Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ne može da se radi remont, iz ne znam kog razloga. Raspitivao sam se… za sve mogu da urade, baš za SW ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
pre 57 minuta, Alexa90 je napisao:

Ne može da se radi remont, iz ne znam kog razloga. Raspitivao sam se… za sve mogu da urade, baš za SW ne.

Sve može ako imaš mere!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@Zigi011 Stigla opruga, hvala još jednom na cimanju. Videćemo da li ću uopšte moći da je namontiram, jer sam u međuvremenu skapirao da mi nedostaje  plastična osovinica na poklopcu. Nekako je pukla, ali pokušaću da nabudžim nešto.

 

Inače, šta si uradio s tvojom Hondom? Jesi rasturio da vidiš u čemu je problem ili ćeš svakako menjati ceo agregat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Da, tu osovinicu moras da resis kako valja jer je ova metalna oprugica jako napinje. 

 

Nisam nista jos konkretno. Otvorio sam "novi"agregat, malo to ocistio i sredio jer dekl nije bio skroz zatvoren pa je upala neka drvena piljevina. Inace deluje da je u dobrom stanju. Kad se vratim sa odmora iduce nedelje cu verovatno poceti da kupusam skuter i skidam svoj agregat. Posle toga cu, nadam se, doci na red kod Dareta pa ce on nastaviti dalje. Verovatno cemo u tokom tog posla saznati sta se desilo sa agregatom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Pokušao danas da namontitam oprugicu, nema šanse. Probao da sbudzim nešto, ali nisam uspeo.
Ta plastična osovinica ipak trpi veliko opterećenje i mora biti cela, moraću ipak da jurim ceo poklopac ili barem taj deo na koji se kači opruga.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 7/17/2021 at 9:57 PM, Alexa90 said:

Ne može da se radi remont, iz ne znam kog razloga. Raspitivao sam se… za sve mogu da urade, baš za SW ne.

Jesi li pitao Gažo servis u Kuli?

Pisao sam na temi o pjađu, meni su isto neki rekli da moja radilica ne može nikako, pa je ovaj uradio bez greške. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7
50 minutes ago, Predator016 said:

Pokušao danas da namontitam oprugicu, nema šanse. Probao da sbudzim nešto, ali nisam uspeo.
Ta plastična osovinica ipak trpi veliko opterećenje i mora biti cela, moraću ipak da jurim ceo poklopac ili barem taj deo na koji se kači opruga.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Probaj da zbudzis ako moze od pop nitne da napravis osovinicu, ili od eksera i zalepis dvokomponentnim lepkom...tako nesto. Mozda ni poklopac ceo nije skup nov.

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Tako sam i.probao. Izbusio sam rupice tankom burgijicom s obe strane i provukao ekser, ali ne drži se opruga tu gore.. sama spada.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Мени је јуче баш пукла та пластична осовиница, већ је била начета нешто сам ја феном као радио држало је и ево испала сва срећа нисам је изгубио..... Овде или буџење или ново али ново нисам нигде нашао код нас.....  

Promenio član root012

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Ne znam o kojoj plasticnoj osovini pricate ali evo predlog kako da zalepite plastiku mnogo bolje od bilo kog drugog lepka itd

 

Uzmete super lepak, onaj tecni, klasicni (nikako gel), malo kapnete da namestite deo u polozaj u kom treba da stoji. Kad ste ga pozicionirali bukvalno prstima "posolite" soda bikarbonu i onda nanesete ponovo lepak preko sode, pa opet pospete sodu i tako u krug. 

 

Napomena cim soda dodje u kontakt sa lepkom, momentalno se osusi i stvrdne. 

 

Sto je tanji sloj sode to masa bude cvrsca nakon susenja. Posle se moze i smirglom malo poravnati jer je tesko dobiti ravnu povrsinu. Na ovaj nacin bez problema se okrpe plasticne boce koje ne puste ni pod visokim pritiscima.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Za sodu bikarbonu i super lepak i ja sam se uverio.. lepio sam deo plastike na filteru vazduha kod auta, drzi sve vreme mislim vec 5god!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

I držaće još ko zna koliko. Propadne sve okolo, to ostane....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
5 hours ago, steefanv said:

Ne znam o kojoj plasticnoj osovini pricate ali evo predlog kako da zalepite plastiku mnogo bolje od bilo kog drugog lepka itd

 

Uzmete super lepak, onaj tecni, klasicni (nikako gel), malo kapnete da namestite deo u polozaj u kom treba da stoji. Kad ste ga pozicionirali bukvalno prstima "posolite" soda bikarbonu i onda nanesete ponovo lepak preko sode, pa opet pospete sodu i tako u krug. 

 

Napomena cim soda dodje u kontakt sa lepkom, momentalno se osusi i stvrdne. 

 

Sto je tanji sloj sode to masa bude cvrsca nakon susenja. Posle se moze i smirglom malo poravnati jer je tesko dobiti ravnu povrsinu. Na ovaj nacin bez problema se okrpe plasticne boce koje ne puste ni pod visokim pritiscima.. 

Lepio ja tako plasticni propeler pumpe za vodu za produženu maticu (dakle, plastika - metal) - držalo kao babini zubi. 

Bukvalno do prvog jačeg gasa. A kad pogledaš delovalo kao zavareno. Ok, neka bude da sam ja loše uradio. 

Lepio ozbiljan majstor tečnim metalom, opet šipak. 

I tek kad je napravio specijalan navoj (deset minuta posla).. Drži odlično. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ee to.je to. Ista situacija kod mene. Mislim da tu nema pomoci, neko trajnije resenje ne postoji. Ili meni ne pada na pamet.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja probao. Nije to bas najsrećnije resenje. Drži, ali kad su noge u nekom položaju i brzina je preko 130, diže se. A opet ostaje problem fiksiranja u gornjem položaju. Mora se držati rukom dok se toči.

Ja sam to malo drugačije uradio, sa drugačijom oprugom- federom, slikacu popodne.. ni to nije idealno, ali ne umem bolje..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Bravo za kreativnost. Ako ja lepo vidim, zalemio si oprugu za ovaj limčić?

Postoji u Hondi Srbija da se kupi samo ta šarka, nema na stanju, poručuje se i čeka oko 15 dana. 

quotationToPDF Aleksandar Rakic 2.pdf

 

Iznenadila me ažurnost prodavnice delova, sinoć sam poslao mail, jutros stigao odgovor.

 

Hvala kolegi @kavurma

 

 

Promenio član Predator016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 18 sati, alagor2000@gmail.com je napisao:

Poz,da li bi taj cep sa kljucem pasao na Bev 250?

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
 

Noup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre 15 sati, Predator016 je napisao:

Bravo za kreativnost. Ako ja lepo vidim, zalemio si oprugu za ovaj limčić?

Postoji u Hondi Srbija da se kupi samo ta šarka, nema na stanju, poručuje se i čeka oko 15 dana. 

quotationToPDF Aleksandar Rakic 2.pdf 79.69 kB · 7 downloads

 

Iznenadila me ažurnost prodavnice delova, sinoć sam poslao mail, jutros stigao odgovor.

 

Hvala kolegi @kavurma

 

 

Е па нисам ништа лемио, само нашао парче лима исекао као што можеш да видиш на слици. Лим мора да буде нешто дебљи, први који сам направио био је танак па се кривио зато што ова опруга баш напиње. 

 

Углавом врши посао можда није баш естетски лепо али неће да иде на изложбу тако да није ни битно :D

Ево ти слике зумиране па можеш покушати да набуџиш и ти. 

 

 

 

A1335B9A-4FE2-43EE-BB25-BC5B489D1B2D.png

73EC1A35-FC19-4622-8FE0-7B3E6F1D3EA4.png

Promenio član root012
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja