Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Danas konačno uhvatio vremena da pogledam i probam  dva SW400 kod mene u Leskovcu. Jedan je crni 2010, jedan beli 2009.

Izgledaju korektno, crni malo bolje, oba pale dobro, lepo rade, mirno,tiho, ne dime.. NIsam primetio neke vibracije, ni pri polasku ni u vožnji. Čini mi se da ubrzavaju malo slabije, nisam primetio razliku u odnosu na mog Nexusa 250.  Očekivao sam osetno bolje ubrzanje, ali nije..

 

E sad , što se zvuka tiče, nisam stručan, čini mi se da čujem na oba agregata nešto čudno, ali ne znam šta je. Možda je to normalno,nemam pojma, moraću da povedem nekog majstora da to pogleda. Na oba agregata ima pomalo ulja sa donje strane, nije strašno, ali vidi se.. Ima ulaganja, malo sređivanja, a opet, cena je oko 3200e, što uopšte nije malo. Definitivno mnogo bolje izgledaju na slikama nego uživo..

 

 

 

 

viber_image_2020-11-02_12-58-51.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

@Predator016 ne znam dal si nekad cuo dobrog sw kako radi ali ja sam ostao u cudu kad sam kod Dareta cuo Noletovog bivseg sw kako radi. Kakva je to milina za uvo zZzZzZzZzZ

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Daa. Sećam se ovog zvuka, čuo sam ga uživo.
Nijedan od ona dva ne zvuči tako. Pogledao malopre i treći SW,isto beli,i to sasvim slucajno. Majstor koga sam zvao da vidi ona dva sw-a kaže pre neki dan mu bila jedna takva na malom servisu, a vlasnik se razmuslja da je proda. Dao mi je njegov tel,ja pozvao čoveka, pogledao motor i oduševio se..
Oko cene se nešto ne slažemo, ali sutra cu da probam ponovo. Možda i bude sve kako treba, videćemo.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ako je dobro nemoze da bude i jeftino, ako se vodis time neces pogresiti. Ja sam sad pogledao 4 cbf-a iz oglasa, stanje onako, kako koji, uglavnom nije to ono sto ja trazim i sto sam ocekivao. Kad sam dosao kod Borisa video motor i rekao to je to. 300-400 e skuplje nego sto sam planirao da dam ali jbg razlika je nebo i zemlja u odnosu na ostale koje sam gledao. Hocu da kazem ako si siguran da je dobar nemoj zaliti i malo vise da platis isplatice ti se na kraju.....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I ja sam imao takvo prosvetljenje kad sam video ovaj motor.
Stvarno nebo i zemlja u odnosu na ona dva. Nema kofer, ali ispod sedišta ima vise mesta nego u prtljažniku od Yuga.
Agregat veze kako lepo radi...
Jes malo vise para,ali cu biti miran..


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

 

Jes' dvocilindras ima lep zvuk :)

 

 

U svaki ima ulaganja. Filozofija jeste "kol'ko para tol'ko muzike". Ali se nekada precene i sami prodavci. Poznata istorija je majka, ali ni to nije reper da nece od jednom da strada nesto.

 

Kupovao sam i skuplje i jeftinije, i nalickano i za sredjivanje. Na isto mu dodje. To sve nije novo!

 

Treba se uhvatiti da ima dobru osnovu. Ostalo se resi, naravno, ako ima lufta u ceni. Ako je osnova losa, nikad se ne moze srediti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu
On 11/2/2020 at 1:21 PM, Predator016 said:

Čini mi se da ubrzavaju malo slabije, nisam primetio razliku u odnosu na mog Nexusa 250.  Očekivao sam osetno bolje ubrzanje, ali nije..

Hmmm i meni je tako bilo kad sam posle Burgmana 400 probao Ttmax - nista posebno, skoro pa isto - ili su pak moja ocekivanja bila velika!

Kog mehanicara vodis sa sobom da pregleda stanje, s'obizrom na to da sam i ja iz Le (za mene je Perica "TATKO" za skutere :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Hemija je uradila svoje... kupljen silver... :jee1:

 

Danas ponovo bio da ga pogledam, probam i bila je to ljubav na prvi pogled... Ako ništa drugo, zvuk me je kupio, a sve ostalo samo potvrdilo presudu....

 

Samo mali teaser dok je ne predstavim gde treba..

 

viber_image_2020-11-03_13-57-36.thumb.jpg.57f48606b927dc5d433f8507e717d738.jpgviber_image_2020-11-03_13-57-54.thumb.jpg.3bde9cdc24f36c98b3203ae969e3c185.jpgh...

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Da li su isti prednji i/ili zadnji disk od sw400 i t400? Ima li neko da ga ne mrzi da premeri diskove na sw400 i da ih uslika izbliza? Kad trazim za model 2009. kao da trazim za svemirski brod, a sigurno odgovaraju od jos neke Honde, bar zadnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Predator016 Neka je sa srećom kupovina. Da te služi i sluša kako si zamislio! Unapred se radujem nekom detaljnom predstavljanju.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Hvala svima, evo ceo dan se vozim i nisam uspeo da mu nadjem manu...
Osecaj totalno.drugaciji nego sa nexusom. Radi mirno, kazaljka obrtometra zakucana. Nema vibracija, svetla odlična, kocnice dobre.. jednom rečju ladja na dva točka. Ja sam zaljubljen..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Trenutno bez makine

@Predator016 nek je sa srecom makina i da ti ne spusta osmeh sa lica.

Hvala sto si podelio utiske o druga dva Silvera. I meni na slikama delovali lepo ali si mi svojim postom ustedeo dosta i vremena i novca.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

To je samo moje skromno mišljenje i moj utisak sa lica mesta. Ne mora dà znaci da sam u pravu, ali meni nekako nisu izgledali kao dobra kupovina.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Da li je servisni interval stvarno 10000 km ili se u praksi mali servis radi na 5k, kao i kod ostalih? Nekako mi je malo mnogo 10k km.
I primetio sam da nema uticnicu za tel i navigaciju. To je bas čudno, većina drugih skutera ima..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Mali servis na 5k max obavezno a uticnicu bi trebao da ima u levoj kaseti.....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@Nole Bg Tako sam i mislio, sigurno ne bih cekao 10k za zamenu. Gledao samu ja na netu da postoji uticnica u levoj kaseti, ali kod mene je nema. Fabricki nije predviđena, jer ne postoji ni rupa na plastici tu gde treba da bude.



Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja