Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer
On 9.4.2021. at 6:14, Zigi011 je napisao:

Slicna situacija se meni desila pre par meseci sa autom. Ja reko aj da se provozamo krug, cisto da vidim da li je u voznji kao sto je vizuelno. I prodavac kao ma ako nisi ozbiljan ne mogu, sad sam ga oprao drz ne daj, totalno neozbiljna prodaja. Ja u shoku, pruzim ruku i odem kuci. Medjutim nisam hteo da propustim potencijalno dobru priliku pa ipak polizem sto sam pljunuo, sto bi rekli. Pozovem ga i objasnim sta imam. Ispostavilo se kao jedna od boljih kupovina, auto besprekoran! Prodavac je jednostavno bio idiot, nije mu bio dan sta li....

Zigi011  Štef  A zaboravili ste ovo sranje . 

Promenio član rajmax63

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Honda Silver Wing

Pozdrav , molim za pomoc ili odgovor , prosle godine sam kupio Hondu SW 400 sa predjenih 40 000 km, dosad sam pesao oko 5 000 km ,i  za to vrijeme sam dosuo oko 0,5 l ulja u motor , uradjen je servis , ulje i filter , ali sam primjetio da mi je,  na nekih 500-600 km potrosila oko 1 dcl ulja , napominjem da je motor suh kao barut da ne dimi ni hladan ni vruc, a ni u voznji. Pa eto ako je neko imao slicno iskustvo da podijeli sa mnom . Pozdrav iz Banjaluke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zdravo zdravo, nisi morao otvarati novu temu jer za ovaj model postoji vec tema.

 

Dao si malo informacija da bi mogao dobiti valjan odgovor.....

Da li je km prava ili je motor iz uvoza, koje je godiste motor, koje je ulje sipano kad je servis radjen i koja gradacija, koji je stil voznje i gde se tera tocak grad-magistrala ili autoban gde su vece brzine, koliko je sipano ulja kad je servis radjen?

 

Pozzz

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Honda Silver Wing

Ne zamjeri , od nedavno sam na forumu . Da postavim pitanje na drugom mjestu na forumu ?

 

Za kilometrazu nemam nista osim rijeci momka od kojeg sam kupio motor i da ga je on kupio sa 29 000 km , sad je 44 000 km, 2007. je godiste, ulje je ENI RIDE 10w-40 usuto je oko 2,5 l , stil voznje je radnim danom gradska voznja a vikendom otvorena cesta ,ne jurcam ,  bez autoputa .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Taman posla da zameram, admini ce spojiti temu sa postojecom.

 

14 godina star motor sa 44K na satu..... tesko da ce bidne istinito, izvrteo je sigurno vise jer Eni ulje nije loseg kvaliteta, pitanje je kako je odrzavan.

 

Njemu je recimo ser. interval zamene ulja na 12K a to je bas velika km i preporuka je da se zamena radi na manjoj km ili ti 6 max 7K od poslednje zamene + ako je je imao flisovanje/curenje ulja na desnoj dekli lako moze biti da je radio na maloj i losoj kolicini ulja u agregatu.

 

Probaj na sledecem servisu Eneos Max Performance 10w40, ako ti i njega bude trosio mnogo, slika je jasna kao dan.... glava, cilindar, klip, karike sve dole pa na sredjivanje.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Honda Silver Wing

Make sher your breather hose system is not plugged and that it is working good . If it is plugged or not working corectly that will make your Silverwing use oil.

 

Malo sam cackao po nekom engleskom forumu pa mi je ovo izbacilo , pretpostavljam da se redi o nekom odusku ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 6 sati, Satelis je napisao:

ako ti i njega bude trosio mnogo, slika je jasna kao dan.... glava, cilindar, klip, karike sve dole pa na sredjivanje.

Generalnu da radi sa potrošnjom ulja 0.5L na 5000km? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

:" dosad sam pesao oko 5 000 km ,i  za to vrijeme sam dosuo oko 0,5 l ulja u motor , uradjen je servis , ulje i filter , ali sam primjetio da mi je,  na nekih 500-600 km potrosila oko 1 dcl ulja"

Meri ponovo mozda je ispario benzin iz ulja posle gradske voznje.

Promenio član cezarpa
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT

Pozdrav drugari. Od prosle godine vozim SW T400 2010. godiste i prosto sam odusevljen motorom. Jeste tezak, ali sam i ja tezak 189cm 130kg pa se ćeramo. Kako sam u Podgorici i zujim po obali, slabo nalazim majstore i pa se snalazim na razlicite nacine. Vec sam maltretirao @Satelissa raznim pitanjima i covek je kao sto i videh na ovom podforumu genije gigantskih dimenzija :care:

Da bih odmah bio koristan clan ove zajednice, a znajuci na netu jako slabo ima videa i tekstova na engleskom o ovom motoru, pronadjoh danas italijanski forum na kojem ima podosta objasnjenja, tutorijala sa fotkama, skoro dobro kao ovo sto objavljuje @Satelis. Kome treba, evo adrese (nadam se da admini nemaju nista protiv): 

 

WWW.SWCI.IT

zveknite je u chrome, pa kad otvori, klik gore desno tri tackice i klik na prevedi na engleski, jer kontam da ce prevod na srpski da bude los.

 

Super vreme, kraj ovoj covid igranci i mnogo bezbednih kilometara svima zelim!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, mradomir je napisao:

Generalnu da radi sa potrošnjom ulja 0.5L na 5000km? 

Mislim da nisi dobro razumeo, jedno je koliko je dosuo na 5.000km od servisa, drugo je koliko mu trosi ulja na 500/600km predjena.

 

1dl = 100ml ulja trosi na 500km predjena kako je napisao gore.

400ml na 2.000km = 500ml ulja potrosi na 2.500km predjan

1L ode na 5.000km a to je mnogo jer sledecu zamenu tj servis nece docekati sa uljem u motoru ako se gleda po knjizici i intervalu zamene na 12.000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125

Jedno pitanje vezane za fabricke rucice na SW ako neko zna, posle koje kilometraze je realno da budu solidno izlizane/estetski vec ruzne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Meni su posle cca 30k km na satu kao nove. Mada to nista ne mora da znaci. Nit da je kilometraza prava, nit da mi ručice nisu menjane. :)

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 18.4.2021. at 20:00, mradomir je napisao:

Generalnu da radi sa potrošnjom ulja 0.5L na 5000km? 

Sta ti nije jasno.....gumice ventila sami ventili kompresija  se meri  itd,,i eto posla cas Ne sme da trosi  toliko na toj kilometrazia verujem da nije stvarana ,da je presao mnogoooo vise..Sa  mojom sw600 sam isao dva put do Grcke i terao je kao djavola na autoputu od 140 do 160 km  i bila je tada presla oko 77,000 gram ulja nije popila .A auto put i forsirana voznja su bas parametri za lepo skidanje ulja ..

Promenio član srbenda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Први пут чујем да силвервинг троши уље. То мора да је прешло бога оца... 

Promenio član root012

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Evo da se i ja ovde upisem, kao novopeceni vlasnik SW-a! :)
Utisci posle 300-njak kilometara su fantasticni, zaista sam prezadovaljan skuterom, ima taj neki problem tresenja prednjeg tocka pri brzinama vecim od 115km/h, ali detaljan pretres kod Dareta je vec zakazan, tako da cekamo u redu da se vidi sta je u pitanju  kao i da vidimo kakva je situacija sa skuterom sa njegovih 60k predjenih i dal su pravi ili jok. 
Jedina zamerka, a to se ne tice samog skutera vec ostalih ucesnika u saobracaju je bezobzirnost vozaca automobila. Iskreno, nisam imao isksutava do sada sa voznjom "poveceg" skutera po gradu, samo sam slusao price drugih... ali dok se ne osetis kao akter tako necega, prosto ne mozes sebe ubediti da ima takvih (NE)vozaca...
Ona dva pretinca napred su super prakticna i konforna stvar na SW-u, u desnom sam juce metnuo takticku palicu.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer

Malo sam se danas vozio. Kupio pre mesec i po dana i tek sada našao vremena. 

Motor ide veoma lepo. Sve je zategnuto i ništa ne zvoni 

20210429_141442.jpg

20210429_141448.jpg

20210429_141452.jpg

20210429_141502.jpg

20210429_141509.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA
On 28.4.2021. at 15:58, k1z4 je napisao:

Evo da se i ja ovde upisem, kao novopeceni vlasnik SW-a! :)
Utisci posle 300-njak kilometara su fantasticni, zaista sam prezadovaljan skuterom, ima taj neki problem tresenja prednjeg tocka pri brzinama vecim od 115km/h, ali detaljan pretres kod Dareta je vec zakazan, tako da cekamo u redu da se vidi sta je u pitanju  kao i da vidimo kakva je situacija sa skuterom sa njegovih 60k predjenih i dal su pravi ili jok. 
Jedina zamerka, a to se ne tice samog skutera vec ostalih ucesnika u saobracaju je bezobzirnost vozaca automobila. Iskreno, nisam imao isksutava do sada sa voznjom "poveceg" skutera po gradu, samo sam slusao price drugih... ali dok se ne osetis kao akter tako necega, prosto ne mozes sebe ubediti da ima takvih (NE)vozaca...
Ona dva pretinca napred su super prakticna i konforna stvar na SW-u, u desnom sam juce metnuo takticku palicu.

Tek ces se nagledati situacija. Sve mi se cini da nasi ljudi nikad gore nisu vozili...

 

Svidja mi se ta ideja za takticku palicu, moracu da te iskopiram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Cao drugari.

 

Pocela je pumpa za gorivo da mi kmeci. Dok stojim na semaforu pocne, pa kad dodam gas da krenem prestane. Cuje se onako solidno, pre par dana je to krenulo.

 

Jel to znaci da se sprema da krepa ili sta?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer
pre 36 minuta, Zigi011 je napisao:

Cao drugari.

 

Pocela je pumpa za gorivo da mi kmeci. Dok stojim na semaforu pocne, pa kad dodam gas da krenem prestane. Cuje se onako solidno, pre par dana je to krenulo.

 

Jel to znaci da se sprema da krepa ili sta?

Zašto bi bila pred crkavanje . Možda ima neka prljavština. Kako god što pre da se skine i pregleda. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Silver Wing 400

Поздрав колеге ! Од недавно возим силвер 400 и интересује ме пар ствари !! Где могу да се купе жабице за пластику и део где је ова рупа изнад фара ??

8642.jpg

8643.jpg

8641.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Žabice pravi plastičar, a ta rupa ispod fara se ne popunjava ničim, samo idu dva šrafa u te dve rupe i to je to.

Vidiš?

D2881211-705D-4B2D-B5CA-F32C52A65490.thumb.jpeg.7e13a9588b0bb7058d9ec42d9b4d6952.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja