Jump to content

Moto Zajednica

Pegaso 650 problem, trokira , gasi se na leru

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozdrav svim bajkerima. Moze li neko da mi da neki savet sta da radim? Kupio sam Pegaso 650 1998 god. pre mesec dana i sve bilo super do juce, kada sam u voznji primetio da radi drugacije, gubi gas i po malo trokira. Zaustavim se, motor se ugasi na leru. Upalim, nece da primi gas, samo prekida, kao da je probila svecica. Probam zamenim svecicu, isto. Pokusam sa drugom bobinom, isto. Ispustim sav benzin, mislio sam da ima vode, sipam drugi, ali i dalje isto. Ne znam sta jos da pokusam, pomozite ako je neko imao slicnih problema i zna kako da resim to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Slicno je i meni bilo,davno,evo sta bih ti predlozio.Stavi apsolutno novu svecicu odgovarajuce vrednosti,dobro ocisti slavinu i sito,i operi rezervorar,moguce je da ti je los dovod goriva .To ti nije neki posao,ako zeza i dalje posle toga onda skidaj karburatore i na generalno ciscenje sa njima,najbolje da ti to odradi neko ko je dobar majstor,ima jos dobrih majstora,mada sam ja svoje karbove sam rasturio i cistio.Nije na odmet da zamenis i filter fazduha ako je isti vec star...Moram reci da sam ja isao redosledom karburatori i svecica,rad je bio poboljsan posle toga,ali ne 100 %,umeo je da zeza jos,posle toga sam oprao rezervoar,zatim dobro ocistio slavinu i sito,kao i sondu koji sluzi za upozorenje kada nestaje gorivo u tanku.Ta sonda,to jest prljavstina na i oko nje je bila neverovatna,cini mi se da je ona bila vodeci krivac za skupljanje svega i svacega u tanku.Posle toga vise nije bilo nikakvih problema.Eto,samo polako i bez panike.Srecno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Hvala na savetu, pokusacu, pa javljam da li sam uspeo.

Samo mi nikako nije jasno kako jedan cilindar tako da zeza. Imao sam hondu 1000F pre pegasa i kod nje se desavalo neki put da zeza neki karburator ili svecica, pa ne radi lepo, ali to su 4 cilindra i zavise jedan od drugog, a ovo cudo sa jednim i pobrljavi totalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Karburatori ocisceni ocisceni, dovod goriva isto, svecica nova po katalogu, ali motor i dalje zeza. Sad je pocela i da puca na auspuh, radi samo pod sauhom, ugasi se cim pustim ispod 2000 obrtaja.

Ima li neko ideju sta jos moze da joj bude?

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ajd da postavim i ja pitanje posto je vec Boki u temi. Postavljac teme nadam se nece zameriti.

 

Motor pocne da se gasi ili se nekad i ugasi kad naglo stisnem prednju kocnicu i prednji kraj motora potone.Testirao sam i u dvoristu krenem ,izbacim iz brzine pa zakocim prednjom a on pocne da se gasi,ako otpustim na vreme on nastavi da radi. Rezervoar je stalno pun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ajd da postavim i ja pitanje posto je vec Boki u temi. Postavljac teme nadam se nece zameriti.

 

Motor pocne da se gasi ili se nekad i ugasi kad naglo stisnem prednju kocnicu i prednji kraj motora potone.Testirao sam i u dvoristu krenem ,izbacim iz brzine pa zakocim prednjom a on pocne da se gasi,ako otpustim na vreme on nastavi da radi. Rezervoar je stalno pun.

veliki nivo goriva...... pa kad ukocis gorivo iz lonceta pljusne i kroz ler kanal zalije svecicu..:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Iz Panceva sam. Meni se sve cini da je struja zeza. Tako prekida u radu i ugasi se odjednm kao kad izgubi varnicu. Cak hoce i da vrati unazad, kao da baci varnicu pre vremena. Evo nekoliko sati se zezam sa njom i nista se ne menja. Gledao sam da nije okrenula magnet, kajla dobro stoji, uzubljena je kako treba, otkacio sam prekidac od nogare, da ne pravi on neki spoj. Cdi sam stavio na drugi motor i sa drugog na nju onaj drugi radi i sa njenim, a ona nikako. Trazio neki spoj po instalaciji, sve dobro izgleda. Sta je moglo tako odjednom da pobrljavi, stvarno nemam ideje vise. Skidao sam filter za vazduh, da je ne gusi, pa sam probao da joj zapusim vazduh, da dobije vise goriva, i opet nista. Jednostavno trokira i nikako nece gas da primi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Uh,da li su karbovi dobro oprani,ocisceni,da li su prani u ultra zvucnoj kadici? Ako puca to bi mogla biti prebogata smesa,on je strasno osetljiv na ta stelovanja karbova,zbog njih ceo motor izgleda u najgorem kvaru,a obicno nije...Da li je slucajno pomeren zazor izmedju trigera i magneta? Inace,ovde ti je majstor Bokilic tata mata za motore,Pegaso poznaje u dusu,tako da je za svaku preporuku.Coveka nisam licno upoznao,ali njegovi saveti su najbolji.Nadam se da ces brzo resiti situaciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Karburatori ocisceni ocisceni, dovod goriva isto, svecica nova po katalogu, ali motor i dalje zeza. Sad je pocela i da puca na auspuh, radi samo pod sauhom, ugasi se cim pustim ispod 2000 obrtaja.

Ima li neko ideju sta jos moze da joj bude?

Hvala unapred.

 

Imao sam taj problem pre nekih 2 meseca. Isto ti se desavalo kao sto si opisao. Karburatori su se rastelovali!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia pegaso 650 i.e. 2002

Pozdrav drugari! Pomoc za novajliju... kupih pegaza 650 i.e. 2002go, sa proverenih 11000 km. Super isao 30 km, a onda.... Mislim da me zeza struja jer se pali lampica na tabli da nesto kao nije u redu sa diznom ili elektronikom (nema karburator), a ponekad cak kad dam kontakt potpuno ugasi instrument tablu, kao da ostane bez struje iz akumulatora... Postoji li neki majstor u gradu koji ume da uradi potpunu proveru cele elektrike i po potrebi sve preveze ili zameni ako je nesto crklo? Hocu da vozim svoj prvi veliki motor, znam da me razumete :)

Unapred hvala ekipi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Probaj sa ovom temom, tu ces naci i majstore koji odgovaraju, a verovatno sa njima mozes zakazati i neki pregled... :takoje:

 

http://forum.bjbiker...nja-i-odgovori/

 

 

Pozdrav drugari! Pomoc za novajliju... kupih pegaza 650 i.e. 2002go, sa proverenih 11000 km. Super isao 30 km, a onda.... Mislim da me zeza struja jer se pali lampica na tabli da nesto kao nije u redu sa diznom ili elektronikom (nema karburator), a ponekad cak kad dam kontakt potpuno ugasi instrument tablu, kao da ostane bez struje iz akumulatora... Postoji li neki majstor u gradu koji ume da uradi potpunu proveru cele elektrike i po potrebi sve preveze ili zameni ako je nesto crklo? Hocu da vozim svoj prvi veliki motor, znam da me razumete :)

Unapred hvala ekipi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Pozdrav svim bajkerima. Moze li neko da mi da neki savet sta da radim? Kupio sam Pegaso 650 1998 god. pre mesec dana i sve bilo super do juce, kada sam u voznji primetio da radi drugacije, gubi gas i po malo trokira. Zaustavim se, motor se ugasi na leru. Upalim, nece da primi gas, samo prekida, kao da je probila svecica. Probam zamenim svecicu, isto. Pokusam sa drugom bobinom, isto. Ispustim sav benzin, mislio sam da ima vode, sipam drugi, ali i dalje isto. Ne znam sta jos da pokusam, pomozite ako je neko imao slicnih problema i zna kako da resim to.

A da nije lanac bregaste?! Meni se slično manifestovalo dok Bokilić nije zamenio novim. Istegne se i pomeri paljenje. Jel tako bilo, Bokiliću?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Pozdrav svim bajkerima. Moze li neko da mi da neki savet sta da radim? Kupio sam Pegaso 650 1998 god. pre mesec dana i sve bilo super do juce, kada sam u voznji primetio da radi drugacije, gubi gas i po malo trokira. Zaustavim se, motor se ugasi na leru. Upalim, nece da primi gas, samo prekida, kao da je probila svecica. Probam zamenim svecicu, isto. Pokusam sa drugom bobinom, isto. Ispustim sav benzin, mislio sam da ima vode, sipam drugi, ali i dalje isto. Ne znam sta jos da pokusam, pomozite ako je neko imao slicnih problema i zna kako da resim to.

A da nije lanac bregaste?! Meni se slično manifestovalo dok Bokilić nije zamenio novim. Istegne se i pomeri paljenje. Jel tako bilo, Bokiliću?

 

bilo,mada mislim..da je kod njeg drugi problem..mada..dok se nevidi uzivo :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja