Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
14 hours ago, Zigi011 said:
WWW.MOTORCYCLESPAREPARTS.EU

Honda FJS400D 2009 – buy all your parts now in just a few clicks from Europe’s number 1 genuine spare parts online retailer

 

Katalog originalnih delova za motore. Postarina za Srbiju je 20e pa se ne isplati za sitnice. Koliko vidim cene su slicne kao u Delti pa moze da se iskoristi kao smernica sto se tice cifre, a moze i broj dela za narucivanje da se obezbedi. 

Salju za Srbiju? Kakvi li su rokovi isporuke? Je su li te postarine fiksne ili zavise od necega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Pise da salju, nisam jos probao. Postarina je fiksna za svaku drzavu, a baza im je u Holandiji cini mi se. Rok isporuke je par dana, sve se salje preko DHL, UPS, GLS.... Pretpostavljam da bi mogla i neka carina da se uvali u to ako je iznos "veci".

 

Razmisljam se da zaobidjem Deltu i da probam, ima li jos neko zainteresovan za neke delove?

 

EDIT: Cene u Delti su maltene identicne. Napravio sam ovde na sajtu soping listu i trazio od Delte ponudu za isto to, u par desetina dinara je razlika + ovde na sajtu ima postarina od tih 20e i mozda carina. Ali eto, ima alternativa Delti, Eurosumaru, Platneru...a i dobro dodje da se madju serijski brojevi, jasno je i pregledno, na crtezu se sve lepo vidi.

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Najzad i ja uspeo da napakujem poklopac rezervoara.
Jutros stigla šarka iz Delte, naručena pre dve nedelje, 1300 dinara sa postarinom i Zigijeva opruga legla ko budali šamar...71c99d8f1d420552b57d4b9c8bb8d15d.jpg51247747935d8ae13b378eba61be3379.jpg

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pise da salju, nisam jos probao. Postarina je fiksna za svaku drzavu, a baza im je u Holandiji cini mi se. Rok isporuke je par dana, sve se salje preko DHL, UPS, GLS.... Pretpostavljam da bi mogla i neka carina da se uvali u to ako je iznos "veci".
 
Razmisljam se da zaobidjem Deltu i da probam, ima li jos neko zainteresovan za neke delove?
 
EDIT: Cene u Delti su maltene identicne. Napravio sam ovde na sajtu soping listu i trazio od Delte ponudu za isto to, u par desetina dinara je razlika + ovde na sajtu ima postarina od tih 20e i mozda carina. Ali eto, ima alternativa Delti, Eurosumaru, Platneru...a i dobro dodje da se madju serijski brojevi, jasno je i pregledno, na crtezu se sve lepo vidi.
Šalju ja naručivao, samo uzmi u obzir da uračunaš oko 33% na cene za Srpsku carinu i pdv. Inače odaberi da je dostava za Srbiju i umanjiće ti cene za iznos njihovog pdv-a pošto je Srbija izvan Eu.
E da, još obavezno pogledaj da li imaju na stanju robu ili mora da se čeka da im stigne roba, mene su jebavali 3 nedelje zbog nekog šrafa, na kraju ga nisu ni dobili pa sam odustao od tog dela, poslali ostatak porudžbine a refundirali novac za taj šraf.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Znaci racunica je Total iznos - njihov porez + transport + nas porez?

Izgleda da cu morati, zvao sam Stojanov, rok isporuke 5 nedelja. Zvacu sutra Deltu ako je ista situacija moracu preko ovih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Zigi011dođe mu to približne cene na ovaj ili onaj način, ali moje iskustvo sa sličnim naručivanjem iz inostranstva je da dođe roba brzo do naše carine, ali tamo zna da se kiseli i po mesec, mesec i po, pa i više dana. Pa onda i lokalna pošta zna da oduži sa isporukom. Bar 5 nedelja ti ne gine, u svakom slučaju, bojim se.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

 

3 hours ago, Zigi011 said:

Znaci racunica je Total iznos - njihov porez + transport + nas porez?

Samo da te upozorim da na ovo dodaš + jako mnogo nerviranja sa DHL-om.

Moram da pohvalim sistem obaveštanja putem mejla i sam sistem praćenja pošiljke kao i brzinu dostave pošiljke do naše zemlje. Ali tu kreću problemi.
Za dostavu pošiljke od Đenove do Beograda bilo je potrebno 3 dana a za carinjenje verovali ili ne čekao sam 14 dana. I to zato što sam se zalio na sve mejlove i lično odlazio da se žalim u centralu! 

Prvo posredovanje DHL-u u carinjenju ćeš platiti više nego samu poštarinu, znači odma računaj 3300 din za posredovanje.
E sad šta je njihovo posredovanje: to je slanje formulara koje ti popunjavaš i dostavljaš redom sve traženo, otprilike ovako: prvo ti traže potpisano ovlašćenje da te zastupaju u postupku carinjeja pa ti onda traže lična dokumenta, pa ti onda traže "order" zači ne fakturu nego order iz korpe sa sajta u vidu slike pa ti onda da bi ušlo u proces carinjenja traže, pazi sad: saobraćajnu dozvolu od vozila da se ti njima dokazuješ da si vlasnik vozila za koje delove uzimaš! 


Kad sve to prođeš i dočekaš da ti pošalju preliminarni obračunom carinskih dažbina sa kojim ti traže da se složiš, biće započet uvozni postupak koji ćeš opet čekati. 

Ljudi moji ne znam kakva su vaša iskustva ali ja se evo i sad znojim kad ovo pišem koliko sam izgoreo od procedure za par delova za skuter koje sam kupio... Bukvalno kao šleper robe da sam uvezao!
A to iživljavanje radnika na carini što traže saobraćajnu dozvolu kao bez toga ne može da se ocarini...e pa za to samo da može da se dođe do carinika bilo bi krvi... 

  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja nisam išao preko DHL-a, nego običnom poštom. Tako je jeftinije ali i još sporije. Nema direktne komunikacije, već samo link sa praćenjem statusa paketa. Ali, sudeći šta piše @Vujke1, a ranije još neke kolege, DHLti ovde služi samo da ti krši živce za sopstvene pare :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam porucivao neku elektroniku DHL da donese. Kontaktirali me da mora carina, ja dao drugaru koji je spediter i on sve zavrsio. Lakse i brze je nego da se sami cimate, mozda i jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
 
Samo da te upozorim da na ovo dodaš + jako mnogo nerviranja sa DHL-om.

Moram da pohvalim sistem obaveštanja putem mejla i sam sistem praćenja pošiljke kao i brzinu dostave pošiljke do naše zemlje. Ali tu kreću problemi.
Za dostavu pošiljke od Đenove do Beograda bilo je potrebno 3 dana a za carinjenje verovali ili ne čekao sam 14 dana. I to zato što sam se zalio na sve mejlove i lično odlazio da se žalim u centralu! 

Prvo posredovanje DHL-u u carinjenju ćeš platiti više nego samu poštarinu, znači odma računaj 3300 din za posredovanje.
E sad šta je njihovo posredovanje: to je slanje formulara koje ti popunjavaš i dostavljaš redom sve traženo, otprilike ovako: prvo ti traže potpisano ovlašćenje da te zastupaju u postupku carinjeja pa ti onda traže lična dokumenta, pa ti onda traže "order" zači ne fakturu nego order iz korpe sa sajta u vidu slike pa ti onda da bi ušlo u proces carinjenja traže, pazi sad: saobraćajnu dozvolu od vozila da se ti njima dokazuješ da si vlasnik vozila za koje delove uzimaš! 

Kad sve to prođeš i dočekaš da ti pošalju preliminarni obračunom carinskih dažbina sa kojim ti traže da se složiš, biće započet uvozni postupak koji ćeš opet čekati. 

Ljudi moji ne znam kakva su vaša iskustva ali ja se evo i sad znojim kad ovo pišem koliko sam izgoreo od procedure za par delova za skuter koje sam kupio... Bukvalno kao šleper robe da sam uvezao!
A to iživljavanje radnika na carini što traže saobraćajnu dozvolu kao bez toga ne može da se ocarini...e pa za to samo da može da se dođe do carinika bilo bi krvi... 
Ovo moje nije išlo dhl-om što sam poručio, na carini je bilo nekoliko dana

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Не исплати се куповати од преко делове за мотор посебно не преко УПСА или ДХЛА, а и ови наши су кренули да наплаћају царину за сваку ситницу нема више оно до 50еура ништа, поручио сам неке делове за дрон који коштају 600динара наплатили су ми око 200динара царину... Пуне буџет на све начине.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Porucio sam na kraju u Delti, rok isporuke 10-15 dana! A u Stojanovu 5 nedelja! Moram da pohvalim Miroslava iz Delte, tako je pedantnu ponudu sa sve slikama poslao da nemam reci, prosto je zadovoljstvo dati im pare :lol2:

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
pre 35 minuta, root012 je napisao:

Не исплати се куповати од преко делове за мотор посебно не преко УПСА или ДХЛА, а и ови наши су кренули да наплаћају царину за сваку ситницу нема више оно до 50еура ништа, поручио сам неке делове за дрон који коштају 600динара наплатили су ми око 200динара царину... Пуне буџет на све начине.....

Evo @Mikec je sad uzeo deo za NC750X, 40e deo, 47e šiping, stiglo za par dana.

 

Delta i Stojanov 45 000din i čekanje 15 dana :) ne treba biti baš tako isključiv.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Upravo to. Doduse u pitanju je polovan deo, treba i to uzeti u obzir. Preko DHL Express sve do 50e ne podleze carini i nema nikakvog problema. Stize u par dana (u zavisnosti od vikenda).

Edit: U tih 50e po pravilu shipping ne ulazi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Silver Wing 400

Другари једно питање за вас ако је неко имао сличан проблем . На вишим обртајима почне да пали и гаси таблу , али се сам агрегат не гаси , иде нормално ? После тога и на нижим обртајима то ради , угасим упалим све нормално док опет не одем у више обртаје !   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

To mi smrdi na namotaje... Meni se sa mojom Hondom isto to desilo kada krenusmo na Ostrog ove godine...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Jedan mali hint, mozda nekome znaci informacija. Otkrio sam da o-ringove, zaptivke i ostale te gumene stvari koje Honda prodaje pod svojim brendom, zapravo pravi firma Arai Seisakusho.

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Danas menjao ulje i prmetim da mi vlaži ulje negde odozgo.. Kaze majstor da je najverovatnije stradao dihtung desne dekle.

Predlaže mi da kupim novi, bolje nego da se pravi ili predihtuje nekim silikonom.

Poslao sam upit Delti da vidim da li imaju, ali kako sam čuo, čeka se isporuka i do mesec dana.

Ima li to negde u originalu na drugom mestu ili moram poručivati iz Delte? MOžda neko sa foruma prodaje ili neki serviser ima na lageru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Evo Zigi ima i mustru po kojoj može da ti napravi dihtung. Treba mu samo debljina istog, zbog klingerita....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ne zajeb....coveka. Tu ne postoji dihtung, maze se diht masa, fabricki je tako.

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Kakvih bre 5300. Kupis u prodavnici auto delova Victor Reinz Reinzosil, namenska diht masa za motore i menjace, tuba 300 dinara.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki-tsv

Ja davam džabe jedbu na poklon! 

Kojih 5000 din. 

Imam Bernerovu, koristim je u firmi već godinama. 

Ako treba mogu poslati... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja