Jump to content

Moto Zajednica

S' konja na magarca... ili nije baš tako?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ja gluplju pricu nisam cuo...1hmm.gif.Ne kapiram,na skuteru ne nosite opremu...Interesantno...Nije za tebe ni bicikla koliko vidim...al ajd nije moje da se mesam...samo reagujem na pricu.Neka ste vi nama zivi i zdravi...i neoguljeni.

 

0takoje.gif Steta sto ne mogu da ti dam vise od jednog +

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Tema je trebala da nosi naziv ,, Kako sam na nagovor devojke prodao MOTOR i kupio skuter,,

Ali svejedno sta pise samo se vi vozajte....

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja sam imao upravo obrnuti problem, za malo da kupim skuter (MP3), ali nisam uspeo da ubedim ženu da je bolji od motora :) Sreća da se nisam zaleteo i kupio napamet, nego sam probao, inače... ;)

 

Miloše, ako si ti stvarno srećan prinovom, ja ti zaista čestitam i želim ti puno bezbednih i interesantnih kilometara, još jednom. Ali ako se vratiš na motor, mast ću da ti izvadim :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Hoću pisati - neću pisati.. Ipak hoću.

Kakva je to glupost reći, i ponavljati da skuter nema snage?

Možda 250cm3 nema, ali ne bih se složio u vezi 500 i 600.

 

U stvari jeste spor, baš je truba što skuter od 230kg (prazan) ne može više od 150-160 da ide, a pritom udoban kao trosed (196cm i 107kg sam ja + devojka).

 

Ili dvocilindraš Silver Wing sa sličnom kilažom i tričavih 180kmh.

 

Kad "bajkeru" neko pomene skuter, on obično pomisli na nešto malo i slabašno od 50-200cm3, ne zavaravajte se da su svi takvi.

MP3 se meni ne sviđa, isto mi je kao i invalidska kolica, niti znam koliko je upravljiv niti koliko ide, pa o tome nemam šta da pričam.

 

P. S. Nisam isfrustrirani skuteraš, nego mi ide na K.... to dizanje motocikala u nebesa, i pljuvanje po skuterima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • KBK, 400 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Silver Wing 600

Meni je sasvim dovoljno 180kmh putna brzina na mom Silveru 600, i da pritom sedim ispruženih nogu kao u direktorskoj fotelji :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ljudi, nisam ni mislio na krajnju brzinu, već na ubrzanje i ne pljujem na skutere, već iznosim svoje prohteve u vezi dvotočkaša. MP3 sam probao u gradu tako da nisam ni mogao posebno brzo da ga vozim, ali ubrzanje je smešno u odnosu na motocikl od 150+ konja. To pak ne znači da nekome drugom nije super i tog drugog ne smatram ni boljim, ni gorim od sebe, već drugačijim. Da smo svi isti ne bi ni bilo ovako bogate ponude skutera, motora i svega ostalog.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Па наравно да је смешно кад није ни приближне снаге....стави на црту ГП 800 и мотор од 100 коња! Иако је ГП слабији не верујем да ће изгубити!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Možemo još 100 god. da se nadmudrujemo i ostaće ista meta i isto rastojanje. Neko voli ovo neko ono i tu je kraj priče. Kome šta više odgovara to i vozi ali ima i nekih koji silom prilika voze ono što baš ne vole. Ono što je meni bolje nekom nije i obrnuto. Ja da sam hteo vozio bih skuter, ne kažem da oni nisu dobri - naprotiv o njima imam dobro mišljenje ali srce više naginje ka motoru i on je za mene bolji izbor. Tako da ovo je postala jedna od onih zaludnih tema u kojoj na kraju i padnu neke teške reči. Sve ove rasprave ne vode ničemu jer bar većina od nas već zna šta hoće i koliko može. Zato da se mi svi zajedno vozimo i uživamo sa osmehom. :moto3::moto3::moto3::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da rezimiram, svako vozi šta želi i može i u tome nema problema, ali oprema koja je potrebna na motoru, potrebna je i na skuteru. Svaka opcija ima prednosti i mane, meni više odgovara motor i to je to. Pozdrav u ovoj temi i bez ljutnje! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

MP3 sam probao u gradu tako da nisam ni mogao posebno brzo da ga vozim, ali ubrzanje je smešno u odnosu na motocikl od 150+ konja.

 

Aćime, sa ogromnim entuzijazmom si se uključio u ovu temu iako nisi imao, nemaš i ne želiš da imaš skuter. Ovde si da zagovaraš mitove, toteme i tabue o bajkovima, što je ok - forumi zato i postoje, ali s obzirom na struku kojom se baviš očekivao sam neke lucidnije komentare od "skuter od 40 konja poteže slabije od Fazera sa 150". Whatever - nije loše da se malo nasmejemo u ova smutna vremena 0takoje.gif

 

U ulici imam još dvoje komšija sa bajkovima (oboje sa foruma). Svi troje smo imali bajkove, plus skutere za po gradu, plus kola kada zatreba. Skutere smo jahali svaki dan, bajkove jednom nedeljno ili ni toliko. Njihovi skuteri su još i dobri - veliki Pjađo i Aprilija SR 50, a ja sam se patio sa malim prdavcem 50cc Beneli Pepeom. Šašavo je i skupo održavati tri vozila. Na kraju sam se odrekao motora, mislim da će i oni uskoro. Nije bilo lako, čini mi se da sam lakše ostavio cigare! Mislim da sam dobro uradio. Možda sam mogao da idem na jači skuter (ovaj Pjađo je 250i) ali veći skuter bi bio kabastiji za vožnju po gradu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Meni je sasvim dovoljno 180kmh putna brzina na mom Silveru 600, i da pritom sedim ispruženih nogu kao u direktorskoj fotelji :)

 

Putna brzina od 180kmh, sto bi znacilo da inace ide 200+?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Da li smo mi koji vozimo 80-90km/h budale sto postujemo propise? Ozbiljno ovo pitam. Zato sto koliko sam skontao iz price ljudi nekakva normalna brzina na otvorenom je oko 150km/h :neznam:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Šašavo je i skupo održavati tri vozila.

 

Možda za tebe ali za nas neke NIJE, ja isto imam auto,motor i skuter. Godišnje za održavanje i registraciju dam jedan godišnji odmor recimo ali nije mi ni malo žao. Pre ću uštedeti na nekim drugim stvarima, ako dođe do toga, nego prodati motor. Ono što mi pruža vožnja motorom nema cenu jer to volim.

 

Iz ove tvoje rečenice, ja bar tako vidim to, se vidi da si ti prešao na skuter ne zbog toga što je bolji od motora već zbog finansija. I na kraju ponovo ponavljam nemam ništa protiv skutera i ljudi koji ih voze. Sviđa mi se dosta modela čak sam bio zagrejan da kupim Nexusa pre par godina ali sam odustao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

@Laki_90

Vozite skutere i opet ja moram da vas učim da je Aprilia SRV 850 najjači :D

 

 

 

Возио сам скутер.....и возићу га опет!

 

Иначе ГП и СРВ имају исте агрегате! :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

:lol::lol::lol:

Opet ista prica o skuterima i motorima, neka covek vozi sta njemu najvise odgovara i koliko mu finansije dozvoljavaju, bitno je da se putuje da li na trotinetu ili na motoru potpuno je sve jedno, toliko ima jos mesta po Srbiji a i sire koja cekaju da budu posecena od strane dva tocka od 13 ili 113 cola. Stavis dragu i caooooo :moto3:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja i dalje tvrdim da skuter nije udobniji od motora. Jedina prednost u korist skutera je što neki se na njemu ne zaštićuju pa je u tom nekom iskrivljenom smislu 'prakticniji' skuter u odnosu na motor gde treba prvo 2 minuta da se opremis pa tek onda krećeš.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Savanova konstatacija je najbliza mom misljenju . Cini mi se kao da se skuterasi sami potcenjuju pa kad krene rasprava oko motora i skutera kao da se uvek osecaju ugrozeno i ako neko mozda i ne misli tako . Skuter je skuter , ako neko voli neka ga , ko voli motor to je prava ljubav i tu nema diskusije 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve bajker do bajkera, svi su opaki vozaci puuuni znanja i umeca........ sta ja ovo-ono, tocak, prednjak-zadnjak, adrenalin brate kad ga zavrnem uhhhh kako arlauce, hopa mala dodji pozadi da ti vide guzu.... uuuusad ce skup, idemo pivo da ljustimo.....

 

crna hronika se puni skoro iz dana u dan

 

 

Ma kakvi skuteri, to je pokretna solja za do pijacu, fen na ulici pritom ne ide, trom i spor i samo se provlaci negde a ni ne mozes ga obarati kao bajk znas, koleno o asvalt....varnice....vidi mi grip vidi mi grip....skuter se voli, prava ljubav je bajk....pa cak ni bajk ispod 100 konja nije bajk i to je takodje sporo i tromo....

 

....... eeee moji bajkeri, sve bajker do bajkera

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Uhh, opasno ste me iznervirali. Ajmo jedno po jedno. Da li je prednost skutera, kao što kaže naš drug Miloš, da ne mora da se nosi oprema? Dakle, može samo gaće, Fila papuče, noša i šibadžijka? Ali neću nikakve druge priče, samo ovo pitanje molim vas, odnosno odgovor na isto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Uhh, opasno ste me iznervirali. Ajmo jedno po jedno. Da li je prednost skutera, kao što kaže naš drug Miloš, da ne mora da se nosi oprema? Dakle, može samo gaće, Fila papuče, noša i šibadžijka? Ali neću nikakve druge priče, samo ovo pitanje molim vas, odnosno odgovor na isto.

 

Ne nosimo Fila papuče, noše i šibadžijke. To nose na moto-skupovima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja