Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
pre 59 minuta, Dacha_h je napisao:

Hvala drugari na savetima.Obe gume su 19’ godiste kad sam i kupio motor,prednja skroz dobra a zadnju cu sad poslati u prilogu.Meni deluje da michelin generalno malo kliza i konstantno osecaj kao da je mekana prednja guma.Kad je naduvam na 2.2-2.3 onda je pretvrda na rupama.Zato razmisljam da menjam pa cu onda probati Pireli.Kako vama deluje ova guma?0d60ed4d4f23eceff77ff903e1ef92ab.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Screenshot 2021-08-23 at 16.32.24.png

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SW T-400


Sve jasno,ali sam probao vishe opcija.Nista jaljam sta sam uradio.Ili cu da uzmem jednu istu ko sto je bila ili prelazim komplet na Pirelli.Hvala svima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Hvala drugari na savetima.Obe gume su 19’ godiste kad sam i kupio motor,prednja skroz dobra a zadnju cu sad poslati u prilogu.Meni deluje da michelin generalno malo kliza i konstantno osecaj kao da je mekana prednja guma.Kad je naduvam na 2.2-2.3 onda je pretvrda na rupama.Zato razmisljam da menjam pa cu onda probati Pireli.Kako vama deluje ova guma?0d60ed4d4f23eceff77ff903e1ef92ab.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije to nista strasno, proveri pritisak i ako vozis dosta grad i ako nisi neki agresivac po krivinama, a vidim po gumi da nisi, moze ona jos da gura. Dobre su to gume, ja sam ih dosta potrosio na Silveru ali ipak kad sam uzeo Diablo Rosso preporodio sam se. Mada se Silver nazad tezak skuter i tesko ce klizati na suvom sa bilo kojim gumama osim na mokrom i na beloj.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SW T-400
Nije to nista strasno, proveri pritisak i ako vozis dosta grad i ako nisi neki agresivac po krivinama, a vidim po gumi da nisi, moze ona jos da gura. Dobre su to gume, ja sam ih dosta potrosio na Silveru ali ipak kad sam uzeo Diablo Rosso preporodio sam se. Mada se Silver nazad tezak skuter i tesko ce klizati na suvom sa bilo kojim gumama osim na mokrom i na beloj.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka


A mozda cu i da izguram sezonu pa na prolece kupim 2 komada Diablo Rossi i da zavrsim pricu.Hvala na savetima.:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ne bi ti znao reci, @kavurma bolje zna.
 
@Nole Bg
aaa pa kako da zaboravim
IMG-20200904-101908.jpg.7a8bb034e4adeab49885519f1dd59bf9.jpg
 
IMG-20200904-101858.jpg.1a809c41fe3db851f074ff92f5e57889.jpg
 
vozis ga ko da je 400ccm x2 leb te hebo razani al si lud :jee:
IMG-20200904-100912.jpg.0d3f2981b0eeff9a5de0fa05f26e19da.jpg
 
plocice sa slike su pogresne
IMG-20200904-100719.jpg.842accfd27cf999855f268ccc3b76bf3.jpg
 
ove idu na starijeg batu
IMG-20200904-140551.jpg.56ea879a9ab83574bd0096a468fcd1f7.jpg
 
poslednji voz ufati
IMG-20200904-141146.jpg.df10fd747d3821d1c2bec9e14fe1e3f4.jpg
 
 
Ovako nekad bese potrosena guma na Silveru, Diablo Rosso i drzala je do konca skoro ko nova. Tako da@Dacha_h moze ona jos do zime lagano

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SW T-400
Ovako nekad bese potrosena guma na Silveru, Diablo Rosso i drzala je do konca skoro ko nova. Tako da@Dacha_h moze ona jos do zime lagano

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka


Auuu svaka cast.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@Zigi011
Drug, šta se desava sa tvojom Hondom? Jesi radio nešto, dokle si stigao? Bas me interesuje kako ce se završiti tvoj projekat.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Nista jos uvek, motor stoji pokriven jer se nabavka delova razvukla. Rekose mi iz Delte 10-15 dana medjutim vec je premasilo vec 20. Pitao sam sta se zbiva, rekli su mi stize ove nedelje i to ne sve, al ajd, to sto ne stize mi nije neophodno u sledecoj fazi. A ja pak idem u petak na drugi deo odmora. Tako da ce, nadam se, delovi biti preuzeti od njih u medjuvremenu pa cu moci da pocnem sa prepakivanjem i sklapanjem negde tamo od 15. septembra.

 

Nerviram se oko toga, mislio sam da ce to sa delovima ici brze dok mi je jos sve bilo sveze u glavi, kako sam skidao, redosled itd... Sad sam vec zaboravio vecinu toga. Nadam se da cu se podsetiti koliko toliko kad krenem opet time da se bavim.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Silver Wing 400

Ја сам у Делти семеринг радилице чекао месец дана и на крају ми дали погрешан !! А иста прича у почетку , стиже као за 10-15 дана !

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Tanananaaa! Ubih se oko ove opruge, jedva sam namestio. Fabricku sam skinuo relativno lako, al ovu jedva nas dvojica stokilasa namestismo, naravno nemam originalni alat za ovo. Dal je fabricka oslabila ili je ova mnogo jaca, uglavnom nije bilo lako. Jedva cekam da vidim rezultat u voznji :46:

20210901_134431.jpg

20210901_134423.jpg

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Upravo stigla opruga. Hvala @Zigi011

 

Jbt izgleda kao da je za kamion. Ogromna je, ja sam mislio da su manje.

Koju razliku očekuješ u odnosu na fabriku?  Bolje ubrzanje, ali manju krajnju brzinu?

 

Menjaš li i rolnice ili ne?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ne menjam rolnice. Nemam pojma sta ocekujem, iskreno :lol3:

 

Kad sam kupio motor i uradio veliki servis rekose mi da stavim jos belu malosi oprugu i bice bomba. Tad nije moglo da se nabavi, korona drz ne daj i ostalo je na tome. I sad kad mi se otvorio kanal za tu sitniju robu iz inostranstva odlicio sam da uzmem pa sta bude. Ako ne bude valjalo ili bude mnogo trosio vraticu fabricku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Hahaha. I ja tako razmišljam... Verovatno je ne bih ni uzimao da nisi ponudio.  Tako ti ja 90%stvari kupujem na prvu, a posle razmišljam šta ću s njom...  :)

 

Mada mislim da će ovo biti dobra kupovina, na više mesta sam čuo da se baš oseti razlika sa tim malossi oprugama, mada ja nikad nisam menjao. Ranije moj drug stavio žutu na Yamahu aerox, ali je i menjao rolnice, mislim da beše stavio lakše. To je išlo ko nevreme, mngo bolje od moje stock.

A iskreno, prijalo bi mi malo bolje ubrzanje kod silvera, nisam baš oduševljen kako ubrzava, siguran sam da može to bolje.

 

 

Promenio član Predator016
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Stigli pokloni.

 

Naravno, mi ne bi bili mi kad bi sve bilo 100% kako treba. Fali jedan o-ring za racvu iznad vodene pumpe, ali sam zato zauzvrat dobio neciju tudju gumicu za neki retrovizor, ne znam ni ja tacno sta je. 

 

Danas sam prepakovao skoro sve sto je trebalo sa starog agregata na "novi", medjutim napravio sam i zajeb. Porucio sam bio gornje i donje gumice za dizne misleci da one idu napolje medjutim ceo throttle body ide napolje u kompletu sa diznama pa su mi te gumice visak, ali zato nisam porucio te za th.body jer nisam ni znao da mi trebaju. Pretvorile su se u plastiku, jedna je i naprsla. Nikakve su ali montirao sam to tako jer nemam druge pa cu posle menjati naknadno dok malo krenem da sastavljam ostatak, to mogu i dok je agregat u ramu. Sutra cu da pitam koliko bi ih cekao. Ali bitno je da uspem da upalim barem, da vidim gde sam. A ovu jednu gumicu sto fali za racvu sam isto vratio staru, ako bude curkalo narucicu ponovo, ako bude drzalo ostavicu.

20210914_120258.jpg

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Aaaaannnnndddd we have a winner!!!

Imamo pobednika- leteci lezajevi na strani do CVT. Pretpostavljam da vecina zna ali evo: desno je ispravan lezaj znaci sastoji se iz 2 polutke da kazem. Levo je lezaj koji je iz nekog razloga odlucio da zavrsi karijeru, kontam da je ispao iz lezista i podleteo pa se vrteo zajedno sa radilicom, polutke su se slepile i upresovale u tanak lim. Opiljci su po celom agregatu. Naravno nazuljalo je i radilicu na jednom manjem mestu, klipnjacu je isto izrisovalo u lezistu, cilindri naravno isto blago izrisovani...totalni haos. Ostatak agregata je u dobrom stanju generalno, nema vidljivih ostecenja.

20210915_103340.jpg

20210915_103337.jpg

20210915_103432.jpg

20210915_103353.jpg

20210915_103440.jpg

20210915_103446.jpg

20210915_103525.jpg

20210915_103516.jpg

20210915_103345.jpg

Promenio član Zigi011
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Bar znaš gde je nastao problem. Znači ipak nije uljna pumpa zakazala...  Imaš li predstavu zašto se ovo desilo, šta bi mogao da bude uzrok,  da li si imao neke naznake ili neke čudne zvukove pre ovoga?

Neverovatno mi da se ovo desi odjednom i bez najave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Nemam predstavu, to bi mozda neko iskusniji mogao da pretpostavi. Ja nisam nista primetio kao najavu,

-isao je lepo, palio, radio....pojma nemam sta mu bi odjednom. Sigurno su doprinele neredovne zamene ulja i visoka kilometraza, u to ne sumnjam.

 

Jedino sto je sigurno je to da je Marko mehanicar dobro pretpostavio preko telefona, a ja sam dobro procenio da popravka nece biti isplativa. Ovo je sad stanje za ful generalnu sa sve zamenom radilice i klipnjace. A naravno uz to idu i poneki lezaj, dihtung, gumica ovde onde...300 cuda. Tako da ce ovaj agregat da stoji u nekom cosku, mozda nekad nekome nesto zatreba i to je to, odradio je svoje.

 

Kad malo zahladi cu da vratim agregat u ram, da sve povezem i upalim. Par sati u mestu nek odradi, onda menjam ulje, sastavljam ostatak motora i vozim 500-600 km i opet menjam ulje. Do tada cu vec videti dal je sve ok definitivno. Zatim papirologija da se resi i to je to, nadam se.

 

Edit: Ovo su lezajevi na drugoj strani, nisu ni oni nista bolji sem sto su trenutno celi. Skida se povrsinski sloj sa njih, bukvalno bi se raspali vrlo brzo, pregrejani su.

 

 

20210915_144318.jpg

20210915_144314.jpg

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Em cekas dugo,em ne posalju tacno... A znaju naplatiti i to dobro. :tras2:

 

Sto se drugog posta tice, te stvari nisi mogao da predvidis. Isto sam prosao sa smartom pre 3 godine. Kupio,prodavac se kune... Dovezao, servis,gume....Malo presao,fali ulje. Dosuo litru,malo posle opet fali.. nakon 500km koliko sam ga imao izgoreo ventil. Igranka 330e. Popravio i na oglas. Covek ga kupio,vozi i dan danas bez ijednog problema. 

 

P.S. Nadam se da ce ici glatko to oko papira i novog agregata. Ipak je ovo Srbistan. :stabre:

Promenio član DaliborBP
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Napredovalo se juce i danas. Najveci problem- creva! Koje gde ide... Dzekovi nisu problem, manje vise su svi razliciti a i zice su takve duzine da tesko mozete da pomesate. Ali creva....da nisam slikao dok sam rastavljao napravio bih greske. Promasio sam bio na 2 mesta, srecom nisam zurio pa sam natenane gledao slike, pa uputstvo, pa grafikone, drz ne daj.... pa sam ipak uspeo da ubodem kako treba, nadam se. Tako da je moj savet amaterima: SLIKAJTE SVE! Sto budete detaljniji u slikanju bice vam lakse posle kad budete sastavljali. Za sada ide dobro, jedino ne znam kako cu kvacilo da vratim, nemam alat za zvono. Skinuo sam ga nekako bio, al za vracanje ce biti sex.

Prilikom ubacivanja motora juce smo se OTELILI. Nas trojica, cetvorica. Treba pogoditi rupe od 3 nosaca motora, a motor tezak, sve usko i nagurano, los pristup....jedva nekako. Nekako na polugu odozdo ga ubacismo, sto kaze moj kolega- dok nema palije sve ide žalije :lol3:
 

20210917_164746.jpg

 

20210917_164822.jpg

20210917_164812.jpg

20210917_164801.jpg

20210917_164751.jpg

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

@pop83
@Predator016
Jel namestio neko Malossi oprugu, kakvi su utisci?


Btw, ipak su isporucili obe gumice za racvu vode, neopravdano sam ih ovde iskritikovao. Ali sam kasno video pa nisam montirao, stoji u rezervi. A ove dihtunge za throttle body sto sam zaboravio sam nasao u radnji, srecom standardna je dimenzija.

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja