Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Rs 125

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Imam problem sa apriliom i desava se sledece:

Sporo ubrzava od 7000 obrtaja i ja sam pomislio da je zaglavio ventil snage,

skinem sve i ocistim lepo,diskonektujem ono motorce i probam na akomulatoru,ono radi.

Povezem,i vratim natrag sve,upalim motor,ventil otvoren dam gas do 3000obrtaja on zatvori ventil,radi obrnuto.

Diskonektujem motorce za ventil probam apriliu,ide kao zmaj,vratim dzek ona kilavi.

I na kraju moje pitanje je zasto motorce radi naopako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Fabricka blokada podese ventil da radi obrnuto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Hvala drugar castim 2cirka1.gif

http://www.125ccsportsbikes.com/forums/uploads//post-9-1093176496.jpg

Evo linka kako se podesava,sad radi perfektno,

cim upalite motor motorce povuce sajlu,kada predje 3000obrtaja on zatvara sve do 7000obrtaja i kada predje 7ooo obrtaja on otvara,samo treba lepo ocistiti i podesiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Imam problem sa Aprilijom RS 125

Preliva mi karburator

Prekida izmedju 4.5k-5.0k kad to probije ide kao mecava! Ali cim stanem,a ostavim pusteno gorivo ona preliva!

Taj problem se javio posle zamene sajle za gas!

I na kom nivou treba da bude plovak? A na kom iglica meni je iglica na 3 od gore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Imam pitanje,namestio sam power ventil i sada otvara,ali posto mi djavo neda mira ja kupim auspuh od 2005god,a imao sam onaj ogroman stari,sa starim kad otvori ventil dobije se kao neko povlacenje ali samo do 10000obr i stane(nece preko 10k)

sa novim u leru ide preko 13k,u voznji kad otvori ventil ona usporava,ne zalice kao sto bi trebalo.

Da li je ovaj problem sa novim zato sto ima blokadu u loncu ili nesto drugo?

I da li ide neke mast ili pasta na mestu gde priubnica ulazi u auspuh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Svaki auspuh je dizajniran za svaku masinu posebno. Montiranjem drugog auspuha kod cetvorotaktnih masina ce uticati na performanse, ali redje tako primetno kao na dvotaktnim. Kod dvotaktnih masina sa malom kubikazom je bitan svaki detalj auspuha koji nije samo prosta cev kao kod cetvorotaktnih vec ima kompleksan oblik koji sluzi za pravilan protog sagorelih gasova, da odredjeni povratni pritisak, brzinu izduva i kod dvotaktnih povratni pritisak koji ustvari sluzi kao ventil dvotaktnom motoru. Fabricki je najbolje. Ako hoces pravilno i efikasno da nabudzis, onda idu papir, matematika i fizika. :)

I da, besomucno testiranje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Aprilia rs 125cc

Pozdrav drugari,imam jedno pitanje u vezi aprilie rs 125cc 2002god. Motor ide kao lud nema blokdu na auspuhu stavljen je arrow na CDI u sam presekao zicu koja ne dozvoljava da ventil otvori normalno tj i dalje motor ne moze da probije 5,6rpm dok ga ne prevarim na gasu ili presaltam u manju brzinu. Vozio sam ga 180 i vrti do 13 rpm jwdini problem je taj sto i dalje isto radi kao da nije presecena zica ma CDI. Ako neko ima odgovor bio bi zahvalan??? Nisam znao gde da postavim pitanje ima mnogo tema ipak mislim da nisam pogresio...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: honda cr 125

imam problem sa ventilom na rs 125 2005g na samom ventilu gde se kaci sajla odlomilo se parce metala i sajla ispada  dali neko moze da mi pomogne da nabavim drugi centil ostalo mi je sve ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Aprilia rs 125cc

Pozdrav drugari, zamolio bi Djoleta da postavi link opet kako se podesava ventil ili bilo ko ko zna...i kod mene je ista fora iskopcam dzek aprilia ide ali ne ubrzava bas kao sto treba mozda zbog svecice ima br8 a kako sam procitao treba br10...hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Aprilia rs 125cc

Ili je lakse resenje da kupim ventil od neke starije aprilie na pr 95,96god one su fabricki ok tj nastelovane kao sto treba a ne obrnuto...misljenja???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Ja imam problem kad upalim motor dok se ne zagreje ne drzi na leru gasi se i tokom voznje trokira sve dok se ne zagreje posle toga sve radi normalno i bez problema.Ima li neko predstavu sta moze da bude posto nisam toliko upoznat sa kvarovima.Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja