Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Dok ga Dare ne raspakuje, ne mora nista znaciti... Ja sam tako 2x prosao... 

 

Nego,da ne mracimo. Srecna ti kupovina! Na dobro se brzo covek navikne,a SW malo ko je nasao manu. Uzivaj! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@Zigi011 Srećna kupovina i bezbedni kilometri. Nisi pogrešio sa izborom uopšte. E sad, kad kupuješ polovno uvek nešto škripi. A desi se i kod nekih noviteta. Koliko vidim, po tvom pisanju, trudiš se da budeš pozitivan a tako i treba. Izabrao si odličan skuter i odličnog majstora.... Jedino je šteta što je skoro kraj sezone. Još jednom čestitke i dobrodošao u klub. Srećno!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Kako god okreneš, jedan od najbitniih faktora kad kupuješ polovan motor je sreća.. Možeš ti da gledaš i slušaš koliko hoćeš, ali dok se ne zaviri uspod plastika i dekla, ništa nije sigurno..

 

Kod Silvera su male šanse da se zezneš, zbog generalne pouzdansti sklopova, tako da ako ništa ne deluje sumnjivo na prvu loptu, verovatno je sve u redu.

 

I mene čeka isto to, za sada tipujem na ona dva bela iz Leskovca ili Niša, ali nikako da se prolepša vreme pa da odem i da ih pogledam.. Kiša ubi danima....

Valjda će stati danas sutra  pa da za vikend pogledam oba..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ma generalnonsam svestan da kad kupujes polovno uvek moras nesto da ulozis, time se vodim i ne iznenadjujem se previse. Gledam koliko umes i znas pa sta ti bog da, mora covek i srece da ima.

 

Ima li neko servisno uputstvo za T400? Kako se proverava ulje, zavrce se merac u navoj ili se samo nasloni na rupu?

 

 

Edit: Koje ulje sipate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Svratio sam do Darka da ga pogleda onako usput, bez otvaranja, kaze stanje onako. Vizuelno je jako dobar ali mehanika... Iznenadjen je bio cenom bas, inace placen je 2500e. Za rad ovako na prvu imaju diskovi i plocice (diskovi su ukopani ali koci odlicno i dalje), mali servis naravno, semerinzi i mozda lezajevi u tockovima, antifriz, tecnosti i naravno cvt da se otvori pa da se vidi i naravno kad se poskidaju plastike ko zna sta ce da ispadne. Po diskovima odokativno misli da ima oko 70-80 000 km, pise 43 000.

 

Utisci posle 500 km, otvoreno + grad:

Pre svega, nevezano za ovaj primerak, maxi skuter je meni otkrice jednako pronalasku vatre. Sta sam ja uopste trazio na "pravom" motoru nemam pojma, ovo je fantastican koncept! Definitivno mi lezi savrseno i mislim da sam pronasao savrsen prevoz.

 

Elem, koci odlicno, ide odlicno- 140 lagano, preko toga je natezanje, prenos ne grebe, ne trese, nisam primetio nista negativno. ALI, cuveno ali, na podu ima par kapi ulja, bas ispod zadnjeg dela gde je prenos, pored tocka pa ispod. Curka tu i pored meraca ulja, to je ono sto se vidi. Ima vobling u prednjem tocku, nije stabilan i leluja u krivinama i malim brzinama, na velikim i na pravcu je dobar. Nema kofer i gume su napumpane.

 

Potrosnju cep-cep jos merim, bord pokazuje 5.0 kao prosek na 200km a fino sam ga zavrtao, van centra grada.

 

Ukratko, cenimo da cu imati troska bar 350e bez cvt, to ce biti pride jos. Ali s obzirom da sam ga malo platio i da je registrovan to mi je prihvatljiva opcija. Osim naravno ako se ispostavi da je neka mehanicka katastrofa ali nadam se da nece biti, onda nece biti prihvatljivo :grr: Na spisku sam kod Darka pa kad dodjem na red videcemo, verovatno ce dokumentovati radove. Plan je da iz jednog ili dva puta, zavisno od troskova, iservisiramo sve sto treba i resimo kvarove i ubuduce samo redovno i gassss. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Super druze bas mi je drago da uzivas. Shvatio sam da svako ima svoju definiciju voznje. Neko voli adrenalin pa ganja trkalice i maxi skutere ne svrstava u motore. Sa druge strane ako covek uziva u voznji motora skuter je po meni idealno resenje. Zastita od vetra je odlicna, narocito noge, bez mnogo opreme mozes i da ga vozis po hladnom vremenu. To placa ceh aerodinamicnosti, ali ko uziva u voznji i vozi normalno mislim da mu to nece smetati. Bar na nekim normalnim brzinama. Srecno i zelim ti dosta predjenih kilometara.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Bas iz tog razloga sam i ja odlucio da ponovo uzmem maxiskuter. Posle Nexusa sam bio ubedjen da ću preći na neki naked touring motor.

Medjutim... probao i fazera, vstroma, bandita, ali se nekako nisam našao tu... sreća pa sam probao, verovatno bi se zeznuo da sam kupio. Nekako mi ne leži položaj, saltanje, vibracije... da li je navika ili sta već, ali skuter mi je izmisljen za uživanje u vožnji. I u gradu u na otvorenom.
Sve je stvar ukusa i afiniteta, a ja sam skapirao da su, bar zasad, skuteri moja strast. Za par godina se mozda to promeni, videćemo, ali sada, kada uzmem nekog silvera, biću najsrećniji na svetu.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Jos uvek je na carini... trebalo bi u ponedeljak da ga preuzme, pa onda idem obavezno. Culi smo se vise puta...
Ima i jedan u Nišu, ali nikako da mi vreme dozvoli da odem i pogledam. Trebalo bi od ponedeljka i njega da vidim.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda SILWERVING 400 NOV NOV, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 25000 km, Niš. Cena 2.599 € - Motori - Polovni Automobili


Jeftiniji je, ali je u lošijem stanju. A i alergičan sam na ovakve naslove u oglasima, tipa, NOV NOV, FABRIKA i sl.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5685 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Takozvani tabloidni oglasi - NOVVV, TOPPP, retko dobar i slicno a on farban komplet bez oznaka na bocnim plastikama ;). Opet sa druge strane za te pare mozda ga vredi ici pogledati ako su agregat i prenos zdravi, gume dobre... Naravno tih cuvenih 25 K km treba ignorisati :jok:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Svakako cu pogledati, poći ce i majstor, pa ko zna, mozda i ispadne dobra kupovina za te pare. Imam lufta da ga sredim komplet, ako bas nije neki leš. Kilometrazu i ne gledam, uopste me ne interesuje. Samo stanje motora, prenosa i agregata..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Predator016

 

Zasto si prodao Nexus, kad je bio odlican, a i ne nedostaje mu snage. 250ccm. Merka. Ja nisam imao mogucnosti da kupim njega, skupi su bili za moj budzet, i ako mi se mnogo svidjao. Jedino ako planiras bas duge rute, pa ti treba 400ccm i 2 klipa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ovaj beli iz Le bas lepo izgleda. Ima jedan lep blizu mene u SM, ali nema nalepnicu honde na prednjem viziru, nesto mi je sumnjivo tu.... imam utisak da mu je menjan vizir pa sam odustao od gledanja njega. Javi kako prodje sa ovim belim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja sam skrcao svoj vizir tako što sam ubo ćopu u meku zemlju, umesto beton pored, i skuter se nakrivio i vizirom nalegao u drvo pored.

Vizir od težine pukao, a skuter nije ni ogreban. Hoćureći, vizir može biti menjan iz sto razloga, ništa ne mora da znači...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

I ja cu moj da menjam jer ima milion mikropukotina onih u sebi, kao far oda auta kad ispuca izmedju slojeva plastike, i pozuteo je. Verovatno cu ici kod Ivana da mi napravi ako ne nadjem original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
@Predator016
 
Zasto si prodao Nexus, kad je bio odlican, a i ne nedostaje mu snage. 250ccm. Merka. Ja nisam imao mogucnosti da kupim njega, skupi su bili za moj budzet, i ako mi se mnogo svidjao. Jedino ako planiras bas duge rute, pa ti treba 400ccm i 2 klipa...
Veruj mi da mu fali snage u nekim prilikama. Pogotovo sa suvozačem. Do 80-90 je sve u redu, ali kad preticem auto koji ide 90-100, osećam da se muči. Ide on i preko 130,nije to problem, ali ipak mu treba jos 10-20konja..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Samo to je u pitanju, veruj mi. U svemu ostalom nexus je stvarno vrh. I izgled i udobnost i pouzdanost i potrosnja i sve...
Jos sam ga ja i sredio po svom ukusu.

Ali.silver ce biti bolji.. jos samo da nađem dobar primerak..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Kako se resava rezervni kljuc za Silvera? Imaju li transponder?  Video sam da su neki uzimali na aliexpresu...nije mi jasno.... Ima li neko iskustva?

 

Inace narucio sam novi amortizer sedista u Mio gasni amortizeri, nasao sam na netu da je sila 120 N pa cemo videti dal je dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja