Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina prvog motora polovnog ili novog

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

E pa kolege, drugari uskoro planiram da kupim svoj prvi motor :)

Gledam, razgledam, pravim izbor koji mi moze biti najbolji, pa sam odlucio da otvorim temu kako bi mi neki od kolega preneo svoja iskustva, znanja i misljenja o konkretnim modelima. Gledam nesto do 35kw posto za A2 sada polazem za nedelju dana, tako da svaki predlog je dobrodosao. Ja konkretno gledam ove modele trenutno:

http://www.polovniautomobili.com/oglas4538994/sachs_x_road/

http://www.polovniautomobili.com/oglas4772836/suzuki_gs_500/

http://www.polovniautomobili.com/oglas3706141/suzuki_gs_500/

http://www.polovniautomobili.com/oglas4427829/honda_vigor_rd_09/

i kawasaki er5 sa 25kw u saobracajnoj.

 

Nisam napomenuo da bih motor uglavnom koristio po gradu, za pocetak dok ne steknem malo iskustva, kada bih mozda isao na neke rute od 100-250km ne vise. Naravno sa saputnicom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Imenjace, ja bih ti ponudio moju Yamahu :) Registrovana je na 25 KW, ja sam vlasnik, vrlo se lepo vozi i sa dvoje, odlican je motor za pocetnike, moze i na duze puteve bez ikakvih problema :aha: Dobrodosao si da je vidis i probas kad hoces a cena nije fixna :aha:

Ja je prodajem jer sam fan enduro motora i planiram opet u enduro sektu. :D

 

http://forum.bjbiker..._1#entry1641695

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Hvala na ponudi imenjace, imacu te u vidu. Iskren da budem malo mi se vise svidjaju ova dva GS-a koja sam postavio, ali svakako nije na odmet da dodjem i pogledam tvoju Yamahu. Bicemo u kontaktu svakako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Hvala na ponudi imenjace, imacu te u vidu. Iskren da budem malo mi se vise svidjaju ova dva GS-a koja sam postavio, ali svakako nije na odmet da dodjem i pogledam tvoju Yamahu. Bicemo u kontaktu svakako :)

 

Dodji i pogledaj slobodno pa onda prosudi, uzivo je lepsa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da realna cena tog motora ako je tip top ne bi smela da bude preko 1000eura. Pogledaj sta imas drugo da kupis npr za 1800e, to su 'ozbiljniji' motori sa vise mogucnosti. Drugo je sto tebi to sad ne treba ali to nije osnov prodavcu za formiranje cene.

 

Pre neki dan sam pazario od shefa bivseg GS za trecinu cene, jedino sto ima malo vise godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Pa pazi, moj budzet i jeste oko 1500 evropskih. I naravno, prodavci su stavili u komentaru da cena nije fiksna. I jedan i drugi gs mi deluju da su u finom stanju, mada to nista ne znas dok ne pogledas uzivo. Svakako kada primim platu idem da pogledam par modela ali me zanima i vase misljenje. I da li neko od vas zna dobrog majstora koji bi isao, naravno uz naknadu sa mnom u razgledanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Hvala kolega na postu, nisam video. Lepo motorce sad sam bas gledao slike i komentare kolege Gileta. Imacu u vidu i ovaj primerak. Svaki predlog je dobrodosao kao sto vec rekoh, da se ne ponavljam.

 

Sta misle ostale kolege, da li je mnogo 1800 e za onog 2003 godiste koji sam gore postavio, kao i za ovog drugog crvenog? 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Meni se od ponuđenih najviše sviđa onaj Vigor. Inaće, znam te i mislim da je ovaj Gs 500 mali motor za tebe. Za prvi početnički motor bih uvek preporučio neki enduro motor tipa Honda Vigor, SLR, Dominator, ili KLE 500, Yamahu XT , zatim BMW F 650 i slično. To su sve nešto malo veći motori i više odgovaraju tvojoj konstiruciji, a za grad su idealni, kao i za sve ono što si gore nabrojao da ti je potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Meni se licno vise svidja neka naked varijanta, ali svakako vas savet sam uzeo u obzir i pogledacu i ove modele koje ste naveli. Mada nisam strucan pa ne znam nista o BMW motorima, ovaj f650 deluje fino, ali ne znam koliko kosta odrzavanje, potrosnja itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

Mislite da se moze spustiti cena za ova dva GS-a kada kazes ,,moze to i povoljnije''?0takoje.gif

 

Naravno, kad odes probas, kazes valja ovo ne valja ono, izvadis kes i kazes druze ja ti dajem toliko.

On gleda, razmisli i uglavnom prihvate ako nisi lupio neku cenu....

Ali racunaj 100-200 pa nekad i 300 dole mozes da spustis samo ako umes :)

 

Osim ako je neko napisao cena je fixna, ne dam za dinar dole....a to je jako retko, zato i svi napisu neku cenu pa prodaju za nizu jer to tako ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Da da, to je jasno :) Polako cekam, gledam oglase, gledam ponude. Nasao sam neke fine motorcice, ali ovi plus jos 2 mi ulaze u neki ,,uzi'' izbor 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znam da je tesko prelomiti i odluciti se za neki motor koij ti vizuelno mozda nije NAJ NAJ, ali veruj da ce samo tebi to koristiti. Za neke dve godine kad ga se zasitis i kad diplomiras voznju prodaces ga za malo manje novca a sa puno vise iskustva i tehnike. I onda kupi neki napucan motor i tad ces u njemu uzivati 3x vise nego da si ga kupio odmah u startu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Jeste, ali to mozemo nazvati ,,slatkim mukama''. Bitno je da cu ja biti srecan sta god da uzmem, a sta cu pazariti to cemo jos videti :)1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Javite ako znate nekog majstora na PP, Predloge, misljenja o ovim modelima koje sam postavio i koje vi mozda znate da se prodaju a da su do 35kw. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja