Jump to content

Moto Zajednica

Oboren maxi skuter na Zrenjanincu...

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

U visini Molove pumpe na Zrenjanincu upravo je oboren maxi skuter. Policija je na mestu udesa, kao i prva pomoć.

Prema položaju crvenog automobila, izgleda da je vozač automobila, verovatno zbog velike gužve, krenuo iz pravca ka Pančevcu da uradi polukružno ispred Mol pumpe, preko duple pune linije. Motor se očigledno kretao ka Pančevcu, po liniji pored kolone, i auto mu je očigledno isekao put.

 

Motor ne deluje mnogo oštećeno, kao ni auto, ali vozač motora leži ispred auta, na leđima, očigledno u bolovima, dok pored njega stoji policajac. Stavljena mu je kragna, ako sam dobro video, i skinuta mu je kaciga, koja mi deluje kao jedini deo zaštitne opreme koju je imao na sebi... Motor je neki veći, sivi maxi, zbog položaja nisam mogao da vidim marku...

 

Nadam se da će vozač biti dobro.

 

Ljudi, oprezno vozite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Upravo sam prosao pored. Kymco Xciting je u pitanju i u pravu si MrBig stavljena mu je kaciga, vidim da je svestan i da reaguje dok su ga stavljali na nosila.

 

Samo lagano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

Možda sam subjektivan, ali ove godine vozači automobila su gori nego ikada. Davanje migavaca je u većini slučajeva misaona imenica, a nervoza i agresija stalno prisutna... 0zbunjen.gifVelika većina motociklista koje viđam na ulicama su oprezniji nego ikada! 0takoje.gifSamo pažljivo i polako!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Staju na sred puta bez povoda i razloga, skrecu bez migavaca, izlecu iz sporedne jer su tako navikli bez gledanja (vec x puta su tako i nista se nije desilo pa sto bi menjali naviku), namerno koce kada im se priblizis jer cekas priliku da ih obidjes, telefoniraju jednom rukom a drugom traze nesto po kolima, voze brzo i onda naglo kocenje pred krivinu i onda moras kociti ko kreten i ti umesto da zalegnes u krivinu misleci da ce kreten nastaviti da ide svojom brzinom itd. Sve ovo treba znati i doziveti iz dana u dan i onda modifikovati svoju voznju shodno tome. Vozim svaki dan i u gradu i van grada ali najbolje mi je voziti nedeljom prepodne skoro nikoga nema na putu van grada, milina za djir, lagano ruka na gasu i samo priroda, asfalt i motor, bez brige o budalama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

"Anarhija all over Bascarsija"...

Nesto ne vidjam Motorizovane organe reda da vitlaju i kaznjavaju.

Do skoro je bio svaki drugi ili druga na telefonu a sad svi jbt.pricaju na telefonu.

Koliko ih vidim u gradu,to nije normalno.

Gledam cesto--Cim sednu u auto,telefon u ruke...pali se auto i krece...i to kao da je obavezna radnja prilikom voznje i to obavezno na rame ili desnom rukom drze na levom uvetu--

Bas prekljuce stojim u Bircaninovoj i riba udje u neku crvenu pandu(novi tip)...pali auto,telefon u ruke i u rikverc krene otikdajuci sopstvenu prednju desnu ratkapnu na ivicnjak od parking mesta a pozadi udara u stubic od vojnih parking mesta na pocetku ulice.Nista...,levom rukom salta u prvu i odlazi...ja u soku...pa kad sebe i svoj auto ne gleda da sacuva kako ce druge... :lud:

Na ove sto legnu na desnu ruku i telefon sam se vec navikao ali ove druge,pogotovo pocetnike,ne mogu da svarim nikako

Auta bi im plenio za koriscenje mobilnog...a policije nigde...vidim ponekog kod Sava centra parkiranog i kao nesto zaustavlja i radi posao...u voznji ni jednog.

Za telefon treba drzava da cascava sa 15 bodova od 18.

 

Kolegi zelim brz oporavak,najbitnije je da je ziva glava....

Edit:

Migavce stede ko da kostaju rucice 2000 eur ili kao da treba da dignu dzak cementa a mislim da je samozivost najveci problem....to je radnja koja treba da udje u rutinu kao saltanje brzina...meni je jedan prst uvek na migavcu u kolima i obozavam sto imam onu varijantu da samo mogu da ga lacnem a on odradi prilikom prestrojavanja par puta i informise ostale o mojoj nameri.

To je stvar koju tata treba da objasni sinu ili kcerci u ranom detinjstvu pa auto skole da im utuve u glavu da jedan prst uvek treba da bude spreman i upotrebljen kad god vozilo menja poziciju kretanja.

I naravno,kazna 15 bodova i 500 eur za ne obavestavanje o promeni kretanja vozila i KAZNJAVATI BRE.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

 

Auta bi im plenio za koriscenje mobilnog...a policije nigde...vidim ponekog kod Sava centra parkiranog i kao nesto zaustavlja i radi posao...u voznji ni jednog.

...

 

Policije ima koliko hoćeš, samo ih nešto zabole da rade svoj posao 1hmm.gif

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Slazem se oko ovoga u vezi mobilnog telefona. Nije normalno koliko ljudi prica i vozi. Neki dan sam video i nekog sabana na skuteru kako divani opusteno <_<

Inace jos jedna stvar koja mi je neshvatljiva kao i pricanje telefonom jeste voznja bez kacige. Alo ljudi 2014. je ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Nadam se da kolega nije mnogo povredjen i da ce se brzo oporaviti.

 

Stvarno mislio sam da je trip do mene ali vidim da i mnogi drugi primecuju da vise niko ne koristi migavce.... skrecu prestrojavaju se a migavca nigde.... nemoguce da su svima u kvaru?

 

A tek telefoni to je druga prica.... Nisu jadni vozaci krivi vec telenor vip i mts sto im daju tolke minute pa to treba potrositi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Auta bi im plenio za koriscenje mobilnog...a policije nigde...vidim ponekog kod Sava centra parkiranog i kao nesto zaustavlja i radi posao...u voznji ni jednog.

...

 

Policije ima koliko hoćeš, samo ih nešto zabole da rade svoj posao 1hmm.gif

 

Pisu doktorate.

Da se iskoristi dok je otvorena radnja. :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Iskreno, nadam se da će kolega biti dobro. Moram da dodam samo da je uvek bilo tih što ne daju žmigavce i koji presecaju, možda malo više poslednjih godina, ali je i broj vozača veći tako da procentualno rastu i divljaci koji ne koriste signalizaciju, oni koji izlaze iz ulica gde nemaju prvenstvo ili pak izbace pola auta da bi imali bolju preglednost.

 

Zato i pišem sve ovo, jer postoji nešto što se zove anticipacija sabraćaja, koja se stiče iskustvom i godinama, gde ćete u 90% situacija znati da li će vam neko otvoriti vrata, da li skrenuti bez žmigavca ili jednostavno usporiti tražeći nekoga, ali jednostavno morate "doslovno loviti" takve greške, gde će vam takav saobraćaj postati svakodnevica, a do tada oprezno.

 

Neko spomenu kacigu, pa kako da ga vide na motoru sa kacigom? Ovde je verovatno čoveku spasila glavu, kao i mnogim drugima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

kolegi zelim brz oporavak!on najbolje zasto se desio udes,a mi mozemo samo da budemo generali posle bitke.mislim da je kolega minja napravio lep text-saveti za bezbednu voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo i slike. Izgleda da i nije išao baš po duploj liniji mada nebitno kad je već bio u preticanju kolone.. http://www.lobi-info...na-zrenjanincu/

 

Novinar napisao da je kolega obilazio kolonu suprotnom trakom, i još dodao za to : " Šta reći za ovakvu bahatost ". A nije mu palo na pamet da je skuteraš možda pokušao da izbegne auto skretajući u suprotnu traku u nadi da će ga ovaj iz kola primetiti i možda stati !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Meni se cini da su SVI sa telefonom u rukama dok voze...

 

Jedno vreme su se ljudi unormalili, vise vodili racuna...sad kao da su svi izgubili kompas.

 

Tuzno, a kao posledica toga dva drugara za ovo malo vremena imala udes...treba maksimalno voditi racuna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja