Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7
1 minute ago, pvp said:

Imas u B. Petrovcu covek pravi amortizere po narudzbini ja sam tamo uzimao.

To je ta firma, Maglic kod BP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sad mogu da se ukljucim jer sam prodao motor pa da iznesem svoje misljenje, jer nisam hteo ranije da komentarisem da ne ispadne navija vodu na svoju vodenicu. Vecina se zalepi za kilometrazu i estetiku sto je po meni jako pogresno, pogotovo ako uzimaju motore od preprodavaca. Kad kupis tako motor nikad neznas sta te ceka ispod nalickane plastike i prilika da se ukanalis vrlo lako jos pogotovo kad je cena pristupacna onda je to spakovano za prodaju u najavi. Po meni mnogo pametnije uzeti motor sa poznatom istorijom i da te ne boli glava i da mozes da uzivas u voznji. A ko hoce nov nov, ode u salon pa kupi. Uvek sam se vodio time i nisam pogresio. Svima koji su u potrazi za dobrim Silverom zelim srecu i da kupe sto bolji primerak.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sad lagano Mare, posto neradim vise u centru grada, necu voziti motor svakodnevno po gradu, vec samo za voznje i putovanja. Prvi pik je cbf1000, mada nisam ni tdm900 odbacio mada bi pre ostao na Hondi. Nemogu bas puno sad da platim motor, ovi su u pristupacnoj ceni samo da se trazi sto bolji primerak.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: dl 650
Pre 20 sati, Nole Bg je napisao:

Ode Hondaemoji30.png.
Stari i novi vlasnik. Kolegi puno lepih i bezbednih km pod budnim okom@Satelis - a. emoji106.pngIMG_20201017_163941.jpgIMG_20201017_163952.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ode honda dodje honda. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Da li neko poseduje Service manual za SW T400 na srpskom ili engleskom?
Imas uputstvo par stranica nazad..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Na www.silverwing600.com forumu kažu da su uspeli da nađu samo japanski manual, što nije od neke pomoći.

3fb18410.jpg
WWW.SILVERWING600.COM

Hello from israel! The only workshop manuals i could find online are for 600 model. After reading a while i understand...

Pih, izem ti Hondu, za moj Kymco ima repar manual da se nađe gde 'oćeš za dž, bar na 4 evropska jezika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Evo da dam i ja svoj skromni doprinos ovoj temi i forumu uopste.

 

Posto mi je amortizer sedista propao odlucio sam da u vec pominjanoj firmi MIO AMORTIZERI narucim novi. Rovareci po netu nasao sam da je na originalnom amortizeru sila 120N pa sam i ja narucio sa toliko. I sto se toga tice nisam pogresio, IDEALNO JE! Moglo bi i 130N. Taj deo je manje vise ok, jedino nisam siguran da li je bolje kada ga otkljucam da se sediste samo podigne ili je bolje da mu ja pomognem pa onda ono samo da ode do kraja. Moje se ne dize samo, tek od pola hoda cujem ono da fijukne kad odradi amortizer. Nisam siguran da li to zavisi od sile ili od konstrukcije, tj. "polegnutosti" samog amortizera kada je sasvim sabijen, mozda i od oba. Elem, ta "polegnutost" je i razlog ovog mog pisanja.

 

Kada sam poslao svoj originalni, covek mi je rekao da oni ovakvu rupu nemaju cime da izbuse jer je rupa nesto izmedju, a i usice im nisu toliko velike da bi to moglo. Stos je u tome da, mozda ste videli, u usice amortizera ide prvo plasticni prsten pa onda limeni stift koji se navlaci na osovinice na sedistu i sasiji. Rekao mi je da cu morati da eliminisem nesto, to nesto je ovaj plasticni prsten i to je ok, ne smeta nista jer ima stift koji drzi da se ne klima nista.

 

Amortizer je stigao i evo veceras pokusaj ugradnje. Da bih ugurao limeni stift morao sam rupu da malo razbusim, srecom imam neku ureznicu koja je taman kao i rupa pa sam njome malo oglodao okolo, aluminijum je i ide lako. I namontiram ja sve super i cvrc.... Sta je problem: amortizer jeste iste ukupne duzine kao originalni ali mu hod nije isti, kraci je jer usica nije nasadjena na kraj sipke kao na originalnom vec je 1,5-2 cm ka telu amortizera jer oni ne nasadjuju usicu na sipku nego ima kao neko pertlovanje. I taj produzeni pertlovani deo usice se prerano sudara sa telom amortizera kada spustim sediste, a taman mi fali toliko hoda da bi se sredisnji deo sedista spustio na svoje mesto i uklopio. Mogu da zabravim ali mi izmedju spoljne oplate i sedista ostaje rupa dovoljno velika da se recimo mis provuce kroz nju. Ja kad sednem sa svojih 100 kg to ce da legne ali kad ne sedim ima rupa, a i kontam da ce vrsiti pritisak na ove osovinice. Ispod pertlovanja ima prostora jedno 0,5cm da skratim brusilicom kako bih dobio na hodu, mozda cu cak i preko pertlovanja da presecem pa cu dvokomponentnim lepkom da sastavim posle, fali mi tih 2 cm. Prakticno bi trebalo da se rupe na usicama povuku vise ka sredini, cini mi se da bi se dobio manji hod sedista za 2-3 cm kada se podigne ali to ne znaci skoro nista, veci je problem sto se ne zatvara kako treba. Cisto da znate problematiku kada narucujete, mozda na nekom drugom skuteru ili na starijem SW ne smeta ali ovde ima zez.

 

 

EDIT: Ovo parce sam mogao i nisam morao da odsecem, ispostavilo se da mi ova druga brava, do akumulatora, ne hvata pa zato taj deo ostaje neuklopljen.

Ukratko, post sam pisao bezveze :neznam:  ali mozda nekome bude koristilo, bar da znate da 130N sile ide taman.

20201021_182139.jpg

20201021_182153.jpg

20201021_182128.jpg

20201021_191742.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

Evo konacno da se javim i ja default_0a-smiley.gif

Posto ne mogu da odgovorim kolegi@Nole Bg u njegovoj temi, pisacu ovde.

 

Za ovih 5-6 dana i po ovoj hladnoci, presao sam cca 150km sa silverom, i mogu reci da sam odusevljen default_0a-smiley.gif AA500 classic koji sam vozio ranije jeste ladja, ali ovo je skroz druga prica. SW je laksi za voznju i bolje poteze u svim situacijama, iako je 400ccm. Mnogo znaci drugi cilindar default_1oda.gif dosta mirnije radi, nema onih vibracija i drmusanja pri malim obrtajima kao kod AA500, posebno nakon sto je dr. Dare propustio SW kroz svoje sake. Na zvuk motora se jos uvek navikavam, dosta je drugaciji. Vidi se da ga je Nole posteno odrzavao, masina samo prede, pu pu da je ne ureknem default_1oda.gif

 

Nisam jos uvek presao neku veliku kilometrazu, da mogu da dam detaljno poredjenje, ali i za ovo kratko vreme sto smo se druzili, jasno mi je kako neko moze da pregazi 10-12k km po sezoni. Svakako cu pisati jos nakon sto budem presao jos km, nadam se i nekom putopisu i voznji po inostranstvu, ako to bude izvodljivo zbog situacije u svetu kakva jeste. Valjda ce proci...

 

Jos jednom, hvala Noletu, zelim mu da brzo i lako nadje sledecu masinu i da predje dosta bezbednih kilometara default_0namigivanje.gif

 

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7
On 10/13/2020 at 8:28 PM, bily said:

Ja sam uradio kljuc,bio je 60 ak evra


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovaj decko radi za 40e, cisto ako nekome zatreba. Kljuc, narezivanje i kodiranje.

 

Borca

 

+381641647438, Milos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Evo konacno da se javim i ja default_0a-smiley.gif
Posto ne mogu da odgovorim kolegi@Nole Bg u njegovoj temi, pisacu ovde.
 
Za ovih 5-6 dana i po ovoj hladnoci, presao sam cca 150km sa silverom, i mogu reci da sam odusevljen default_0a-smiley.gif AA500 classic koji sam vozio ranije jeste ladja, ali ovo je skroz druga prica. SW je laksi za voznju i bolje poteze u svim situacijama, iako je 400ccm. Mnogo znaci drugi cilindar default_1oda.gif dosta mirnije radi, nema onih vibracija i drmusanja pri malim obrtajima kao kod AA500, posebno nakon sto je dr. Dare propustio SW kroz svoje sake. Na zvuk motora se jos uvek navikavam, dosta je drugaciji. Vidi se da ga je Nole posteno odrzavao, masina samo prede, pu pu da je ne ureknem default_1oda.gif
 
Nisam jos uvek presao neku veliku kilometrazu, da mogu da dam detaljno poredjenje, ali i za ovo kratko vreme sto smo se druzili, jasno mi je kako neko moze da pregazi 10-12k km po sezoni. Svakako cu pisati jos nakon sto budem presao jos km, nadam se i nekom putopisu i voznji po inostranstvu, ako to bude izvodljivo zbog situacije u svetu kakva jeste. Valjda ce proci...
 
Jos jednom, hvala Noletu, zelim mu da brzo i lako nadje sledecu masinu i da predje dosta bezbednih kilometara default_0namigivanje.gif
 
Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
 
 
 
Hvala tebi i nek ti je sa srecom da se slatko i lepo navozas i uz redovno i dobro odrzavanje nema greske sa tim motorom. Videces ti sta je to kad krenes za Milanovac preko Rudnika, ide sam, zna put napamet

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja