Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha 125 DT-R

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Nakon dosta listanja na forumu nisam naisao na pomoc pa sam zato primoran da otvorim novu temu... Naime, imam Yamahu DT 125 R... Vozio sam druge DT-jke ali moja znatno zaostaje sa snagom... Kao da motor ne prima lepo gas, da bih ga digao na zadnji moram u prvu na kvacilo i jos da polomim ruke da bih ga iscimao, dok druge Yamahice se u 2-3 dizu na gas bez nekih vecih poteskoca.... Ne znam da li su u pitanju R ventili (rade ali mozda nisu lepo nastelovani), mozda gubi kompresiju ili ima los prenos, max brzina mu je oko 110-kmh sto mi je sasvim dovoljno ali jako malu snagu ima.... Molim vas za pomoc, HVALA UNAPRED!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

1. Proveri u manuelu kolko kolmpresije treba da ima

2. Proveri kompresiju

3. Vidi kolki mu prenos pise u manuelu, mozda je kod tebe veci pa je zato lenj, ali za brzinu od 110 to je malo

4. Proveri svoj prenos

5 Proveri lamele, mozda su potrosene, ili su ocvrsnule

 

ostatak mogu samo nagadjati struja , gorivo......bla bla

 

A mozda ti je i zadnja guma losa pa potpisuje u svakoj, a ti mislis da motor ne ide :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Naime motor je super vukao dok mu nisam stavio novi klip... Sa starim razdrdanim klipom je super isao.... Mozda negde gubi kompresiju... Sto se tice prenosa menjacu ga, stavicu mu zadnji veci... Ali mislim da nije do toga... Motor je stvarno lenj... Provericu, hvala u svakom slucaju :) Najbolje bi mi bilo ako neko ima DT ili je imao iskustva sa tim motorom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zürich Jagodina Selo Bunar
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R ,Yamaha DT125R

Ako ti je Motor iz Svajcarske oni su 80% blokirani. Ja imam dve yamahe dt125r potpuno iste stim sto jedna ide do 80 i dosta lenja a druga je zujka. Na ovu zujku menjao karburator stavio vecu diznu menjao cdi otvorio izduvni ventil na autoputi je vozio do 135 al je vec nestabilna mada imala jos gasa ali bilo dovoljno u prvu bez gasa se dize.

 

Skini auspuh ako nisi izvadi prstenove iz njega to jes cepove onda otvori poklopac kod izduvnog ventila i okreni ga za 180 stepeni u desno pa probaj kako ce da ide :)

 

Mogu da ti posaljem objasnjenje kako da okrenes samo je na nemackom to jest stranicu pa da je prevedes sa prevodilac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Mozda motor zahteva stelovanje karburatora sada, ipak, ako je sve u redu, sa novim klipom bi trebao da ima vecu kompresiju i bolje sagorevanje, sto znaci da mu staro podesavanje karburatora ne odgovara sasvim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Isto mi se desava sa yamahom dt 125 mjenjao klip karike i dihtunge i znatno slabije ide u odnosu dok je bio stari klip i karike sve je ostalo isto pali na kurblu i vruc i hladan ali slabije ide. Ima li neko ideju sta da uradim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
On 9/22/2020 at 1:22 PM, Nole yamaha dt125 said:

Pozdav i ja vozim yamahu dt 125 i moje pitanje je koje ulje za mesavinu da sipam? 

Sintetičko 2T po mogućstvu...Proizvođač je manje bitan jer se svasta pakuje ovde ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja