Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Hondom mbx125

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda MBX125

Pozz drugari,imam problem sa mbx125,motor mi se pregreva a nije ni pumpa ni dihtung glave a termostat je izvadjen?sad cu ubaciti par slika jer mislim da fali nesto od delova,prva ubacena slika oznacio sam gde je pukao dihtung,mislim da se zbog toga pregreva,a druga slika je pitanje sta su oni oznaceni delovi i za sta sluze? hvala unapred.

post-33485-0-96205500-1402307189_thumb.jpg

post-33485-0-18183600-1402307211_thumb.jpg

post-33485-0-15447400-1402307231_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Prvo da se najezim,:( uradim to svaki put kad vidim crveni silikon na motoru.Nisi naveo bitnu stvar,da li motor ,,trosi" vodu?Pregrevanje moze da uzrokuje dosta stvari,navescu ti neke najcesce.Lose ustelovana smesa,pobrljao cdi pa nema varnicu kad bi trebalo,zapusen auspuh,zapusen hladnjak,losa vodena pumpa.lezajevi radilice losi i stvaraju preveliko opterecenje,uljna pumpa ne baca ulja koliko bi trebalo,ventil snage neradi.Po samom izgledu agregata bar ovo sto se vidi sa slika zreo je za jedan ozbiljan servis i to bez crvenog silikona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda MBX125

kupio sam ga pre 3 dana i pocelo je drugi dan da mi se desava,temperaturu drzi na izlazu iz plave zone a kad ga vozim izbija vreo vazduh na onu prelivnu cev na hladnjaku,i cudno se ponasa,dimi punu cev non stop i nece da radi na leru,a u voznji secka,da nije mnogo jaka mesavina posto je raskaceno ono da sam pravi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Kao sto sam ti vec rekao na pp.99% dihtung glave (ne poklopca sto si slikao) i naravno treba poskidati taj usrani silikon :( i predihtovati cilindar i glavu sa originalnim dihtunzima i gumicama a po potrebi i poravnjati glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
On 9.6.2014. at 23:21, Kiza mbx125 je napisao:

kupio sam ga pre 3 dana i pocelo je drugi dan da mi se desava,temperaturu drzi na izlazu iz plave zone a kad ga vozim izbija vreo vazduh na onu prelivnu cev na hladnjaku,i cudno se ponasa,dimi punu cev non stop i nece da radi na leru,a u voznji secka,da nije mnogo jaka mesavina posto je raskaceno ono da sam pravi?

Probel dihtung pod kapom pista kompresiju zato dimi i neradi kako treba. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Imam ja raznih delova. Rasturio sam moju u paramparčad, nešto sam i prodao zaboravio sam i šta. Dihtunga ima na wemoto.uk i koječega. 

 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja