Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Trazim i drugi agregat sa papirima, nego razmisljam kakva li je posle zajebancija da to uvedem u saobaracajnu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Хтедох то да кажем, јури други агрегат има их пар комада на КП. А што се тиче папира то већ мораш у АМСС да видиш. Може све да се реши е сад која је процедура и колико траје не знам. Теби је свакако скутер регистрован можеш да га возиш таман до истека решиш и папире. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

Moj drugar je pre mesec, dva menjao agregat u autu i jedino je bilo potrebno da agregat bude identican sto u slucaju SW400 i nije problem. Trebala mu je odjavljena saobracajna, racun servisera koji ga je ugradio i tehnicki pregled, nakon ovoga je regulano uveo agregat u svoju novu saobracajnu dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 32 minuta, Zigi011 je napisao:

Nego ima li neko predstavu koliko vredi motor u ovakvom stanju? Znaci ne radi :tuzno: Tacno se od muke smejem evo

Hej, polako. Rekao si da agregat niije ni otvaran, možda nije sve tako crno. A vredi nešto sigurno, pa ćeš videti koliko.

Mogao si da se slupaš i da izgineš ili da se izlomiš, to bi bio problem, ovo će se srediti.

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Nije otvaran ali mi je jedan moto mehanicar koji radi samo Honde rekao da je siguran da je to. Rekao mi je desilo ti se to i to, tako i tako, nisam mu ja ispricao sta je bilo. Vidim da zna o cemu prica, naravno postoji mogucnost da nije u pravu. Dok se ne otvori ne moze se znati sa sigurnoscu. Njegova procena zajebancije je 450-550e i to ako je samo radilica, bez da se klipovima ili cemu vec nesto desilo. A i ostaje pitanje osnovnog uzroka problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Verovatno jeste u pravu, ništa loše nisam čuo o njemu, samo da je odličan majstor i da zakiva s cenama :lol: 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer
Pre 1 sat, Zigi011 je napisao:

Eneos Max Performance cini mi se.

 

Nikakva naznaka, odjednom samo. Vracao sam se iz Mladenovca autoputem, peglao sam ga 120-140 uzbrdo i spustam se zatim  niz Begaljicko brdo ka naplatnoj rampi. Odjednom iz cista mira je negde na pola nizbrdice zatrokirao onako na milisekund i prestao da prima gas. Ja gas gas gas ali jok, samo su obrtaji poceli da padaju i da usporava, pred gasenje se upali crvena lampica za ulje i ugasi se. Nije bio usao u crveno sto se obrtaja tice, temperatura motora normalna a znam to jer kad ga przim striktno vodim racuna o tome. Nivo ulja proveren par dana pre. Kad mi se ugasio pomislio sam da mi se odvrnuo cep za ulje ili tako nesto, kontam ostao je bez ulja nekako. Ali kad sam stao proverio sam i ima ulja, ne na max ali 3/4.

 

Pokusam da upalim opet ali nece,ceo se baca kao lud, kao kad jedan klip otkaze. Posle 45 min ja opet reko aj bas da vidim kad hop, na keca upali onako kao da se nista nije desilo. Pali, radi, prima gas ali kao neki lim da zvoni u motoru. I ja se odvezem tako lagano na vrh gasa 500m do iskljucenja za Vrcin, ne bih li se tu lakse snasao za prevoz kuci. To se sve desava u nedelju popodne. Sinoc ga kresnem da snimim Darku video, pali na keca, radi, prima gas nerado pomalo ali se cuje neki neprijatan zvuk iz agregata i kao da kucka nesto unutra. I sve u svemu to je to.

Nemoj odmah da padaš u očaj. nešto mi govori da je tu nešto sa ventilima . 

Mašina nije skroz crkla dok možeš da upališ 

Nije to veliki kvar ,veruj mi. 

Idi do majstora koji ti održava motor i rastavite celu mašinu . naćićeš uzrok iz prve i biće ventil . 

Neće te skupo izaći popravak i može brzo da se odradi . 

Ajd neka je sa srećom i javljaj nam šta se desilo . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Idem sutra da uzmem ovaj agregat sto je PVP napisao gore, dao je covek povoljno. Malo je presao kao, ima i saobracajnu, na njega se vodi. Pa cu onda dalje da resavam, ako je neki manji kvar na mom popravicu pa nek ovaj stoji dok ne budem siguran da je sve dobro. Ako je ta radilica jebena onda cu ceo motor da prebacim i cao. 

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Zašto žuriš sa kupovinom celog agregata? Otvori prvo tvoj motor, uradi defektažu, možda je stvarno neki relativno jeftin kvar. Ko zna kakav je taj agregat iz Sapca..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja tako sebi resavam probleme, ne mogu da se zamaram time sledecih mesec dana dok mozgam i motam 300 scenarija, poludeo bih, moram brzo da presecem. Za te pare za koje ga daje taman da je produvao pa cu iskoristiti sve sto mi treba od delova ili cu ga prodati dalje lagano jer ima papire. Matorac neki, deluje pouzdano covek al sve i da nije od te 2 opcije jedna ce valjati.

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

A i dobre su šanse da agregat bude prodat dok kolega otkrije šta je sa njegovim.. i eto nove nervoze :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Zigi011 je napisao:

 ne mogu da se zamaram time sledecih mesec dana 

Čekaćeš na majstora, sve jedno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne bih da pametujem, ali...

Ako mašina pali, i gasi lampicu od ulja, ne verujem da je do radilice. Može biti dosta drugih stvari da proizvodi te zvukove, možda i neka sitnica u prenosu. Ako je druga mašina povoljna i baš hoćeš da je kupiš, o.k. Ja sam uvek pre za sređivanje svoje, bar znaš posle šta imaš ispod sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Da ali je pali i ugasi se kad se zagreje, znaci nesto oko pritiska ulja ne valja. Prenos nije u pitanju, to je Dare nedavno slozio tip top. A i cuje se da je bas iz agregata.

 

Nebitno, ako popravim svoj prodacu ovaj sto cu uzeti sutra barem za iste pare. A ooet ga imam ako je ovaj moj neisplativ za popravku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sa snimka, rekao bi da se prvi problem desio na uljnoj pumpi sto dalje znaci da treba otvoriti desnu deklu za pocetak. Bojim se da nije sranje samo na radilici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ma gde bre korektan, u oci me slagao za kilometrazu. Bilo mi je odmah asno da nije prava, zato sam ga i pitao bas namerno. 40 000 km, a diskovi brate kao da ima jedno 60 000. ALI, iako lik nije za preporuku kao prodavac imam utisak da je nesto krpio da drzi vodu dok majstori odu, a da je vezano za sam agregat, to bi se vec i pre videlo. Gazio sam ja ovaj motor propisno tako da kontam da bi vrisnuo vrlo brzo. Dare ga je lepo sredio bio i radio je fino, nije trosio ulje, isao dobro... E sad koji je razlog ovoga to ko zna, mozda bi se detaljnom analizom moglo utvrditi ali ne verujem da cu se time baviti. Cak i da ga popravim mislim da vise nikad ne bih smeo da se usudim da odem negde dalje sa njim, prosto bi me uvek mucio taj crv "sta jos moze da rikne i da li je ovaj kvar ostavio neke posledice". Pritom je cena popravke, i to ona manja sto se zove "u najboljem slucaju", jednaka polovini komplet generalne na autu. Na motorima su kvarovi bas skupa zajebancija.
Bio sam ironican kad sam ti rekao da je korektan, naravno da nije i na to smo ti skretali paznju prilikom kupovine, ali jbg sad sta je tu je moras to resiti ovako ili onako, nego najgore sto nemas motor u sred sezone.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

A to... Pa da, jeste mi skretali paznju. Gore spomenuti Marko mi je rekao da ovakav kvar ume da se desi ako je motor bio na zemlji. Od nagiba se stvoro neki cep od necega, a u vezi je sa nekim teflonom ili tako necim cime je premazano nesto. Al sam objasnio, a :lol2: Vise upuceni ce znati o cemu se tu radi ali sta god da je to sto on pominje ima smisla jer se vidi da motor jeste farban. Manje vise sve stoji na svom mestu ali jeste imao neki manji udes. Generalno sam zadovoljan, sa svim tim manama me je izasao do 3000e sto je opet ok. Stvarno je pouzdan i ide i dobro se ponasa. Ja ga drndam svaki dan sto do posla sto po gradu i kraju, sto van grada, presao sam nesto preko 6000 km od novembra. Vrlo malo trosi ulje ali s obzirom na stil voznje zanemarljivo je. Ali evo, ovo se desilo i sad je pitanje cija je "krivica". No nebitno, sta je tu je, idemo dalje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja