Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja nisam još, ali jedva čekam.

Za koji mesec ću, na kraj sezone, pa cu tada otvoriti cvt da proverim stanje. Imam neke zvukove,doduše jedva primetne, ali pretpostavljam da ima jos nešto za zamenu.

A tada cu i predihtovati deklu, vlazi mi ulje malo i ostavlja ponekad kapljicu na betonu.

Nego promenio ulje pre 500km, jos uvek intenzivno vozim, koristim ovaj lep septembar, a i žao mi da ga menjam, jos je friško.
Ako je pop83 menjao, i mene inetesuju utisci...

Mada, ako se lepo sećam iz ove teme, neko od kolega sa silverom je ranije vec menjao tu oprugu, ali nisam nasao njihove utiske posle zamene.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Danasnje paljenje neuspesno :jok:

 

Vergla li vergla ali nikako. Gorivo dobija ali mi je struja sumnjiva. I zuta check engine blinka 9,10 puta pa stane. Proverio sam sve 16 puta i sve je dobro, otkud sad da nece nije mi jasno :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ako nisam 10 puta proverio sve dzekove nisam nijednom. Sutra cu da ih izvadim pa da vidim dal bacaju ili ne bacaju. Ako su dobre onda cu kablove da vidim imaju li struju. Tj.prvo cu kablove pa dizne. Al nema mi logike da kablovi odjednom ne rade. Jedino da se neka zica negde sje*ala....

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer

Ljudi ,vredi li ovaj vizir ovih para. Višlji je od originala za 18cm i širi za 15cm.

U širinu ide preko ruku tako da nemaa šanse ni sa strane da duva. 

Mišljenja???

WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie Givi Windschutzscheibe Transparent 89x67cm Honda Sw-T 400-600 2009-2016 D318ST in der großen Auswahl bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Zar si sumnjao :kafa:

 

 

Haha, problem je bio u CKP senzoru, to je ova kockica crna na 2 srafa, sa zutim zicama. On prima signal od ovog zupcanika sto je na levoj strani, ova dugacka "perca" mu daju neki signal. Sa donje strane senzora je kao mala metalna kockica koja je zalivena u celu ovu plastiku. E taj metal je kod mene nahvatao par tackica rdje, tek sam posle video. Verovatno kako je stajao motor otvoren, uglavnom senzor je bio uzrok problema. Do resenja sam dosao uz Darkovu pomoc, on mi je sugerisao da bi moglo biti to, premerio sam nesto unimerom ovako onako i ponudio mi je senzor da probam sa njim. On komanduje strujom i ubrizgavanjem, jer ako on ne radi motor ne vidi obrtaje, ne vidi nista. Nije iskljuceno ni da sam ga prvi put greskom okrenuo naopako, i to je moguce. No, cim sam zamenio kresnuo je na pola kljuca sto bi rekli. Naravno cela zajebancija je prethodila zameni- skidaj izduvnu granu, ispustaj ulje, skidaj dekl opet, vadi magnet... Svoj senzor sam ocistio i sad kaze da je ispravan, po unimeru. Stajace za rezervu ili ako nekome bude zatrebao, tesko se nalazi.
 

 

Danas sam sve definitivno isproveravao, ozracio hladnjak, sastavio prenos, cisto da mogu da ga provozam. I to sam 2x radio jer sam zaboravio bio srafove na reduktoru da stegnem, ne znam ni sto sam ih otpustio bio , verovatno iz neznanja :stabre:  Uglavnom radi, pali, ide....sve kako treba. Treba sad da nabacim plastike, zamenim ulje i filter i onda ide road test par dana, da zaista vidimo sta sam napravio. Bela opruga je cucnula vec tako da ce i to da se testira.
 

20210809_163643.jpg

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Bravo legendo.. svaka ti čast. Nije da sam sumnjao, ali nisam ocekivao da ovako brzo provozas makinu..
Ipak ćeš ti prvi testirati oprugu.. :)

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Bice ovih dana, moram ga srediti jer cu bratu pozajmiti auto, on danas prodade svoj. 

 

Sad kad pogledam koji je ovo posao sveukupno, cekanje obaska....ne znam dal bih imao strpljena opet ovo da radim. Bas obiman posao, bas bas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Happy end :sampion: 

 

Dare je stvarno uvek tu za sve! :na_glavi:

 

Ajde iskoristi lepo vreme za probu,pa s proleca da uzivas u motoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Spakovao sam ga danas 90%. Sutra da zamenim ulje, dodam jos par deci u reduktor, da namestim plastiku ispred hladnjaka i one 2 donje stranice najnize i ti je to.

Ovo oko zamene agregata je bila igrarija naspram uzasa oko sastavljanja ostatka. Uglavnom sam sve skidao i vracao po 3,4 puta jer te ova zica ide ovuda, te ovo ide ispod ovoga, sraf ovde, sraf onde, okreni ovako onako, a naravno sve je usko i nagurano....odlepio sam.

 

Test voznja je trajala vrlo kratko, ali bela Malossi daje ooosetno bolje potezanje i ubrzanje. Videcemo sa potrosnjom kako ce ici ali ovo odmah poteze, nema onaj lag dok uhvati kais. Doduse mozda i da sam stavio originalnu ali novu sigurno bi bilo bolje, ova se sigurno sabila od godina i kilometara. Ako potrosnja ne bude veca od pola litra to je onda pun pogodak. Nego mi treba mi vremena da se opustim, sad sam u strahu da kad zavrnem gas nesto ce da eksplodira hahaha :lol3:

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Danas me je hteo slobodan dan sticajem okolnosti tako da je bila prava prilika za voznju. Juce sam ispustio ulje, ocedio se dobro, danas namestio filter, nasuo ulje i odmah na voznju.  Ozbiljnija test voznja, 50 km po lokalu i gradu, i guzva i otvoren put, malo i sa suvozacem.

Prvi utisci su da sad imam nesto vise vibracija u leru, ne znam sta bi mogao biti uzrok ali to sad nije nesto bitno, videcu vec. Agregat malo nemirno radi u leru, po zvuku se cuje blagi nemir, vrlo malo ali ga ima. Obrtaji su normalni i ne skacu, ne trokira nista, prima gas top. Pretpostavljam da bi morao malo da se usteluje ceo sistem, to cu Darku odvesti tokom zime da malo sve pregleda i docacka. Sve mi sad deluje za nijansu utegnutije, valjda sto sam sve bio rasturio pa sam svaki sraf dotegao propisno.

 

Ono na sta jos ne mogu da se naviknem je drugaciji karakter agregata.  Onaj stari je nekako radije primao gas i dizao obrtaje, iako je opruga bila stara fabricka. Nekako je “veseliji “ bio. Daleko od toga da je ovaj trom ali osecam neku razliku. Covek se kune da je ovaj agregat presao samo 16000 km, naravno uzeti to sa rezervom ali nije nemoguce ako pogledam kako izgleda unutra u odnosu na moj prethodni. Doduse kazu da je motor najbolje vrti pred riknjavanje, a sad kad vratim film stvarno sam u jednom trenutku primetio da je poceo bio bolje da prima gas i radije da se vrti, verovatno je to bio pocetak kraja. Videcemo kako ce to ici dalje, mozda se jadnicak jos nije razradio, mozda ga je neko stvarno gnjavio ranije.

 

No, najveca radost je Malossi opruga. Kao sto sam rekao vec, motor poteze iz mesta bukvalno plus sam sajlu gasa dotegao da odmah hvata. Maltene nema praznog hoda, samo koliko da na leru nije napeta. Najvecu vrednost opruge vidim u gradskoj voznji, kad se cesto naglo ubrzava, usporava, ulece... bas sam zadovoljan kako se ponasa, vrlo primetna je promena. Moze jos i da se poigrava sa tezinom rolnica, ja tu nisam nista dirao. Dare je na velikom servisu stavio pretpostavljam fabricke ali ne znam im masu. Razliku u potrosnji ne vidim za sada, bord sam resetovao i pokazuje manje-vise isto kao i pre zamene agregata i opruge, oko 5.5L

 

Nadam se da mi je cela operacija uspela, jos ne mogu da verujem da sam 100% uspeo jer je ovo bio bas bas krupan zalogaj, nikad nisam ovako nesto slozeno i obimno radio. Iskoristicu jos ovo malo sezone i lepog vremena da sve definitivno istestiram pa cu tokom zime da cackam ako bude jos nekih sitnica. Ceka me i zamena guma, zadnja je vidim malo ispucala iako ima saru finu, diskovi isto nisu bas za primer al polako, da se oporavim od ove zajebancije prvo.

 

A da, juce odem kod nekog lika u veliki mokri lug da kupim filter ulja, ima servis i prodaje nove i polovne delove, Motosteva se valjda zove servis, covek je Marko. Vidim u dvoristu isti Silver kao moj sa nekim mnogo lepim rucicama, krene prica, ja mu kazem sta je bilo i lik mi ne veruje dok mu nisam pokazao slike. Kaze motor od Silvera nikad nisam otvarao, to je neunistivo. Tako da sam ja izgleda zaista redak baksuz! Da pomenem da ima dobro misljenje o Darku, a lepo je kad te konkurencija ceni. Takodje, hvali ovog coveka kod kojeg Darko nosi ferode za varijator da mu lepi, kaze da je besprekoran u tome. Ja ne znam ko je to ali je covek isto pohvaljen. A o Gavri sve najgore, kaze teski hokstapler i svercer.

 

Sve u svemu, za belu Malossi oprugu svaka preporuka!

 

 

P.S. Ovo su te rucice, cuce do jaja! Inace su sa Aliexpresa. Lepe su ali kaze da zuljaju ako se vozi bez rukavica. I ofarbao je kociona klesta u istu ovi bronzu, bas dobro izgleda motor.

20210927_183103.jpg

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Posto je bio dobar castio sam ga Tucano Urbano 'aljinom za hladne dane. Ustvari to sam vise sebe castio :lol2:Doduse nije za njega model, al posto sam platio 30e morao sam da nabudzim, inace je 115e. Nije bas izgledno ali radi posao, za 30e sam prezadovoljan!

 

Danas zamenio filter ulja, ulje nisam menjao. Ako je bilo neke shtroke malo unutra da pokupi i to je to, menjacu sve komplet za jedno 5000 km, Havoline 10W-40 sam sipao, to mi je bilo pri ruci.

 

Odusevljen sam oprugom, nije mi jasno kako sam do sada vozio bez nje :stabre: 

Povecanja potrosnje takoreci nema, 2-3 decilitra eventualno ali i to je pitanje jer sam menjao agregat pa sad ne znam dal je zbog njega ili zbog opruge.

 

20211004_174917.jpg

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer
On 20.9.2021. at 15:22, petar_lord je napisao:

@rajmax63 to sto ide u sirinu ne znaci da ce ti zastititi ruke.. i kod mene zaklanja fizicki rucice kormana pa su mi se juce prsti smrzli..>:(

 

a da vredi.. vredi:)

 

pre 11 minuta, Zigi011 je napisao:

Posto je bio dobar castio sam ga Tucano Urbano 'aljinom za hladne dane. Ustvari to sam vise sebe castio :lol2:

 

Danas zamenio filter ulja, ulje nisam menjao. Ako je bilo neke shtroke malo unutra da pokupi i to je to, menjacu sve komplet za jedno 5000 km, Havoline 10W-40 sam sipao, to mi je bilo pri ruci.

 

Odusevljen sam oprugom, nije mi jasno kako sam do sada vozio bez nje :stabre:

 

20211004_174917.jpg

Hoće li biti još opruga na prodaju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Свака част мајсотре, баш ми је драго да си га склопио и да је све океј. Да те служи дуго.

А што се тиче опруге где си беше набавио те опруге у хонди? Да узмем и ја једну :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja