helanki blago rečeno...

Ne bih vas dalje zadržavao, sigurno imate već neki kafić da obiđete! ;)

Blago i tebi...

 

A jel u redu da nas nazivate penzionerima, zenama itd?Brate ako neces skuter nemoj ga uzimati i tacka, sta pljujes po necemu sto nekog drugog ispunjava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja čitam ovo i smejem se, a realno sa svojih 26 godina dosta sam mlađi od pojedinih osoba ovde .

Stvarno ste carevi majke mi :D

 

Ajde pokušaću da izmirim sve strane .

 

Ja kada sam hteo da uzmem motor hteo sam iskreno 500ccm skuter . U prevodu mogu da odem dalje, a mogu i po Bg da samo po malo dajem gas u gužvi bez smaranja saltanja.

 

Ipak video sam KLE 500 i oduševio me je zvuk visina, izgled motora koji uz prerade može da ide svuda . Bukvalno savršen za gužve i dosta dobar za putovanja kada se u njega ulozi .

MeđuTim iako često moram da prolazim kao idiot između 2 trake po liniji da bih izbegao gužvu nekad pogledam lakoću vožnje skutera većeg bez saltanja i počnem da mu zavidim . Ta lakoća kada moraš kreni stani reklo bi se priceless !!!

 

Međutim u gradu lepota zvuka u međugasu sa otvorenim auspuhom i viših obrtaja donosi opet drugu lepotu kao i mogućstvo prelaska preko bankina i ostalih prepreka.

 

Vozio sam i Naked i R i to mi se isto dopalo R zbog adrenalina , naked zbog svega po malo . Opet ne vidim sebe na R da mi je jedini motor jer mi treba praktičniji zbog kofera i ostalih sitnica . Naked mi nema to što nudi Enduro.

 

U prevodu svaki motor ima svoje zašto i zato . Meni definitivno sledeći motor ce biti gs800 kad tad zbog svega . Snaga, enduro,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Bez ikakve diskusije skuter je najbolje resenje za svakodnevno koriscenje. Ja motocikl koristim kao osnovno prevozno sredstvo i vozim se kad ljudi ni pesaka ne idu. Da ima prednosti zbog kofera i prostora ispod sedista, ima, mada mi nikada nije zafalilo. Najbolja prednost jeste zastita od vetra, kise, vodurine, hladnoce... Vozio sam u minusu, po pljuskovima, suznezici i po gradu sam poznat kao ''onaj sto stalno vozi plavi motor''. Ko nije vozio u takvim uslovima ne zna blagodeti skutera. Uostalom, ko nema za oba, kome je stiska sa finasijama, svakako ce mu skuter pruziti vise u odnosi na YBR 125 (navodim primer).

 

Zasto ja ne vozim skuter? Igrom slucaja sam kupio ER5, trosi kao veliki maxi (od nekih i manje), odrzavanje mu je jeftinije, mehanika mu je vecna, ima 17 tockove i 50 konja koji furaju. Jedino sto nemam a voleo bih jeste ta zastita i bezbriznost u raznim vremenskim uslovima koju skuter pruza.

 

Ima ekstrema sa obe strane, gde su skuteri naduvani poput TMax-a ili BMW F650 no, svako ima svoj gust i rola ono sto voli i sto mu se svidja, ja sam od pocetka svoje moto karijere smatrao da je neumesno komentirasti tudj izbor kakav god da je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Шта год да се вози на два точка,било да је то скутер,мотор...по граду,ван града,небитно пожељно је носити што више опреме,било би најбоље све!!! Има једна паметна у једној теми,а каже цитирам ''увек се обуци за пад!!!'' Ја лично по граду на свом СКУТЕРУ увек носим јакну,рукавице и кацигу,али и најкраћа вожња ван града и све остало ... смарам све који се друже са мном,а немају опрему из дана у дан већ сам и себе сморио,да купе полако једно по једно од опреме,уместо што полирају моторе,купују ауспухе,јер после џаба прича!!! Што се тиче поређења мотора и макси скутера,ствар је укуса,ја нпр. до овог пролећа сам можда и негде размишљао промени,али после вожње неколико мотора и после последњег путовања од безмало 3000 км на скутеру,ипак сам одлучио да останем на свом АА500 који ми је и више него удобан. На њему сам заштићенији од ветра,кише(које је било итекако),не дај Боже,падова... али ми је колико видим и далеко удобније,колико видим од колега који после неке озбиљније километраже силазе са мотора укочени са грчом на лицу!!! Нема потребе понижавати и пљувати по скутерима,никако то није ''магарац'',ако ти то испуњава твоје потребе,једино ти замерам то за опрему!!! Треба на скутеру опрема исто као и на мотору!!! А то што су колеге скутераши рекли да 90% бајкера који возе моторе са пуно коња неће добацити ни близу колико се ми возимо,то јесте једна велика истина!!! 1zdravo.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Mene je zanimalo da li je još neko izveo tranziciju sa motora na skuter i da li je zadovoljan promenom.

 

Velika novost u mom životu je što sada mogu na dva točka da odem i na neki poslovni sastanak. Pred klijentima želim i moram da budem svež, uredan, u "civilnoj" odeći - da delujem kao da sam došao kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Duhovita prepucavanja su baš poželjna (da malo odmorimo dušu i ovo mozga što nam je preteklo :) ) ali molim vas, pripazite da se tema ne izrodi u nešto što ne biHsmo želeli, zar ne? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Sreca pa ste na forumu, da je ova rasprava isla uzivo do kraja bi bilo 3tuca.gif

1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Stvar je prosta i skuter i motor imaju svoje prednosti, ja licno bih voleo da posedujem i skuter i motor, pa po potrebi.

Postoji mnogo modela skutera i motora, generalno skuteri su manji i okretniji a veoma cesto i manji potrosaci te su stoga mozda prakticniji za grad, naravno ovo ne moze da se generalizuje jer na primer SilverWing 600 ili AA 500 nisu ni manji ni okretniji niti trose manje od recimo nekog enduro motora...

 

Cak postoje i prelazne varijante izmedju motora i skutera kao na primer Honda Integra (skuter sa brzinama i lancem umesto variomata i kasia).

Ili motor sa DCT i eto resenja za one koji ne vole da saltaju brzine u gradskoj guzvi a hoce da voze motor, na primer NC700x DCT ( automatic 0a-smiley.gif)

 

A rasprava o opremi je suvisna, oprema je potrebna i na motoru i na skuteru. Veoma cesto vozaci i motora i skutera ne voze sa opremom i to je njihov izbor. Bezbednost je ista i na motoru i na skuteru (naravno pri istim / slicnim brzinama / uslovima, da nebi opet posle neko trubio "ja sam bezbedniji na skuteru pri 40km/h od onoga na R-u pri 240 km/h".)

 

Zato neka svako vozi sta mu se dopada i neka uziva.

Zivi i bezbedni bili sta god vozili!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Auuuu suze mi krenuse, mislim da je bolje da se poskidamo pa da merimo ciji je veci, mozda bi stvar krenula na zajebanciju a ne na prepucavanje i nervozu, mozda da vidimo kako izgleda zenska guza na motoru a kako na skuteru . . . Prijatelji, braco, drugovi . . . koji li ste, dajte tenziju dole jer nema svrhe ovoj prepirci, dace na cika Rajko crveni, vidimo se na drumu

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ajde bre dosta, pola od vas bajkera nije videlo niti proslo ono što smo mi na skuterima!!! I ne bi dali ono što Mi imamo za vaše lance i konje nikad!!!

Kafe rejseri i šetači helanki blago rečeno...

Ne bih vas dalje zadržavao, sigurno imate već neki kafić da obiđete! ;)

Blago i tebi...

 

A jel u redu da nas nazivate penzionerima, zenama itd?Brate ako neces skuter nemoj ga uzimati i tacka, sta pljujes po necemu sto nekog drugog ispunjava.

Napisao sam blago i tebi jer sam ocekivao neki uputan post posle pocetka recenice, da ce covek da smiri situaciju, a ono zavrsilo na setaci helanki :lol: Iskreno sam se nasmejao dobro :)Dobar je i naziv za neki niskobudzetni film :D

Ako pitas mene sto pljujem- procitaj moje sve postove. Drugo pogledaj u opisu sta vozim. Najbolje vozilo koje sam uzeo i na kojem nisam jos svecicu zamenio u 8 godina je taj yamahin skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Duhovita prepucavanja su baš poželjna (da malo odmorimo dušu i ovo mozga što nam je preteklo :) ) ali molim vas, pripazite da se tema ne izrodi u nešto što ne biHsmo želeli, zar ne? :zdravo:

 

Tako je, druze Rajko 0takoje.gif

 

Evo jedne motivacione slikice za ove sto su umislili (mozda i gresim) da su oni najveci svetski putnici (vidi naslov!):

 

getunter-esel.jpg

 

 

A tu je i razlog zasto se svi ostali nigde ne mogu videti, ni po Srbiji, a kamoli po belom svetu:

 

s5jhxivjxcy.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
@Savane sinko, pogledaj i od kada sam ja na ovom forumu, a pogledaj od kada si ti :D I nemoj molim te sa Heinekenom, zameriće mi ovde u Bavariji, bolje nek bude Augustiner ili Hacker Pschorr ;)

Jok, insistiram da prvo bude hajneken :) a posle može i ostalo. Ja skoro došao nisam znao da postoji nesto ovako ozbiljno na domaćem terenu. I mnogo mi je drago zbog toga. A nemam običaj da gledam ko je kad došao i koliko poslova ima.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

 

Velika novost u mom životu je što sada mogu na dva točka da odem i na neki poslovni sastanak. Pred klijentima želim i moram da budem svež, uredan, u "civilnoj" odeći - da delujem kao da sam došao kolima.

 

Jel se ti praviš lud ili šta? Šta se to promenilo pa sad možeš da budeš u civilnoj odeći a na motoru nisi mogao? To apsolutno nema nikakve veze sa tipom dvotočkaša.

 

 

Po mom iskustvu nisu skuteri toliko spori koliko CVT menjač ubija svaki osećaj brze vožnje i to je po meni glavna razlika.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ja imam 20 godina i sve ovo mi je smesno...onda se malo zapitajte na sta vi gubite vreme :P student sam i ne mogu da zatvorim finansijski krug da kupim motor(tj ni skuter) i da ga odrzavam posle..ali posto ima vas koji se po ovakvom vremenu svadjate po forumima, mozda ima neko ko ce da me uposli da mu vozim motor, da ne stoji bzvz? :) nije bitno koji je, samo da se kotrlja..

Ja licno najvise volim enduro, na moru mi cuci jedan takav.."mocan" DR 125 sa svega 12 konja.. Nema veze, ja treperim od srece po krivinama Boka-Kotorskog zaliva dok su ruke moje devojke, koja sedi iza mene, oko mog stomaka...prosle godine sam se odvazio da odvezem Igalo-Kotor-Igalo, a vec ovog leta necu imati dovoljno para za gorivo da odvezem sve sto bih voleo..niti imam kofere gde da stavim stvari, niti je motor dovoljno veliki da te kofere nosi..ali nema veze, ranac je tu..

Sada bih bio srecan i sa skuterom od 50cc, samo da trosi sto manje..i vozio bih se i van Beograda, siguran sam u to.. Sta ima veze, sto se sporije vozis, to vise uzivas u predelima koje obilazis.. ;)

Imam juga sa kojim bih odma' danas krenuo na Budimpesta-Bamako reli, samo da mi neko da 4-5 hiljada e..a i vise, ne bih mogao da ga ostavim tamo tek tako..

Jel vam treba mozda jos neki primer da nije bitno sta vozite? Dzabe vam sve pare i motori ovog sveta ako ne umete da uzivate..a mozete da uzivate i na bajsu, citali ste valjda putopis..

 

Necu da kazem, ali cini mi se da vi, skuterasi, imate neki vid kompleksa..zar je bitno ko sta vozi i dokle? Pa barem vi, bajkeri, treba da znate da je nezahvalno generalizovati.. Hvalite se rumunijom? Ne vidim da neko od vas vozi rame uz rame sa severianom na proputovanju kroz aziju? Ispadate kao deca koja se svadjaju u pesku sa igrackama..mislim i na kolege "motorase" koji prozivaju skutere.. I sam sam kao kurir vozio skuter celo proslo leto.. Ja licno nikad ne bih kupio skuter iz zadovoljstva..volim da menjam brzine, sta ces :) ali to su sve subjektivne stvari..svadjate da li je lepsa plava ili zelena boja..

Ja sam na ovaj forum dosao zato sto sam osetio neku notu druzeljublja i to me je bas privuklo..ovo me je na neki nacin razocaralo, moram priznati..

 

P.S. slozio bih se sa kolegom acimom po pitanju kolege milosa i poznavanja namene opreme..da ne pricam o drskom odgovoru milosevom..

 

P.P.S. odoh da ucim, ako ne polozim sve u ovom roku, necu voziti ni jedan motocikl :(

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Vecina "motorasa" je vozilo skutere od 50 do 250ccm, sto spada u slabu kategoriju skutera, i na osnovu toga porede sa velikim motorima, aj da kazem da 250ccm moze i za zadovolji u gradu, pa te mozda povuce i na vece kubikaze skutera.

Ali ono sto ja znam, jeste, da skuter od 30ks moze da odvali od zivota motor sa menjacem od 50ks.

Ako vec vozite skuter do 200ccm, onda neka to bude 2T masina, kao sto je bio moj bivsi skuter, kakve endure p#cke materine, sa 180ccm 2T deres "motore" od 650ccm i 50ks ko iz sale. Aute od 160ks...

Ono sto je covek rekao, kada se vratio posle trke sa skuterom, jeste da to nije skuter :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ne vidim zašto me kolega sa 9000 postova proziva i stavlja mi u usta nešto što nisam rekao. Na Adu vikendom ću da idem u džet kacigi, šorcu i patikama. Radnim danom ili na duže vožnje van grada ću obući nešto od opreme koju i dalje imam, već prema prilici: Kappa flip-up kacigu, letnju IXS ili zimsku Tucano jaknu, možda grejač za vrat.

 

Ono što mi sigurno više ne treba su letnje i zimske rukavice sa štitnicima, postavljene pantalone i grejači za kolena (na skuteru ne duva), ne trebaju mi ni čizme (nema opasnosti da se ispečem na auspuh ili blok). Pošto sada imam vizir, neće mi trebati ni svakojaki aktivni veš niti vindstoper duksovi, ali to nije bitno za priču.

 

Mislim da je ova oprema dovoljna za jedan midi-skuter.

 

Miloše druze, neću ulaziti u diskusiju i aj gonna tell this only once listen carefuly...

Možeš kako hoćeš ali budi svestan da ako s3 ne daj bože nešto desi prilikom vožnje skutera ništa bolje nećeš proći ni da si se zeznuo sa motorom. Rukavice koje smatraš da ti nisu više potrebne ti nece zaštiti prste, kako od preloma tako i od gubljenja koze. A budu siguran da kad kreneš da padaš da ćeš prvo da podmetnes te iste ruke. Ne znam da li si ikada imao prilike da vidiš kako izgleda izguljena koza sa dupeta i butina pa ti skidaju sa drugih mesta da bi tu nadoknadili?

Ti štitnici za kolena i laktovi..ponavljam ne daj bože da se nešto desi, ali oni će se izgube i spadnu i nećeš ni znati gde si ih izgubio. I tako...

ovim sam te kao drug druga pokušao osvestiti na moguće posledice ne nošenja zaštite a ostalo je na tebi hoćeš li ili nećeš.

 

Znaci Miloše druže, najprijteljski ti je rečeno kako tebi tako i drugima koji moguće potcenjuju opasnosti voznje sa skuterom i posledica posle nezgoda.

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

skuteri su manji i okretniji a veoma cesto i manji potrosaci te su stoga mozda prakticniji za grad, naravno ovo ne moze da se generalizuje jer na primer SilverWing 600 ili AA 500 nisu ni manji ni okretniji niti trose manje od recimo nekog enduro motora...

 

Оно што бих нагласио је да овде ниси у праву.....није битно него чисто да не блатимо АА :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Ова дискусија је још једном показала да је констатација "мишљења су као дупета, свако их има" потпуно тачна. Као неко, ко је возио скутере од 150, 250 и 500 кубика, моторе од 250, 500, 650 кубика (пробао и веће кубикаже) могу да кажем само једно: сваки моторцикл има своје врлине и мане. Опрема је на сваком императив. Све остало је питање афинитета. Као возачу мотора, који је истовремено члан Макси Скутер Клуба БЈБ, могу онима, који мисле да скутер од 500 кубика "није мотор" да поручим, да се ослободе пресдрасуда и заблуда. Свима вам желим лепо време, безбедне километре и да се возамо у здрављу и весељу. :moto3:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

MAXI Scooter, Hmmmm.... Nije loša ideja, gledaću da ovih dana nabavim jedan pa da se malo provozam... Možda dobacim do Istanbula ili Berlina... Ako mi to ne uspe, mogu svaki dan na posao kao gospodin čovek...

 

Kolege, skuteraši i ostali - neka svako od nas vozi ono što mu najviše odgovara (dok ne nabavi nešto bolje) :nanana: Potpuno je nepotrebno ubeđivati one druge da je njihov izbor pogrešan... Uostalom, to su samo mašine koje same po sebi ne mogu da nam pruže nikakvo zavoljstvo. Za to je potrebno mnogo više - Volja, Vreme, Društvo, Put...

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Meni brzina ne predstavlja toliko uzivanje, mada nije da nije, ali ubrzanje koje ti motor pruza, ono mi tera osmeh na lice. Neka vozi ko sta hoce, ali dok citam ove postove, kao da postoji neka prica o dokazivanju samog skutera, sto vidim i dok vozim po lokalu, kao da prebace od srece kada me preteknu, iako debelo koce nakon toga i ulaze u neprijatne situacije, sto se desilo koliko juce...

 

Da, teze se provlacim po lokalu, ali motor mi i ne sluzi da bih ga vozio od kafica do kafica...Vozio sam SW600 i AA500 i lepo idu, ali jednostavno meni ne odgovara. Kada "uzjasem" motor, kao da jasem konja, budi ono iskonsko u tebi, neki enduro jos vise...U samom startu teme izgledalo mi kao neko, necu reci pravdanje, ali neka vrsta i zala sto se covek rastao sa motorom i trebala mu je neka vrsta podrske za to sto kupio. Od mene je ima u svakom slucaju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ha-ha, pa bajkeri sa foruma su veći katolici od Pape, neko bi rekao - ni u klonju ne idu bez kornjače :)

 

Stvarnost je drugačija. Na bizarnom moto-skupu na Zlatiboru avgusta 2011, drugom i poslednjem na kome sam bio, na moje oči je pijani bajker na zadnjem točku proleteo kroz špalir publike, izleteo sa puta i samim čudom omašio drveće u dolini. Bez kacige, u šorcu, u Fila papučama. Malo kasnije, lik je palio gumu koja je eksplodirala i gumene krpe su se razletele po publici gde je bilo i dece. Okupljeni bajkeri su tapšali i navijali. Evo i fotke...

 

Zlatibor.jpg

Zatim se pilo i orgijalo R-ovima oko Palisada. Bez kaciga, naravno. Malo je reći da sam bio skandalizovan. Sutradan na forumu, ocene skupa su bile "sjajno, divno, druženje, bajkerski duh, bla-bla". Zašto tada niko na forumu nije držao predavanja o opremi, rukavicama, čizmama, kao što sada držite predavanja nama sa skuterima?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja