Jump to content

Moto Zajednica

Kymco grand dink 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova

Pozdrav za sve ljubitelje na dva tocka ,pogotovomaxi scuterase :moto3:.Ovako kupio Kymca grand dink 125 cc,nosto znam udoban,dosta snage za 125cc,prtljaznik velik... Interesuje me sve na sta treba obratiti paznju,dali su delovi skupi gde ih najbolje nabaviti,sta menjati redovno,dali je bolje sam ili servis,posto imam iskustva dosta ali ne sa kymcom.Dali neko mozda ima neku knjigu,servisni prirucnik ali na srpskom.Interesuje me dosta mi se cini ili je tako pri voznji kad naidje na neravnine ,rupe i sl da bi prokliznuo nekako me uvati neki strah.Krivine isto nesto ga moram suvise usporiti kad je veca ostrija krivina.Znam da je prednji tocak guma 12 a gume su fabricke maxiss ali opet nesto mi cudno.Vozio sa motore vece,sa maxi skuterima nemam iskustva skoro je uzet nisam presao 100 km ,mozda stvar navike.Sve ljude koji imaju iskustva,informacije o modelu,savete i sl nek mi napisu sugestiju,i ako ima taj prirucnik,Hvala :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Gde se nalaze osiguraci na ovom skuteru,ona nozica za parkiranje tz.copa dali se dize automatski vraca je opruga odmah ne moze ostati dole jedino kad naslonis skuter,evo jos dve nedoumice,ne znanja :stabre:.Zna li neko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Мислим да ћеш се нажалост слабо овајдити са саветима о овом скутеру на овом месту... имали смо члана који вози овај скутер,али га нема нигде ник му је gagibgd... такође је и sasha га је возио кратко и то је све отприлике ко би мооожда могао нешто да ти каже о овом скутеру!!! Веома је редак 125 има их 50 колико хоћеш јер за српско тржиште фирма која их увози Милано.доо није увозила 125 ни 250 ... пробај њих да питаш... милано.рс... ето толико !!! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Hvala puno,znam za Milano nadao sam se da neko ima ili ga je imao pa se valjga seca konkretno eto ni osiguraci ne vidim gde stoje i dali ih ima mozda se neko i javi.Hvala jos jednom.:takoje:

 

Nadjoh osigurace ako nekom bude trebalo nek pita :neznam:

Salim se ispod sedista u prostoru akumulatora ima tri osiguraca zabodenih u kuciste,:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Taj dink je extra skuter, mali potrosac i jako ekonomican... Drugar moj ga je imao i sluzio ga je extra. Pitacu ga gde ga je odrzavao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Ja ga imam,tj kupio sam ćerkama pre 3 godine....od održavanja samo redovno menjanje ulja i to je to.Obrati pažnju na ulje jer zna da potroši malo ulja ako ga voziš na duže relacije pod većim opterećenjem.Jednom momku kod mene u kraju je prolupao motor-često je išao na Zlatibor,360 km u oba pravca,vozio ga malo brže a nije kontrolisao ulje.Promenio sam ulje u kočionom sistemu,svećicu,pločice,kaiš....to radim sam,u servise nemam poverenja a i šta će mi kada uglavnom sve znam oko motora.Da, imao sam problem sa reduktorom,tj ležajem i zupčanikom ali sam rešio na naš naćin-domaći.Mali je potrošač...jeste malo nestabilan dok se ne navikneš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Hvala na ogovorima,znam za MIlano zastupnik u NS on mi je i i50 kim,inace te tz.sitnice i ja sam obavljam te sitnice ali jos ne znam gde je sta tacno filter ulja sam video u manual a za gorivo ne znam ima li ili se stavi onaj mali plasticni filter naknadno.Videcemo polako.Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Imam jos jedan nedostatak ili je tako fabricki.Stender se ne dize do kraja moram ga dici nogom 10% do kraja.Ona bocna nogara -tz.copa se spusti dole ali kad sklonim nogu odmah se podigne dali tako treba kod ovog modela.Hvala :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Štender podmaži i proradiće...

A za ćopavu..hmmm...

Ja bih proverio da šraf na vrhu nije olabavljen..

 

Posl'o s'telefona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Ako neko jos zna koliko recimo moze preci kimco sa orginalnim kaisom-remenom da ne nosim ispod rezervni dok nema potrebe.Gde naci delove najpovoljnije,sem ovlascenih servisa,i nesto preko oglasa koji su polovni i ne znamo stanje istih.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja