Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
10 minutes ago, pvp said:

P, a ako novi agregat ima papire sto da ga budzi moze bez problema da ga uvede u saobracajnu,

Ovo je uglavnom problematična stavka. ;)

 

Nije baš da se bez problema uvodi u saobračajnu, ima tu i taksi, saglasnost mislim ABS da je to agregat koji odgovara toj šasiji itd... Svuda su ga zakomplikovali.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

Auuu pa takse se podrazumevaju:) bez toga nema nista, a ABS nije potreban ako se radi o istom agregat, istih parametara, covek je pre dva meseca to radio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Najbolje ti je da prepakuješ motor u isti blok, ako je moguće. Barem da smanjiš sex koliko možeš.

 

Da se razumemo, nemam ja ništa protiv sexa, čak naprotiv, ali kad tebe *ebu, to je totalno druga priča.  :):P.

 

Što bi reko bosanac kod grupnog sexa: Ljudi, dajmo se organizirat.....:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Auuu pa takse se podrazumevaju bez toga nema nista, a ABS nije potreban ako se radi o istom agregat, istih parametara, covek je pre dva meseca to radio. 

Ok, ne treba ABS, ali ipak treba potvrda proizvodjača motora da je to taj motor, iako piše sve lepo u saobraćajnoj. A ta potvrda može da kosta i do 100 EUR!

Evo sve lepo piše...

REGISTRACIJA-VOZILA.RS

Procedura zamene motora u vozilu.Zamena motora.Kakve su pravne radnje i sta treba uraditi da bi se izvrsila zamena motora u vozilu. Koja su placanja koja treba uplatiti za zamenu motora (takse za zamenu motora)


Ipak je najjednostavnije sve prepakovati u stari blok, što reče neko iznad :)


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Auuu pa takse se podrazumevaju bez toga nema nista, a ABS nije potreban ako se radi o istom agregat, istih parametara, covek je pre dva meseca to radio. 

Ok, ne treba ABS, ali ipak treba potvrda proizvodjača motora da je to taj motor, iako piše sve lepo u saobraćajnoj. A ta potvrda može da kosta i do 100 EUR!

Evo sve lepo piše...

REGISTRACIJA-VOZILA.RS

Procedura zamene motora u vozilu.Zamena motora.Kakve su pravne radnje i sta treba uraditi da bi se izvrsila zamena motora u vozilu. Koja su placanja koja treba uplatiti za zamenu motora (takse za zamenu motora)


Ipak je najjednostavnije sve prepakovati u stari blok, što reče neko iznad :)


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@tomamega jedine validne informacije ima paragraf.rs , potrazite u linku prilog 1.3.3. 

 

WWW.PARAGRAF.RS

PRAVILNIK O ISPITIVANJU VOZILA ("Sl. glasnik RS", br. 8/2012, 13/2013, 31/2013, 114/2013...

 

Promenio član bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

Upravo tako, ja zaista nisam govorio napamet, govorim covekovo iskustvo, znaci jedino je bitno da agregat bude identican, (kaonsto pise ako agregat nije isti), ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki-tsv

Juče mi se na auto putu  upalila V žuta lampica. 

Kada sam ga poterao preko 140.

Jutros sam je ponistio i do posla lagane vožnje ne pali se. 

Pre mesec sam otvarao ctv čisto, promenio ležaj i ulje u prenosu. Ostalo bilo ok na oko i lamele i kajis, rolnice. 

Jeli se još nekome ovo dešavalo...? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki-tsv

Ugašen kontakt 

Pritisnes oba dugmeta i drzis celo vreme

Das kontakt  i V lampica počne da treperi

Sacekas da blinkne par puta i pustiš dugmad 

Ona se ugasi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Meni se isto desilo, bas kad sam ga kupio, prva voznja i auto put, cim sam presao 140 na sat upalila se, isto sam resotovao kao i ti i sada je ok.. Koliko sam na brzinu proguglao po netu, lampica se pali iz dva razloga, prvi je servisni interval i drugi je ako racunar primeti da se motor vrti u visim obrtajima nego sto je predvidjeno na odredjonoj brzini, nesto u slucajnost ne verujem, tako da se sigurno nije upalila zbog servisnog intervala,  verovatno je ova druga varijanta, sta je razlog tome ne znam, najverovatnije da je kais za zamenu..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki-tsv

Servi je urađen, ulje filteri svećice, sve novo. 

A kajis 20000 prešao. 

Na zimu cu kompletan Ctv raditi pa će mo da vidimo. 

Bitno da sada ide ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

20210807_172922.jpg

20210807_172912.jpg

20210807_172906.jpg

 

 

20210807_172858.jpg

 

Inace, neko je vec jebavao oko ovog mog motora i nije se potrudio da ga vrati u prvobitno stanje.

 

Kad se skinu izduvne grane fale bakarne podloske. Kad se skine neki plasticni predusis na 2 mesta fale gumeni dihtunzi. Tu idu 3 srafa za krstasti srafciger, 2 glave razvaljene...

Ruke mu se osusile da bog da, ko god da je.

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
@tomamega jedine validne informacije ima paragraf.rs , potrazite u linku prilog 1.3.3. 
 
propisi.jpg WWW.PARAGRAF.RS
PRAVILNIK O ISPITIVANJU VOZILA ("Sl. glasnik RS", br. 8/2012, 13/2013, 31/2013, 114/2013...  
Meni tek sada ovaj drugi stav Pravilnima nije jasan..

"U postupku ispitivanja ugradnje pogonskog agregata (motora) potrebno je proveriti da li ugrađeni pogonski agregat (motor) zadovoljava bezbednosno-tehničke karakteristike, u odnosu na tip vozila u koje je ugrađen, definisane zakonskim i tehničkim propisima i standardima za tu vrstu vozila"

Ova poslednja formulacija je meni nejasna "definisane zakonskim i tehničkim propisima i standardima za tu vrstu vozila".

Koji su to zakonski, tehnicki propisi i standardi? Ko utvrdjuje ispunjenost tih standarda?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Meni tek sada ovaj drugi stav Pravilnima nije jasan..

"U postupku ispitivanja ugradnje pogonskog agregata (motora) potrebno je proveriti da li ugrađeni pogonski agregat (motor) zadovoljava bezbednosno-tehničke karakteristike, u odnosu na tip vozila u koje je ugrađen, definisane zakonskim i tehničkim propisima i standardima za tu vrstu vozila"

Ova poslednja formulacija je meni nejasna "definisane zakonskim i tehničkim propisima i standardima za tu vrstu vozila".

Koji su to zakonski, tehnicki propisi i standardi? Ko utvrdjuje ispunjenost tih standarda?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

U prevodu, ako u Peglicu ugradiš motor of Skanije, da li je to sigurno tj da se neće raspasti Pegla...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7
WWW.MOTORCYCLESPAREPARTS.EU

Honda FJS400D 2009 – buy all your parts now in just a few clicks from Europe’s number 1 genuine spare parts online retailer

 

Katalog originalnih delova za motore. Postarina za Srbiju je 20e pa se ne isplati za sitnice. Koliko vidim cene su slicne kao u Delti pa moze da se iskoristi kao smernica sto se tice cifre, a moze i broj dela za narucivanje da se obezbedi. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Levo moj izvadjen, desno polovni kupljeni, on je iz "starog" SW 2007. Po svemu su identicni, nikakve razlike nema. Cak su i brojevi/slova/oznake agregata isti u smislu da je serija motora ista, oznake neke sitne na bloku, sve je isto sem naravno zadnjih par cifara. 

 

Trenutno sagledavam sta ce od dihtunga, gumica i podloski biti potrebno da se naruci kako bih prepakovao vodenu pumpu, usis i sta je vec sve ovo po njemu, gde se savetuje zamena zamenicu naravno. Posle toga porucujem te sitnice, kad stignu pocinjem prepakivanje. Nabavio sam i neki kilo kljuc, gde bude dostupno koristicu ga, gde ne bude idem na osecaj i to je to. Posle vracam motor nazad, povezujem dzekove, sipam ulje i antifriz, vracam akumulator i onda sledi paljenje. Kad budem bio siguran da nigde nista ne curi i da sve radi kako treba pocecu da sklapam ostalo, a to ce tek biti sessss avantura za sebe :zbunjen::zbunjen:

 

 

20210809_111607.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R
pre 8 minuta, Zigi011 je napisao:

 

20210809_111607.jpg

Dobro napredujes, a imas i opak set alata ako sam dobro video na prethodnim slikama (SW STAHL). Hrabrost je raditi na livadi takoreci, samo pazljivo i dobro odvajaj i razvrstavaj delove i sklopices ti to, trud i volja su tu, samo napred

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Zigi011 Držim palčeve! Ovakvo šta može svakom od nas da se desi kada kupujemo polovnu stvar. Vrlo pohvalan i odvažan pristup problemu. Ja bih verovatno popizdeo i prodao ga u kobasice bud zašto. Ti si pristupio pametnije sa namerom da ga oživiš. Time si me zainteresovao i naterao da pratim temu.

Iskreno se nadam da ćeš istrajati i da će tvoj trud biti nagradjen uspehom.
Budi predan i temeljan. Ja pratim i navijam (za tebe naravno)

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja