Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Radicu to tek pred kraj sezone, kada dodje red za zamenu ulja. Nije hitno, vrlo malo vlazi, mada sam primetio i kap ulja na betonu.ispod. Samo sto sam zamenio ulje.. pratim situaciju, pa ako ae pogorša, onda cu i ranije. @pop83 hvala na ponudi, ali kupicu ja ovde u Leskovcu, neću da te cimam da mi šalješ..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Pricas o ovome?
20210809_104625.thumb.jpg.b5c448ab9f823b0558daf582751d9670.jpg
Jeste, to je to.

Uhh, deluje da ima dosta rasturanja da se to predihtuje..
Jel ovo uljna pumpa i lanac? Taman mogu i da proverim stanje, da me ne iznenadi kao tebe..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Tako je, uljna pumpa i njen lanac. Nije to kod mene stradalo, jos ne znam sta je. Zapravo nema toliko posla, samo malo taktike da dekl sidje jer je dobro zalepljen. Bolje nego da je na drugoj strani.

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ako neko bude zeleo, uskoro cu imati 2 komada belih Malossi opruga varijatora za Silver 400 i 600, moze i za T naravno.

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja bih stavio za moju 400tku.
Jel treba jos neka modifikacija, tipa lakše rolnice i slično?
Kako se ta opruga ponaša kod silvera, imao li je neko iskustva, koliko se oseti u ubrzanju?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki-tsv
pre 4 minuta, Zigi011 je napisao:

25e je komad. Imam 3 ukupno, 2 za prodaju i 1 za sebe.

Moze i jedna za mene. 

Na zimu planiram remontovati CTV. Pa i opruga da se promeni. 

Kada stižu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer
Pre 7 sati, Zigi011 je napisao:

25e je komad. Imam 3 ukupno, 2 za prodaju i 1 za sebe.

Ja kupujem jednu oprugu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

I mene zanima sta se dobija tom oprugom, ako je tvrdja trebalo bi da se povecaju obrtaji u voznji i da ima vise snage i bolja ubrzanja, verovatno se isto dobija i laksim rolnicama..
Evo kod mene recimo, skuter je isao bas u visokim obrtajima i to mi se nije svidjalo pa sam narucio teze rolnice od 27gr, mislio sam da su unutra fabricke od 25gr ali su bile Malossi od 21gr, zato mi je i bio visoko u obrtajima, sada sa ovim tezim rolnicama ide bas lepo, mirno, nesto slabije ubrzava ali nije nesto puno primetno.. Verovatno ce i malo manje da trosi sada, masina ce manje da se zamara na duzim voznjama a i dalje ima dovoljno snage za preticanja..
20210816_154514.jpg20210816_154534.jpg

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2893 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja to sebi ovako laički objašnjavam - nešto tvrđa opruga, na istom gasu će manje da se "predomišlja" i njanjavi, nego će odlučnije širiti tanjire na kvačilu i spuštati kaiš na dole, što opet olakšava rolnicama da penju kaiš na varijatoru. Odnosno, posledice su bolje ubrzanje.

 

E sad to lepo zvuči, i ima smisla, pogotovu ako je stara centralna opruga prešla boga oca km, omekšala i sabila se. Al ja sam se igrao na svom skuteru kad je malo prešao, 12-15.000 km, a OEM centralna opruga bila skroz OK. I nikakvo poboljšanje tu nisam video.

Šta više, utisak mi je da je s OEM oprugom situacija bolja nego sa Malossi. Kymco fabrička opruga je dosta duža, a rekao bih i boljeg kvaliteta i elastičnija nego ova žabarska, ali to je samo moj utisak, ne držite me za reč.

U svakom slučaju, srećno igranje želim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 17.8.2021. at 13:41, boza_kg je napisao:

Ja to sebi ovako laički objašnjavam - nešto tvrđa opruga, na istom gasu će manje da se "predomišlja" i njanjavi, nego će odlučnije širiti tanjire na kvačilu i spuštati kaiš na dole, što opet olakšava rolnicama da penju kaiš na varijatoru. Odnosno, posledice su bolje ubrzanje.

 

E sad to lepo zvuči, i ima smisla, pogotovu ako je stara centralna opruga prešla boga oca km, omekšala i sabila se. Al ja sam se igrao na svom skuteru kad je malo prešao, 12-15.000 km, a OEM centralna opruga bila skroz OK. I nikakvo poboljšanje tu nisam video.

Šta više, utisak mi je da je s OEM oprugom situacija bolja nego sa Malossi. Kymco fabrička opruga je dosta duža, a rekao bih i boljeg kvaliteta i elastičnija nego ova žabarska, ali to je samo moj utisak, ne držite me za reč.

U svakom slučaju, srećno igranje želim :)

Tvrđa opruga na kvačilu ne dozvoljava lako otvaranje tanjira i samim tim povećavanje prenosa, odnosno ubrzanje u nižim obrtajima motora već zadržava tanjire dok motor ne postigne veće obrtaje i ubrzava u najboljem obrtnom momentu. Skuter bolje ubrzava ali zato teže postiže max brzinu i kaiš više trpi. Bolje je rešenje "spring slider" i 1-2 grama lakše rolnice. Malo skuplje rešenje ali dugotrajnije.s-l300.jpg.cfc8d5163a769fb520c46eeb069b9e01.jpg

PisaNo je o tome u postu SW 600.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SW T-400

Pozdrav drugari,nije me bilo dugo ali to ne znaci da ne uzivam u voznji svog SW-a koji se pokazao fenomenalno.Ja sam prezadovoljan.E sad je doslo vreme da  se menja zadnja guma.Na motoru su mi Michelin Power Pure,pa posto mi je prednja ko nova,a zadnja de pojela do granicnika da li da uzimam samo zadnju gumu i da furam Michelin ili imate da mi preporucite koja vam se guma najbolje pokazala za SW T-400 makinu?Hvala unapred na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja predlazem Dunlop ScootSmart jer me je dovezla iz Subotice autoputem po noci i po izuzetno jakom pljusku, a vozio sam 140! Ima o tome u temi, granici se sa ludoscu ali sam imao besprekoran osecaj sigurnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I meni je diablo rosso pozadi, super je.. Kupio sam je s tom gumom, pq ne znam koja joj je cena ovde..

A inače obično se i menja tako, na svaku drugu zamenu zadnje, menja se prednja..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SW T-400

A da li savetujete da zamenim obe,posto su sada obe Michelin Power Pure. Kako ce se ponasati ako je napred Michelin powerpure,a pozadi stavim npr Dunlop sad drugacijom sarom?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Dunlop je na Silveru možda dobar dok je nova guma, dok Diablo Rosso pruža isti osećaj i dok je nova i kad dođe do konca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1550 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 10 minuta, Dacha_h je napisao:

Ok vazi,a da li da zamenim obe ili da ostavim michelin napred,to je moje pitanje?emoji846.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dacho ostani na miselinu ako uzimas samo zadnju. Ako uzimas nove obe,uzimaj pireli ili dunlop. Ako je prednja ok,zameni zadnju i bices zadovoljan. 

 

Dunlopa sam vozio,garantujem da je ok. 

Pireli je vozilo i vozi dosta kolega,kunu se u njega... Tako da,ako si rekreativac i vozis u paru,dunlop radi posao. Ako si paljevina ,obaras i divljas,pirelija uzmi i to je to. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Zameni samo zadnju..  Ako  je prednja dobra, ne diraj. A da li je dobra, to samo ti možeš da znaš. NIje samo u pitanju dubina šare, gledaj i DOT, gledaj kako drži, da ne kliza, da nije postala plastična..

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SW T-400

Hvala drugari na savetima.Obe gume su 19’ godiste kad sam i kupio motor,prednja skroz dobra a zadnju cu sad poslati u prilogu.Meni deluje da michelin generalno malo kliza i konstantno osecaj kao da je mekana prednja guma.Kad je naduvam na 2.2-2.3 onda je pretvrda na rupama.Zato razmisljam da menjam pa cu onda probati Pireli.Kako vama deluje ova guma?0d60ed4d4f23eceff77ff903e1ef92ab.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja